Lor Peyniri

Lor Peyniri Fiyatları

73 farklı Lor Peyniri için fiyatlar listeleniyor.

Arama Takip Listem Sepetim

Çok Satanlarkg En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

1 kg5 kgBeyazKaşar0 - 50 TL 50 - 100 TL Tam YağlıYarım YağlıİnekKeçiSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 4Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Çeşit: Lor Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Çeşit Lor Süt Türü Tuz Seçeneği Yağ Türü Yöre Baharat Miktar SatıcıToplam 28 satıcı.

1 kg Peynir5 kg PeynirBeyaz PeynirKars KaşarıKaşar PeyniriTam Yağlı Peynirİnek Peyniri2 kg PeynirYarım Yağlı PeynirEski Kaşar Peyniri100 gr Peynir200 gr Peynir

En Çok Karşılaştırılan Peynirler
Bunlara Da Bakabilirsiniz

Lor Peyniri Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Lor Peyniri hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Lor Peyniri:
  1. Torku 500 gr Lor Peyniri
  2. Teksüt 500 gr Lor Peyniri
  3. Muratbey 500 gr Lor Peyniri
  4. Gurmepark 250 gr Tuzsuz Balıkesir Kaşar Lor Peyniri
  5. Amesia Lor peyniri 1000 g.

Lor Peyniri

Peynir çeşitleri arasında en çok tüketilen seçeneklerden biri olan lor peyniri yüksek besin değeri ve lezzetli tadı ile geniş bir tüketici kitlesi tarafından sevilerek tüketilir. Lor peyniri, diğer peynir çeşitlerine göre yumuşak bir kıvama sahip olması sayesinde küçük yaş aralığındaki çocukların da tüketimi için idealdir. Yüksek proteinli lor peyniri, insan sağlığına faydaları sayesinde yoğun ilgi görülür. Uzmanlar tarafından tüketilmesi önerilen lor peynirinin damak zevklerine göre pek çok farklı çeşidi bulunur. Tuzlu, tuzsuz, az yağlı ve tam yağlı olarak farklı markalar tarafından üretilen lor peyniri direkt tüketmenin yanı sıra farklı tariflerde de kullanılabilir. Salatalarda hamur işlerine kadar birçok alanda tercih edebileceğiniz lor peyniri çeşitlerini en uygun fiyatlarla satın alabilir ve hemen tüketmeye başlayabilirsiniz.

Farklı Damak Zevkleri için Lor Peyniri Çeşitleri

“Lor peyniri nedir?” diye araştırıdığınızda karşınıza yumuşak kıvamlı genel olarak inek sütü kullanılarak yapılan bir peynir çeşidi çıkar. Lor peyniri protein değeri yüksek bir peynir olduğundan hem çocuk hem de yetişkinlerin tüketilmesi önerilir. Lor peyniri tüketicilerin damak zevklerine ve kullanım alanlarına göre farklı içerikler ile hazırlanır. Son dönemin popüler ürünleri arasında yer alan sürülebilir lor peyniri özellikle kahvaltıların vazgeçilmezleri arasında yer alır. Kızarmış ekmek ya da kreplere sürülebilen çeşitlerin kıvamı yoğundur ve labneye benzer. Seçenekler arasında yer alan tuzsuz, yağlı, yağsız lor peyniri seçeneklerini tüketiciler bireysel tercihlerine göre satın alabilir. Yarım yağlı, az yağlı lor peyniri çeşitleri özellikle diyet sürecindeki tüketiciler tarafından sıklıkla tercih edilir. Markalar tarafından üretilen tuzsuz ya da az tuzlu alternatifler yüksek besin değerinden hiçbir şey kaybetmeden hazırlanarak tüketicilere sunulur.

Lor Peyniri Nasıl Yenir?

Lor peyniri genel olarak kahvaltılarda direkt olarak tüketilse de kullanım alanı oldukça geniş bir peynir çeşididir. Ege bölgesinde kahvaltılarda sıkça tüketilen reçelli lor peyniri hemen her yaştan tüketicinin beğenisini kazanır. Tuzsuz lor peyniri çeşitlerinin üzerine böğürtlen reçelinin dökülmesi ile tarif kolay bir şekilde hazırlanır. Ayrıca kahvaltılarda farklı baharatlar ile karıştırılarak sunulabileceği gibi aynı zamanda omletlerin içerisinde karıştırılıp pişirilerek de tüketilebilir. Böreklerin içerisinde özellikle ıspanak ve diğer yeşillikler ile karıştırılarak kullanılan lor peyniri enfes lezzeti ile damaklarda unutulmaz bir tat bırakır. Akla gelebilecek tüm hamur işlerinin içerisinde sade ya da diğer peynirler ile karıştırılarak lor peyniri kullanılabilir.

Hafif ve lezzetli bir öğün için salata çeşitlerine lor peyniri eklenerek tüketilebilir. Temiz ve katkısız bir içeriğe sahip olan lor peyniri türleri özellikle tuzsuz seçenekler doktor önerisinden sonra ek gıdaya geçen bebeklere ölçülü miktarlarda verilebilir. Lor peyniri kullanılarak Trakya yöresine ait lor tatlısı yapılabilir. Lor peyniri gibi sabah öğünlerinin vazgeçilmezlerinden kahvaltılık sos çeşitleri arasından damak zevklerinize uygun olan seçenekleri tercih edebilirsiniz. Birçok şekilde acı ya da tatlı olarak hazırlanan kahvaltılık sos türlerini Akakçe üzerinden inceleyebilirsiniz. Ürünler arasında karşılaştırma yapabilir ve hem fiyat hem de içerik olarak beklentilerinizi karşılayan alternatiflere daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Lor Peyniri Nasıl Saklanır?

Lor peyniri yapımı ve tüketimi gibi saklanma koşulları da büyük önem taşır. Katkısız bir şekilde hazırlanan lor peynirlerinin tüketim tarihi diğer peynirlere göre daha kısadır. Peynir çeşitleri içerisinde en dayanıksız olan lor, kısa sürede tüketilmediği takdirde küflenmeler ya da bozulmalar meydana gelebilir. Kullanıcıların bu peyniri tüketebilecekleri gramajlarda satın almalarında fayda görülür. Buzdolabında ağzı hava almayan saklama kaplarında en fazla 3 ya da 4 gün muhafaza edilebilir. Peynir kiloluk miktarlarda satın alınmış ise bozulma riskini engellemek için isteğe göre tek kullanımlık miktarlara ayrılarak dondurucuya konulabilir. Dondurucudan çıkardıktan sonra oda ısısının yanı sıra buzdolabında çözdürüldüğünde kullanım ömrü uzar.

Lor Peyniri Kaç Kalori?

Beslenme uzmanlarının diyet listesinde en çok yer verdiği peynirlerin başında yer alan yağsız tuzsuz lor peyniri düşük kalorisi ile kilo vermeye yardımcı olur. Lor peyniri kalori miktarı diğer peynir çeşitlerine göre oldukça düşüktür. Ürünün kalorisi içerisinde kullanılan malzemelere göre farklılık gösterir. Tuzsuz seçeneğin 100 gramında ortalama 72 kalori bulunurken tuzlu lorun 100 gramında yaklaşık 202 kalori bulunur. Tuzun ödem yapma etkisi düşünülürse diyet döneminde tuzsuz alternatifleri tüketmenin daha doğru olduğu söylenebilir. Lor peyniri besin değeri yüksek bir peynir olması sayesinde hem diyet hem de günlük hayat rutininde çocuklar ve yetişkinler tarafından tüketilmesi önerilir. Protein ağırlıklı diyetler yapan bireyler için ideal bir seçenektir. İçeriği yüksek miktardaki protein oranı ile insan vücudunun ihtiyaç duyduğu proteinin günlük %90’ını karşılamaya yardımcı olur.

Lor Peyniri Sağlıklı mı?

Sağlıklı beslenmek isteyen ve günlük beslenme rutini için sağlıklı gıda arayışında olan kullanıcılar “lor peyniri faydaları nelerdir?” ve “lor peyniri ne işe yarar?” sorularının cevaplarını araştırır. Lor peyniri faydaları şu şekilde sıralanabilir:

Lor Peyniri Ne Kadar?

Lor peyniri fiyat açısından ideal aralıklarda yer aldığından pek çok farklı bütçenin ulaşabileceği konumdadır. Lor peyniri kilosu diğer peynirlere göre en uygun fiyatlı seçenekler arasında bulunur. En iyi lor peyniri markası tarafından hazırlanan 100, 200 gr lor peyniri seçeneklerinden kendiniz ya da aileniz için yeterli olan paketleri tercih edebilirsiniz. Lor peyniri yağsız, tuzsuz, yağlı ve tuzlu olmak üzere birkaç farklı seçenekten oluşur. Ürünlerin içeriği, gramajı ve markası da fiyat farklılıklarına neden olur. Tuzsuz ve yağsız lor peyniri satın alarak diyet döneminde sağlıklı beslenme rutininizi koruyabilirsiniz. Lor peyniri gibi mutfakların olmazsa olmazları arasında yer alan süt çeşitleri pek çok tarifin ana malzemesidir. Süt çeşitlerini dilerseniz Akakçe üzerinden inceleyerek, bitkisel ve hayvansal seçenekleri hem fiyat hem de içerik olarak karşılaştırabilirsiniz.