DSLR Fotoğraf Makinesi

DSLR Fotoğraf Makinesi Fiyatları

158 farklı DSLR Fotoğraf Makinesi için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TürüDSLR
 • TürüAynasız
 • Video Formatı4K
 • Video Formatı8K
 • Fiyatı0 - 3.000 TL
 • Fiyatı6.000 - 8.000 TL
 • Megapiksel24.1 MP
 • Megapiksel24.2 MP
 • Sensör TipiAPS-C
 • Sensör TipiFull Frame
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 7 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • TürüDSLR
Fiyatı 0 - 3.000 TL 3.000 - 4.500 TL 4.500 - 6.000 TL 6.000 - 8.000 TL 8.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterTürüLensSensör TipiTipiVideo FormatıMegapikselOptik ZoomEkran BoyutuVideo FPS DeğeriPil TürüEkran TeknolojisiHafıza Kartı SayısıÇalışma SıcaklığıEn Düşük ISOEn Yüksek ISONetleme Noktaları (AF)Çıkış YılıBluetooth VersiyonuGenişlikDerinlikYükseklikAğırlıkDüşük EnstantaneYüksek EnstantaneDijital ZoomSürekli ÇekimHafıza Kart TipiVizör TipiKullanıcı TürüÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (158)

Aynasız Fotoğraf Makinesi Sony Aynasız Fotoğraf Makinesi 4K Fotoğraf Makinesi Canon Dijital Fotoğraf Makinesi Full Frame Fotoğraf Makinesi Dijital Fotoğraf Makinesi 8K Fotoğraf Makinesi 35 MM Fotoğraf Makinesi Bej Fotoğraf Makinesi Beyaz Fotoğraf Makinesi Bluetoothlu Fotoğraf Makinesi Çocuk Fotoğraf Makinesi

En Çok Karşılaştırılan Fotoğraf Makineleri

DSLR Fotoğraf Makinesi Sıkça Sorulan Sorular

DSLR Fotoğraf Makinesi

Benzersiz performansı, değiştirilebilir lensleri, manuel ayar seçenekleri ve eşsiz deklanşör sesi ile özel bir yere sahip olan DSLR fotoğraf makineleri, günümüzün en çok tercih edilen fotoğrafçılık ürünleri arasında yer alır. DSLR fotoğraf makinesi kullanımı, yeni nesil görüntüleme teknolojileri ve mekanik özellikleri sayesinde hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçıların ilgisini çeker. DSLR fotoğraf makinelerinin gövdesi üzerinde bulunan beyaz ışık dengesi, diyafram, enstantane, çekim modu ayarları, flash ve odak uzaklığı gibi özellikleri kullanarak her ortamda birbirinden kaliteli ve doğal kareler yakalayabilirsiniz. Canon, Nikon, Sony, Pentax ve Fujifilm gibi dünyaca ünlü markalara ait DSLR modellerine Akakçe fiyat avantajları ile kolayca ulaşabilirsiniz. Profesyönel şekilde kullanabileceğiniz bu fotoğraf makineleri ile dilediğiniz yerde en iyi performansı elde edebilirsiniz.

DSLR Fotoğraf Makinesi Nedir?

DSLR nedir? DSLR fotoğraf makinesi ne demek? DSLR cihazların özellikleri nelerdir? soruları, fotoğrafçılığa yeni adım atan hemen herkesin merak ettiği konular arasında yer alır. Değiştirilebilir lensli dijital kamera olarak da bilinen DSLR, profesyonel fotoğrafçılığa uygun özellikleri ve çeşitli lens seçenekleri ile öne çıkan bir fotoğraf makinesidir. Dijital tek lensli refleks kameranın kısaltması olan DSLR, SLR'nin (filmli fotoğraf makinesi) optik özelliklerini ve çalışma mekanizmasını dijital görüntü sensörüyle birleştirir. Özelleştirilebilir ve çok yönlü yapısı sayesinde DSLR’ler, fotoğrafçılara diledikleri sahneyi çekme konusunda sınırsız özgürlük sunar. Manuel ya da otomatik enstantane ve diyafram açıklığı ayarlamaları ile ışığın ve kompozisyonun zenginliği artırılabilir. Özelleştirme işlevleri ve büyük sensörleri ile dikkat çeken DSLR’ler, uzun yıllar boyunca kullanılabilir.
Profesyonel fotoğrafçılar, yüksek kaliteli görüntüler alabilmek için DSLR fotoğraf makinelerinden yararlanabilir. DSLR fotoğraf makineleri, yeni teknikler öğrenmek ve yeteneklerini geliştirmek isteyen amatör fotoğrafçılar için de son derece idealdir. Full Frame sensörlere, dayanıklı gövde yapısına, düşük ışıkta başarılı tepkilere ve yüksek çözünürlüğe sahip profesyonel cihazlar, her alanda rahatlıkla kullanılabilir. 4K DSLR fotoğraf makinesi ile profesyonel fotoğrafçılık deneyiminin yanı sıra yüksek çözünürlükte ve sinematografik videolar kaydedebilmek de mümkündür.

DSLR Fotoğraf Makinesi Nasıl Çalışır? Avantajları Nelerdir?

Digital Single Lens Reflex (Digital Tekli Lens Refleks) mekanizması ile çalışan DSLR fotoğraf makineleri, görüntüyü işleyerek kaydeder. Kameraya mercekten geçen ışık, refleks aynasından yukarı doğru yansır. Yansıyan ışık, odaklanma ekranına ya da yoğunlaştırıcıya çarparak netleşir. Odaklama ekranı üzerinden yansıtılan bu görüntü, pentaprizma (beşli) aynaya girerken dikey ve yatay olarak çevrilir. Son aşamada görüntü, kameranın arkasında yer alan vizörden izlenebilir. Hem vizörden hem de ekrandan çekim yapabilmenize olanak tanıyan DSLR fotoğraf makineleri, farklı çekim modlarında görüntü kaydedebilmenize de yardımcı olur. Vizör çekimler, DSLR makinelerden alınan keyfi yükseltirken, hareketli görüntü ekranı da videolarınızı tıpkı video kameralarda olduğu gibi kolayca kaydedebilmenize imkân tanır. DSLR fotoğraf makinelerinin diğer avantajları şu şekilde sıralanabilir;

DSLR Fotoğraf Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Dijital fotoğrafçılık söz konusu olduğunda akla gelen ilk şeylerden biri kameranın megapiksel değerleri olabilir. Ancak DSLR makineleri akıllı telefonlardan veya kompakt fotoğraf makinelerinden ayıran temel detay, megapiksel sayısından ziyade sensörün fiziksel boyutudur. DSLR fotoğraf makinesi seçimi esnasında da en çok dikkat edilen konuların başında sensör özellikleri gelir. DSLR cihazlar çoğunlukla iki ana sensör türü ile sunulur. Bunlardan ilki Full Frame, diğeri de APS-C sensörlerdir. Tam çerçeve olarak da bilinen Full Frame sensörler, standart bir 35mm film çerçevesinin boyutunda tasarlanır. Diğer yandan APS-C sensörleri ise standart 35mm sensörlerin yaklaşık yarısı ölçülerinde üretilir. Kırpma sensör ya da crop sensör ismi de buradan gelir.
Yüzey genişliği sayesinde ışığın sensöre daha kolay ulaşmasını sağlayan tam çerçeve sensörler, 35 mm ölçüleri ile sinematik çekimlere de oldukça uygundur. Yüksek kalitede fotoğraf ve FHD/4K görüntü kaydedebilen yeni nesil DSLR ürünleri; kısa film, belgesel ve reklam çekimi gibi alanlarda da sıklıkla tercih edilir. Ucuz DSLR fotoğraf makinesi tavsiyesi isteyen kullanıcılar için ise APS-C sensörlü cihazlar harika bir seçimdir. Ucuz DSLR fotoğraf makinesi ile de çok kaliteli işler çıkarılabileceği unutulmamalıdır. APS-C sensörlü DSLR modellerinin fiyat avantajının yanında bir diğer avantajı da kırpma faktörüdür. Crop cihazlar ortalama 1,5x kırpma faktörü ile ekstra optik yakınlaştırma yapabilmeye olanak tanır.

DSLR Fotoğraf Makineleri ile Uyumlu Lensler Nasıl Bulunur?

DSLR fotoğraf makinesi özellikleri arasında yer alan değiştirilebilir lensler sayesinde istenilen çekim tarzına uygun ayarlamalar yapabilmek mümkün olur. DSLR gövdesinin üzerinde bulunan kilit mekanizması üzerindeki tek bir düğmeye basarak lens cihaz üzerinden kolayca çıkarılabilir ve gövdeye hızlıca takılabilir. Çoğu üretici hem Full Frame (tam çerçeve) hem de Crop (APS-C) modelleri için farklı lens çeşitleri sunar. Full Frame lensler genellikle her iki cihaz üzerinde de kullanılabilirken, Crop lensler sadece APS-C DSLR cihazlarla olur. Dolayısıyla lens seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken ilk detay cihazın sensör yapısıdır. Marka uyumluluğu da lens seçiminde mutlaka dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Lens yatağı uyumluluğu açısından Canon, Nikon, Pentax ve Sony gibi DSLR fotoğraf makinesi markaları için özel olarak üretilen lensler tercih edilmelidir. Lens seçimindeki bir değer konu da çekim tarzıdır. Açık alan, doğa, mekân, gece, spor ve portre çekimleri için üretilen lensleri seçmek işinizi önemli ölçüde kolaylaştırır. Tak-gez, makro, telefoto, balıkgözü (fisheye), geniş açı ve tilt shift gibi lens çeşitleri, DSLR fotoğraf makineleri ile her fotoğrafçılık tarzına ve görüntü planına uygun fotoğraflar çekebilmeyi sağlar.

İhtiyacınıza En Uygun DSLR Fotoğraf Makinesi Nasıl Seçilir?

DSLR profesyonel fotoğraf makinesi fiyatları oldukça geniş bir yelpazede ele alınabilir. Her bütçeye ve zevke uygun DSLR modeli mevcuttur. Yanlış bir seçim yapmamak ve kullanıma en uygun ürünü seçmek için sektörde deneyimli fotoğrafçıların DSLR fotoğraf makinesi önerisi oldukça değerlidir. Bu nedenle DSLR fotoğraf makinesi tavsiye ile alınmalı veya cihazın özellikleri detaylı olarak incelenmelidir. Profesyonel DSLR fotoğraf makinesi ve aksesuarları alınırken ürünün fiyatı kadar özellikleri ve hangi kullanıcılara hitap ettiği de önemlidir. Örneğin; ürün çekimi veya portre fotoğrafçılığı ile ilgilenmek isteyen bir kullanıcının doğa fotoğrafçılığı için uygun olan telefoto bir lense sahip DSLR satın alması mantıklı olmayacaktır. En iyi DSLR fotoğraf makinesi markası ve modeli de kullanıcıların ihtiyaçlarına ve isteklerine göre farklılık gösterebilir. En iyi DSLR fotoğraf makinesi, kullanım ihtiyaçlarına en doğru şekilde yanıt verebilen fotoğraf makinesi olmalıdır. DSLR Fotoğraf makinesi fiyatları ürünün markası, modeli, teknik özellikleri, tasarımı, gövde yapısı, çözünürlüğü, fonksiyonları ve sensör çeşidi gibi detaylara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ayrıca lens, lens koruyucusu, filtreler, fotoğraf makinesi çantası, temizlik seti ve fotoğraf makinesi askısı gibi aksesuarlar da ürünün toplam fiyatı üstünde etkili olur. Çekilen fotoğrafların ve videoların geniş bir ekrandan izlenebilmesi için projeksiyon cihazlarından da yararlanılabilir. Projeksiyon cihazı fiyatları için Akakçe detaylı fiyat arama özelliklerini kullanabilirsiniz. DSLR fotoğraf makinesi en ucuz fiyat seçenekleri ile Akakçede! Siz de DSLR fotoğraf makinesi kampanya ve indirimlerinden kolayca haberdar olabilir, en uygun DSLR fotoğraf makinesi markalarına ve modellerine akakçe fırsatları ile ulaşabilirsiniz.