Dokunmatik Kalem

Dokunmatik Kalem Fiyatları

2.499 farklı Dokunmatik Kalem için fiyatlar listeleniyor.

Apple Dokunmatik Kalem Logitech Dokunmatik Kalem Baseus Dokunmatik Kalem Lenovo Dokunmatik Kalem ViewSonic Dokunmatik Kalem Samsung Dokunmatik Kalem

Fiyatı Düşen Dokunmatik Kalemler

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Dokunmatik Kalemler

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TürüTablet
 • TürüTelefon
 • Fiyatı0 - 150 TL
 • Fiyatı150 - 250 TL
 • Fiyatı250 - 500 TL
 • Fiyatı500 - 750 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 TL üstü MarkasıTümünü GösterTürüÜrün PuanıRenk
Temizle Ürünleri Gör (2.499)

iPad 6. Nesil Tablet Klavyesi Tablet Kılıfı Tablet Ekran Koruyucu Tablet Standı Tablet Araç Kiti Laptop Çantası Monitör Standı Laptop Soğutucu Apple Dokunmatik Kalem Logitech Dokunmatik Kalem Baseus Dokunmatik Kalem

En Çok Karşılaştırılan Dokunmatik Kalemler

Dokunmatik Kalem Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Dokunmatik Kalem Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Dokunmatik Kalemler hangileri?

Bugün Akakçe'de 2.499 farklı model arasında

En çok satan Dokunmatik Kalemler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Dokunmatik Kalem:
 1. Apple Pencil 2 MU8F2TU/A Tablet Kalemi
 2. Manyetik Kablosuz Şarj, Tilt Hassasiyeti, Apple Pencil 2. Nesil ile Aynı, iPad Pro 11 in 1/2/3/4, iPad Pro 12.9 inç 3/4/5/6, iPad Air 4/5, iPad Mini ile uyumlu iPad Kalem 2. Nesil
 3. Apple MQLY3TU/A Dokunmatik Kalem
 4. Logitech Crayon iPad Tablet Kalemi
 5. Apple İpad MLUN2ZM/A Kalem Uçları 4'lü Paket Tablet

Dokunmatik Ekran Kalemi

Dokunmatik ekran kalemi çeşitleri tabletler, telefonlar ve uyumlu diğer ekran türleri için tasarlanmış işlevsel aygıtlardır. Tabletler ve telefonlar için aktif ve kapasitif kalem olmak üzere iki ana dokunmatik kalem türü vardır. Oldukça basit bir çalışma prensibine sahip olan kapasitif modeller parmak dokunuşunu taklit eden kauçuk uçlara sahiptir. Bu modeller küçük ve karmaşık simgeler arasında gezinmenizi kolaylaştırır. Tabletinizin veya telefonunuzun kullanımını daha kolay hale getirmek için küçük düğmelere ve ekran klavyelerine daha hızlı dokunmak istiyorsanız kapasitif bir ekran kalemi tam da aradığınız ürün olabilir. Kapasitif kalemler herhangi bir dokunmatik ekranın kullanımını kolaylaştırır. Aktif bir kalem kadar akıllı olmasalar da çok faydalı olabilirler. Daha karmaşık olan 'aktif' dokunmatik ekran kalemleri ise genellikle yazmak veya eskiz yapmak için geliştirilen sensörleri ile daha hassas ve iyi performans sunma eğilimindedir. İster aktif ister kapasitif olsun, ekranınıza uyumlu en iyi dokunmatik ekran kalemlerini ve diğer cep telefonu yedek parça çeşitlerini Akakçe’de bulabilirsiniz.

Kapasitif Dokunmatik Ekran Kalemi Modelleri

Kapasitif ekran kalemi, ekranınızdaki dokunmaya duyarlı noktaları etkinleştiren kauçuk bir uç veya uç kullanarak parmağınızın dokunuşunu simüle eder, böylece pahalı parçalar gerektirmez ve 'kapasitif' cam dokunmatik ekrana sahip herhangi bir modern tabletle çalışır. Kapasitif bir kalem seçerken göz önünde bulundurulması gereken ana özellikler, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak ağırlık ve boyutudur. Daha küçük uçlar daha fazla hassasiyet ile ekranda daha kolay yazmanızı sağlar. Ancak bu aynı zamanda girdilerinizde daha hassas olmanız gerektiği anlamına gelir. Büyük kauçuk uçların ekrana her dokunduğunuzda kayma olasılığı daha düşüktür.
Bazı kapasitif ekran kalemleri, kaleme bazı temel işlevler ekleyen bluetooth bağlantısına sahiptir. Genellikle, bluetooth'lu bir kalemde kullandığınız tablette bir işlevi gerçekleştirmek için kullanılabilecek en az bir düğme bulunur. Düğmenin işlevi, kullandığınız cihaza ve uygulamaya bağlıdır. Örneğin, kalemle bir eylemi geri alabilir veya silgiyi etkinleştirebilirsiniz. Bluetooth'lu ekran kalemlerinin pile ihtiyaç duyacağını unutmamalısınız. Bazı modellerde değiştirilebilir piller, diğerlerinde şarj edilebilir piller bulunur. Pil biterse ekran kaleminizin işaretçi işlevi çalışmaya devam edebilir, ancak düğmeler çalışmaz. Büyük teknoloji markaları genellikle kendi kapasitif kalemlerini yapmazlar, bu yüzden muhtemelen üçüncü taraf markaların ürünleri arasından seçim yapmanız gerekir.

Maksimum Hassasiyet için Aktif Dokunmatik Ekran Kalemi Modelleri

Aktif dokunmatik ekran kalemleri, kalem benzeri gerçekçi bir deneyim için gelişmiş teknolojik özelliklerle tasarlanır. Çok sayıda not yazmak, çizim ya da eskiz yapmak istediğiniz zamanlar için en uygun ürünler kapasitif kalemlerdir. Kalitesi ile öne çıkan modeller neredeyse kağıda yazıyormuş gibi hissetmenizi sağlayacak kadar hassastır. Azaltılmış kayganlık kullanıcıyı yavaşlatmadan yazmayı ve çizmeyi kolaylaştırır. Genellikle ekranda biraz kaygan olacak şekilde tasarlandıkları için bu modeller basit gezinme hareketleri için önerilmez. Aktif bir kalemi kullanmak için bir tabletin 'dijitalleştirici' olarak adlandırılan bir ekrana (dokunmatik ekranda kalemi algılayabilen ekstra bir katmana) ihtiyacı vardır. Tüm tabletlerde bu özellik yoktur.
Aktif dokunmatik ekran kalemleri yalnızca bir tabletin dokunmatik ekranını etkinleştirmekle kalmaz, aynı zamanda ne kadar sert bastığınızı (daha kalın veya daha ince çizgiler için) belirlemek için tabletinizle birlikte çalışır. Hatta bazıları kalemin hangi açıda tutulduğunu bile belirleyebilir. Bu kalemler dolma kalemleri ve hatta boya fırçalarını simüle etmek için kullanışlıdır. Modele bağlı olarak kalemler şarj edilebilir veya değiştirilebilir bir pile ihtiyaç duyar. Aktif bir kalem kullanma deneyiminiz, hangi tableti ve hangi uygulamayı kullandığınıza bağlı olarak önemli ölçüde farklılık gösterir. Tablet ve kalem uyumluluğu üreticiler tarafından çok açık bir şekilde belirtilmedikçe kaleminizin markasını tabletinizin markasıyla eşleştirmeye çalışmalısınız. Ayrıca aktif bir kaleminin tüm özelliklerini her uygulamada kullanamayabileceğinizi ve kapasitif kalem gibi çalışabileceğini unutmamalısınızn. Bu nedenle Akakçe üzerinden herhangi bir ekran kalemi satın almadan önce kaleminizle hangi uygulamaların çalıştığı konusunda araştırma yapmanız önerilir.

Kapasitif ve Aktif Dokunmatik Ekran Kalemi Karşılaştırması

Farklı teknolojilere sahip dokunmatik ekran kalemleri farklı uygulamalar ve donanımlar için kendine özgü bazı avantajlara ve dezavantajlara sahiptir. Kapasitif kalemler çok pahalıya mal olmaz, genellikle uygun fiyatlıdır. Menülerde ve web sitelerinde gezinmek için idealdir. Bilgisayar dokunmatik ekran kalemi olarak sınıflandırılan modeller herhangi bir modern dokunmatik tablet, dizüstü bilgisayar veya telefonla uyumludur. Yazma ve eskiz gibi hassas işler için genellikle uygun değildir. Çoğu tablet küçük kauçuk uçları değil parmakları algılayacak şekilde tasarlandığından çok ince uçlara sahip kapasitif dokunmatik ekran kalemi ince uçlu çeşitleri tüm tablet ekranlarıyla çalışmayabilir. Yazarken veya çizim yaparken elinizi ekrana koyarsanız eliniz kalem olarak algılanır ve bu durum kalemi kullanmayı imkansız hale getirebilir.
Birçok önde gelen tablet üreticisi, kendi tabletleriyle kullanılmak üzere tasarlanmış özel aktif kalemlere sahiptir. Dokunmatik ekran çizim kalemi olarak da bilinen modeller gelişmiş teknoloji eskiz ve çizim için mükemmel hassasiyet sunar. Aktif kalemler el yazısı için daha doğal bir tasarıma sahiptir. Çoğu ürünün 'avuç içi reddetme' özelliği vardır, böylece ekran kalemini kullanmanıza engel olmadan avucunuzu ekranda dinlendirebilirsiniz. Eğim ve basınç algılama özelliği kalemin farklı açılarda ve basınçlarda kullanılmasına olanak tanır. Bu sayede hem çizim yapmak hem de not almak kolaylaşır. Diğer yandan aktif modeller kapasitif kalemlerden çok daha pahalıdır. Ayrıca ürünler tüm cihazlarla uyumlu değildir ve her uygulamayla çalışmaz. Aktif kalemler daima değiştirilebilir veya şarj edilebilir piller gerektirir.

Dokunmatik Ekran Kalemi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dokunmatik ekran kalemleri dijital not alma hızınızda büyük bir fark yaratabilir. Özellikle yazı, çizim, eskiz ve illüstrasyon için tasarlanan modeller telefonlara ve tabletlere daha hassas etkileşim özelliği kazandırır. Bununla birlikte yüksek performans için hem kalemin hem de ekranın uyumlu olması gerekir. Tabletiniz için doğru kalemi satın aldığınızdan emin olmak için üreticinin web sitesini kontrol etmeniz önerilir. Android tabletler ve akıllı telefonlar için cep telefonu dokunmatik ekran kalemi satın alırken cihazınızın markasına uygun bir ürün kullanmalısınız. Bu nedenle aktif bir kalem satın almadan önce her zaman uyumluluk araştırması yapmanız gerekir. Halihazırda bir tabletiniz varsa sayısallaştırıcı ekranı olup olmadığını ve varsa hangi ekran kalemleriyle çalıştığını kontrol etmelisiniz. Bunu belirledikten sonra, kullanmak istediğiniz uygulamaları kontrol desteklenen model ve özellikler bakımından incelemelisiniz. Ayrıca aşağıda sıralanan özellikleri de göz önünde bulundurmalısınız:

Dokunmatik Ekran Kalemi Fiyatları ve Kampanyaları

Dokunmatik ekran kalemi fiyatları, kalemin kalitesi ve dolayısı ile tasarımı ile yakından ilişkilidir. İster yazı yazıyor ister bir not üzerinde çizim yapıyor olun, kaliteli bir kalemin çakışma ya da düzensiz boşluklar olmadan tutarlı bir şekilde yazabilmesi gerekir. Bunun için uç malzemesi, gövde tasarımı, denge ve ağırlık gibi faktörler öne çıkar. Kalemlerin camla temas eden uçları kauçuktan plastiğe kadar çeşitli malzemelerden yapılabilir. Kalemi nasıl kullanacağınıza bağlı olarak kalın ya da ince uçlu dokunmatik ekran kalemi çeşitleri bulabilirsiniz. Dokunmatik ekran fiyat listelerindeki pahalı modeller basınç hassasiyeti ve avuç içi reddi gibi ek hassas özellikler sağlar. En iyi ekran kalemi modelleri ele iyi oturur ve rahat kullanılır. Parmaklarınızı veya elinizi sıkıştırmaz. Kısa bir süre sonra yorgunluğa neden olmaz. İyi bir kalemle harfler ve çizgiler kolayca oluşturulur. Özel kalem ucu ile cam arasında doğru miktarda sürtünme, kalemi çok fazla bastırmak zorunda kalmadan ideal basınç ile çalışmasını sağlar. Denge ve ağırlık açısından en iyi kalemler orta yüksekliktedir. Böylece hem kolay kullanım hem de kalem boyunca eşit ağırlık dağılımı sağlanır. Kalem çok ağır olduğunda eliniz çabuk yorulur. Çok hafif kalemlerde ise kontrolü sağlamak zorlaşır.