Kronometre

Kronometre Fiyatları

165 farklı Kronometre için fiyatlar listeleniyor.

ThermoPro Kronometre Avessa Kronometre Casio Kronometre Transformacion Kronometre Selex Kronometre Kadio Kronometre

Fiyatı Düşen Kronometreler

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

Önceki Sayfa: 1 / 7 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerKelime ile Filtrele
Temizle Ürünleri Gör (165)

Spor Ayakkabı Kampanyaları Ayak Ağırlığı Pilates Bandı Ağırlık Plakası Koşu Bandı Aksesuarı Step Tahtası Atlama İpi Mekik Aleti Hulahop ThermoPro Kronometre Avessa Kronometre Casio Kronometre

En Çok Karşılaştırılan Kronometreler

Kronometre Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Kronometreler hangileri?

Bugün Akakçe'de 165 farklı model arasında

En çok satan Kronometreler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Kronometre:
  1. ThermoPro TM01 Kronometre
  2. gaman Alarmlı Dijital Öğrenci Sınav Kronometresi 100 Dakika Geri Sayım Cihazı
  3. gaman Alarmlı Dijital Öğrenci Sınav Kronometresi 24 Geri Sayım Cihazı Saat - Alarm 2 Kademeli Kronometre
  4. duraktech Öğrenci Saati Kronometreli Ders Çalışma Saati Araç Saati
  5. Avessa CG-512 Kronometre 10 Hafızalı

Kronometre

Kronometre ile zamanı ölçebilmek çok sayıda aktivite ve uygulama için çok önemlidir. İster bir atlet ister bir satranç oyuncusu veya bir aşçı olun, çeşitli aktiviteler için kesin bir zaman ölçümü için iyi bir elektronik ya da mekanik kronometreye ihtiyacınız vardır. Çoğu spor dalında sadece birkaç milisaniye bile kazananla kaybeden arasındaki farkı belirleyebilir. En hızlı yüzen, en hızlı koşan ve topa en hızlı ulaşan kişi yarışı kazanan kişidir. Bu nedenle, performansınızı saniyenin bir kısmına kadar zamanlayabilmeniz gerekir. İşin püf noktası elbette herhangi bir kronometre değil, en iyi kronometreyi almaktır. Ürün seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar ve modeller hakkında bilgi sahibi olarak performansınızı hatasız ölçebilecek en iyi ürünleri satın alabilirsiniz. ‘’Konometre nerede satılır?’’ ve ‘’Kronometre ne kadar?’’ gibi soruların cevaplarını en iyi modeller ve avantajlı kronometre fiyat seçenekleri ile Akakçe’de bulabilirsiniz.

Kronometre Nedir?

Hem dijital hem de analog kronometre modelleri ile kronometre, zamanı oldukça hassas bir şekilde ölçebilen ve sayaç görevi gören bir cihazdır. Kronometre denilince akla ilk gelen el tipi ve masa tipi kronometre modellerinin dışında, açık havada kullanılan büyük kronometre modelleri de bulunur. Bu sınıfta yer alan ürünler LED kronometre ve fotoselli kronometre gibi çeşitli kullanım alanlarına özgü çok sayıda ürün seçeneği sunar. Performans ölçüm testlerinde ve beden eğitimi fakültelerinin lisans sınavlarında kullanılan telemetrik kronometre ve telemetrik fotoselli kronometreler genellikle 1/1000 hassasiyet oranına ve sıçrama ölçer, tempo üreteci ve reaksiyon ölçer gibi gelişmiş özelliklere sahiptir. 100 metreye kadar menzili olan çoğu kablosuz fotoselli kronometre ya da kablosuz fotosel kronometre gibi ürünler kablo karmaşası olmadan kullanım kolaylığı sunar.
Sportif aktiviteler başta olmak üzere çeşitli durumlar için güvenilir bir kronometre sayacına sahip olmanın faydaları çok fazladır. İyi bir dijital kronometre olmadan, koşu veya yüzme zamanlarını hassasiyetle ölçmenin daha pratik bir yolu yoktur. Zamanı ölçmek için elbette bir kol saati, sesli kronometre ya da otomatik kronometre gibi akıllı telefonunuzdaki uygulamaları kullanabilirsiniz, ancak bunlar ihtiyacınız olan doğru ölçümü elde etmek için yeterince hassas aletler ya da cihazlar değildir. Her zaman en iyisini yapmak ve performansı geçmiş ölçümlerle kıyaslamak için mutlaka iyi bir küçük ya da büyük dijital kronometreye ihtiyacınız vardır. İyi bir zamanlayıcı kronometre ile koşu turlarını, zaman tutucu kronometre ile sprint sürelerini ve yüzme kronometre ile yüzme tur sürelerini doğru bir şekilde zamanlayabilirsiniz. Zamanı hassas bir şekilde ölçmek dışında iyi bir siyah kronometre notlar almak için kalem ve kağıt ihtiyacını da ortadan kaldırır. Fiziksel eforun ve konsantrasyonun en üst seviyeye çıktığı anlarda not almakla uğraşmak yerine hafıza hatırlama özelliklerine sahip son teknoloji bir hafızalı kronometre cihazının sunduğu kolaylıklardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca alarm gibi uyarılı kronometre alarak kronometre sesli uyarı özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Mutfak kullanımı için kullanışlı çok sayıda ürün seçeneği bulunur. Örneğin mıknatıslı kronometreler, manyetik kaplaması sayesinde metal yüzeylere tutturarak kullanılabilir.

Kronometre Modelleri ve Özellikleri

Elektronik kronometreler, özellikle kaliteli siyah ya da beyaz kronometre modelleri oldukça pahalı olabilir. Paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için profesyonel kronometre özellikleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak en iyi ürünü seçmenizi kolaylaştırır. Kronometre alırken göz önünde bulundurulması gereken önemli hususlardan biri, kronometrenin şeklidir. Genel olarak herhangi bir kronometre için ideal şekil yuvarlatılmış köşelere sahip kare ya da oval modellerdir. Köşeli tasarımlar elinizin şekline uyacak şekilde ergonomik olarak tasarlandığından, uzun süre kronometreyi tutsanız bile yüksek konfor elde edebilirsiniz. İpli kronometre gibi kordonlu modellerle eller serbest çalışmanın sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. El tipi modellerin yanı sıra masaüstü kronometre modelleri de bulunur. Sessiz kronometreler olarak satranç, sınav ya da eğitim aktiviteleri için kullanılabilen bu modeller destek plakası ile düz zeminlere kolayca yerleştirilebilir. İyi bir kronometre cihazının en önemli kısımlarından biri kasasıdır. Kronometre vücudunuza çarpabilir, yere düşebilir ve zaman zaman suyla temas edebilir. Kaliteli ve dayanıklı bir modelin, tercihen kauçuk veya sert plastikten yapılmış sağlam bir muhafazaya sahip olması gerekir. Çoğu kronometre renkli tasarımı hem şık hem de darbeye ve suya dayanıklıdır. Pahalı ya da ucuz kronometre modellerinde düğmeler söz konusu olduğunda, çoğu kullanıcı sağlam yaylarla desteklenen sert plastik düğmeleri tercih eder. Düğmelerin ayrıca basmayı kolaylaştırmak için uygun boyutta olması gerekir. Kronometre ucuz olduğunda ekran oldukça önemli bir özellik haline gelir. Ekonomik modeller genellikle ekran parlaklığından ödün verme eğilimindedir. Öte yandan yoğun ekran kullanımı nedeniyle, rakamları her zaman doğru okuyabilmeniz gerekir. Büyük ekrana sahip modeller tek bakışta okumayı kolaylaştırır. Dahası, parlama önleyici özelliğe sahip modeller güneş ışığında bile yüksek çözünürlüklü görüntü sunar. Üç sıralı geniş ekrana sahip tam ekran kronometre verileri okumayı ve gezinmeyi kolaylaştırır.

Kronometre Nasıl Kullanılır?

"Kronometre nasıl kullanılır?" gibi soruların cevabı büyük ölçüde "Kronometre ile ne ölçülür?" sorusunun cevabına, yani cihazın yaptığı temel ölçümlere bağlıdır. Kronometre kullanımına bağlı olarak performans zamanlaması için en küçük birimlere kadar ölçüm yapabilmenizi sağlar. Öncelikle, her kronometrenin sahip olması gereken en temel özellik, basitçe kümülatif süreleri ölçme veya başka bir deyişle sıfırdan sayma yeteneğidir. Herhangi bir kronometrenin ideal olarak saatleri, dakikaları, saniyeleri ve saniyenin 1/100'ünü sayabilmesi, ayrıca hassas kronometre olarak saniyenin 1/100'ü ya da 1/1000’i kadar hassas olması gerekir. Kronometreler ayrık zaman ve tur zamanı ölçümleri yapabilir. Ayrık zaman tur süresiyle aynı değildir. Ayrık süreniz, koşunuzda veya yüzerken belirli bir mesafe için ölçülen toplam sürenizdir. Ayrık zaman, herhangi bir mesafe noktasından itibaren egzersizinizin toplam süresini gösterir. Öte yandan tur süresi, belirli bir mesafeye bağlı olarak bir bölümden diğerine geçen süredir. Bir turu her tamamladığınızda saat yeniden başlar, ancak kümülatif toplam olan ayrık zaman saymaya devam eder. Gelişmiş modeller, günlük yaşamınızda kullanışlı olabilecek birkaç ekstra özelliğe de sahiptir. İyi bir cihaz aynı saat ve takvim işlevleriyle donatılır. Birçok yeni modelde çalar saat özelliği de bulunur. Bazı kronometreler bir kemer klipsiyle birlikte gelir ve örneğin kardiyo aletleri ile çalışırken ekstra rahatlık için cihazı pantolonunuza veya yakanıza takmanızı sağlar. Kronometre satın alırken dikkate alınması oldukça önemli olan son bir husus ise pil ömrüdür. Çoğu model, çok uzun süre dayanabilen lityum piller kullanır.

Kronometre Ne İşe Yarar?

Kronometre cihazları zamanı çeşitli şekillerde ölçer. Çeşitli spor dalları için olmazsa olmaz cihazlardan biri olan hassas ürünlerin dışında, çocuklar ve gençler için tasarlanmış kullanışlı ve küçük kronometre modelleri de bulunur. 5 yaşın üzerindeki çocuklar için tasarlanan mini dijital kronometre gibi çoğu ürün spor salonu aktiviteleri, fen laboratuvarı deneyleri, IQ testleri, matematik egzersizleri, oyunlar ve spor için kullanılabilir. En ucuz kronometre modellerinden biri olarak tasarlanan üç düğmeli plastik kronometrelerin kullanımı kolaydır ve ekran tek bakışta okunacak kadar büyük ve nettir. En önemlisi, bu zamanlayıcılar renkli kronometreler olarak çocuklara hitap eden çeşitli pembe kronometre gibi renklerde gelir. Çok işlevli dijital kronometreler, cihazın desteklediği maksimum süre boyunca saniyenin 1 / 100'ünü ölçer ve ardından 24 saate kadar 1 saniyelik artışlar sunar. Bölünmüş mod zamanlaması ile tekli ve bölünmüş olayları zamanlar. Bu nedenle, koşu veya yüzme turlarının yanı sıra HIIT veya diğer spor salonu antrenman seanslarını zamanlamak için kolayca kullanılabilir. Çoğu modelde bölünmüş zamanı dondurma özelliği toplam zamanlama devam ederken bile görüntülenebilir. Toza ve darbeye dirençli cihazlar tüm gün spor, oyun ve eğitim aktiviteleri için ihtiyaç duyduğunuz dayanıklılık ve basitliğe sahiptir. Geri sayım özelliği olan kronometre modelleri ortalama 10 saatlik geri sayım aralığına sahiptir. Güvenilir ve ekonomik spor kronometreleri sınırsız sayıda zaman ölçümü yapılmasına izin verir. Tek tek etkinlikleri, turları veya bölünmüş zamanlamalar için kolayca kullanılabilir. Kronometre çeşitlerinin çoğu geçen süreyi, toplam geçen süreyi veya ayrık zaman ölçümlerini saniyenin 1 / 100'ü hassasiyetle görüntüler. Kalan süreyi gösteren ve süre tamamlanana kadar sayan alarmlı kronometre modellerinde, geri sayım tamamlandığında sesli bir alarm çalar. Ekstra geniş ekran, yumuşak kauçuk kaplı düğmeler ve yan tutamaklar gibi özellikler cihazları kullanmayı herkes için zevkli hale getirir.

Kronometre Fiyatları ve Kampanyaları

Dijital kronometre fiyatları, masaüstü kronometre fiyatları gibi en ucuz kronometre fiyatlarından ve mekanik kronometre fiyatları gibi daha pahalı modellere kadar geniş bir fiyat listesi ile tüketicilere sunulur. Avuç içi kullanım için tasarlanan, profesyonel olmayan dijital modeller genellikle en ekonomik seçeneklerdir. En yüksek kronometre fiyat seviyesi genellikle kurmalı mekanik kronometre ve telemetrik kronometre fiyatlarında görülür. Mekanik modeller oldukça küçük olmasına rağmen özel ve kurmalı tasarımları onları eşsiz kılar. Bazı kronometreler oldukça pahalı olabilen çoklu kronometre modellerinden farklı olarak daha az fonksiyon ile günlük aktiviteler için üretilir. Uygun fiyat avantajı ile öne çıkan bu modeller yetişkinler ve çocuklar tarafından çeşitli spor veya eğitim amaçlarıyla kullanılabilir. Ucuz kronometre modelleri çok fonksiyonlu bir kronometredeki karmaşık veya gelişmiş özellikleri kullanmayan müşterilerin taleplerini karşılar. Bu ürünlerde çok sayıda düğme ve veri yerine, geniş bir ekran ve kullanıcı dostu bir açma / kapama düğmesi bulunur. Başlatma, sıfırlama ve durdurma düğmelerinin kullanımı son derece kolaydır. Sayaç dakika, saniye ve saniyenin yüzde biri için yapılacak ölçümleri içerir. Kullanışlı bir boyun askısı ya da klipsi ile gelen çoğu model, ürünü eşofman ya da şort gibi spor giyim ürününe sabitleyerek kullanmayı mümkün kılar. Aradığınız kronometre modeli ne olursa olsun en iyi fiyat seçenekleri ile en iyi kronometreyi spor, outdoor ana kategorisinin altında bulunan fitness, kategorisinin içindeki kronometre kategorisinde bulabilirsiniz. Akakçe ayrıcalıkları ve avantajları ile sunulan zahmetsiz online kronometre alışveriş deneyimini yaşamak için hayalinizdeki kronometreyi şimdi sipariş edebilirsiniz.