16 inç Jant

16 inç Jant Fiyatları

10 farklı 16 inç Jant için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

14 inç15 inç16 inç17 inç18 inç19 inç0 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 - 3.500 TL 3.500 - 4.500 TL Marka
Filtrele

Seçili Özellikler:Çapı: 16 inç Kaydet

Fiyatı
- 0 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 - 4.500 TL4.500 TL üstü
Markası Çapı 16 inç

215 60 R16 Kış Lastiği205 55 R17 Kış Lastiği205 65 R16 Kış Lastiği205 65 R16C Kış Lastiği205 65 R15 Kış Lastiği225 40 R18 Kış Lastiği215 75 R16 Kış Lastiği175 70 R14 Kış Lastiği245 45 R19 Kış Lastiği235 45 R18 Kış LastiğiLassa 175 65 R14Kormoran Kış Lastiği

16 inç Jant Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan 16 inç Jant hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı 16 inç Jant:
  1. 16 İnç 4x100 Et35 67.1 Mat Bronz Wrc Jant Takımı
  2. 16 İnç 4x100 73.1 Et35 Silver Enkei Jant Takımı
  3. 16 İnç Bk-5846 5x114.3 Et38 67.1 Black Jant Takımı
  4. SİYAH ÇEKLİK JANT 16 İNC BİJON ARALIĞI 5x112 5Q0601027FG ORİJİNAL
  5. 16 İnç 6,5x16' 4x100 Et35 73.1 Jant Takımı ( 4 Adet)

16 İnç Jant

Hangi model olduğu fark etmeksizin tüm araçlarda önem arz eden bazı parçalar bulunur. Hem konforlu hem de güvenilir bir sürüş deneyimi için jant çeşitleri en önemli parçaların başında yer alır. Jantlar ve lastik ekipmanları yollarda sürüşü en rahat halini yaşamanız adına özel olarak dizayn edilir. 16 inç jant seçenekleri farklı renk detayları sayesinde kişiselleştirilme özelliğine sahiptir. Bu sayede zevkinize göre seçim yapma olanağınız bulunur. 16 inç jant modelleri son derece kaliteli materyaller kullanılarak dizayn edilir. Aracınızı ideal ve şık bir görünüme kavuşturmak adına jant seçimi oldukça önemli bir detaydır. Alüminyum, sac, çelik, karbon ya da magnezyum gibi farklı malzemeler tercih edilerek üretilen ürünler kapak yardımıyla süslenir. Bu sayede ortaya daha estetik bir görünüm çıkar. 16 inç teneke jant çeşitleri, genel olarak siyah renkte tasarlanır. Ancak kapak kısımlarında kullanılan plastik malzemelerin rengi değişiklik gösterebilir. Teneke modeller çelik ve sac malzemelerinin iki ayrı parça halinde soğutulmasıyla üretilir. Malzemeler daha sonra kaynak yardımıyla birleştirilir. Aracınızın tekerlerinin daha estetik görünmesini istiyorsanız Akakçe’de yer alan binlerce jant kapağı modeline göz atabilir, en ucuz fiyata satın alabilirsiniz.

Özelliklerine göre 16 İnç Jant Modelleri

Ürünlerin özellikleri pek çok detaya göre değişiklik gösterir. 16 inç off road jant çeşitleri görünüm itibariyle daha spor bir tarza sahiptir. Özellikle arazi araçlarında bu tarz modellerin daha sık tercih edildiğini görebilirsiniz. Ölçü açısından 5 inçle başlayıp 16 inçe kadar uzanan seçenekler araçlara göre özel olarak dizayn edilir. Bazı modellerde 21 inç seçeneklerin olduğu da görülür. 16 inç boyutundaki modeller son dönemlerde yoğun rağbet görür. Modeller, üretimde tercih edilen malzemelere ve ürünlerin kullanım amacına göre iki ayrı grupta incelenir. Ürünlerin hem estetik görünümü ve oldukça hafif bir tasarıma sahip olması tercih edilme nedenlerinin başında yer alır. Üstelik ürünlerin yakıt tüketimine de olumlu yönde etkileri vardır. 16 inç jant siyah renkte olan alüminyum seçenekler her renk araba modelinde kullanıma uygundur. Modellerin bir diğer avantajı da frene basıldığı zaman balatalarda oluşan sıcaklığın kısa süre içerisinde dağılmasını sağlamasıdır. Bu sayede araçların fren sistemleri daha uzun ömürlü olur. Modeller arasında seçim yaparken tüm detayları en doğru şekilde bildiğiniz takdirde aradığınız ürüne kolayca sahip olabilirsiniz.

Hem Estetik Hem Güvenilir 16 İnç Jant Çeşitleri Akakçe’de

Araçların seyir halindeyken lastiklerle beraber dönen kısmı olarak bilinen jantlar, tekniksel uyumun kusursuz bir şekilde işlemesini sağlar. 16 inç jant takımı seçenekleri kişilerin farklı ürün ihtiyacını da karşılamalarını sağlar. 16 inç jant çeşitleri lastiklerle adeta bir bütün haline gelerek aracınızın sürülmesini sağlar. Dolayısıyla ürünlerin kaliteli bir şekilde tasarlanmaları sürüş deneyiminin kusursuz bir hale gelmesinde önemli rol oynar. Araçların aks sistemlerinde mühim bir konumda yer alan bu ürünlerin üretimini çok sayıda marka yapar. Seçenek araştırması yaparken marka ve model sayısının fazla olması seçimlerinizi daha rahat yapmanıza imkan tanır. Ürünlerin dış tasarımları ve diğer özellikleri markalara göre farklılık gösterir. 4x100 16 inç jant seçenekleri özel tasarım yapısıyla kişilerin beklentilerini karşılar. 4 bijonlu ve iki bijon arasında 100 mm olacak şekilde dizayn edilen ürünler kalitesiyle göz doldurur. Balans tutma oranının yüksek olması aracınızı güven içerisinde sürmenizi sağlar. Özellikle uzun mesafeli yolculuklarda ürünlerin kalitesi ekstra önem arz eder. Seçim yaparken ürünlerin tüm detaylarını göz önünde bulundurmalısınız. Aracınızla ilgili ihtiyaçları belirleyerek oto yedek parça modellerine de göz atabilirsiniz.

Doğru Jant Seçiminin Püf Noktaları

Söz konusu aktif olarak kullanılan araçlar olduğu zaman her bir parçanın seçimi büyük bir hassasiyet gerektirir. 4 bijon 16 inç jant modellerinden birini tercih ederken aracınıza uygun olup olmadığından emin olmanız gerekir. Konforlu sürüş deneyimleri için aracınıza uygun ölçülerde bir ürün seçmeniz tavsiye edilir. Göbeksiz, iç lastikli ya da iç lastiksiz olarak sınıflara ayrılan ürünlerin arasında aracınıza uygun bir seçimi kolayca yapmanız mümkündür. Motoru güçlü olan bir araca sahipseniz ağır ürünler performansı olumsuz yönde etkilemez. Hatta aracın yerde daha sağlam durmasını sağlar. 5x130 16 inç jant modelleri minibüs ve kamyonet gibi ağır araçlarda kullanım için uygundur. Ürünlerin inç oranı artış gösterdikçe viraj hakimiyet oranında da artış meydana gelir. Bu detay ise aracın yola daha iyi tutunup, virajlarda daha rahat bir şekilde hakimiyet kurmanıza olanak tanır. Ayrıca kişilere uzun süreli kullanım ömrü vaat eden ürünler hafif ve dayanıklı yapılarıyla öne çıkmayı başarır. 5x108 16 inç jant çeşitleri arasında seçim yaparken ürünlerin üretim materyallerini göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Üretim materyalleri ürünlerin ağırlığını da belirler. Hafif yapıda tasarlanan 16 inç oto jant modelleri yakıt tasarrufu konusunda kişilere avantaj sağlar.

16 İnç Jant Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Seyahat anında herhangi bir sorunla karşılaşmamak ive tüm sistemlerin kusursuz bir şekilde vazifelerini yerine getirmesi için kaliteli ürün seçimi büyük önem arz eder. Ancak aynı zamanda ürünlerin kullanımı ve temizliği de önemli detaylar arasında yer alır. Hem yere yakınlığı sebebiyle hem de yolculuk sırasında büyük oranda kire maruz kalması nedeniyle araçların en fazla kirlenen kısmı şüphesiz lastik ve jantlardır. Dolayısıyla aracınızın dışarıdan bakıldığında temiz görünmesi için bu kısımların düzenli olarak temizlenmesi gerekir. 5x98 16 inç jant çeşitlerini temizlemeniz için üretilen çok sayıda ürün mevcuttur. Öncelikle sabunlu su ya da araç şampuanı kullanmanız önerilir. 4x108 16 inç jant modellerini ve diğer seçenekleri temizlerken su ya da şampuanla yıkayıp ortalama 10 dakika beklemelisiniz. Ardından sünger yardımıyla ovalama işlemine geçebilirsiniz. 5 bijon 16 inç jant modellerinin temizliğinde biraz zorlanabilirsiniz. Ebat büyüdükçe ve bijon sayısı artış gösterdikçe temizlik faslına ekstra zahmete ihtiyaç duyulur. Tamamen kuruladıktan sonra jant asidi kullanarak ürünleri pırıl pırıl yapmanız mümkün. Ürünlerle aynı zamanda jant kapağı kısımlarını da temizleyebilirsiniz.

Jant Boyama ve Parlatma Nasıl Yapılır?

Araçların her bir parçası zaman içerisinde kullanıma ve maruz kaldığı durumlara göre yıpranma gösterebilir. 5x112 16 inç jant ve diğer seçenekleri kolayca boyamanız mümkündür. Boyama ve parlatma işlemleriyle ürünleri yepyeni bir görünüme kavuşturmanız mümkündür. 5x110 16 inç jant çeşitleri büyük ebatlarından dolayı ekstra uğraştırıcı olabilir. Ancak 4x98 16 inç jant modelleri biraz daha küçük olduğu daha rahat boyanabilir. Cila, zımpara, vernik ve boya gibi malzemelerin tedariğini yaptıktan sonra boyama işlemine başlayabilirsiniz. Ürünleri boyamadan önce tüm kalıntıların pürüzsüz bir hale getirilmesi gerekir. Özel olarak üretilmiş olan boyama spreylerini kullanarak kolayca boyamanız mümkün. İki kat atmanız yeterli olur. Ancak kar atışlarında 10 dakika kadar beklemeniz tavsiye edilir. 16 inç jant fiyatları ise ürünler hakkında merak uyandıran diğer detaylar arasında yer alır. Fiyat skalasının belirlenmesinde üretim materyali büyük rol oynar. Ayrıca renk seçeneklerinin de fiyatlar üzerinde etkili olduğu söylenebilir. Farklı markalar tarafında değişik detaylara sahip olarak tasarlanan modeller arasında bütçenize uygun seçenekler kolayca bulabilirsiniz. Modelleri incelerken aracınızla olan uyumunu da ön planda tutabilirsiniz. akakce.com üzerindeki modelleri inceleyip bir seçimde bulunabilirsiniz.