Denge Bisikleti

Denge Bisikleti Fiyatları

29 farklı Denge Bisikleti için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • ÖzelliklerDenge
 • Jant26 Jant
 • Jant28 Jant
 • TürüDağ
 • TürüŞehir
 • Fren TipiHidrolik Disk
 • Fren TipiMekanik Disk
 • CinsiyetKadın
 • CinsiyetErkek
 • Vites sayısı21 Vites
 • Vites sayısı24 Vites
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 2 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • ÖzelliklerDenge
Fiyatı 0 - 3.000 TL 3.000 - 4.500 TL 4.500 - 6.000 TL 6.000 - 8.000 TL 8.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüFren TipiJantTümünü GösterVites sayısıTümünü GösterAğırlıkYaş AralığıKadro MalzemesiLastik KalınlığıSeriCinsiyetÜrün PuanıRenkSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (29)

26 Jant Bisiklet 26 Jant Dağ Bisikleti 28 Jant Bisiklet 26 Jant Şehir Bisikleti 28 Jant Şehir Bisikleti Hidrolik Disk Fren Bisiklet Dağ Bisikleti Vertech Dağ Bisikleti Erkek Şehir Bisikleti Şehir Bisikleti Erkek Bisiklet Salcano Dağ Bisikleti

En Çok Karşılaştırılan Bisikletler

Denge Bisikleti Sıkça Sorulan Sorular

Denge Bisikleti

Son dönemlerin popüler ürünlerinden olan denge bisikleti hem çocuklar hem de ebeveynler tarafından yoğun ilgi ile karşılanır. Denge bisikleti modelleri onlarca farklı marka tarafından çeşitli özellikler ile donatılarak kullanıcılara sunulur. Türkiye’de üretilmeye başlanan denge bisikleti, kolay ulaşılabilen seçenekleri ile dikkat çekmeyi başarır. Zincir, pedal ve fren sistemi gibi özellikleri bulunmayan denge bisikleti ebeveynler tarafından başta yadırgansa da faydaları ile tüm ön yargıları yıkar. Çocuklarda denge ve koordinasyon becerisini bir adım ileri taşımada önemli rol oynayan çeşitleri farklı model ve özelliklerde tasarlanır.

Denge Bisikleti Nedir?

Çocuklarda kas gelişimini destekleyerek koordinasyon becerisini geliştirmeye yardımcı olan denge bisikleti standart bisiklet çeşitleri ile karşılaştırıldığında pek çok farklılık olduğu görülür. Standart bisikletlerde kullanılan minik eğitim tekerleklerinin yer almadığı denge bisikleti bu özelliği sayesinde zor zemin şartlarında dahi sorunsuz bir şekilde sürüş kolaylığı sağlar. Denge bisikleti farklı görüntüsü ile çocuk bisikletlerinden ayrılır. Pedalları ve zinciri bulunmayan bu türde kontrol tamamen çocuktadır. Denge tekerlekli bisiklet çeşitlerinde pedal, zincir ve fren gibi aksamlar bulunmadığından bisiklet hafiflik avantajı ile ön plana çıkar. Hafif olmasının bir diğer faydası ise sürüş esnasında çocukların dizlerine gereksiz yük binmemesidir. Denge bisikleti fonksiyonel tasarıma sahip olduğundan isteğe göre sonradan fren sistemi yapılabilir.

Denge Bisikleti Çeşitleri Nelerdir?

Denge bisikleti çeşitleri birbirinden farklı tasarımlara sahiptir. Çocukların yaş aralığı ve becerilerine göre hazırlanan bisikletlerin pek çoğunda farklı özellikler bulunur. Halk arasında pedalsız bisiklet olarak da adlandırılan denge bisikleti çeşitleri arasında hem bütçenize hem de beklentilerinize uyum sağlayan seçenekler bulabilirsiniz. Seçenekler arasında yer alan ahşap denge bisikleti doğal materyaller ile hazırlandığından yoğun ilgi görür. Tahta denge bisikleti benzerlerine göre daha hafif bir yapıya sahip olması sayesinde çocukların denge kurma mantığını daha çabuk anlamalarına olanak sağlar. Ahşap gibi doğal materyallerden yapılan ürünlerin yanı sıra teknolojik sistemler ile donatılan elektrikli denge bisikleti gibi seçenekler de kategori içerisinde incelenebilir. Elektrikli denge bisikleti kullanma becerisi gerektirdiğinden daha büyük yaş aralığındaki çocuklar için ideal bir seçenektir.

Denge Bisikleti Nasıl Kullanılır?

Denge bisikletlerinin modelleri ve özellikleri birbirinden ayrıldığından kullanım talimatları da farklılık gösterebilir. Genel olarak çocuk denge bisikleti modellerinde pedal olmadığından çocuklar bisikleti sürebilmek için tamamen ayaklarından yardım alırlar. İleri itme hareketi ile hareket ettirilen bisiklet belli bir hıza ulaştığında ayaklar kaldırılır. Ayaklar için özel bir ayak koyma alanı tasarlandığından sürüş sırasında güvenli bir kullanım sağlanır. Pedal takılabilen denge bisikleti için ise sürüş diğer modelden daha farklıdır. Çocuk bisikletleri mantığı ile aynı olan pedallı denge bisikletlerinde çocuklar, yaş aralıklarına uygun olan bisikletleri pedalları çevirerek kullanılır. Denge bisikletlerin pek çoğunda fren sistemi bulunmadığından çocuklar durmak için ayaklarını kullanılır. İsteğe göre sonradan denge bisikletlerine fren takılabilir. Kullanım şekli farklı olan bir diğer denge bisikleti ise elektrik ile çalışandır. Teknolojik sistemler ile donatılan elektrikli denge bisikleti çeşitleri şarj edilerek kullanılır. Farklı hız kademeleri bulunan elektrikli bisikletlerde kullanım diğer seçeneklere göre daha zahmetsizdir. Tek şarj süresi ile gidilen mesafe yol zeminine göre farklılık gösterebilir. Kolay ve keyifli kullanımı ile elektrikli seçenekler hem çocukların hem de ebeveynlerin beğenisini kazanır.

Denge Bisikleti Kaç Yaş İçin Uygundur?

Yürümeye başladıktan sonra bebekler ve çocuklar için kullanılmaya başlanan denge bisikleti çeşitleri, geniş bir yaş aralığına hitap eder. Bebek denge bisikleti, kaba motor becerilerini destekleyerek çocukların yürüme eyleminde gelişmelerine olanak sağlar. Denge bisikleti 1, 2 yaş aralığındaki çocuklar için farklı tasarımlarda hazırlanır. Genel olarak pedalsız bisiklet 1, 2, 3 yaş bisikletleri ebeveynler tarafından yoğun ilgi ile karşılanır. 2, 3 tekerlekli denge bisikleti çocukların normal bisiklete geçişini kolaylaştırır. Bebekler, çocuklar için denge bisikleti satın alırken çocukların yaş aralığına uygun olan seçenekleri tercih etmek güvenli kullanım için oldukça önemlidir. Bisiklet kullanımı sırasında güvenlik amaçlı kullanılan bisiklet kaskı ve diğer aksesuarları için Akakçe’ye göz atabilirsiniz.

Denge Bisikleti Ne İşe Yarar?

Denge bisikleti son dönemlerin popüler ürünlerinden olup hem ebeveynlerin hem de çocukların ilgisini çeker. Çocuk bisikletleri ile farklı çalışma prensiplerine sahip olan denge bisikletleri yoğun ilgi ile karşılanır. Koordinasyon ve kas geliştirme üzerinde önemli etkileri olan denge bisikleti faydaları arasında şunlar sıralanabilir:

Denge bisikleti konusunda tecrübeli yada tecrübesiz olan çocukların ebeveyn kontrolünde sürüş yapmaları güvenlik açısından oldukça önemlidir. Denge bisikleti kullananlar tarafından yapılan yorumları ve tavsiyeleri göz önünde bulundurarak denge bisikletinin çocuklara sağladığı faydalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca denge bisikleti yorumları sayesinde hangi bisiklet türünün çocuğunuz için daha uygun olduğuna daha kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

Denge Bisikleti Fiyatları

Denge bisikleti fiyatları konusunda araştırma yapan kullanıcılar onlarca farklı sonuç ile karşılaşır. Denge bisikleti fiyatları ürünlerin özelliklerine, materyal kalitesine ve markasına göre farklılık gösterir. Denge bisikleti çeşitleri elektrikli ya da elektriksiz olarak geniş bir ürün yelpazesinde satışa sunulduğundan fiyatlar arasında farklılıklar meydana gelir. Denge bisikleti en ucuz seçenekleri satın almak için indirim avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ürünler oldukça fazla özelliğe sahip olduğun anne ve babalar tarafından karar vermek zor bir süreçtir. Denge bisikleti yorumlarını inceleyerek en iyi denge bisikleti seçeneklerine daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kişisel eşyaları bisiklet kullanırken taşımanın en kolay ve pratik yolu bisiklet çantasıdır. Bisiklet için özel olarak tasarlanan hafif ve fonksiyonel bisiklet çantası çeşitleri için Akakçe’ye göz atabilirsiniz. Ürünleri hem fiyat hem de özellik olarak karşılaştırarak beklentilerinize uygun olan seçenekleri daha kolay bir şekilde keşfedebilirsiniz.