Tablet Klavyesi

Tablet Klavyesi Fiyatları

2.309 farklı Tablet Klavyesi için fiyatlar listeleniyor.

Apple Tablet Klavyesi Logitech Tablet Klavyesi Everest Tablet Klavyesi Blueforce Tablet Klavyesi Samsung Tablet Klavyesi Microcase Tablet Klavyesi

Fiyatı Düşen Tablet Klavyeleri

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Tablet Klavyeleri

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 TL üstü MarkasıRenk
Temizle Ürünleri Gör (2.309)

Oyuncu Tableti Çocuk Akıllı Saat Dokunmatik Kalem Tablet Kılıfı Tablet Ekran Koruyucu Tablet Standı Tablet Araç Kiti Laptop Çantası Monitör Standı Apple Tablet Klavyesi Everest Tablet Klavyesi Logitech Tablet Klavyesi

Tablet Klavyesi Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Tablet Klavyeleri hangileri?

Bugün Akakçe'de 2.309 farklı model arasında

En çok satan Tablet Klavyeleri hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Tablet Klavyesi:
  1. Apple iPad MXQT2TQ/A Tablet Klavyesi
  2. iPad MJQK3TQ/A Siyah Tablet Klavyesi
  3. Apple 12.9" Ipad Pro (5.nesil) Magic Keyboard Türkçe Q Klavye
  4. Apple iPad MXNK2TQ/A Tablet Klavyesi
  5. Everest KB-BT82 Bluetooth Tablet Klavyesi

Tablet Klavyesi

Mobil cihazların kullanımı özellikle teknolojinin gelişmesiyle daha önemli hale gelir. Akıllı telefon ve bilgisayarların insan hayatında en önemli odak noktalarından biri haline gelmesi avantajlarla birlikte dezavantajları da barındırır. Akıllı telefonların pratik boyutu ve yüksek mobilitesi önemli bir avantaj olsa da ekran boyutunun küçük olması kullanım sırasında önemli eksikliklere sebep olabilir. Benzer şekilde bilgisayarların özellikle taşınabilir hale gelmesi pek çok avantajı barındırsa da büyük boyutları her durumda kullanılmasını imkansız kılar. Bu iki mobil cihaz arasında ideal boyutu ve performans değerleri sayesinde tercih edilen modeller tablet olarak bilinir. Dokunmatik ekrana sahip olan tabletler, bilgisayardan daha küçük olduğu için pratik şekilde taşınır ve günlük işlerde kullanılabilir. Bu kullanım sırasında dokunmatik ekran önemli avantajlar sağlasa da, gün içinde sık sık tuş kullananlar için bu durum önemli sorunlar yaratabilir. Bu noktada tablet için klavye seçenekleri değerlendirilerek günlük kullanım daha pratik hale getirilebilir. Alanında en iyi ürünleri kullanıcılar ile buluşturan Everest, Apple ve Microsoft gibi markalar tarafından üretilen kaliteli tablet klavyesi modelleri Akakçe’de bulunabilir.

Tablet Klavyesi Ne İşe Yarar?

Tablet kullanımı yaygın hale geldikçe tablet aksesuar seçenekleri de önem kazanır. Tabletler için kullanılan aksesuarlar arasında en önemli modelleri klavyeler oluşturur. Tablet klavyesi özellikle gün içinde yoğun şekilde çalışan kullanıcılar için önemlidir. Tabletler üzerinde bulunan dokunmatik ekran günlük kullanım için son derece pratik olsa da sık sık yazı yazan kullanıcıları önemli oranda yavaşlatabilir. Bu durumu avantajlı hale getirmek için tablet klavyesi seçenekleri kullanılır. Tabletin dik bir şekilde durmasını sağlayan klavye üzerinde tabletin tutan bir aparat bulunur. Bu aparat sayesinde tablet dik durur ve dizüstü bir bilgisayarın ekranı gibi pozisyon alır. Ekranın hemen önünde ve masaya paralel olarak bulunan tablet klavyesi üzerinde standart tuşlar bulunur. Bu tuşlar laptop klavyeleri ile aynıdır. Tuşların kullanılabilmesi için tablet klavyesi ile tablet arasında bağlantı kurulur ve ardından tablet kullanılabilir. Bu sayede gün içinde sürekli olarak yazı yazmak ya da oyun oynamak pratik olduğu kadar keyifli hale gelir.

Tablet Klavyesi Çeşitleri

Tabletlerde kullanılan klavye modelleri için farklı modeller bulunabilir. Bu modeller kullanılan ürünlerin sahip olduğu özelliklere göre farklılık gösterir. Bu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

Tabletlerin sahip olduğu farklı boyut seçenekleri, klavye kullanımı için son derece önemlidir. Bu durum klavyenin tablet ile entegre şekilde kullanılmasından kaynaklanır. Tabletin dik durması için kullanılan aparatın tam olarak uyum sağlaması için tablet boyutuna uygun bir klavye türü tercih edilir. Bu noktada 8 inç tablet klavyesi ve tablet klavyesi 10.1 inç gibi modeller, tablet ekran boyutu referans alınarak seçilebilir. Klavye çeşitlerini oluşturan bir diğer unsur ise bağlantı türüdür. Kablolu ve kablosuz bağlantı seçeneklerini barındıran pek çok klavye türü, tabletler ile uyumlu şekilde kullanılabilir. Tablet Bluetooth klavye seçenekleri kablosuz bağlantı imkanı sunduğu için son derece pratiktir. Bu ürünler özellikle iş hayatında yoğun bir tempoya sahip olan kullanıcılar için uygundur. USB girişli tablet klavyesi modelleri ise daha çok oyun amacıyla tablet kullanan kişilere hitap eder. Bu noktada kablolu bağlantıların en büyük avantajı yüksek tepki hızlarıdır. Özellikle kablosuz bağlantıların kablolu modellere kıyasla daha düşük tepki hızları bu modelleri oyun oynamak için ikinci seçeneğe atar.

Tablet Klavyesi Nasıl Kullanılır?

Tablet klavyesi modellerini kullanmak için farklı bağlantı teknolojileri kullanılır. Bu bağlantı teknolojileri anlık olarak klavye ile tablet arasında iletişim kurulmasını sağlar. Bu sayede kullanıcının klavye üzerinden bastığı tuşlar algılanır ve tablet üzerinden karşılıkları işlenir. Klavyede bulunan anakart, tuşların verdiği talimatları sinyallere dönüştürerek tablete aktarır. Bu sinyalleri alan tablet uygun komutlar ile eşleştirerek uygular. Tablete bağlanan klavye modellerinin bir kısmında kullanım için gereken adımlar bulunur. Bu adımlar kullanım öncesinde uygulanarak bağlantı aşaması tamamlanır. Özellikle tabletin klavyeyi tanıması ve yüksek tepkime hızlarına ulaşması için üretici firma tarafından sağlanan yazılımların kurulması gerekebilir. Android tablet klavyesi modelleri özellikle kablolu bağlantı sağlanan modellerde ekstra yazılım kurulumu gerektirmese de kablosuz bağlantı seçeneklerinde yazılımlar kullanılabilir. Klavyenin cihaza tanıtılmasından sonra kullanım dizüstü bilgisayarlar ile son derece benzer bir hal alır. Tablet, klavye üzerinde konumlandırıldığı için ekran görevi görür ve verilen komutların çıktılarını görüntülemek için kullanılır. Tablet için tercih edilen klavye türüne bağlı olarak belirli modellerin üzerinde touchpad bulunabilir. Bu durum özellikle tabletteki farklı uygulamalar arasında geçiş yapma ve uygulama içindeki imleci hareket ettirme gibi amaçlarla kullanılabilir. Buna ek olarak klavyenin kullanımını desteklemek için tablet ile uyumlu mouse ürünleri de kullanılabilir.

Tablet Klavyesinde Set Seçenekleri

Özellikle oyun amacıyla kullanılan tabletlerde klavye kadar mouse kullanımı da önemlidir. Touchpad bulunduran klavye modelleri bu noktada faydalı olsa da oyun sırasında touchpad kullanımı son derece zordur. Kontrol kabiliyetini önemli oranda düşüren bu donanıma alternatif olarak tabletler ile uyumlu mouse seçenekleri değerlendirilebilir. Mouse ürünleri ayrı olarak tercih edilebildiği gibi set olarak da alınabilir. Set kullanımının sağladığı en büyük avantaj pratik bağlantı imkanıdır. Üstelik tablete bağlanan klavye ve mouse donanımlarının farklı olması, bu cihazlar ve tablet arasında uyumsuzluk sorunlarına yol açabilir. Tablet oyun klavyesi olarak kullanıcılara sunulan pek çok model için tablet klavye mouse seti ürünlerinin tercih edilmesi önerilir. Bu sayede her iki cihaz birbirine otomatik olarak bağlanır. Tablet ile cihazlar arasında olan bağlantı da tek kaynak üzerinden yapılır. Bağlantı sorununu minimum düzeyde tutmak için tek bir kablolu ya da kablosuz bağlantı yapılması avantajlıdır. Bu şekilde tablet kullanarak oyun oynamayı seven pek çok kullanıcı daha konforlu bir deneyim için kulaklık ekipmanlarını da edinebilir.

Tablet Klavyesi Fiyatları

Tablet kullanımı son derece pratik olsa da önemli noktalarda ek aksesuar desteği gerekebilir. Bu aksesuarların desteği sayesinde son derece ekonomik şekilde pek çok fonksiyon arttırılmış olur. Cihazdan daha yüksek performans elde etmeyi sağlayan bu aksesuarlar arasında performans farklılıkları görülebilir. Özellikle farklı kullanım amaçları sebebiyle farklı kullanıcılara hitap eden ürünlerin fiyatları da farklıdır. Bu duruma örnek olarak tablet klavyesi için kablolu ve kablosuz modeller gösterilebilir. Kablosuz modeller son derece pratik bir kullanım sağlasa da özel olarak iş alanında kullanım yapan kişilere uygundur. Buna karşın kablolu modeller yüksek aktarım hızı sayesinde oyuncular için tercih kaynağıdır. Tablet klavyesi ucuz seçenekler arasında değerlendirilirken bu şekilde farklı fonksiyonlar da göz önüne alınmalıdır. Tablet klavyesi en ucuz modeller arasından ihtiyacınıza en uygun ürünleri görüntülemek ve satın almak için Akakçe’yi tercih edebilirsiniz. Farklı filtreler arasından istediğiniz özellikleri belirleyerek geniş ürün yelpazesinin tamamını değerlendirebilirsiniz. Siz de elektronik ana kategorisi içerisindeki bilgisayar, donanım kategorisinde yer alan tablet aksesuarı bölümünün hemen altında tablet klavyesi ürünlerini bulabilirsiniz.