Bluetooth Mouse

Bluetooth Mouse Fiyatları

445 farklı Bluetooth Mouse için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Bağlantı TipiBluetooth
 • BağlantıKablolu
 • BağlantıKablosuz
 • Bağlantı TipiWireless
 • Fiyatı0 - 150 TL
 • Fiyatı150 - 250 TL
 • Fiyatı250 - 500 TL
 • ÖzelliklerOyuncu
 • RenkBeyaz
 • RenkSiyah
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 19 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Bağlantı TipiBluetooth
Fiyatı 0 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerBağlantı TipiTürüBağlantıÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (445)

Lenovo Ideapad Gaming Gamer Mouse Pad Creative 5+1 Airpods Kulaklık Kablosuz Mouse Kablosuz Gaming Mouse Wireless Mouse Logitech Oyuncu Mouse Wireless Gamer Mouse Asus Gaming Mouse MSI Oyuncu Mouse Kablolu Mouse

En Çok Karşılaştırılan Mouse'lar

Bluetooth Mouse Sıkça Sorulan Sorular

Bluetooth Mouse

Bluetooth mouse, belirli bir menzil dahilinde bilgisayarınızla kablosuz iletişim kurmak için radyo dalgalarını kullanan bir bilgisayar aygıtıdır. Bluetooth fare mobildir, geniş bir kapsama alanına ve birçok farklı cihazla uyumluluğa sahiptir. İhtiyacınıza uygun bir Bluetooth fare seçmek, tasarım ve teknik farklılıkları nedeniyle zor bir işe dönüşebilir. Kendiniz için en iyi Bluetooth mouse modelini ararken dikkat etmeniz gereken unsurların başında, cihazlarınızın farenizle uyumluluk yeteneğini düşünmek gelir. Bluetooth mouse önerisi alırken nasıl bir bilgisayar kullanıcısı olduğunuz da belirleyici olur. Genel kullanıcı, mobil bir çalışan, oyuncu, tasarımcı veya yoğun kullanıcılar farklı mouse modellerine ihtiyaç duyar. Kullanımınıza en uygun ve en ucuz Bluetooth mouse seçeneklerini bulabileceğiniz Akakçe listelerini inceleyebilir, size uygun modeli kolayca bulabilirsiniz.

Bluetooth Mouse Teknolojisi

Bluetooth, RF teknolojisini kullanarak 2,4 GHz frekans aralığında çalışır. Cihazlar geliştikçe Bluetooth teknolojisi de kendini günceller. Bluetooth 3.0, 4.1, 5.0 mouse sürümleri arasında en belirgin fark, veri aktarım hızlarında görülür. Her rakamı farklı bir güncellemeyi işaret eden Bluetooth versiyonları arasında yakın zamanda piyasaya sürülen Bluetooth sınıfı, Bluetooth 5.0’dır. Bluetooth 5.0 versiyonuna IoT (Nesnelerin İnterneti) özelliği dahil edilmiştir. Bağlantıları, veri miktarının sekiz katı üzerinde işleyebilir. İşleme hızının artması, yüksek performanslı cihazların duyarlılığının da artacağı ve daha fazla verinin iletebileceği anlamına da gelir. Bu özellikler, gelişmiş uyumluluk ve diğer kablosuz teknolojilerle birlikte çalışabilme yeteneği ve çok çeşitli cihazlarla basit, zahmetsiz etkileşimler sağlayarak IoT deneyimini geliştirmeye devam eder.

Bluetooth Mouse Kablosuz Özellikleri

Bluetooth mouse nedir sorusunu cevaplamak için öncelikle “Bluetooth” teriminin her zaman mobilite ile eş anlamlı olduğunu bilmek gerekir. Bluetooth fare, hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlar için önemli bir aksesuardır. Bluetooth fareler neredeyse her yere götürülebilir, hemen hemen her cebe, çantaya yerleştirilebilir ve birçok farklı cihaz tarafından kullanılabilir. Bluetooth fareler ayrıca diğer kablosuz farelerden çok daha uzak bir menzile sahiptir. Örneğin, bir kızılötesi mouseun iyi çalışabilmesi için birlikte kullanıldığı cihazı gerçekten görmesi gerekir. Bluetooth mouse modelleri kızılötesi lazer yerine radyo dalgaları kullandığı için herhangi bir görüş hattı sorunu yaşamazlar. Kızılötesi mouse bir buçuk iki metre kadar bir etki alanına sahipken, sıradan bir Bluetooth fare yaklaşık on metrelik bir menzilde sorunsuz çalışabilir.

Bluetooth Mouse Cihaz Uyumluluğu

Kablosuz mouselar radyo frekansı kullanarak çalışan ve Bluetooth özelliği bulunan mouselar olarak iki gruba ayrılabilir. Kablosuz fare ile Bluetooth’lu fare arasındaki temel fark, RF farelerin bağlanmak için bir USB donglea ihtiyaç duyması, Bluetooth farenin ise bilgisayarınızda yerleşik Bluetooth alıcısıyla iletişim kuran ve bağlanan bir verici kullanmasıdır. Ucuz Bluetooth mouse modelleri de dahil tümü, mobilite sunmanın yanı sıra, birçok farklı cihazla da uyumluluğa sahiptir. Örneğin, cep telefonunuza gerekli sürücüleri yüklediğinizde, Bluetooth fareyle menüler arasında gezinebilir ve cep telefonundaki seçenekleri kullanabilirsiniz. Bluetooth fareler ayrıca cep bilgisayarları denilen PDA'lar, MP3 çalarlar, kablosuz ev telefonları ve diğer birçok cihazla birlikte çalışabilir. Bluetooth oyuncu mouse modelleri de yaygın olarak kullanılır. Bununla birlikte, Bluetooth özellikli her aygıtla çalışan bilgisayar fareleri, her aygıtta farklı sürücüler gerektirebilir.

Bluetooth Mouse Fiyatları

Bluetooth mouse fiyatları, normal ve kızılötesi farelerden daha yüksek bir seviyededir. Bluetooth mouse online alışverişle veya teknolojik ürünler satan fiziki mağazalar aracılığıyla satışa sunulur. Nereden aldığınıza ve farenizin sahip olduğu özelliklere bağlı olarak fiyat farklılılarıyla karşılaşabilirsiniz Bluetooth mouse ucuz modellerinin piyasaya sürülmesi ve aynı özellikteki diğer cihazların da fiyatının büyük ölçüde düşmesi, Bluetooth teknolojisinin popülerliğini giderek artırır. Farelerin benzer olduğunu ve aynı ihtiyacı karşıladığını düşünebilirsiniz, bununla birlikte, teknik ve tasarımsal farklar kullanımınızı doğrudan etkiler. Mouse ucuz aksesuarlar arasında yer alsa da, DPI, arayüz ve ergonomi gibi seçeneklerin nasıl farklılıklar oluşturduğunu anlamak için modeller arasında karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Özellik, dayanıklılık ve ergonomiklik gibi konularda daha iyi performans veren mouselar fiyat olarak daha fazla olsa da performans açısından uzun yıllar kullanabileceğiniz bir bilgisayar aygıtı olabilir. En kaliteli Bluetooth mouseları uygun fiyatlarla sahip olmak için Akakçe’yi kullanabilir ve satıcılar arasındaki fiyat farklarını inceleyerek karar verebilirsiniz.

Bluetooth Mouse Seçimi Nasıl Yapılır?

Bluetooth özellikli kablosuz mouse satın almadan önce, onu nasıl kullanacağınızı düşünmeniz gerekir. İster oyuncu, tasarımcı veya sadece genel bilgisayar kullanıcısı olun, farenin teknik özellikleri ve tasarımı ihtiyaçlarınıza uyumlu olmalıdır. Örneğin, tasarımcılar ergonomik bir lazer fare tercih ederken, oyuncular, hassasiyeti artırmak ve daha iyi refleks elde etmek için ayarlanabilir DPI ister. Oyunculara Bluetooth mouse tavsiyesi yapanlar, özelliği yüksek DPI derecesine sahip hassas ve duyarlı cihazları tercih eder. Bilek veya el sorunlarına neden olmayan, ergonomik, gürültü seviyesi düşük bir mouse seçmek isteyebilirsiniz. Bluetooth fare seçiminde aramanız gereken özellikler şöyle sıralanabilir:

Ayrıca, fare altlığı adı verilen mousepadler alarak sert masa yüzeyine göre daha fazla hareket serbestisi elde edebilirsiniz. Farklı altlık modellerini inceleyip mousepad fiyatları arasında karşılaştırmalar yapabilirsiniz.

Bluetooth Mouse Modelleri

Giderek popülerleşen kablosuz fare modelleri, bilgisayarların favori aksesuarlarından biridir. Bilgisayar teknolojisi yıldan yıla hızla geliştikçe Bluetooth fareler de farklı tür ve özellikler edinir. RAM hızları artar, bellek yetenekleri gelişir ve işlemcileri daha güçlü hale gelir. Kullanışlı özelliklere sahip mini Bluetooth mouse modelleri, masanızı kablo kalabalığından kurtarmanın yanı sıra yüksek düzeyde ergonomi ve taşınabilirlik sunar. Ayrıca, mini fareler birçok kişi için kablolu fareden daha uygun, ucuz ve güvenilir olabilir. Sağ el veya sol el kullanımına uygun seçenekleri de bulunan fareler, yüksek hassasiyet, iyi bir kaydırma hissi sağlayabilir. Bununla birlikte, cihazla bağlantısını USB dongle ile "tak ve çalıştır" biçiminde sağlayan kablosuz fareye göre Bluetooth fareler birkaç ekstra adım gerektirir. Ayrıca, bilgisayarınızı açtıktan sonra yeniden bağlantı kurması birkaç saniye sürebilir.

Birden fazla cihazınızla eşleşebilen, kapsama alanı on metre olan ve kızılötesi sinyal aracılığıyla çalışan Bluetooth fareler, kablo karmaşıklığını azaltır. Uzun pil ömürleri kullanım tasarruflu bir kullanım sağlar. Normal bir kablosuz fareden daha etkileyici bir iletişim menziline sahip olan Bluetooth fareler, kullandıkları gigahertz frekansları sayesinde güvenilir bir bağlantı sağlar. Komut ile imleç hareketi arasındaki gecikmeyi bir iki mili saniyeyle sınırlayan Bluetooth kablosuz mouse modelleri, özellikle teknoloji ve oyun endüstrisi için en iyi seçimleri oluşturur. Tüm gününüzü bir mouse ile çalışarak geçiriyorsanız, birçok farklı işlevi yerine getirebilen düğmeleri bulunan Bluetooth şarjlı, kablosuz, wireless mouse modellerini tercih edebilirsiniz. Akakçe üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz en iyi fiyatlı Bluetooth fare modellerini online alışveriş imkanıyla hemen satın alabilirsiniz.