Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Fiyatları

2.872 farklı Kısırlaştırılmış Kedi Maması için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR kgEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • ÖzelliklerKısırlaştırılmış
 • Ağırlık10 kg
 • Ağırlık12 kg
 • Ağırlık15 kg
 • YaşYavru
 • YaşYetişkin
 • AromaBalık
 • AromaTavuk
 • TürüKuru
 • TürüYaş
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • ÖzelliklerKısırlaştırılmış
Fiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterAğırlıkAromaTahılYaşTürüTane BoyutuCinsiYapısıAmbalaj SeçeneğiAdetBalık TürüÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (2.872)

10 kg Kedi Maması 15 kg Kedi Maması Yavru Kedi Maması Yetişkin Kedi Maması Kuru Kedi Maması Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması Pro Plan Yavru Kedi Maması Pro Plan Yetişkin Kedi Maması Royal Canin Kısırlaştırılmış Kedi Maması Royal Canin Yavru Kedi Maması Balıklı Kedi Maması Hill's Yavru Kedi Maması

En Çok Karşılaştırılan Kedi Mamaları

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Sıkça Sorulan Sorular

Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kedi sahiplenmek son derece yaygın bir durum olduğu için kediler hakkında pek çok bilgiyi edinmek de oldukça önemlidir. Evde bakılan kedilerin beslenme alışkanlığı doğal ortamlarında olduğundan daha farklıdır. Özellikle doğal hayatta sık sık hareket eden kediler evde kaldıkları süre boyunca çok fazla hareket edemezler. Bu durum kediler için kullanılan mamaların, kedilerin doğal yaşamlarında tükettikleri mamalardan daha farklı olmasını gerektirir. Bu doğrultuda birbirinden farklı mama türleri kedilerin beslenmesi için tercih edilebilir. Bu türlerden biri olan kısırlaştırılmış kedi maması, kısırlaştırma işlemi uygulanan kedilere özel olarak üretilir. Bu kedilerin kısırlaştırma işleminden sonra bünyeleri daha hassas hale geldiği için beslenme alışkanlıklarının kontrol edilmesi önemlidir. Farklı tatlara sahip en iyi mamalar kısırlaştırılmış kedilere yönelik olarak tercih edilebilir. Bu şekilde kedinizin daha mutlu ve bakımlı olmasını sağlarken sağlığını da koruyabilirsiniz. Birbirinden kaliteli mamaları kullanıcılara sunan Royal Canin, Pro Plan, N&D ve Hill’s Young gibi markaların en iyi ürünlerini Akakçe’de bulabilirsiniz.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Ne İşe Yarar?

Kedi mamalarının kullanımı son derece yaygın olsa da kısırlaştırılmış kedilere özel olan mamalar hakkında pek çok kullanıcı “Kısırlaştırılmış kedi maması ne demek?” sorusunu merak edebilir. Özellikle kısırlaştırılan tüm hayvanlarda farklı beslenme alışkanlıkları oluşturulması gerekir. Bu durum başta kediler olmak üzere hayvanların sağlığı için önemlidir. Peki, “Kısırlaştırılmış kedi maması nedir?” Kısırlaştırma sonrasında kedilerin sağlıklı şekilde hayatlarına devam edebilmesi için gerekli besin değerlerini barındıran mamalar kısırlaştırılmış kedilere özel olarak hazırlanır. Kısırlaştırılmış kedilerde belirli sağlık problemlerinin görülme riski artabilir. Bu durum özellikle erkek kediler için daha önemlidir. Erkek kedilerin kısırlaştırılmasından sonra idrar yollarında taş oluşma riski artar. Taş oluşma riskini düşürmek için bu kedilerin kısırlaştırılmış kedi maması tavsiye seçenekleri arasından gerekli besinleri tüketmesi önemlidir. Kısırlaştırılmış kedi maması 5 kg gibi paketlerle alınarak uzun süre boyunca kullanılabilir. Kısırlaştırılmış kedilerin tamamı belirli bir yaşın üzerinde olduğu için yetişkin sayılır ve bu kedilerin tükettiği mamalar aynı zamanda yetişkin kedilere yönelik olarak üretilir. Kısırlaştırılmış kedi maması markaları tarafından kullanıcılara sunulan farklı tat ve kokuya sahip ürünler, kedilerin dikkatini çeker ve beğeni kazanır.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Özellikleri

Kısırlaştırılmış kedi maması en iyisinden başlayarak tüm ürünlerde belirli özellikler gösterir. Bu özellikler kedilerin sağlıklı şekilde yaşaması için son derece önemlidir. Özellikle kısırlaştırma işleminden sonra idrar yollarını destekleyici özelliğe sahip içerikler kullanılır. Bu içeriklere sahip kedi mamalarının genel olarak özellikleri şu şekildedir:

Kedilerin kısırlaştırma işleminden sonra daha iştahlı şekilde beslenmeleri sık görülen bir durumdur. Bu beslenme alışkanlığı ilk aşamalarda son derece normal gibi görünse de uzun vadede kedinin yüksek miktarda kilo almasına sebep olabilir. Yüksek kilo gibi sorunlar kedinin sağlığını olumsuz etkiler ve obeziteye sebep olur. Bu nedenle kısırlaştırılmış kedi maması tavuklu ve benzer aromalarla hem kedilerin en sevdiği seçenekleri oluşturur hem de düşük yağ oranı ile kilo alımını engeller. Kısırlaştırılmış kedi mamaları bu noktada kedilerin ana öğünü olarak kullanılmalıdır. Kısırlaştırılmış kedi maması 3 kg gibi küçük boyutlardan başlayarak 15 kg boyutlarına kadar gidebilir. Bu noktada kedinizin günlük ihtiyacını belirlemek için ölçekli kedi mama kabı ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Kullanımı

Kedi mamalarının kullanımı büyük önem arz eder. Kedilerin özellikle kısırlaştırma işleminden sonra büyük bir iştahla beslenmek istemesi pek çok kilo sorununu beraberinde getirir. Özellikle kedilerin diğer evcil hayvanlara benzer şekilde insan kontrolünde egzersiz yapmaya uygun olmaması da bu sorunu teşvik eden önemli parametrelerden biridir. Bu noktada kedilerin günlük mama tüketimini kontrol etmek son derece önemlidir. Kısırlaştırılmış kedi maması 15 kg en ucuz birim fiyat seçenekleriyle alınabilir. Bu ürünlerin alınması öğünlerde daha çok kedi maması kullanımını teşvik ettiği için porsiyonların iyi şekilde belirlenmesi gerekir. Öğün başına verilmesi gereken minimum ve maksimum mama miktarları paket üzerinde yer aldığı gibi veterinerlere de danışılabilir. Kısırlaştırılmış kedi maması 15 kg boyutunda paketler özellikle uzun süreli kullanımda büyük bir avantaj sağlar. Kısırlaştırılmış kedi maması en ucuz seçenekleri arasında bulunan bu ürünleri kedi beslenmesinde değerlendirebilirsiniz. Kedilerin veteriner tavsiyesi üzerine farklı besinler de tüketmesi durumunda kullanım süresi daha da artan bu paketler aylar boyunca kullanılabilir.

Kısırlaştırılmış Kedi Mamasına Geçiş Nasıl Yapılır?

Kedilerin beslenme alışkanlıklarının kontrol edilmesi son derece önemlidir. Özellikle ev içinde bakılan kedilerin hareket alanı kısıtlı olduğu için kısa sürede yüksek kilolar görülebilir. Bu durumu engellemek için uzmanlar tarafından önerilen miktarlar her öğünde gramaj ölçümü ile kediye verilmelidir. Kısırlaştırılma işlemi öncesinde belirlenen porsiyonlar kısırlaştırma sonrasında değişebilir. Bu değişim mama porsiyonları dışında mama türünü de kapsar. Kısırlaştırma işleminden sonra kullanılan mama türlerine geçiş aşamasında özellikle dikkatli olmak gerekir. Kedilerin kısırlaştırılmasından sonra önemli değişiklikler görülebilir. Bu değişiklikler özellikle hormonlarla ilgilidir. Hormonlarda yaşanan değişimler sebebiyle kedilerin mama içeriklerinin değiştirilmesi önemli olsa da bazı durumlarda kediler yeni mamaları yemek istemeyebilir. Bu noktada tüm mamaların farklı uygulama ve geçiş aşamaları bulunur. Geçişi sağlarken en önemli nokta kedinin seveceği şekilde yeni mamaları vermektir. Bu yeni mamalar kısırlaştırılmış kedi maması 10 kg gibi büyük paketlerde alınsa da ilk aşamada küçük porsiyonlar ile verilmelidir. Kedilerin geçiş aşamasına farklı bir mamayı fark etmesi ve tadını garipsemesi normaldir. Bu gibi durumlar için kısırlaştırılmış kedi mamaları balıklı seçenekler ile en sevilen aromalar ve kokular mamaya geçiş aşamasını kolaylaştırır.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Fiyatları

Kedilerin daha konforlu ve sağlıklı bir hayat sürmesi için pek çok ürün kullanılır. Kedi kıyafetleri gibi ürünler özellikle evcil hayvanlarınızı daha sevimli hale getirmek için tercih edilebilir. Buna ek olarak evcil hayvanlarınızın sağlığını korumak için en iyi mamaların tercih edilmesi önemlidir. Kısırlaştırma döneminden sonra kullanılan bu mamalar kedinin yaşaması muhtemel olan böbrek ve idrar yolu gibi hastalıkları engelleyerek uzun yıllar boyunca onlara sağlıklı bir hayat sunar. Üstelik düşük yağ oranı sayesinde kedinin kilo almasını ve önemli sağlık problemleri yaşamasını da engeller. Bu şekilde kullanıcılara sunulan kedi mamaları arasında fiyat farklılıkları görülebilir. Kediler tarafından sürekli olarak tüketilen bu mamaların fiyatı son derece önemlidir. Özellikle çok sayıda kediye sahip olan kişiler için yüksek maliyetler oluşmaması için kısırlaştırılmış kedilere uygun mama seçenekleri en ucuz fiyatlarla Akakçe’de bulunabilir. Siz de süpermarket ana kategorisi içerisinde petshop kategorisinde yer alan kedi maması kategorisinin hemen altında kısırlaştırılmış kedi maması ürünlerini bulabilirsiniz. Bu şekilde kedinizin sağlığını korurken en uygun fiyatlı mamalar sayesinde bütçenizi koruyabilirsiniz. Özellikle yılın her döneminde düzenlenen birbirinden farklı kampanyalar sayesinde büyük ve ekonomik paketleri değerlendirebilirsiniz. Avantajlı seçenekler ile ihtiyacınız olan mamayı alma fırsatını kaçırmayın!