Semaver

Semaver Fiyatları

357 farklı Semaver için fiyatlar listeleniyor.

Arçelik Semaver Yakut Semaver Anka Semaver Pegasus Semaver Sobapark Semaver Yıldız Semaver

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

  • MateryalÇelik
  • MateryalBakır
  • MateryalKrom
  • Kapasite5 lt
  • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 15 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerKelime ile FiltreleKapasiteMateryalMusluk Sayısı
Temizle Ürünleri Gör (357)

Mangal Pürmüz Odun Mangal Kömürü Reşo Yakıtı Köz Makinesi Piknik Seti Piknik Sepeti Ağaç Kesme Makinesi Arçelik Semaver Sobapark Semaver Anka Semaver

Semaver Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Semaverler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Semaver:
  1. Bedan Krom Kaplama Odunlu Çift Musluklu Semaver
  2. Sözenler Ks11 (4 Lt) Krom Kömürlü Semaver (porselen Kulp)
  3. Zarif Tek Musluk Odunlu Piknik Semaver 3.5Lt
  4. Cift Musluklu İcten Demlikli Semaver Odunlu Semaver Komurlu Semaver Koz Semaveri
  5. EL YAPIMI Bakır Semaver Büyük Boy

Semaver

Semaver çay demlemek amacıyla tercih edilen ve genellikle içinde kömür ocağı bulunan musluklu ürünlere denir. Tasarımların ocağı, odun ateşi ya da kömürle yakılır. Semaverler; demlik ve su kaynatma altlığından oluşan iki klasik parçadan oluşur. Demlik içerisinde çeşitli bitki çayları demlenebilir. Su kaynatma altlığı da adından anlaşılabileceği gibi yalnıza su kaynatmak amacıyla kullanılır. Lezzetli içecekler hazırlanmasını sağlayan tasarımlar; pikniklerde, kamplarda, akşam yemeklerinden sonra ya da kahvaltı sofralarında tercih edilebilir. Semaverler, tüketilen çayı devamlı olarak sıcak tutar. Böylece çay keyfinizi bozmak zorunda kalmadan, içme keyfine devam edebilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu çeşitlere sahip olarak, hayalinizdeki çay tadına pratik bir şekilde kavuşabilirsiniz. Kullanışlılığı ile ön plana çıkan bu seçenekler, farklı boy alternatifleriyle alıcılara sunulur. Akakçe semaver çeşitleri için seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Semaver Çeşitleri

Kullanıcılar, sohbet ederken genellikle çay içmeyi tercih eder. Çayların hızlı ve pratik bir şekilde demlenmesi için ise çeşitli ürünler tercih edilir. Semaver çeşitleri kısa sürede çay demlenmesini sağlayan teknolojiye sahiptir. Nergiz, Yakut, Eminox gibi markalar tarafından geliştirilen bu tasarımlar, farklı kullanımları ile dikkat çeker. Örneğin bacalı seçeneklerinde odun ateşi ya da kömür yakılmasıyla sıcak su elde edilir. Bu çeşitlerde ateş, kabın ortasından geçen bir boru içerisinde yer alır. Bu durum, suyun her yanını hızlı bir şekilde ısıtır ve su hemen kaynar. Dumansız semaver adıyla da bilinen bu seçenekleri bahçenizde, balkonunuzda ya da pikniğe giderken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Geniş kapasiteye sahip olan semaver çeşitleri ile ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Otomatik çalışma özelliğinde olan bazı semaverler, su kaynama noktasına geldiğinde kendi kendine kapanır.

Çayı Pratik Bir Şekilde Demleyen Semaverler Modelleri

Teknolojinin sunduğu imkanlarla geliştirilen semaverler, dikkat çeken tasarımlarıyla göz doldurur. Büyük semaver modelleri, genellikle kalabalık ortamlarda tercih edilen ev eşyalarıdır. Farklı litre özelliklerine sahip olan büyük semaver modelleri arasından çay tüketim ihtiyacına göre tercih yapılabilir. Büyük boya sahip olan modeller ile günün her saatinde misafirlerinize ya da müşterilerinize çay ikramı yapabilirsiniz. Örneğin 15 litre modelleri kamp yaparken ya da aile piknikleri yaparken rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca bu modellerin su kaynatma altlığına, tüketim miktarına göre su ekleyebilirsiniz. Kullanıcılar, demleme alışkanlıklarına göre farklı semaver modellerini de değerlendirebilir. Orta boy semaver seçenekleri de çekirdek aileler tarafından tercih edilebilir. Bakırdan yapılan tasarımlar, çayların lezzetli demlenmesine katkıda bulunur. Geniş iç hacme sahip olanlar, çeşitli bitki ve siyah çayları ideal sürelerde demlemenize yardımcı olur.

Kullanışlı ve Pratik Semaver Çeşitleri

Çay, sıklıkla tüketilen içeceklerin başında yer alır. Sıcak çay içimi, kullanıcıların gününü daha keyifli bir hale getirir. Rahatlamanızı ve üzerinizdeki yorgunluğun hafifletilmesini sağlayan bitki çayları, klasik yöntemler dışında da demlenir. Odun ve kömür yakılarak kullanıma hazır hale getirilen tasarımlar, çay demlemenin en pratik yollarından biridir. “Semaver ne demek” diye soran kullanıcılar, modellerin son derece kullanışlı çay demleme araçları olduğunu fark eder. Seçeneklerin musluğundan akan sıcak su ve odun ateşinde demlenen çay; hoş ve demli tadıyla keyifli saatler geçirmenizi sağlar. Büyük ya da küçük semaver demliği içerisinde yer alan çay, doğal ateşin ısısıyla lezzetli bir şekilde yavaş yavaş demlenir. Yani tasarımlar; demlik, sıcak su, yakma bölmesi ve baca gibi parçalardan oluşur. Semaver alarak, güzel havalarda dışarıda vakit geçirirken, çayınızı soğutmadan keyifle içebilirsiniz.

Semaver Nasıl Kullanılır?

Kullanıcılar, “Semaver ne işe yarar” diye merak eder. Tasarımların kullanımı ürünlerin modeline göre değişkenlik gösterir. Bacalı ya da bakır semaver çeşitlerinde çay demlemek için belli adımlar izlenmelidir. İlk olarak, çayınızın miktarını belirlemelisiniz. Çayın miktarı, servis yapılacak kişi sayısına göre ayarlanır ve demlik kısmına atılır. Semaverlerde, en alt kısımda yer alan kısma mangal kömürü ilave edilir. Daha sonra ateş yakılır ve ateşin köz haline gelmesi beklenir. Daha sonra tasarımların su haznesine çayı demlemek için yeterli miktarda su ilave edilir. Su kaynadıktan sonra ise demlik kısmına yeterli oranda su eklenir. Çayın ideal demleme süresi 10- 15 dakikadır. Bir süre bekledikten sonra çayınız içmeye hazır hale gelir. Tasarımlar sayesinde çayınızı bu şekilde demleyerek, lezzetli bir içim deneyimine ulaşabilirsiniz.

Semaver Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Semaver takımı kullanırken, her kullanıcının dikkat etmesi gereken bazı durumlar bulunur. Su haznesi dolu olan seçenekler, alttan ya da üstten; odun ya da kömürle yakılır ve bu sayede suyun kaynaması sağlanır. Kaynayan su, musluk aracılığı ile demliğe ya da bardaklara boşaltılır. Tasarımlar kullanılırken bazı durumlara dikkat etmenizde de fayda vardır. İlk olarak, ürünler kaynar su barındırdığı için, çocukların ulaşabileceği mesafelerden daha yükseğe konulmalıdır. Çeşitler, zaman içerisinde kireçlenme problemi yaşayabilir. Bu durumu engellemek için kullanacağınız kadar suyu hazneye doldurmalısınız. En kaliteli semaver ve diğer seçenekler, bakıma ve temizliğe ihtiyaç duyar. Bu yüzden, modelleri kullandıktan sonra içerisindeki köz ve külleri dökmeniz önemlidir. Üstten yanmalı olanlar de ters çevrilerek, içerisindeki küller dökülmelidir. Temizlik işleminden önce ateşin söndüğünden ve sıcak suyun tükendiğinden emin olunmalıdır.

En iyi semaver markası tarafından üretilen tasarımlar yapıldıkları materyale, musluk sayılarına ve temel özelliklerine göre farklılık gösterebilir. Bu sebeple semaver çeşitleri arasından seçim yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur:

Avantajlı Semaver Fiyatları

Semaver satın almayı düşünen kullanıcılar, “Semaver fiyatları ne kadar” diye merak eder. Semaver fiyatları her kullanıcının bütçesine uygundur. En ucuz semaver fiyatları ürünlerin markalarına ve modellerine göre değişkenlik gösterebilir. En uygun semaver fiyatları belirlenirken ürünlerin litre kapasiteleri göz önünde bulundurulur. Bu yüzden büyük ve küçük boyutlardaki tasarımlar, farklı fiyatlarla alıcılara sunulur. Ucuz semaver fiyatları arasından, her kullanıcı kendisine en uygun olan seçeneği değerlendirebilir. Semaver kampanya ve indirimleri için ise ürün yorumlarını detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Ürün yorumlarında semaver tavsiye ve önerilerini dikkate alarak, en kullanışlı modeli seçebilirsiniz. Semaver Türkiye markaları tarafından üretilen modeller her ortama uyum sağlayan seçenekleriyle beğeni kazanır. Siz de kendinize en uygun olan semaver ve bahçe ürünleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Semaver en ucuz seçeneklerine Akakçe ile ulaşabilirsiniz.