Ozon Makinesi

Ozon Makinesi Fiyatları

96 farklı Ozon Makinesi için fiyatlar listeleniyor.

Lebron Ozon Makinesi Airvita Ozon Makinesi Exeo Ozon Makinesi Rosio Ozon Makinesi Aeriashield Ozon Makinesi Seramiksan Ozon Makinesi

Fiyatı Düşen Ozon Makineleri

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 4Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 TL üstü
Markası Ürün Puanı

Plusmed Hava Makinesi Dezenfektan Sterilizasyon Makinesi Dezenfektan Aksesuarları Dezenfektan Makinesi Dezenfektan Aparatı Dezenfektan Standı Dezenfektan Bilekliği Dezenfektan Kabini Lebron Ozon Makinesi Airvita Ozon Makinesi Exeo Ozon Makinesi

Ozon Makinesi Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Ozon Makineleri hangileri?

Bugün Akakçe'de 96 farklı model arasında

En çok satan Ozon Makineleri hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Ozon Makinesi:
  1. ARAÇ İÇİ HAVA TEMİZLEYİCİ OZON JENERATÖRÜ OTO İÇİ HAVA TEMİZLEME MAKİNESİ İYONİZER
  2. Lebron 400 Mg/h Ozon Jeneratörü
  3. Rosio Small Ozon Master Ozon Makinesi
  4. PLH Ozon Jeneratörü Hava Temizleyici
  5. DEWELLI Çok Amaçlı Ozon Cihazı

Ozon Makinesi

Ozon, daha çok atmosferin üst katmanlarında yer alan ve oksijen atomunun hammaddesinden oluşan bir çeşit gazdır. 1839 yılında Schönben tarafından keşfedilmiştir. 1860 yılından itibaren ise birçok yerde gaz ölçümleri başlamıştır. Gökyüzünde insan gözüyle görülen mavi rengin kaynağı bu gazdan gelir. Sisin yoğun olarak duman şeklinde gözüktüğü yerlerde ise ozon miktarının arttığı söylenebilir. Bu gazın başlıca amaçlarından biri dünyayı, güneşin zararlı ışınlarından korumaktır. Ayrıca havanın temizlenmesinde ciddi anlamda rol oynar. Bu gazla ilgili yapılan deneyler sonucunda gazın güçlü bir oksitleyici olduğu ortaya çıkmış bu sebeple de birçok ortamda mikrop kırıcı ve temizleyici olarak kullanılmaya başlanmıştır. Birçok ülkede dezenfekte amacıyla da kullanılan bir gaz çeşididir. Giderek küreselleşen dünyada, bu gazın değeri gün geçtikçe artmaktadır. Kullanım oranı artan her madde gibi ozon gazının kullanıldıkça değeri artsa da varlığını yavaş yavaş kaybeder. Bu noktada dünya çapında kullanılan cihazlar devreye girer. Bu gazın suni yöntemlerle üretebilmesinin en kolay yolu gaz üreten cihazlardır. Ozon makinesi, ozon gazı üreten cihazlara verilen isimdir. Birbirinden farklı özelliklere sahip birçok ozon jeneratörü arasından inceleme yaparak tercihte bulunabilirsiniz.

Ozon Makinesi Nasıl Kullanılır?

Ozon gazının doğada doğal yollarla üretimi güneşten gelen ışınların oksijen atomunu parçalamasıyla oluşur. Teknolojik makineler sayesinde üretimi ise elektrik enerjisiyle birlikte havada yer alan oksijen atomunun parçalanmasıyla mümkündür. Bu gazı üreten cihazlar yüksek enerjiler ile birlikte çalışır. Genellikle endüstriyel tipte üretilen ozon jeneratörünün son dönemlerde ev tipi ozon makinesi olarak yer alan küçük modelleri de mevcuttur. Ev için ozon makinesi modeli daha çok havayı temizleme, dezenfekte amacıyla kullanılır. Özellikle salgın dönemlerinde bulunulan ortamı dezenfekte etmek amacıyla sıkça tercih edilen ürünlerden biridir. Ozon yıkama makinesinin çalışma prensibi, havada yer alan iki atomlu molekülleri parçalayarak üç atomlu ozon gazına dönüşümünü gerçekleştirmektir. Cihazların çalışması için uygun bir alan, hava ve elektrik enerjisi gerekir. Herhangi bir ek malzemeye gereksinim duyulmaz. Cihazlar farklı gramajlarda gaz üretebilir. Ozon gazı çalışma alanlarında kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Düşük konsantrasyonlardaki gazlar genellikle insan sağlığını etkilemez. Ancak bazı bakteri türlerine ve mikropları öldürme konusunda oldukça etkili olduğu söylenir. Bu gaz da diğer gazlar gibi önemli miktarlarda kullanılırsa ciddi sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle yeterli düzeyde kullanılmalıdır. İnsanların bulunduğu alanlarda yer alan ozonun koku aralığı yaklaşık olarak 0.005 - 0.02 ppm’dir. Kısaca 200 mg/h kapasiteli ozon cihazlarının yer aldığı alanlarda bulunmak tehlikeli değildir. Güçlü bir temizleyici özelliği gösteren ozon temizlik makinesi birçok alanda kullanılır. Bulunulan ortamın hava temizliğinde, arıtma tesislerinde, içme sularının arıtılmasında, yüzme havuzlarında ve tıp alanının birçok yerinde kullanılır. Enerji, otomotiv, sağlık ve gıda gibi diğer birçok alanda da kullanılır. Gerek pandemi sürecinde gerekse her daim temiz bir hava solumak için sizler de birbirinden farklı birçok ozon jeneratörü modelini akakce.com’dan bulabilirsiniz. Eviniz ve çalışma ortamınız için buhar makinesi modellerini de akakce.com’dan inceleyebilirsiniz.

Ozon Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Dezenfekte yöntemleri arasında en etkili modellerden biri olan ozon dezenfeksiyon makinesi, birçok virüs, bakteri ve organizmayı parçalayarak yok edebilir. Bu cihazlar kendi içlerinde de birçok çeşide ayrılır. Birim zamanda üretilen ozon miktarına göre farklılaşan cihazlar mevcuttur. Bunun yanında, tüketilen enerji oranı, kapasitesi, kapladığı alan gibi özellikler neticesinde farklılaşan birçok cihaz piyasada yer alır. Her cihazın kullanım ömrü farklıdır. Kullanım ömrü daha çok kullanım süresiyle ters orantılı olarak ilerler. Yaklaşık olarak bir cihazın kullanım ömrünün 5000 saat civarında olduğu bilinir. Endüstriyel ozon makinesi ise yaklaşık olarak saatte maximum 70-80 kg civarında ozon üretebilir. Bir hayli ciddi rakamlardan oluşur. Bunun yanında evde kullanılan cihazlarda minimum 40 grama kadar ozon üretebilirler. Ozon cihazlarının yanı sıra cihazların kullanımı sırasında ihtiyaç duyulan parçaların da önemi büyüktür. Gaz kaçağı dedektörü, imha ünitesi ve birçok parça bu sistemin sağlıklı bir şekilde çalışması için gereklidir. Böylesine ciddi bir performans gösteren sistemlerde ise hem cihaz ömrünü uzatmak hem de kullanım süresinden tasarruf sağlamak amacıyla aksesuar ve parçalara ihtiyaç duyulur.

Ozon Makinesi Kullanmanın Avantajları

Diğer gazlara oranla oksidasyon seviyesi yüksek olan ozon gazı, sektörde yer alan en kuvvetli dezenfektanlardan biridir. Bakteri ve virüslerin tam anlamıyla tahribatını sağlayarak bulunduğunuz ortamı tam anlamıyla hijyenik hale getirir. Yalnızca işyerleri, evler, okullar ve hastaneler değil toplu taşıma araçlarını ya da otomobillerinizi de yüksek teknolojili ozon cihazları ile temizletebilirsiniz. Araç ozon makinesi aracın içerisinde temiz ve yeni bir hava oluşumunu sağlar. Çeşitli kokuların ve küflerin oluşmasını engeller. Özellikle klima havalandırmalarından çıkan ve kanallarda biriken tozların yok olmasına yardımcı olur. Kullanıcıların daha rahat nefes almasını sağlayacak düzeyde ozon üretimi gerçekleştirerek araç içi hava temizliğini gerçekleştirmiş olur. Daha rahat bir sürüş desteği sağlar. Aynı zamanda solunum yollarını rahatlatarak kan dolaşımının artmasına yardımcı olur. Araç için kullanılan cihazların bakımı kolaydır ve cihazlar uzun ömürlüdür. Tüm araç tiplerine uyumludur. Genellikle araç çakmaklığına takılarak çalıştırılır. Ozon makinesi incelemesi yaparken yüz temizleme cihazı modellerine de göz atarak cildiniz için de sağlıklı bir adım atabilirsiniz.

Ozon Makineleri Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Cihazların en yaygın kullanım alanları su dezenfeksiyon işlemleri, ağır metallerin uzaklaştırılması, gıda depolama ve koruma, seralar, soğuk hava depoları, cilt tedavisi, zayıflama gibi sıralanabilir. Özellikle medikal ve tıp sektöründe oldukça yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Medikal cihazlar genellikle o alanda eğitim alan hekimler tarafından kullanılabilir. Tıbbi ozon makinesinin en önemli özelliklerinden biri medikal olarak kullanılan oksijen gazını özel devreler sayesinde ozon gazına çevrilmesidir. Bu işlem sonucunda cihazların yardımıyla özellikle hastalara birçok işlem yapılabilir. Özellikle cilt bakımında ve vücutta yer alan çeşitli yaraların iyileşmesinde ozon tedavisi makinesi kullanılır. Bunun yanında içme sularının arıtılmasında ve arıtma tesislerinde de sıkça kullanılır. Ozon suyu makinesi klora oranla içme suyunu daha sağlıklı olarak arıtır. Bu makineler suyun içerisindeki bakterileri yok eder. Sudaki tehlikeli maddelerin azaltılmasına ve yok edilmesine de yardımcı olur. Suyun daha berrak olmasını sağlar. Su ile beraber yayılacak olan bulaşıcı hastalıkların yayılmasını önler. Suyun pH değerinde herhangi bir değişikliğe sebep olmaz. Su arıtma işlemlerini hızlandırarak, zamandan ve ekonomiden tasarruf sağlar. Bunun gibi yine birçok alanda karşınıza çıkan ozon jeneratörü çeşitlerini inceleyerek ihtiyacınıza uygun bir tercih yapabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Ozon Makinesi Modelleri Akakçe’de

Ozon buhar makinesi olarak genellikle evlerde kullanılan cihazlar ekonomik olarak diğer cihazlara oranla daha ucuzdur. Ancak cihazların fiyatlarının belirlenmesinde rol oynayan faktörler genellikle kapasite, cihazın sağladığı konsantrasyon, kullanım ömrü, batarya tipi gibi özelliklerdir. Bu özellikler göz önüne alınarak cihaz fiyatları belirlenir. Ozon püskürtme makinesi seçimi yapılırken dikkat edilecek önemli hususlar vardır. Cihazın yetki alanında olduğu firmanın kalite belgeleri, gaz bilgisi, teknik servis ve servis ağının yanında ürün kapasitesi ve kalitesine de son derece önem verilmesi gerekir. Kullanıldığı alana göre ozon makinesi fiyatı farklılıklar görülebilir. Geniş bir kullanım alanına sahip cihazlar, özellikle cilt tedavisinde kullanıldığında gözle görülür bir iyileşme söz konusudur. Gerek medikal alanında gerek su arıtma tesislerinde kullanılması ozon makinesi faydaları arasındadır. Siz de ihtiyacınızı belirleyerek ve kampanyaları takip ederek bütçenize en uygun cihazı satın alabilirsiniz.