Motosiklet Ayakkabısı

Motosiklet Ayakkabısı Fiyatları

692 farklı Motosiklet Ayakkabısı için fiyatlar listeleniyor.

Vexo Motosiklet Ayakkabısı Prosev Motosiklet Ayakkabısı Gaerne Motosiklet Ayakkabısı YDS Motosiklet Ayakkabısı 4Riders Motosiklet Ayakkabısı TCX Motosiklet Ayakkabısı

Fiyatı Düşen Motosiklet Ayakkabıları

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

Önceki Sayfa: 1 / 29 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 3.000 TL 3.000 - 4.500 TL 4.500 - 6.000 TL 6.000 - 8.000 TL 8.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterRenk
Temizle Ürünleri Gör (692)

Motosiklet Motosiklet Brandası Motosiklet Pantolonu Intercom Motosiklet Yağmurluğu Disk Kilidi Motosiklet Diz Örtüsü Kask Camı Motosiklet Kilidi Vexo Motosiklet Ayakkabısı Prosev Motosiklet Ayakkabısı Gaerne Motosiklet Ayakkabısı

En Çok Karşılaştırılan Motosiklet Ayakkabıları

Motosiklet Ayakkabısı Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Motosiklet Ayakkabıları hangileri?

Bugün Akakçe'de 692 farklı model arasında

En çok satan Motosiklet Ayakkabıları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Motosiklet Ayakkabısı:
  1. Vexo Macan Air Yazlık Motosiklet Botu
  2. Prosev 11005 Kışlık Uzun Motosiklet Botu
  3. Gaerne G-Rocket Motosiklet Botu
  4. Vexo Boxter Air Motosiklet Botu
  5. Vexo Macan Kışlık Motosiklet Botu

Motosiklet Ayakkabısı

Motor kullanımı için özel üretilen ayakkabılara motosiklet ayakkabısı adı verilir. Sürüş sırasındaki olası kaza tehlikelerine karşı bilek, ayak ve kaval kemiklerini korumaya destek sunan motosiklet ayakkabıları, bu sebeple en önemli motor ekipmanlarından biri sayılır. Dolayısıyla kullanıcıların giymeyi tercih etmesinde büyük fayda bulunmakla birlikte görünüş itibariyle oldukça şık ve günlük giyim ile uyumlu alternatiflerin bulunması, kullanım kolaylığı sağlar. Sürücüye daha iyi koruma sunmasının yanı sıra konfor ve kontrol olanağı tanır. Bununla birlikte motosiklet ayakkabısı erkek ve kadınlar için ayrı tasarlanarak onların zevk ve anatomisine uygun üretilir. Dünyaca ünlü birçok markaya ait motosiklet ayakkabısı tasarımlarını Akakçe ile kolaylıkla karşılaştırabilir, beğendiğiniz modeller arasından en uygun fiyatlı olana rastlama şansınızı artırabilirsiniz.

Hem şık Hem İşlevsel Motosiklet Ayakkabısı

Çok farklı görünümlerdeki motor ayakkabısı hem değişen stillere hem de sürüş ortamlarına uygun tasarlanır. Uzun, kısa, yazlık, kışlık gibi çeşitlere ayrılan motosiklet ayakkabıları; erkek ve kadın motosiklet ayakkabısı olarak da tüketicilere sunulur. Yuvarlak burun, ince taban ve oldukça alçak topuk yapısıyla dikkat çeken ürünler genellikle bot görünümündedir. Yüzlerce üretici tarafından sunulan motosiklet ayakkabıları içerisinde ilgi gören, kaliteli birçok marka bulunmaktadır. Öte yandan motosiklet ayakkabısı modellerini genellikle günlük ve yarış olmak üzere gruplandırmak mümkündür. Street boots olarak da bilinen günlük bot stilinde, günlük giyime uygun materyaller ve görünümün hakim olmasının yanı sıra sahip olduğu korumalar dışarıdan kolaylıkla fark edilmeyen tiptedir. Çoğunlukla kısa olan modeller yarış tarzına kıyasla daha düşük güvenlik düzeyinde tasarlanır. Bununla birlikte uzun süreli sürüşler için üretilen gezi motosiklet ayakkabısı çeşitlerinde gün boyu rahatlığa odaklanılır.

Trafik dışı ortamlar için özel üretilen motosiklet ayakkabıları ise pist ya da spor, off-road, macera botları gibi isimlerle tüketicilerin karşısına çıkabilir. Bu çeşitler arazi ve yarış şartlarına uygun şekilde üst düzey koruma özellikleriyle öne çıkar. Görünüş olarak da şehir içi motosiklet ayakkabısı modellerinden oldukça ayrılır. Ayrıca kışlık ve yazlık motosiklet ayakkabısı çeşitlerinde mevsimsel farklılıklara göre malzeme seçimi hakimdir. Kışlık olanlarda su geçirmez dış yüzey ve sıcak tutma özellikleri ön plandayken yazlık olanlarda nefes alabilir kumaşlar, gelişmiş havalandırma kanalları gibi ek özellikler bulunabilir. Bayan motosiklet ayakkabısı, kadınların hoşlandığı renkler ve ayak numaralarına göre üretilmesine rağmen erkek modeller ile arasında büyük farklar bulunmaz. Aracınız ile ilgili ihtiyaçlar için motosiklet yedek parça fiyatları incelemesi de yapabilirsiniz.

Sürüş Güvenliğinin Anahtarı Motosiklet Ayakkabısı

Motosiklet ayakkabıları konfor, güvenlik, hava akışı, tutuş gibi ana fonksiyonları yerine getirir. Koruyucu dış materyaller, ayak iç destekleri, taban yapısı, gelişmiş havalandırma, su geçirmezlik ve güvenlik sertifikalarına sahip olma özellikleriyle diğer outdoor ayakkabılardan ayrılır. Deri, süet, nubuk, karbon gibi malzemelerden yapılan dış yüzey esnekliği artırmaya yardımcı olur. Darbenin verdiği zararı azaltmaya yarayan ayak destekleri; bilek, parmak, tarak ile kaval kemiği gibi kısımları koruyarak ayak ve baldır üzerinde yastıklama görevi görür. Öte yandan desteklerin sayısı ve konumu motosiklet ayakkabısı çeşidine göre değişir. Burun ve topuk koruması bulunan motosiklet ayakkabısı üzerindeki sert zırhlar paslanmaz çelik gibi malzemelerle desteklenir. Şok emici kaymaz tabanlı olması sayesinde uzun sürüşlerde yorgunluğu azaltmasının yanı sıra titreşimleri emici özellik sunar. Bunun yanında motosiklet ayakkabısı tabanı topuk kısmının özel ve alçak olması pedalı daha iyi kavramaya destektir.

Motosiklet ayakkabısı üst düzey hava akışı sağlayan havalandırma kanallarına sahiptir. Yazlık ve kışlık tasarımlardaki yapısı değişiklik gösterse de ayaktaki terlemeyi kurutarak rahatlatmak için tasarlanır. Ayrıca ayarlanabilir kayış eklemeleri ayakkabının çıkmasını önlemeye yardımcıdır. İç tabanın nefes alabilir kumaşlardan yapılması da 4 mevsim modellerde konforu artırır. Bunun yanında özellikle kışlık motosiklet ayakkabısı çeşitlerinde su geçirmezlik özelliği maksimuma çıkarılır. Üretim aşamasında pek çok testten geçirilerek piyasaya sunulan motosiklet ayakkabıları güvenlik standartlarına uygun olduğunu ifade eden CE sertifikasına da sahiptir. Sürüş deneyiminde hem güvenliğin hem de konforun bir parçası motosiklet ayakkabısı dışında motorunuzun rutin bakımını yaparken ihtiyaç duyabileceğiniz motosiklet zincir yağı seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Motosiklet Ayakkabısı Nasıl Seçilir?

Diğer motor ekipmanlarında olduğu gibi ihtiyacınızı en iyi karşılayan, kaliteli ve uzun ömürlü bir motosiklet ayakkabısı seçmek dikkatli inceleme yapmayı gerektirebilir. Beğendiğiniz modelleri karşılaştırırken fiyat, konfor, dayanıklılık, kalite, marka, kullanım amacı, stil gibi noktalara odaklanmanız daha faydalı olur. Motosiklet ayakkabısı alırken bakmanız gereken özellikler şöyle sıralanabilir:

Motosiklet Ayakkabısı Gerekli midir?

“Motosiklet ayakkabısı mutlaka kullanılmalı mı?” motor tutkunları arasında oldukça merak konusudur. Öte yandan motor sürerken en savunmasız kısımlardan birinin ayaklar olduğu bilinen bir gerçektir. Kaza esnasındaki darbe, sürtünme, yanma, sıyrılma gibi birçok problemin yanı sıra kaza söz konusu olmasa dahi sürücü tehlikelere her an açık olabilir. Bununla birlikte ayak bileği, tarak kemiği ve parmaklar kırılması en kolay uzuvlar arasındadır. Zira kişiler motosikleti, yarış gibi profesyonel ortamlarda kullanmasa bile sürüş sırasında ayaklarını yere koyma eğilimini sıklıkla gösterirler. Ayrıca arka tekerlek kayma ihtimali gösterebilen kısımların başında gelir. Buna benzer sebeplerle düşük hızlarda da olsa ayak kemiklerininin kolaylıkla çatlayıp kırılabileceğini unutmamak gerekir. Ancak motosiklet ayakkabısı çeşitlerinin ayağı %100 koruduğunu düşünmek yanıltıcı olabilir. Yalnızca hasar miktarını düşürmeye katkı sağlar. Dolayısıyla kullanım amacı tamamen ayak güvenlik desteği olan motosiklet ayakkabısı, sürücünün tercih etmesinde fayda olan ekipmanların başında gelir.

Koruyucu Motosiklet Ayakkabısı Seçenekleri

Motosiklet ayakkabısı hem model hem de marka çeşitliliği açısından satın alma sürecinde kararsızlığa neden olabilir. Oldukça fazla çeşit, renk, özellik arasından en uygun olanı belirlemek için detaylı araştırmaların faydası dokunur. Motosiklet ayakkabısı önerisi, kullanıcı deneyimleri gibi seçim yapmayı kolaylaştıran alternatiflerdir. Motosiklet ayakkabısı almak isteyen kullanıcıların en sık faydalandığı yöntemlerden biri, satın aldığı ürünler hakkındaki değerlendirmeleri incelemektir. Özellikle birkaç seçenek arasında kararsız kalan sürücüler sıklıkla motosiklet ayakkabısı yorumları incelemesi yapabilir. Buna ek olarak motosiklet ayakkabısı kullananlar ürünleri ile ilgili puanlar verir. Böylece sizin için en iyi motosiklet ayakkabısı modelini belirleyebilirsiniz. En yüksek puana sahip motosiklet ayakkabısı tüketicilerin memnun kaldığı modellerden biri olduğu anlamına gelebilir. Seçkin motosiklet ayakkabısı markaları arasından aradığınız özelliklere uygun modelleri Akakçe ile kolaylıkla belirleyebilirsiniz.