Yetişkin Kedi Maması

Yetişkin Kedi Maması Fiyatları

10.076 farklı Yetişkin Kedi Maması için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR kgEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • YaşYetişkin
 • Ağırlık10 kg
 • Ağırlık12 kg
 • Ağırlık15 kg
 • YaşYavru
 • AromaBalık
 • AromaTavuk
 • ÖzelliklerKısırlaştırılmış
 • TürüKuru
 • TürüYaş
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • YaşYetişkin
Fiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterAğırlıkAromaTahılYaşTürüTane BoyutuCinsiYapısıAmbalaj SeçeneğiAdetBalık TürüÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (10.076)

10 kg Kedi Maması 15 kg Kedi Maması Kısırlaştırılmış Kedi Maması Yavru Kedi Maması Kuru Kedi Maması Pro Plan Kısırlaştırılmış Kedi Maması Pro Plan Yavru Kedi Maması Pro Plan Yetişkin Kedi Maması Royal Canin Kısırlaştırılmış Kedi Maması Balıklı Kedi Maması Hill's Yavru Kedi Maması Royal Canin Yavru Kedi Maması

En Çok Karşılaştırılan Kedi Mamaları

Yetişkin Kedi Maması Sıkça Sorulan Sorular

Yetişkin Kedi Maması

Yetişkin kedi maması çeşitleri, kedilerin yaşlarına uygun olan besin değerlerini karşılayan gıdalardan oluşur. Bu durum "Kediler ne zaman yetişkin maması yer?" gibi bir soruyu beraberinde getirir. Yetişkin kedi mamaları 12 ayını doldurmuş kediler için oldukça uygun takviyelerdir. Zamanla gelişen, büyüyen ve hareket alanı kısıtlanan kediler kilo almaya başlar. Bu nedenle ihtiyaç duydugu besin kalorisi ve değerleri fiziksel gelişimine uygun olmalıdır. Yavru kediler için özel olarak üretilen mamalar, yetişkin kedilerde sindirim sorunlarını beraberinde getirebilir. Bu nedenle kedilerin 12. aydan itibaren 7 yaşına gelinceye kadar yetişkin mama tüketmesi önerilir.

Kedisine küçükken yüksek besin değerine sahip mamalar vermeyi düşünen kişiler “3 aylık kedi yetişkin maması yer mi?” sorusunun cevabını merak eder. 3 aylık kedilere yetişkin maması verilmemelidir. Yavru kedilerin büyümesi için yüksek protein değerine sahip mamalar tüketmesi gerekir. Yetişkin kedilerin mamalarındaki protein değeri obeziteye yol açmaması için daha düşüktür. Yavru kedi mamalarında taurin ve yağ miktarı da yetişkin kedilere kıyasla daha yüksektir. Bu nedenle 3 aylık bir kedinin beslenme ihtiyacını yetişkin mamaları karşılayamaz. Siz de yetişkin bir kediye sahipseniz onlar için özel olarak üretilen mama çeşitlerini Akakçe üzerinden inceleyebilirsiniz.

Yetişkin Kedi Maması Yaş Grupları ve İçeriği

Yetişkin bir kediye sahip olan pek çok kişi “Yetişkin kediler yavru kedi maması tüketebilir mi?” sorusunun cevabını araştırır. Veteriner yetişkin kedilerinin yavru kedi maması tüketmesini onaylamaz. Uzmanlara göre yavru mamalar yetişkin kediler de obezite, ishal gibi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle 12 ayını tamamlamış bir kediniz varsa yetişkin kedi maması çeşitlerini kullanmanız gerekir. En çok tercih edilenlerden biri özellikle kilolu kediler için kuru form yetişkin kedi maması çeşitleridir. Kuru form yetişkin kedi maması protein, yağ, selüloz ve ham kül içerir. Ayrıca pek çok yetişkin kedi maması içerisinde A, D3 ve C vitamini bulunur. Üstelik yetişkin kedi maması içerikleri sadece mineral ve vitamin açısından değil lezzet açısından da kedilerin beğenisini toplar. Ek gıda maddeleriyle kediler için daha lezzetli hale gelen lezzeti arttırılmış yetişkin mama çeşitleri, özellikle iştahı olmayanlar kediler için hayat kurtarıcıdır.

Yetişkin kedi maması içerisinde genellikle tavuk, sığır eti, somon ve balık gibi çeşitli aromalar bulunur. "Yetişkin kedi maması kaç aylıkken verilir?" sorusu her dönem merak edilen konulardan biridir. Uzman veterinerlere göre bir kedinin yetişkin mamaya geçmesi için uygun büyüklükte olması gerekir. Kediler bu büyüklüğe 12 aylıkken ulaşır. Kedisinin gelişmiş olduğunu iddia eden pek çok kişi “8 aylık kedi yetişkin maması yer mi?” sorusunun cevabını merak eder. Kediler ne kadar kilolu olursa olursa olsun iç organlarının vücuduyla doğru orantılı bir şekilde gelişmeyebilir. Bu nedenle 8 aylık bir kedinin de yetişkin kedi maması tüketmesi önerilmez. 8 aylık bir kedinin hala yüksek protein ve yağ asidine ihtiyaç duyduğu öngörülür. “7 aylık kedi yetişkin maması yer mi ?” sorusunun cevabı da hemen hemen aynıdır. Bebeklik döneminde dünyayı keşfeden kediler için besin değerleri açısından zengin yavru kedi mamaları önerilir.

Yetişkin Kedi Maması Seçiminde Nelere Dikkat Edilir?

Kedilerinin aç kalmasını engellemek ve en iyi şekilde beslemek isteyen hayvanseverler “4 aylık kediye yetişkin maması verilir mi?” sorusunun yanıtını merak eder. Yetişkin kedi maması içeriği 4 aylık bir kedi tarafından kolay bir şekilde sindirilmeyebilir. Bu nedenle 4 aylık bir kedi için yetişkin kedi maması önerilmez. Veterinerler yetişkin kedi maması tavsiye ederken sadece yaş değil lezzeti de ön planda tutar. Kedinizin ihtiyaç duydugu besin değerlerine sahip mamaları vermenin yanı sıra severek yiyebileceği ürünleri de tercih etmeniz önerilir. Bu nedenle farklı besinlere ilgi duyan kediler için birbirinden özel yetişkin kedi maması çeşitleri bulunur. Yetişkin kedi maması önerileri arasında yaş oldukça önemli bir yer tutar. Kedinizin yaşı ilerledikçe farklı içeriklere sahip yetişkin kedi maması çeşitlerini incelemeniz önerilir. Seçim yaparken aşağıdaki maddeleri dikkate alabilirsiniz:

Kedilerin sağlıklı ve hijyenik bir şekilde kullanabileceği kedi kumuna da ihtiyacı vardır. Özellikle ev kedisine sahip olan bireyler kedi kumu küreği çeşitlerini inceleyerek, ihtiyaç duydugu ürünlere sahip olabilir.

Yetişkin Kedi Maması Çeşitleri

6, 7, 3, 8 aylık kedi yetişkin maması yer mi? yetişkin kedi mamasına geçmek isteyenler için oldukça önemli bir sorudur. Ancak “ 5 aylık kediye yetişkin maması verilir mi ?” sorusunun cevabıyla doğru orantılı olarak 12 ayını tamamlamış kedilerin hiç birine yetişkin kedi maması vermek önerilmez. Bununla birlikte kedinizin çok fazla geliştiğini düşünüyorsanız bir veteriner hekime danışabilirsiniz. Yetişkin kedi mamaları belirli periodlarla verilmelidir. Aksi takdirde kedilerin sağlığı olumsuz bir şekilde etkilenir. Yaklaşık 1 yaşında yetişkin bir kedi günde bir ya da iki kez beslenmelidir. Kediler doyduklarını anlamayan varlıklardır. Bu nedenle mama kabında sürekli mama bulundurmak kediler için iyi gibi görünse de yanlış bir davranıştır. Kedinizin yaş grubuna uygun olarak bir mama kabı satın alabilir, günde bir veya iki kere mamasını koyabilirsiniz. Kedi mama kabı fiyatları ürünlerin yapı malzemesine, büyüklüğüne ve tasarımına göre değişiklik gösterir. Siz de kedi mama kaplarını inceleyebilir, kedinizin mamasını çok daha rahat bir şekilde tüketmesini sağlayabilirsiniz.

Yetişkin Kedi Maması Kullanmanın Avantajları ve Fiyatları

Kediler de tıpkı diğer canlılar gibi doğal döngüsünü sağlayabilmek için yiyeceğe ihtiyaç duyar. Bu ihtiyacı karşılayan yetişkin kedi mamaları hem lezzeti hem de içerdiği özel besinlerle sevimli dostlarınızı mutlu eder. Yetişkin kedi maması çeşitleri sevimli dostunuzun ihtiyaç duyduğu tüm besin kaynaklarını içerir. En iyi yetişkin kedi maması çeşitlerinde birçok mineral ve vitamin tek bir paket içerisinde sunulur. Bu sayede ek takviyeye duyulan ihtiyaç minimuma indirilir. Kediler için özel olarak üretilen ödül yetişkin kedi maması çeşitleri de zengin ve lezzetli içeriğiyle sevimli dostlarınızı mutlu eder. Kedi maması yetişkin seçenekleri farklı ağırlıklara sahiptir. 100 gr’dan 15 kiloya çıkan yetişkin kedi maması miktarları, ihtiyacınız kadarını almanızı sağlar. Yetişkin kedi maması fiyatları seçeneklerin sahip olduğu ağırlıklara, besin değerine göre değişiklik gösterir. Kuru ve yaş yetişkin kedi maması alternatifleri de farklı fiyat aralıklarında sunulur. Siz de sevimli dostunuz için en ideal yetişkin kedi maması seçeneklerini Akakçe üzerinden inceleyebilir, ihtiyaçlarına uygun ürünleri satın alabilirsiniz.