Gigabyte Ekran Kartı

Gigabyte Ekran Kartı Fiyatları

123 farklı Gigabyte Ekran Kartı için fiyatlar listeleniyor.

XFX Ekran Kartı Sapphire Ekran Kartı Intel Ekran Kartı MSI Ekran Kartı Inno3D Ekran Kartı Gainward Ekran Kartı

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

RTX 3060 TIRTX 407012 GB8 GB1.500 - 2.500 TL 4.500 TL üstüAMDNVIDIAGDDR6GDDR6XSatıcı Marka (1)

ÖncekiSayfa: 1 / 6Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Markası: Gigabyte Kaydet

Fiyatı
- 0 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 - 3.500 TL3.500 - 4.500 TL4.500 TL üstü
Markası Gigabyte Özellikler Ekran Kartı Modeli RAM Chipset RAM Tipi RAM Arabirimi DirectX Fan Sayısı Aydınlatma Tipi OPenGL Sürümü Üretim Yılı Güç Standart Hız Artırılmış Hız Derinlik Yükseklik Genişlik SatıcıToplam 69 satıcı. Ürün Puanı

Lenovo Ideapad Gaming 3 Oyuncu Monitörü LGA1155 Gigabyte Anakart Gigabyte Ekran Kartı Fanı Gigabyte Laptop ve Notebook Gigabyte Monitör

Gigabyte Ekran Kartı Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Gigabyte Ekran Kartı Sıkça Sorulan Sorular

Gigabyte Ekran Kartı

Bilgisayar sistemleri için birbirinden farklı donanım kullanılır. Bu donanımların sahip olması gereken özellikler, sistem gereksinimlerine göre belirlenir. Güncel teknolojilere ve yazılımlara uyum sağlaması beklenen bilgisayarların özellikle grafik işlemcisi alanında güçlü olması gerekir. Grafik işlemcisi olarak bilinen donanım aynı zamanda ekran kartı olarak da adlandırılır. Bilgisayarlarda kullanılan ekran kartı modelleri belirli bir kapasiteye sahiptir. Bu kapasite değeri ekran kartının aynı anda çalıştırabildiği yazılım sayısını belirler. Aynı zamanda çok yüksek sistem gereksinimine sahip olan oyun ve yazılımları çalıştırabilmek için de yüksek kapasiteli ekran kartı modelleri gerekir. Ekran kartı performansını etkileyen noktalardan biri bu olsa da bunların dışında da pek çok önemli durum bulunur. Gigabyte ekran kartı modelleri yüksek kapasitesi ve grafik işlemci hızı ile son derece ideal bir kullanım imkanı sağlar. En iyi ekran kartı modellerine sahip olan marka Intel imzasına sahip ekran kartı modellerini en iyi şekilde kullanıcılara sunar. Siz de Gigabyte ekran kartı ürünlerini geniş çeşitlilik ile Akakçe’de rahatça bulabilirsiniz.

Avantajlı Özellikleri ile Gigabyte Ekran Kartı

Ekran kartı modelleri bilgisayar performansı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Kapasite değerleri yüksek olan ekran kartları özellikle bilgisayar üzerinden çalışan kişiler ve oyuncular için büyük anlam ifade eder. Grafik işlemcisi anlamında en büyük gereksinimleri oluşturan yazılımlar oyunlardır. Kullanıcılar tarafından tercih edilen oyun seçeneklerinin sorunsuz şekilde çalıştırılması için yüksek işlem hızını ve yüksek kapasiteye sahip ekran kartı modelleri tercih edilir. Gigabyte ekran kartları tam da bu noktada ideal kullanım imkanı sunar. Ekran kartlarında görülen bit değerleri görüntünün akıcılığını belirlediği gibi oyun kalitesine de önemli etkide bulunur. Gigabyte 2 GB 256 bit ekran kartı seçenekleri ile avantajlı kullanım imkanı elde edebilirsiniz. Bunlara ek olarak masaüstü ve dizüstü modeller için tercih edilen ekran kartı seçenekleri farklıdır. Bu ekran kartı modellerinin sahip olduğu özellikler pek çok açıdan çeşitlilik gösterir. Gigabyte ekran kartı modellerinde kullanılan soğutma sistemleri özellikle kartın kullanımı sırasında oluşan ısıyı uzaklaştırmak için avantajlıdır. Gigabyte tarafından kullanıcılara sunulan ekran kartı modelleri ile son derece avantajlı seçenekler elde edebilirsiniz.

Gigabyte Ekran Kartı Çeşitleri

Gigabyte tarafından kullanıcılara sunulan ekran kartı modelleri Nvidia ve AMD markaları tarafından üretilebilir. Ekran kartının temel halini üreten bu firmalar, Gigabyte gibi markaların istediği özelleştirmeleri yapmalarına imkan tanır. Ekran kartı Gigabyte seçenekleri özellikle Nvidia tarafından üretilmiş, belirli temel özelliklere sahip olan modellerdir. Bu modellerin üzerine belirli ilaveler Gigabyte tarafından yapılır. Tercih edilen ekran kartı çeşitleri ise tüm bu özelliklerin tamamının bir araya gelmesi sonucunda oluşur. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen Gigabyte ekran kartı çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

Gigabyte tarafından kullanıcılara sunulan ekran kartı modelleri pek çok açıdan geliştirilmiş özelliklere sahiptir. Kullanılan ekran kartı modelleri temelde ikiye ayrılır. Bunlardan birincisi anakart üzerinde entegre olarak gelen dahili ekran kartıdır. Dahili ekran kartı modelleri bilgisayar performansını arttıracak özellikler göstermeye uygun değildir. Bu nedenle daha gelişmiş harici ekran kartları kullanılır. Gigabyte harici ekran kartı modelleri tam da bu noktada önem kazanır. Tüm bilgisayar modellerinde gönül rahatlığıyla kullanıma uygun ekran kartı modelleri için Gigabyte farkını tercih edebilirsiniz.

Gigabyte Ekran Kartı Modellerinde Kapasite Seçenekleri

Gigabyte ekran kartı modellerinde de diğer ekran kartı ürünlerinde olduğu gibi farklı kapasite değerlerinden söz edilebilir. Gigabyte 1, 2, 4, 8 GB ekran kartı seçenekleri farklı hedefler doğrultusunda harici ekran kartı kullanılan sistemlere uygundur. Bu seçenekler en sık kullanılan modelleri ifade etse de 10 GB ve üzerinde kapasiteye sahip olan yeni nesil ekran kartı seçenekleri de rahatlıkla bulunabilir. Özellikle yeni nesil RTX serisi ekran kartı modellerinin masaüstü versiyonlarında 12 GB ve 16 GB gibi kapasite seçenekleri bulunabilir. Yüksek kapasiteye sahip bu ekran kartı modelleri alanında lider konumundadır. Böylece pek çok zorlayıcı yazılımı ve oyunu sorunsuz şekilde çalıştırabilir. Gigabyte ekran kartı kapasite değeri arttıkça kartın sahip olduğu performans değerleri de artar. Özellikle video ya da fotoğraf montajı gibi işlerle uğraşan kullanıcılar için yüksek performans çok önemlidir. Bu gibi durumlarda birkaç yazılımı bir arada sorunsuz şekilde çalıştırmak için yüksek kapasiteli ekran kartına ihtiyaç vardır. Gigabyte ekran kartı modellerinin sahip olduğu yüksek kapasite değerleri bu anlamda büyük avantaj sağlar.

Gigabyte Ekran Kartı Nasıl Yüksek Performans Sağlar?

Ekran kartı modelleri için önem arz eden özelliklerden biri bant genişliğidir. Gigabyte ekran kartı modellerinde de görülen 256 bit ya da 128 bit olarak ifade edilen değerler bant genişliğini ifade eder. Bu genişlik ekran kartı ve RAM arasında veri aktarım imkanını belirleyen özelliklere sahiptir. Ekran kartının kapasitesinin yeterli olmadığı durumlarda bu kapasite eksiğini RAM donanımından gidermesi mümkündür. Özellikle yeni nesil RTX ekran kartı modelleri bu şekilde kapasite eksiğini RAM donanımının tamamını kullanarak giderebilir. Bu şekilde ortak kullanım durumu için ekran kartı ile RAM donanımları arasında iletişim olması gerekir. Gigabyte ekran kartı modellerinde görülen bant genişliği tam olarak bunu ifade eder. Ekran kartı ile RAM ve işlemci arasındaki veri aktarım yolunun genişliği olarak bilinen bant genişliği, yüksek performans için önemlidir. Bant genişliği yüksek olan Gigabyte ekran kartı modelleri diğer ekran kartı seçeneklerine kıyasla daha yüksek performans değerlerine sahiptir.

Gigabyte Ekran Kartı Fiyatları

Bilgisayarların performansını arttırmak için tercih edilen pek çok donanım bulunur. Bu donanımların bir kısmı ses kartı gibi daha temel özelliklerin sağlanmasına yöneliktir. Ekran kartı modelleri ise üst düzey kullanım ihtiyaçlarını gidermek için en önemli donanımlardan biri olarak gösterilebilir. Gigabyte ekran kartı modellerinin sahip olduğu farklı özellikler fiyat seçeneklerinin de çeşitlenmesine sebep olur. Performans detaylarını belirleyen ekran kartı kapasite değeri ve bant genişliği gibi faktörler Gigabyte ekran kartı fiyat etiketlerini etkiler. Yüksek kapasite değerlerine sahip ekran kartı modelleri diğerlerinden daha yüksek fiyatlarlarla kullanıcılara sunulabilir. Benzer durumlar bant genişliği değerleri için de geçerlidir. Bant genişliği yüksek olan ekran kartı modelleri diğerlerine kıyasla daha yüksek performans sergilediği için daha yüksek fiyat etiketlerine sahiptir. Tüm bunlara ek olarak fiyat etiketlerini belirleyen noktalardan biri de ekran kartı için tercih edilen soğutma ve tasarım sistemleridir. Gigabyte ekran kartı modelleri son derece gelişmiş soğutma sistemleri ve harika tasarı detayları ile dikkatleri üzerine çıkar. Birbirinden farklı ürün seçeneği arasından beklentileriniz en uygun modeller için Akakçe’yi tercih edebilirsiniz. Siz de elektronik ana kategorisinde yer alan bilgisayar, donanım kategorisinin içindeki ekran kartı kategorisinin hemen altında Gigabyte ekran kartı modellerini bulabilirsiniz. Beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak ekran kartı modellerine avantajlı fiyat seçenekleriyle sahip olma fırsatını kaçırmayın!