24000 BTU Klima

24000 BTU Klima Fiyatları

228 farklı 24000 BTU Klima için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

12.000 BTU ve civarı18.000 BTU ve civarı24.000 BTU ve civarı8.000 - 12.000 TL 12.000 - 16.000 TL Duvar Tipi (Split)Salon TipiA+++A++İnverterSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 10Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:BTU Değeri: 24.000 BTU ve civarı Kaydet

Fiyatı
- 0 - 8.000 TL8.000 - 12.000 TL12.000 - 16.000 TL16.000 - 20.000 TL20.000 TL üstü
Markası Özellikler Tipi BTU Değeri 24.000 BTU ve civarı Ses Seviyesi Gaz Tipi Isıtma Enerji Sınıfı Soğutma Yıllık Tüketim Isıtma Yıllık Tüketim Soğutma Enerji Sınıfı SatıcıToplam 125 satıcı. Ürün Puanı Renk

12000 BTU Klima Seg 12000 BTU Klima 18000 BTU Klima 12000 BTU İnverter Klima Seg 12000 BTU İnverter Klima 18000 BTU İnverter Klima 24000 BTU İnverter Klima 9000 BTU Klima Arçelik 12000 BTU İnverter Klima Arçelik 12000 BTU Klima Arçelik 18000 BTU Klima Daikin 12000 BTU Klima

En Çok Karşılaştırılan Klimalar

24000 BTU Klima Sıkça Sorulan Sorular

24000 BTU Klima

Klima, yaşam alanlarında iklimlendirme yapmak için tasarlanmış bir sistemdir. Sıcak ya da soğuk havalarda ortamın sıcaklığını ideal seviyelerde tutabilmek, bulunulan ortama konfor katar. Her mevsim kullanılabilir özelliklerde donatılan klimalar, özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih edilir. Klima tercihi sırasında bazı özellikler ön plana çıkar. Bu özelliklerden biri de BTU değeridir. Farklı değerlere sahip klima seçimi yaparken 24000 BTU klima ön çıkan seçenekler arasında yerini alır. Peki ama BTU nedir? BTU, 1 litre suyun sıcaklığını değiştirmek için ihtiyaç duyulan ısı miktarıdır. Klimalarda kullanılan BTU değeri, klimanın 1 saatte ortalama taşıdığı ısı miktarı olarak tanımlanabilir. Klimalardaki BTU değeri arttıkça klimanın yarattığı maliyeti de aynı oranda artar. 24000 BTU klima A++ enerji sınıfının yanında A, A+ ve A++ enerji sınıfı seçeneklerine de sahiptir. Farklı markalar tarafından üretilen bu klima tipi 50 dB ila 65 dB arasında değişen ses seviyesi özelliklerine de sahiptir. Bu seviyeler her model özelinde farklılık gösterir. Duvar tipi, yer-tavan tipi, salon tipi ve kaset tipi gibi farklı kullanım şekilleri sunan modelleri konumlandıracağınız yaşam alanı özelinde seçebilirsiniz. 24000 BTU klima siyah, beyaz, gri ve gül kurusu gibi renk seçenekleriyle de yaşam alanında dekoratif bir detay yaratmanızı sağlar.

Her İhtiyaca Uygun 24000 BTU Klima Modelleri

Enerji tasarrufunda inverter klimalar etkili bir çözümdür. Bu klimalar gelişmiş invertör teknolojileri sayesinde, tüm iklimlendirme işlemlerini verimli bir şekilde gerçekleştirir. Klasik sistemde çalışan klimalar tam güçte olacak şekilde sürekli olarak hava üfler. 24 BTU klima modelleri ise hava istenilen sıcaklığa ulaştığında çalışma seviyesini azaltır ve daha az enerji tüketir. Yüksek performans sergileyen bir invertör klima sahip olduğu gücün %10’u kadar olacak şekilde enerji tüketir. Yani yüksek Watt bir klimada elektrik tüketimi yarıya kadar düşebilir. Standart özelliklerde çalışan bir 24000’lik klima daha fazla enerji tüketir. Bu klima seçeneklerini marka, özellik, satıcı, tipi, ses seviyesi, gaz tipi, ısıtma enerji sınıfı, soğutma yıllık tüketim, ısıtma yıllık tüketim, ürün puanı ve renk özelinde filtre ederek hemen satın alabilirsiniz ve eşsiz bir klima deneyimi yaşayabilirsiniz.

Enerji Tasarrufu Sunan 24000 BTU Klima

24.000 BTU klimada enerji tüketimi oldukça düşüktür. Siz de 24000 BTU değerine sahip klimaları tercih ederek büyük oranda enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Bu klimalar salon tipi, kaset tipi, duvar tipi klima olarak 24000 BTU şeklinde karşınıza çıkar. Bu seçenekleri konumlandıracağınız ve iklimlendirme yapacağınız alan özelinde tercih ederek yüksek verim elde edebilirsiniz. Klima 24000 BTU değerinde olan modellerin soğutma yıllık tüketimleri 335 kWh ila 402 kWh arasında değişirken; ısıtma yıllık tüketimleri 1400 kWh ila 2011 kWh arasında farklılık gösterir. Tasarruflu bir klima deneyimi yaşamak istiyorsanız klima modellerinin tümünü detaylı olarak inceleyebilir ve iklimlendirme alanının boyutları doğrultusunda bir seçim yapabilirsiniz. En yüksek verimi almak için BTU hesaplayarak karar verebilirsiniz. Bunun yanında konvansiyonel kombi modellerine de göz atabilirsiniz. Hermetik kombi olarak da adlandırılan konvansiyonel kombiler, denge bacalı kombi türü olarak tanımlanır. Bu kombiler yapma için gerekli olan oksijeni alır ve yanma gerçekleştikten sonra oluşan gazı da dışarı verir ve tüm bu işlemleri aynı boru aracılığı ile gerçekleştirir.

24000 BTU Klima Ne Kadar Alanda Etkilidir?

Klima almayı düşünenlerin ve modeller arasında seçim yapanların aklında genel olarak “24000 BTU klima ne kadar yakar?” sorusu vardır. Klimanın harcayacağı enerji konumlandırıldığı alanın büyüklüğüyle doğru orantılıdır. Ancak bazı özelliklerde harcanan enerji miktarını etkiler. Bu nedenle 24’lük klima tercih ederek yeterli miktarda enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. “24000 BTU klima ne kadar alanı ısıtır?” sorusu klima arayanların merak ettiği konular arasında yer alır. “24000 BTU klima ne kadar yer soğutur ve ısıtır?” sorusuna “24000 BTU klimalar maksimum 52,8 m2 alanlara kadar kullanılabilir” yanıtı verilebilir. Ancak bu yanıt yaşadığınız bölgenin iklim koşullarına ve evin yalıtımına göre de farklılık gösterebilir. Klimaların enerji tasarrufu için en etkili yöntemlerden biri klimayı doğru yere konumlandırmaktır. Böylelikle 24000 BTU klima sadece soğutma değil ısıtma işlemlerinde de en yüksek performansta çalışır. Bunlar dışında da bazı püf noktalara dikkat ederek tasarruf etmeniz mümkün. 24000 BTU klimaların alındığı ölçüler son derece önemlidir. Bu nedenle ne çok büyük ne de çok küçük ölçülerde klima almaya özen göstermelisiniz. Bunun yanında klimanın konumlandırıldığı alandaki kapı ve pencerelerin kapalı tutulmasına da dikkat edilmelidir. Eğer klimayı uzun süre kullanmayacaksanız devre kesiciyi kapatmanız verim ve enerji tasarrufu açısından önemlidir. Klima çalışır durumdayken üzerine tente vb. şeyler örtmekten kaçınmalısınız. Bu türden eklemeler klimanın çalışma performansını olumsuz yönde etkiler. Son olarak toz tutan filtreleri rutin aralıklarla temizlemeniz de tasarruf sağlamanız adına önemli bir uygulamadır.

24000 BTU Klima Nasıl Seçilir?

24 binlik klima satın almak size uzun vadede fayda sağlar. Bu nedenle klimayı satın almadan önce ihtiyaç ve beklentilerinizi net bir biçimde belirlemelisiniz. Bunun yanında alışveriş esnasında da 24000 BTU klima özelliklerine dikkat etmeniz büyük önem taşır. Klima seçerken aşağıdaki noktaları dikkate alabilirsiniz:

24000 BTU Klima Bakımı Nasıl Olmalıdır?

En iyi 24000 BTU klima bile bakıma ihtiyaç duyar. Her mevsim özelinde iklimlendirme yapan klimaların uzun süre yüksek performansta ve düşük enerji tüketiminde çalışabilmesi için rutin bakımının yapılması son derece önemlidir. Klimaların kullanımıyla ilgili yapılan genel bir hata olan bakımının ihmal edilmesidir. Bu nedenle siz de klimanızın bakımını düzenli aralıklarla yapmaya özen göstermelisiniz. Buna ek olarak da uzman kontrollerini de mutlaka yaptırmalısınız. Uzmanlar tarafından yapılan bakım işlemlerinde klimanın tüm değerleri kontrol edilir ve buna ek olarak detaylı filtre temizliği gerçekleştirilir. Bu bakımlardan oluşan rutin kontroller karması 24000 BTU klima ısıtma ve soğutma işlemlerinden yüksek verim elde etmenizi sağlar. Peki, 24 bin BTU klima bakımını nasıl yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Bu işlemi siz yapacaksanız yalnızca filtre temizlemesi yapmaya özen göstermelisiniz. Buna ek olarak klimanın tüm donanımıyla uyumlu bir şekilde çalışıp çalışmadığını ve arıza olup olmadığını da dikkatle takip etmelisiniz. Olası arıza durumunda da konunun uzmanından destek almalısınız.

24000 BTU Klima Uzman Bakım Uygulamaları

Sahip olduğunuz klima 24 BTU değerinde yüksek verimde çalışsa da belirli dönemlerde uzman dokunuşlara ihtiyaç duyar. Uzman dokunuşlar birkaç aşamadan oluşur. Klima 24’lük cihazlarda ilk olarak basınç değeri kontrol edilir. Ardından elektrik tesisatı sıkı bir testten geçirilir. Bu işlemlerin uygunluğuna bağlı olarak da klimanın tüm bağlantı donanımları detaylı olarak gözden geçirilir ve ardından fan pervaneleri sterilize edilir. Bu rutin uzman bakım 24000 BTU mobil klima dahil olmak üzere tüm klimalarda uygulanır. Siz de sık araştırmalar 24000 BTU klima yorumları ile satın aldığınız klimanızın bakımı için bu adımları uygulayabilir ve uzmana başvurabilirsiniz. Dilerseniz bu deneyimleri aldığınız ürün özelinde 24000 BTU klima önerisi olarak kaleme alabilirsiniz. Elektronik ana kategorisinde bulunan, ısıtma soğutma ve klima kategorisi altında yer alan 24000 BTU klima kategorisini inceleyerek beklentilerinize ve ihtiyacınıza uygun olan klima modelini kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Bu belirlemede marka, özellik, satıcı, tipi, ses seviyesi, gaz tipi, ısıtma enerji sınıfı, soğutma yıllık tüketim, ısıtma yıllık tüketim, soğutma enerji sınıfı, ürün puanı, renk ve fiyat filtrelerini de kullanabilirsiniz. Bu filtreler sayesinde hem yaşam alanınıza hem de beklentilerinize uygun olan klima modelini kısa sürede belirleyebilir ve satın alabilirsiniz.

24000 BTU Klima İndirim ve Kampanyaları Akakçe’de!

24000 BTU klima fiyatları marka, özellik, satıcı, tipi, ses seviyesi, gaz tipi, ısıtma enerji sınıfı, soğutma yıllık tüketim, ısıtma yıllık tüketim, ürün puanı ve renk özelinde farklılık gösterir. Bütçeniz doğrultusunda seçim yapmanızı mümkün kılan 24’lük klima fiyatları ile hem en kaliteli hem de en ucuz klimaya sahip olabilirsiniz. Klima fiyatları 24000 BTU değeri olan modellerde enerji sınıfı özelinde de seçenekler sunar. Bu fiyatları A+++, A++, A+ ve A enerji sınıflarına göre filtreleme yaparak inceleyebilirsiniz. 24000 BTU A+++ klima fiyatları enerji tüketimi konusunda yüksek verimlilik sunan modelleri görmenizi ve bütçeniz doğrultusunda satın almanızı mümkün kılar. Bu modelleri ve fiyat aralıklarını belirlemeden önce klimayı kullanacağınız odayı ve montajını yapacağınız alanı mutlaka belirlemelisiniz. Böylelikle doğru özelliklerde çalışan ve uzun yıllar boyunca kullanım kolaylığı yaratan klima modeline sahip olabilirsiniz. Alacağınız klimanın kullanıcı yorumlarına göz atarak da uygun özelliklerde ve uygun fiyat aralıklarında olan klimayı belirleyebilirsiniz. Üretici markalar belirli dönemlerde 24000 BTU klima kampanya ve indirimleri uygular. Bu kampanya ve indirimleri her marka ve her ürün özelinde takip etmek genellikle zordur. Ancak Akakçe’yi kullanarak tüm marka ve ürünler özelinde uygulanan indirimleri ve indirim oranlarını detaylı bir fiyat listesi halinde inceleyebilirsiniz. 24000 BTU klima Akakçe üzerinden incelenerek kapsamlı bir fiyat karşılaştırması yapmanız mümkündür. Böylelikle belirlediğiniz 24000 BTU klima en ucuz fiyatlarla sizin olabilir. Bunun yanında tavan vantilatörü fiyatları için de aynı sistemi kullanabilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde bunaldığınız her an her ortamda kolaylıkla kullanabileceğiniz tavan vantilatörleri ile pratik ve ekonomik bir iklimlendirme uygulayabilirsiniz. Klimaların kullanımına ekonomik bir çözüm olan tavan vantilatörleri ile filtre gerektirmeyen ve sessiz çalışan bir serinleme deneyimi yaşayabilirsiniz. Tavan vantilatörlerini eviniz ya da ofisiniz için güvenle tercih edebilir ve satın alabilirsiniz.