Yazıcı Kablosu

Yazıcı Kablosu Fiyatları

1.510 farklı Yazıcı Kablosu için fiyatlar listeleniyor.

Inca Yazıcı Kablosu S-link Yazıcı Kablosu Dark Yazıcı Kablosu Alfais Yazıcı Kablosu Concord Yazıcı Kablosu Digitus Yazıcı Kablosu

Fiyatı Düşen Yazıcı Kabloları

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Yazıcı Kabloları

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

50 - 100 TL Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 25 TL25 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 TL üstü
Markası Ürün Puanı

DisplayPort Dönüştürücü SATA Kablo USB Uzatma Kablosu Güç Kablosu DVI Kablo Laptop Çantası Laptop Soğutucu Monitör Standı Kasa Aksesuarı Inca Yazıcı Kablosu S-link Yazıcı Kablosu Dark Yazıcı Kablosu

Yazıcı Kablosu Yorumları ve Önerileri

Yazıcı Kablosu Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Yazıcı Kabloları hangileri?

Bugün Akakçe'de 1.510 farklı model arasında

En çok satan Yazıcı Kabloları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Yazıcı Kablosu:
  1. USB 2.0 Yazıcı Printer Kablosu - 5 Metre
  2. USB 3.0 Yazıcı kablosu 1.5 metre
  3. Arduino Uno - Mega USB Kablo 30cm Usb Yazıcı Kablosu
  4. Inca IPR-01 1.5 m Yazıcı Kablosu
  5. S-link SL-U2003 3 m Yazıcı Kablosu

Yazıcı Kablosu

Yazılı belgelerin kullanılması pek çok alanda önemlidir. Kaynakların ve belgelerin yazılı olarak alınması için farklı türde yazıcılar kullanılabilir. Özellikle kırtasiye ve çıktı alma merkezleri tarafından kullanılan yazıcılar son derece büyük boyutlarda olabilir. Bu yazıcılar matbaalar ile benzer olacak şekilde çok yüksek hızlarda yazım yapabilir. Amatör kullanım için ihtiyaç duyulan cihazlar daha düşük yazma kapasitesi ile kullanılabilir. Özellikle evlerde ve ofislerde farklı amaçlarla kullanılan pratik yazıcılar, sık sık çıktı alan kullanıcıların farklı noktalara çıktı için gereksiz ücretler ödemesini engeller. Yazıcılardan belge çıktısı alabilmek için bu yazıcıların bir kaynağa bağlanması gerekir. Çıktı almak için kullanılan kaynaklar bilgisayarlar ve mobil cihazlar olabilir. Kaynak cihaz ile yazıcı arasında bağlantı kurmak için kablo kullanmak gerekir. USB yazıcı kablosu gibi son derece pratik kullanıma sahip ürünler özellikle amatör yazıcılar için idealdir. Yazıcı kablosu kategorisinde en başarılı ürünleri kullanıcılara sunan S-link, Dark, Inca, Frisby ve Assman gibi markaların hepsi Akakçe’de bulunabilir.

Yazıcı Kablosu Ne İşe Yarar?

Yazıcılarda kullanılan kablolar farklı çeşitlere sahiptir. Bu çeşitlerin kullanım alanları da farklı olduğu için her biri değişik görevlerde kullanılır. Temel kavram ile yazıcı bağlantı kablosu olarak bilinen kablolar, yazıcı tarafından oluşturulması beklenen çıktının detaylı bilgilerini aktaran ürünlerdir. Bu kabloların bir ucu yazıcıya bağlanırken diğer ucu da çıktı komutunun gönderileceği kaynağa bağlanır. Bu kaynak kullanıcı hedefine göre farklılık gösterebilir. Özellikle profesyonel olarak çıktı alan kurumlar kaynak olarak hızlı ve yüksek kapasiteli bilgisayarları tercih eder. Bu bilgisayarlar çıktı alınması hedeflenen belgenin oluşturulmasını ve düzenlenmesini de rahatlıkla sağladığı için son derece kullanışlıdır. Yazıcı kablosu 3 metre gibi boyutlardan başlayarak kullanıcıların ihtiyacına bağlı olarak farklılık gösterir. Özellikle ana bilgisayarın yazıcıdan uzak olduğu durumlarda daha uzun kabloların tercih edilmesi gerekebilir. Yazıcıların ana bilgisayar kaynağından veri almasını sağlayan kabloların tamamına yazıcı data kablosu adı verilir. Bu kablolar aktarım türüne ve kullanım amacına göre farklı gruplara ayrılır. Bu durum kabloların farklı kalınlık ve giriş türlerine sahip olmasını da sağladığı için önemlidir.

Yazıcı Kablosu Çeşitleri

Yazıcıların kullanılabilmesi için gereken bağlantılar kablolar aracılığıyla yapılır. Kullanılan farklı kablo türleri şu şekilde sıralanabilir:

Kullanılan kabloların her biri farklı bir göreve sahiptir. Kullanılan kablo türü üzerinde etkisi olan noktalardan biri de yazıcı modelleri olarak verilebilir. Tüm yazıcı türlerindeki en önemli bağlantıların başında elektrik bağlantısı gelir. Bu bağlantıyı yapabilmek için elektrik kablosu, priz ile yazıcı arasında enerji iletimini sağlamakla görevlidir. Bu kablo genellikle adaptöre sahip bir elektrik aksam kablosu olarak kullanılır ve tüm yazıcılar için kullanımı zorunludur. Elektrik aktarımı sağlayan bu kablo aynı zamanda yazıcı güç kablosu olarak da bilinir. Bunun dışında kullanılan kablolar, yazıcıdan çıktı olarak alınması hedeflenen verilerin aktarımını sağlar. Bu aktarım işlemi yazılacak kaynağın hangi cihazda olduğuna bağlıdır. Genellikle çıktı almak için bilgisayarlar kullanılır. Bu bilgisayarlarda bulunan belgeler, çıktı alma komutu ile yazıcıya yönlendirilir. Yazıcı bu komutu alarak çıktıyı oluşturur ve kullanıcıya verir. Oluşturulacak çıktının detaylı bilgileri ise bilgisayar tarafından yazıcıya iletim sağlayan kablo ile sağlanır. Buna ek olarak dış kaynaklardan gelen çıktı komutları da telefon bağlantı kablosu ile yazıcıya aktarılır. Bu çıktı komutları genellikle faks olarak bilinir ve telefon bağlantıları üzerinden aktarıldığı için telefon bağlantı kablosu olarak adlandırılır.

Yazıcı Kablosu ile Faks Alma İmkânı

Çıktı almak için bilgisayarların kullanılması son derece sık görülen bir durumdur. Bilgisayarların pratik şekilde kullanılabilir olması bu noktada önemli bir avantaj olsa da farklı çıktı kaynakları da eski dönemlerden bu yana tercih edilir. Bu kaynaklardan biri faks yöntemidir. Dünyanın herhangi bir noktasından belge yollamak için kullanılan faks teknolojisi belgelerin birebir görüntülerini oluşturarak hedeflenen kaynağa göndermek için kullanılır. Özellikle eski yıllardan bu yana resmi kurumlar tarafından tercih edilen bu yöntem, pek çok ülkede devlet daireleri tarafından resmi evrakların gönderilmesinde ana yöntem olarak kabul edilmektedir. Bu gibi durumlarda resmi evrakların ulaştırılması için faks kullanımı bu özelliği destekleyen yazıcılar ile mümkündür. Faks özelliğine sahip olan yazıcılar amatör kullanıma pek uygun olmasa da birçok çıktı merkezinde bu tür yazıcılar bulunabilir. Faks almak ve faks göndermek için gereken en önemli nokta telefon yazıcı kablosudur. Bu kablonun telefon hattından yazıcıya bağlanması, faks belgelerinin iletimi için yeterlidir. Yazıcı tarafından taratılan belge, hedeflenen faks numarasına gönderilmek için telefon hattına aktarılır. Yazıcının telefon hattına bağlanması için de bu kablolar kullanılır. Aynı şekilde bir merkeze gelen faksları almak için de aynı kablo gereklidir. Telefon hattından yazıcıya bağlanan kablo sayesinde gönderilen faks çıktı olarak alınabilir.

Yazıcı Kablosu Uzunlukları

Yazıcı ara kablosu olarak kullanılan bağlantı elemanları farklı şekillerde kullanılabilir. Bu kullanımlar ev ve ofislerde farklılık gösterir. Özellikle evlerde kullanılan amatör yazıcılar genellikle çalışma odalarında bulunur. Çalışma odalarında kullanılan yazıcıların küçük alan içinde kurulması sebebiyle çok uzun kablolar gerekli değildir. Bu noktada yazıcı kablosu 5 metre uzunluğu ile pratik şekilde kullanılabilir. Bu uzunluktaki kablolar genel olarak amatör kullanımların büyük bir kısmını rahatlıkla kapsar. Bunun dışında ofislerde kullanılan yazıcılar farklı şekillerde değerlendirilebilir. Ana bilgisayardan çok uzağa kurulan yazıcılara ek olarak çok sayıda kaynağa bağlanan yazıcılar da bulunabilir. Bu gibi durumlarda yazıcı kablosu 10 metre gibi uzun yazıcı kablosu modelleri tercih edilebilir. Bu sayede farklı odalarda bulunan bilgisayarlar bile yazıcılar için kaynak olarak kullanılabilir. LPT yazıcı kablosu gibi en çok tercih edilen modeller farklı uzunluklarda bulunabilir. Üstelik birden fazla kısa kablo kullanılarak yazıcı kablosu uzatma aksesuarları sayesinde bunlardan daha uzun kablolar elde edilebilir. Bu sayede yazıcı ethernet kablosu modelleri birbirine uç uca bağlanarak kullanılabilir.

Yazıcı Kablosu Fiyatları

Yazıcı kabloları arasında önemli fiyat farklılıkları bulunabilir. Bu farklılıklar kablonun kullanım amacına ve teknik özelliklerine göre farklılık gösterir. Belirli kablo modelleri elektrik aktarımı gibi çok yaygın görevlerde kullanıldığı için daha uygun fiyatlarla bulunabilir. Bunun dışında Type C yazıcı kablosu gibi özel kaynaklara bağlantı sağlayan kablolar belirli bir kullanıcı grubunu hedef alır ve bu nedenle daha yüksek fiyat etiketlerine sahip olabilir. Elinde birden fazla kablo bulunan kişiler, bunları değerlendirmek için yazıcı kablosu dönüştürücü modellerini tercih edebilirler. Dönüştürücü modelleri bir kablo girişini farklı bir girişe çevirmek için kullanıldığı gibi yazıcı kablosu çoğaltıcı olarak da görev alabilir. Çoğaltıcı aksesuarları özellikle çok sayıda bilgisayarın tek bir yazıcıya bağlanarak kullanılması için önemlidir. Peki, son derece kullanışlı olan yazıcı kablosu nerede satılır? Birbirinden kaliteli markaların en kullanışlı ürünlerini, avantajlı fiyat seçenekleriyle Akakçe’de bulabilirsiniz. Siz de elektronik ana kategorisi içerisindeki bilgisayar, donanım bölümünde yer alan kablo ve dönüştürücü kategorisinin hemen altında yazıcı kablosu ürünlerini bulabilirsiniz. Avantajlı fiyatlarla aradığınız kabloya sahip olma fırsatını kaçırmayın!