Pürmüz

Pürmüz Fiyatları

421 farklı Pürmüz için fiyatlar listeleniyor.

Orcamp Pürmüz Torch Pürmüz Nurgaz Pürmüz Orgaz Pürmüz Rox Pürmüz Starmax Pürmüz

Fiyatı Düşen Pürmüzler

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Fiyatı0 - 150 TL
 • Fiyatı150 - 250 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 18 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüTipiKelime ile FiltreleBoyut
Temizle Ürünleri Gör (421)

Mangal Aksesuarı Mangal Odun Mangal Kömürü Semaver Reşo Yakıtı Köz Makinesi Piknik Seti Piknik Sepeti Orcamp Pürmüz Torch Pürmüz Orgaz Pürmüz

En Çok Karşılaştırılan Pürmüzler

Pürmüz Yorumları ve Önerileri

 • AU 1 yorum
  9 beğeni
  -Doldurulabilir Profesyonel Pürmüz Torch BS-261Ali U. İstanbul 7 Haziran 2022
  Doldurulabilir Profesyonel Pürmüz Torch BS-261
  Ürünü aldım görüntü güzel ama çok basit. Manyoto basınca geri çekilmiyor çakmak yanmaya devam ediyor. Alev ayarlanmıyor. Ya ürün basit ya da gönderici firma bozuk ürün gönderiyor. Nasılsa sattım alan kişilerden %50 si iadesini beceremez bizde günü kurtarırız.
Tüm yorumları gör

Pürmüz Sıkça Sorulan Sorular

Pürmüz Çakmak

Alev tabancası olarak da adlandırılan ve pek çok kullanım alanı bulunan pürmüz mutfak gereçleri ve mangal malzemeleri arasında yer alır. “Pürmüz çakmak nedir?” sorusunun en sade yanıtı ise sıvı veya gaz yakıt ile çalışarak kesintisiz alev oluşturan gereçler olur. Endüstriyel mutfaklarda, yemek pişirme ve süsleme aşamalarında, mangal yakımında ve çeşitli tadilat işlerinde kullanılan pürmüz çakmaklar, modelden modele değişen tasarım, çalışma prensibi ve ısı kuvveti ile dikkat çeker. Piknik tüplerine bağlanarak çalışan pürmüzlerden çakmak pürmüzlere kadar farklı modelleri bulunan söz konusu gereçler, hemen her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile kullanıcılara sunulur. Pürmüz çeşitleri ve fiyatları hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabileceğiniz Akakçe üzerinden mutfak pürmüz fiyatları ile ilgili güncel listelere ulaşabilir, fiyat karşılaştırması yaparak en uygun fiyatlar ile pürmüz satın alabilirsiniz.

Pürmüz Çakmak Özellikleri

El pürmüzü, sanayi pürmüzü ve mutfak tipi pürmüz gibi çeşitleri bulunan söz konusu gereçler arasında elektrik ile çalışan modeller de bulunur. Modelden modele değişen özelliklere sahip olan pürmüz çakmak çeşitleri arasında en çok tercih edilenler çakmak görünümünde olan çakmak gazlı pürmüz veya başka bir ifadeyle kalem pürmüz çakmak modelleri ile mutfaklarda tatlı dekorasyonunda kullanılan ince uçlu pürmüz modelleridir. Klasik pürmüzler sanayi, elektrik, otomotiv sektörü gibi alanlarda kullanılsa da pürmüz çakmak olarak adlandırılan minyatür pürmüzler daha az hacimli ve şiddetli alev ürettikleri için daha küçük çaplı işlere uygundur. Çakmak gazı, LPG kartuş, elektrik gibi farklı yakıtlarla çalışan söz konusu çakmaklar, oluşturdukları alev ısısı ile birbirinden ayrılır.

Pürmüzler hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de “Pürmüz ne kadar ısı üretir?” olarak öne çıkar. Mutfaklarda veya mangal yakmak için kullanılan klasik pürmüz çakmaklar maksimum 13000 derece ısı üretirken endüstriyel kullanıma uygun olan modeller de 2000 dereceye ulaşan ısı üretimi ile öne çıkar. 2000 derece pürmüz modelleri mutfakta basit tatlı dekorasyonları yapmak veya mangal yakmak için oldukça fazla ısı üretir. Bu sebeple pürmüz çakmak çeşitleri, alev hacmi veya çalıştığı yakıtın yanı sıra hitap ettiği kullanım alanına göre de farklılık gösterir. Öte yandan gazlı pürmüz çakmak fiyatları ile tüplü, elektrikli, gazlı pürmüz fiyatları arasında ufak da olsa farklılıklar söz konusudur. Ancak genel olarak pürmüz çakmaklar, uygun fiyatlı ürünler olarak sunulur.

Pürmüz Çakmak Modelleri

Alev üretmek için kullandığı yakıt tipine göre elektrikli, benzinli, pürmüz ve gazlı pürmüz çeşitleri bulunur. Ayrıca nadir de olsa sıvı yakıt ile çalışan pürmüz modelleri de vardır. Alevli çakmak olarak da adlandırılan bu gereçler, kesintisiz ateşe ihtiyaç duyulan her alanda kullanıma uygundur. Profesyonel pürmüz çakmak olarak da bilinen bu fonksiyonel gereçler, kullanım alanına göre de el, sanayi, mutfak tipi pürmüz olarak kategorize edilir. Her biri farklı olumlu ve olumsuz özelliklere sahip olan bu modeller arasında sıklıkla tercih edilen seçenekler, mutfak tipi pürmüzlerdir. Kamplarda ateş yakmak için kullanılan ve başlığı sebebiyle propan pürmüz olarak da adlandırılan gereç, propan yakıt ile çalışır ve oldukça yüksek ısılara ulaşır.

Delicili puro çakmağı olarak da bilinen ve klasik benzinli çakmaklar gibi görünen pürmüz alevli çakmak modelleri, outdoor ekipmanları arasında da önemli bir yere sahiptir. Puro yakmak için en iyi pürmüz çakmaklar, 6 veya 4 alevli olarak nitelendirilen modellerdir. Bazı pürmüz çakmaklar sadece belirli bir seviyede alev oluştururken bazı modellerde alevi açıp kısmaya yarayan bir vana bulunur. Öte yandan yeni nesil ayarlı pürmüz çakmaklarda ise alev ayarı tek dokunuş ile oldukça konforlu bir şekilde gerçekleşir. Küçük, büyük, ince uçlu pürmüz çakmak gibi büyüklüğüne göre de farklı model seçenekleri sunulurken her bir çeşit fonksiyonları sebebiyle farklı avantajlar sağlar.

Pürmüz Çakmak Kullanım Alanları

Yerli ve yabancı birçok marka tarafından farklı modelleri üretilen küçük, büyük, mini pürmüz çakmak modelleri, farklı kullanım alanları için tasarlanır. “Pürmüz ne işe yarar?” sorusunun yanıtı da olan pürmüzün kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

Bahçe bakım uygulamalarında hem profesyonel modellerinden faydalanılan pürmüzler, küçük olmalarına rağmen en işlevsel bahçe makineleri arasında yer alır. Yabani otların ve kurumuş otların temizliğinde büyük bir kolaylık sağlamalarının yanı sıra lehim yapma gibi basit tadilat işlerinde de kullanılır. Yanması oldukça zor olan puroların kolaylıkla tutuşmasını sağlayan mini pürmüz çakmaklar, çeşitli içecek ve kokteyllerin tutuşturularak servis edilmesinde de kullanılır. Fonksiyonel olmaları ve oldukça geniş bir kullanım alanına hitap etmeleri nedeniyle yoğun ilgi gören küçük pürmüz modelleri uygun fiyatları ile dikkat çeker. Bu sebeple marka ve modele göre farklılık gösterse de küçük pürmüz fiyatları herkese hitap eder.

Avantajları ile Pürmüz Çakmak Seti

Kamp gazı ve pürmüz başlığından meydana gelen pürmüz takımı, kamp başta olmak üzere çeşitli outdoor aktivitelerinde kullanılan çok yönlü bir gereçtir. Pürmüz seti olarak adlandırılsa da aslında bir adet yakıt ver bir adet başlıktan oluşan bu gereç, mangal ve barbekü yakma, donan su borularını çözme, lehim işleri, boya temizlemenin yanı sıra gıda pişirme, karamelize etme, tütsüleme ve flambe etme işlerinde kullanılır. Konforlu ve kontrollü tutuş sağlayan ergonomik tasarımı ile öne çıkan söz konusu pürmüz, otomatik ateşleme yapması ile zaman tasarrufu sağlar. Uzmanların pürmüz tavsiye ve önerilerinde yer verdiği pürmüz setleri, atölye ve ev uygulamaları için ideal ısı ve alev sağlar. Klasik pürmüzlerin aksine ortalama 2 dakika süren bir ön ısıtmaya ihtiyaç duyan set pürmüz fiyatları, ulaşılabilir olması ile dikkat çeker.

Bütçe Dostu Pürmüz Çakmak Fiyatları

Mutfaktan hobiye, sanayiden tadilata kadar pek çok alanda kullanılan ve oldukça pratik olan pürmüz çakmaklar, kamp gereçleri ve mutfak gereçleri adı altında farklı yanma ısısına sahip modeller olarak kullanıcıların beğenisine sunulur. Alev şiddeti ve ısısının ayarlanabildiği kompakt tasarımları ile öne çıkan, kullanım konforu sağladığı kadar saklama ve taşıma kolaylığı da sunan bu minik cihazlar, her bütçeye hitap eden fiyatlar ile satışa sunulur. Siz de küçük olmasına rağmen oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan bu gerece sahip olmak istiyorsanız, “Pürmüz çakmak nerede satılır?” sorusunun yanıtını arıyor olabilirsiniz. Akakçe sayesinde pürmüz çakmak fiyatları hakkında güncel bilgiler edinebilir, fiyat değişimlerini ve indirimleri görüntüleyebilir, en ucuz pürmüz çakmak modellerine ulaşarak bütçe dostu bir alışveriş yapabilirsiniz.