Cam Kavanoz

Cam Kavanoz Fiyatları

1.509 farklı Cam Kavanoz için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Malzeme TürüCam
 • BoyutBüyük
 • BoyutKüçük
 • BoyutOrta
 • Hacim300 cc
 • Hacim660 cc
 • Hacim1000 cc
 • Kapak SeçeneğiKapaklı
 • Kapak MalzemesiAhşap
 • Kapak MalzemesiMetal

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Malzeme TürüCam
Fiyatı 0 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerMalzeme TürüKapak MalzemesiKapak SeçeneğiCam TürüKapak TürüAdetBoyutKelime ile FiltreleÇeşitŞekilHacimParça SayısıSeriÜrün PuanıRenk
Temizle Ürünleri Gör (1.509)

3'lü Sefer Tası Büyük Kavanoz Orta Boy Kavanoz Küçük Kavanoz 1000 cc Kavanoz 660 cc Kavanoz Kapaklı Kavanoz 10 Parça Kavanoz 200 cc Kavanoz 210 cc Kavanoz 300 cc Kavanoz 3'lü Kavanoz

En Çok Karşılaştırılan Kavanozlar

Cam Kavanoz Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Cam Kavanoz hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Cam Kavanoz:
 1. Paşabahçe 103299 Metal Kapaklı 1000 cc Kavanoz
 2. Paşabahçe 43756 Vakumlu 2'li 1230 cc Cam Kavanoz
 3. Paşabahçe Gold Kapaklı 300 cc 10 Adet Cam Kavanoz
 4. Paşabahçe 43736 Vakumlu Cam Kavanoz 4'lü
 5. Paşabahçe 43736 Breakfast Club 2'li Kavanoz

Cam Kavanoz

Camdan yapılan saklama gereçleri olan cam kavanoz modelleri, farklı ölçülerde ve kapasitelerde üretilir. Çeşitlilik ve tasarım açısından oldukça zengin bir seçkiye sahip olan cam kavanozlar arasında pek çok tasarım bulmak mümkündür. Gövde şekli ve kapak tasarımları ile öne çıkan cam kavanoz ürünleri arasında tamamen şeffaf olanların yanı sıra renkli camdan üretilenler de vardır. Kendiliğinden kabartmalı cam kavanozlar kadar yoğun ilgi gören renkli cam kavanoz ürünleri mutfak ya da kiler dekorasyonuna katkı sağlayacak niteliktedir. Kapaklı ve kapaksız versiyonları bulunan cam kavanoz modellerinden kapaklı olanlar çeşitli gıda maddelerinin saklanması için özelleştirilmiş tasarımlarıyla dikkat çeker. Bunlar arasından hava geçişine izin vermeyen silikonlu ahşap kapaklı cam kavanoz ürünlerinin yanı sıra kilitlenebilir kapaklı olanlar öne çıkar. Söz konusu boş cam kavanoz çeşitleri tekli veya takım halinde kullanıcıların beğenisine sunulur. Siz de yeni cam kavanoz arayışındaysanız Akakçe yardımıyla çok sayıda tasarıma ulaşabilir, fiyat sıralaması özelliğinden faydalanarak en ucuz olanları görüntüleyebilirsiniz.

Cam Kavanoz Özellikleri

Gövde kısmında cam kullanılan cam kavanozlar, katkı maddesi içermediğinden gıda temasına uygun gereçlerdir. Kolaylıkla temizlenmesi, bakteri oluşumuna izin vermemesi ve yüksek ısıda yıkanmaya uygun olması nedeniyle her zaman hijyenik bir kullanım sağlayan cam kavanoz çeşitleri baharat, turşu, atıştırmalık, sıvı yağ, şekerleme, kuru meyve, kuru yemiş gibi içerikleri doğru koşullarda saklamaya yardımcı olur. Dolayısıyla cam kavanoz ölçüleri kullanım alanına göre farklılık gösterir. Örneğin baharat saklamak için üretilen ve genellikle silikonlu kapağa sahip olan kavanoz cam ürünleri 30 ml’den başlayan kapasitelere sahiptir. Bakliyat saklamak veya turşu hazırlamak amacıyla kullanılan büyük cam kavanoz ürünleri ise 10 litreye ulaşan hacimleriyle dikkat çeker. Öte yandan en sık tercih edilen cam kavanoz çeşitleri ise 1 litre hacme sahip olanlardır. Bu standart tasarımlar reçelden şekere, tuzdan naneye pek çok içerik için idealdir. Düz, kabartmalı, renkli gibi farklı camlardan üretilen cam kavanoz ürünleri arasında küp, silindir, daire gibi farklı şekillerde olanlar vardır.

Genellikle kapaklı olarak kullanıcıların beğenisine sunulan cam kavanoz gereçlerinde kapaklar metal, ahşap, cam veya plastik malzemelerden üretilir. Plastik kapaklı olanlar genellikle baharat saklama kabı formundaki kavanozlardır. Metal kapaklı olanlar ise turşudan baharata kadar birçok içeriğin muhafazasına uygundur. Bambu, ceviz gibi ağaçlardan üretilen ahşap kapaklı cam kavanoz modelleri ise dekoratif görünümüyle öne çıkar. İç kısmında silikon bir halka olan tasarımlar hava sirkülasyonuna izin vermediğinden içeriklerin bayatlamasını engeller. Özellikle baharat kavanozlarında nemlenmeyi önlemek için bu silikon halkaya yer verilir. Vakum özellikli olan ve iç kısımdaki havayı kolayca boşaltmaya olanak tanıyan cam kavanoz türleri de vardır. Tüm bunların yanı sıra kapağı yuvarlak mantar şeklinde olan ve içinde birçok içerik saklanabilen dar-geniş cam kavanoz çeşitleri hava geçişini kısmı olsa da engeller. Dolayısıyla uzun süre muhafaza edilmesi gereken gıdaların ve baharatların saklanmasında sık tercih edilir.

Cam Kavanoz Modelleri

İşlevinin yanı sıra dekoratif görünümleriyle de öne çıkan cam kavanozlar, şık tasarımlarla kullanıcılara sunulur. Cam kavanoz modelleri arasında yoğun ilgi görenlerden biri silindir formundaki gövdeye ve yuvarlak mantar kapağa sahip olanlardır. Farklı kapasitelerde tekli olarak alınabilen bu ağzı geniş cam kavanoz çeşitlerinin minimum 2 parçadan oluşan setleri de vardır. Cam kavanoz seti çeşitleri arasında en zengin tasarım seçkisine sahip olanlar ise baharatlık kavanozlardır. Kapaklar ve kavanozların yanı sıra stantlar ve ölçeklerden oluşan söz konusu cam kavanoz takımı çeşitlerinde parça sayısı ürün bazında değişiklik gösterir. Farklı kullanım alışkanlıklarına uygun olan yuvarlak, dikdörtgen cam kavanoz çeşitleri ise hem baharat hem bakliyat muhafazası için üretilir. Öte yandan dikdörtgen yapıdaki uzun ve büyük ölçekli cam kavanoz modelleri daha çok kahve köşesinde kurabiye, şekerleme, kuru meyve, kuru yemiş gibi atıştırmalıkların saklanması için kullanılır.

Şekli ve rengi fark etmeksizin sıvı içerikleri güvenli bir şekilde saklama olanağı tanıyan sızdırmaz cam kavanoz modelleri de üretilir. Vakum teknolojisine sahip olan gelişmiş tasarımların yanı sıra sadece kavanoz içine hava girmesini önleyen cam kavanoz modelleri de vardır. Reçel, komposto, detoks suları gibi içeriklerin saklanmasını sağlayan bu tarz gereçler, nadiren kullanılan baharatların aromasını korumasına da yardımcı olur. Dolayısıyla baharat kavanozu olarak da tercih edilir. Tamamı camdan üretilen başka bir ifadeyle cam kapaklı kavanoz modelleri de ilginç tasarımlara sahiptir. Silikon kapağa sahip olanlar ve şekerlik formunda olanlar şeklinde iki çeşit olan tamamı cam kavanoz renkli gövdeleriyle dikkat çeker. Bu seçkide karamel rengi, turkuaz, küf yeşili gibi renklerde üretilen kavanozlar bulunur. Öte yandan tamamen dekoratif amaçla kullanılması amacıyla tasarlanan ve saray motiflerine yer verilen püskül detaylı özel cam kavanoz ürünleri de yoğun ilgi görür.

Cam Kavanoz Kullanımı

Kullanımı en pratik mutfak gereçleri arasında yer alan cam kavanozlar, her şeyden önce zahmetsiz bir temizlik süreci sağlar. Hijyenin kolay sağlandığı bu gereçler sayesinde gıdaların kullanım ömrü daha uzun olur. Özellikle hava sirkülasyonuna izin vermeyen kavanoz kapağı bulunan cam gövdeli kavanozlarda kuru meyveden yemişlere, bakliyattan kurabiyeye kadar pek çok yiyecek uzun süre saklanabilir. İşlevsel ve şık cam kavanoz çeşitlerinden daha fazla faydalanmak için kullanım sırasında şunlara dikkat etmekte fayda vardır:

Cam Kavanoz Fiyatları

Cam züccaciye gereçleri üreten markalar tarafından tasarlanan çok sayıda cam kavanoz bulunur. Bu zengin ürün yelpazesi ise kullanıcılara tam olarak ihtiyaç duydukları cam kavanoz çeşidine kolayca ulaşma ayrıcalığı sağlar. Öte yandan çeşidin çok olması nedeniyle cam kavanoz fiyatları da geniş bir aralığı kapsadığından her bütçeye uygun cam kavanozlar bulmak mümkündür. Cam kavanoz modelleri fiyatları kapasiteye, kapak malzemesine, kapak tasarımına ve genel tasarıma göre belirlenir. Örneğin, renkli ile şeffaf cam kavanoz fiyatları aynı değildir. Benzer şekilde baharatlık olarak tasarlanan ile atıştırmalık muhafaza edilebilen silikon kapaklı cam kavanoz çeşitleri arasında fiyat farkı vardır. Ayrıca saklama kabı fiyatları gibi camdan üretilen kavanoz fiyatları da marka farkından etkilenir. Başka bir ifadeyle markası farklı olan iki cam kavanoz ürününde fiyatlar farklı olabilir. Ancak kampanya ve benzeri fırsatlar sunulan dönemlerde en ucuz cam kavanoz fiyatları ile alışveriş yapmak mümkündür. Siz de şık ve işlevsel cam kavanoz satın almayı planlıyorsanız Akakçe yardımıyla hem kaliteli hem ucuz cam kavanoz çeşitlerine ulaşabilirsiniz.