Şarküteri Dolabı

Şarküteri Dolabı Fiyatları

2.176 farklı Şarküteri Dolabı için fiyatlar listeleniyor.

Öztiryakiler Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucu Empero Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucu N'Dustrio Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucu By Kitchen Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucu Uğur Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucu Senox Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucu

Fiyatı Düşen Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucular

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 50.000 TL 50.000 - 75.000 TL 75.000 - 100.000 TL 100.000 - 150.000 TL 150.000 TL üstü MarkasıTümünü Göster
Temizle Ürünleri Gör (2.176)

Beyaz Eşya Yedek Parça Su Sebili Şişe Soğutucu Endüstriyel Yıkama Cep Telefonu Laptop ve Notebook Televizyon Bluetooth Kulaklık Monitör Öztiryakiler Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucu Empero Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucu N'Dustrio Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucu

En Çok Karşılaştırılan Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucular

Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucu Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucular hangileri?

Bugün Akakçe'de 2.176 farklı model arasında

En çok satan Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucular hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucu:
  1. Öztiryakiler GN 1200 NMV Çift Kapılı Dik Tip Ekonomik Buzdolabı
  2. Öztiryakiler Gn 600 Nmv Tek Inox Kapı Dık Tıp Endüstriyel Dondurucu ve Soğutucu Ekonomik
  3. Empero EMP.140.80.01 Fanlı Çift Kapılı Sanayi Tipi Buzdolabı
  4. NDustrio 2 Kapılı Üstten Motorlu Dik Tip Gastronorm Buzdolabı, Et Askılı CPG-202-UCMHRS
  5. Empero EMP.150.70.01 Tezgah Tipi Buzdolabı

Şarküteri Dolabı

Restoranlar, kasaplar, oteller, yemekhaneler ve büyük marketlerde kullanılan şarküteri dolabı, et ve süt ürünlerinin uygun ısılarda sergilenmesi amacıyla kullanır. Büyük ölçekli olduğundan sanayi tipi buzdolabı olarak da adlandırılan buzdolapları, metal veya cam kapaklı tasarımlarla kullanıcıların beğenisine sunulur. Derin dondurucular gibi hem yatay hem de dikey olarak tasarlanan şarküteri dolapları, farklı kapasite seçenekleri ile dikkat çeker. Kullanım alanına ve ihtiyaca uygun tasarım seçenekleri bulunan şarküteri dolabı modelleri arasında minimal tasarımlı olanlar da bulunur. Küçük ölçekli işletmelerin yoğun ilgi gösterdiği küçük şarküteri dolabı ürünleri genellikle yatay tasarıma ve üstten açılan kapaklara sahiptir. Şarküteri soğutma dolapları arasında sadece çekmecelerden meydana gelenler öne çıkar. Tezgah tipi şarküteri dolabı kullanmayı tercih edenlere hitap eden söz konusu dolaplar özellikle küçük gramajlı gıdalar için idealdir. Tüm bunların yanı sıra camlı şarküteri dolabı çeşitleri arasında pasta, kek gibi patisserie ürünlerini sergilemeye uygun olan cihazlar da bulmak mümkündür. Siz de şarküteri dolabı arayışındaysanız Akakçe yardımıyla çok sayıda tasarıma ulaşabilir, satış seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Şarküteri Dolabı Özellikleri

Gıda ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren işletmeler için oldukça önemli bir ekipman olan şarküteri dolabı, et, peynir, deniz ürünleri, pastalar ve tatlıların uygun koşullarda saklanmasını sağlar. Bazı şarküteri dolapları sadece gıdaları saklamak için uygunken bazıları ise teşhir amacıyla kullanılır. Gıda teşhir dolabı olarak da adlandırılan buzdolabı sanayi tipi modelleri arasında gıdaları dondurabilen, soğuk - ılık - sıcak tutabilenler de vardır. Genellikle statik soğutma yapan şarküteri dolabı ürünleri yatay ve dikey olmak üzere iki farkı seçeneğe sahiptir. Bunun dışında çift kapaklı, tek kapaklı, cam kapaklı, sürgü kapaklı, çok raflı, askılı, çekmeceli, döner askılı gibi farklı tasarımlarla üretilen şarküteri dolabı, zengin kapasite seçenekleri ile dikkat çeker. Küçükten büyüğe pek çok farklı kapasitede üretilen söz konusu dolapların küçük olanları 50 ila 200 litre, orta boy olanları 200 ila 400 litre, büyük boy olanları ise minimum 400 litre kapasiteye sahiptir. Şarküteri dolabı ölçüleri ise hem kapasite hem tasarıma göre farklılık gösterir. Örneğin, yatay sanayi tipi buzdolabı ölçüleri 125x60x85 cm iken dikey dolap ölçüleri ise ortalama 70x70x207 cm'dir.

Genellikle paslanmaz çelikten üretilen şarküteri et dolabı ürünlerinin kapakları da paslanmaz çelikten yapılır. Bununla birlikte gıda teşhir dolabı formunda olanlarda kapaklar veya üst ünitenin tamamı cam olur. Böylece alıcılar, ürünleri detaylı olarak görebilir ve satın alma kararını daha kolay karar verebilir. Ağırlıklı olarak soğutucu işlevine sahip olan şarküteri dolabı cihazlarının dondurucu olarak kullanılabilenler de vardır. Bununla birlikte pastaneler ile fırınlarda kullanılan sanayi tipi dolaplar arasında gıdaların taze kalmasını sağlayan ürünler de bulunur. Söz konusu dolaplar sıcak tutma teşhir dolabı olarak adlandırılır ve şarküteri dolapları arasındadır. Öte yandan fırınlarda kullanılan hamur dinlendirme dolabı da şarküteri dolabı konseptine sahiptir. Söz konusu konsepte sahip çok sayıda dolap olduğundan bu dolapların tükettiği enerji de birbirinden farklıdır. Ancak bazı şarküteri dolabı çeşitleri düşük enerji tüketir.

Şarküteri Dolabı Modelleri

Tasarım açısından farklı türleri bulunan şarküteri dolapları, tezgah altı, dikey, tezgah üstü, çekmeceli ve farklı kapı seçenekleri bulunan cihazlardır. Kullanıcıların en sık tercih ettiği modellerden biri ise camlı şarküteri dolabı tasarımlardır. Yatay veya dikey olabilen bu dolaplarda kapakların bir kısmı cam olur. Böylece soğutma haznesindeki gıdalar dışarıdan bakıldığında görülebilir. Tamamen camdan oluşan kapaklara sahip tasarımlar ise daha çok büyük marketlerde kullanılır. Sanayi tipi tezgah altı buzdolabı modelleri arasında kapaklı tasarımların yanı sıra çekmeceli dolaplar da bulunur. Gıdaları kolay kategorize etmeye yarayan çekmeceli tasarım, restoran ve otellerde sık tercih edilir. Ortalama 200 cm uzunluğundaki çift kapılı sanayi tipi buzdolabı modelleri ise tek seferde çok miktarda gıda muhafaza etmeye yaradığından büyük ölçekli işletmelerde kullanılır. Kilitlenebilir kapak tasarımı ile güvenli kullanım sağlayan devasa peynir şarküteri dolapları ve çift kapılı sanayi tipi buzdolabı çeşitleri genellikle tek bölmeden oluşur.

Çiğ süt muhafaza edilmesi için üretilen sütlük şarküteri dolapları ise tamamen paslanmaz çelikten yapılır. Litrelerce sütün hijyenik koşullarda mümkün olduğu kadar uzun süreyle muhafaza edilmesi için tasarlanan bu dolaplar, dikey depolamaya uygun olup çok raflıdır. Sanayi tipi buzdolabı çeşitleri arasında hem soğutma hem ısıtma yapabilenler de bulunur. Daha çok büyük ölçekli fırınlar ve pastanelerde kullanılan ısıtıcı özellikli şarküteri dolap modelleri, taze patisserie ürünlerinin alıcılara ulaşana kadar taze ve sıcak kalmasını sağlar. Öte yandan pasta ve tatlıların serin kalmasını sağlayan şarküteri dolabı çeşitleri de bulmak mümkündür Yatay depolamaya olanak tanıyarak vitrini andıran tasarımları ile ayırt edilen özel şarküteri dolabı çeşitleri, iki ila dört arasında değişen rafa sahiptir. Rafların derinlikleri birbirinden farklı olabilir. Öte yandan dondurma, ev yemeği, garnitür gibi gıdaları gerekli ısıda muhafaza edebilen, her bir yiyecek için ayrı bölmeye sahi tezgahlı şarküteri dolabı modelleri, kullanım pratikliği sağladığından sık tercih edilir.

Şarküteri Dolabı Kullanımı

Çok miktarda gıda muhafaza edilebilmesi için tasarlanan şarküteri dolapları, ölü alan bulunmayan soğutma hazneleri ile dikkat çeker. Başka bir ifadeyle yatay veya dikey tasarımlı kaliteli şarküteri dolabı çeşitlerinin tamamında girinti - çıkıntı olmayan bir depolama alanı bulunur. Dolayısıyla ürün yerleştirmek, boşaltmak, stok kontrolü yapmak oldukça kolaydır. Uzun ömürlü ve pratik olması ile dikkat çeken söz konusu dolapların kullanım ömrünü korumak için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Şarküteri dolabı kullananlar tarafından da vurgulanan kullanım önerileri ise şu şekilde sıralanabilir:

Şarküteri Dolabı Fiyatları

Yerli ve yabancı üreticilerin farklı tasarım seçenekleriyle satışa sunduğu şarküteri dolapları, kendi segmentinin uygun fiyatlı cihazları arasında yer alır. Endüstriyel olduğu için ev kullanımına uygun olmayan şarküteri dolabı modellerinin fiyatlarının ev tipi buzdolapları ile kıyaslanması doğru değildir. Bununla birlikte şarküteri dolabı fiyatları belirlenirken kapasite, malzeme, enerji tüketimi, işlev, kontrol olanakları, üretici marka gibi faktörler dikkate alınır. Dolayısıyla sıcak teşhir ünitesi olan şarküteri dolabı ile soğuk garnitür ünitesi olan şarküteri dolabı farklı şekilde fiyatlandırılır. Benzer şekilde çift kapaklı - tek kapaklı ve yatay - dikey şarküteri dolabı modelleri arasında da fiyat farklılıkları olabilir. Ayrıca sadece soğutma işlevine sahip market şarküteri dolapları fiyatları ile dondurucu özelliği de bulunan dolap fiyatları düzeyde değildir. Ancak kampanya dönemlerinde sanayi tipi kıyma makinesi fiyatları gibi şarküteri dolabı fiyatları da ucuzlar. Böyle zamanlarda en ucuz şarküteri dolabı satın alınabilir. Siz de uygun koşullarda şarküteri dolabı sahibi olmak isterseniz Akakçe ile fiyat araştırması yapabilirsiniz.