Sterilizasyon Makinesi

Sterilizasyon Cihazı, Sterilizasyon Makinesi Fiyatları

313 farklı Sterilizasyon Makinesi için fiyatlar listeleniyor.

Heifer Sterilizasyon MakinesiHeifer Sterilizasyon Makinesi Xiaomi Sterilizasyon MakinesiXiaomi Sterilizasyon Makinesi 59S Sterilizasyon Makinesi59S Sterilizasyon Makinesi Sunny Sterilizasyon MakinesiSunny Sterilizasyon Makinesi Beko Sterilizasyon MakinesiBeko Sterilizasyon Makinesi Fakir Sterilizasyon MakinesiFakir Sterilizasyon Makinesi

Fiyatı Düşen Sterilizasyon MakineleriTümü

Piyasaya Göre Ucuz Sterilizasyon MakineleriTümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 14Sonraki

Filtrele
Markası Kolay Sipariş Türü Ürün Puanı Renk
Fiyatı0 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 TL üstü

DezenfektanDezenfektan AksesuarlarıOzon MakinesiDezenfektan MakinesiDezenfektan StandıDezenfektan AparatıDezenfektan KabiniDezenfektan BilekliğiVitamin ve MineralHeifer Sterilizasyon MakinesiXiaomi Sterilizasyon Makinesi59S Sterilizasyon Makinesi

En Çok İlgi Gören Sterilizasyon Makineleri

Bunlara Da Bakabilirsiniz: Sterilizatörler

Sterilizasyon Makinesi Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

En Ucuz Sterilizasyon Makinesi Fiyatları Hakkında

Sterilizasyon Makinesi kategorisinde 313 farklı ürün bulunuyor.

250 TL'ye kadar 84, 250 TL ile 750 TL arası 102, 750 TL ve üzeri 130 Sterilizasyon Makinesi bulunuyor.

Şu anda 54 adet Sterilizasyon Makinesi indirimi var. İndirim oranları %5 ile %74 arasında değişmekte.

Alışverişçilerin en çok tercih ettiği Sterilizasyon Makinesi markaları, Heifer, Xiaomi, 59S, Sunny, Beko ve Fakir.

Sterilizasyon Makinesi Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Sterilizasyon Makineleri hangileri?

Bugün Akakçe'de 313 farklı model arasında

En çok satan Sterilizasyon Makineleri hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Sterilizasyon Makinesi:

  1. Xiaomi Dunhome Sterilizasyon Sağlayan Su Üretme Cihazı
  2. Heifer Elektrolize Sterilizasyon Sağlayan Su Üretme Cihazı
  3. Sunny HipoSmart HP5 DZF 01 Sterilizasyon Sağlayan Su Üretim Cihazı
  4. 59S S2 Ultraviyole UVC Mini Sterilizasyon Kutusu
  5. 59S T5 Ultraviyole UVC Çok Fonksiyonlu Sterilizasyon Cihazı

Sterilizasyon Makinesi

Sterilize genel olarak bir ürünü ya da bir ortamı tamamen mikroplardan ve bakterilerden arındırmak anlamına gelir. Sterilizasyonda kullanılan en önemli ürünler ise çoğunlukla alkol, oksijenli su ve dezenfekte edici özelliğe sahip maddelerdir. UV ışınlarından üretilen ozon gazının da dezenfekte konusunda kullanıldığı bilinir. Daha çok hastanelerde ve ameliyatlarda sıkça karşılaşılan bir kavram olan sterilizasyon, ameliyatta kullanılacak malzemelerin temizliği için demir kutulara konulur. Böylece sterilizasyon makinesinde aletler sterilize hale getirilir. Genellikle piyasada su buharı ile temizleme işlevini gören cihazlar kullanılır. Su buharının insan sağlığına neredeyse hiçbir zararı olmaması sebebiyle bu cihazlar tercih edilir. Sterilizasyon işlemi dünya standartlarına uygun bir şekilde gerçekleşir. Sağlık sektöründe ve cerrahi işlemlerde kullanılan malzemeler birçok hastalığın bulaşması ve yayılmasına olanak tanıdığından özellikle bu alanlarda yer alan ürünlerin, sterilizasyon cihazı ile tam olarak hijyenik hale getirilmesi gereklidir. Genellikle temizleme işlemi ameliyathanelerde yer alan otoklava adı verilen metal konteynerlerin içinde gerçekleşir. Bu işlemde ozon gazından faydalanılır. Ancak son zamanlarda su buharı yöntemi yaygın olarak kullanılır. akakce.com üzerinden birden çok sterilizasyon buhar makinesi modellerine ulaşabilirsiniz ve evinizde ya da işyerlerinizde kullanmak isteyeceğiniz sterilizasyon cihazına sahip olabilirsiniz.

Sterilizasyon Makinesi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Çeşitli mikroorganizmaların uygun ortamlarda çoğalmasıyla, vücut ile temasa geçirilen her yüzeyde kir veya hastalık meydana gelebilir. Bu sebeple özellikle hijyenin gerektiği ortamlarda bir takım temizlik işleminin yapılması gerekir. Bu işlemi de çoğunlukla sterilizasyon cihazları yapar. İnsan sağlığı konusunda tehdit oluşturabilecek her türlü mikroorganizmayı yok etmek amacıyla, tercih edilen bir yöntem olan sterilizasyon, aynı zamanda besinlerinde güvenli bir şekilde hazırlanmasına da yardımcı olur. Teknolojinin gelişimiyle beraber her sektörde olduğu gibi medikal ve tıp sektöründe de birçok teknolojik cihaz ortaya çıkar. Sterilizasyon cihazları, sterilize edilecek malzemeye göre çeşitlilik gösterebilir. Cihazların kullanımına yönelik birçok talimat mevcuttur. Genellikle tıp alanında kullanılan cihazların sterilize işlemi üniteye getirilen kirli malzemelerin otomatik yıkama cihazlarına yerleştirilmesiyle başlar. Yıkama işleminin ardından malzemeler uv sterilizasyon makinesine yerleştirilir. Sterilize işlemi gerçekleştirilirken herhangi bir enfeksiyon riskine sebep vermemek amacıyla yetkili bir kişi tarafından işlemin tamamlanması gerekir. Sterilize edilen malzemenin işlemden sonra steril özelliğini kaybetmemesi için dış ortamla olan ilişiği kesilmemelidir. Gerekli tedbirler alınmadan yapılacak olan temizleme işleminde malzeme yeterince steril olmayabilir. Bu nedenle dış ortamla olan temasına dikkat etmek gerekir. Kullanıldığı ortama ve alana göre de sterilizasyon yöntemleri farklılık gösterir. Birçok farklı yönteme sahiptir. Bu yöntemler daha çok sterilize edilecek malzemenin cinsine göre değişebilir. Bu işlemler fiziksel ve kimyasal işlemler olarak ayrılır. Birbirinden farklı birçok çeşit ve markanın bulunduğu ürünler içinden sterilizasyon yıkama makinesi satın alabilirsiniz. Sterilizasyon makinesinin yanında dezenfektan ihtiyacınız da bulunuyorsa çeşitli boyutlardaki dezenfektanlar en uygun fiyatlarla Akakçe’de!

Sterilizasyon Makinesi Hangi Amaçla Kullanılır?

Temizlik ve hijyen konusunda son derece etkili yöntemlerden biri olan sterilizasyon yöntemi, fiziksel ve kimyasal olarak iki farklı yoldan gerçekleşir. Yalnızca medikal malzemelerin temizliğinde değil, besinlerin uzun süre muhafaza edilmesinde de sterilizasyon cihazı tercih edilir. Isı ile yapılan sterilize işlemleri, hem ekonomik hem de kolay yöntemlerden biri olduğu için sıkça tercih edilir. Bu işlem gerçekleşirken önemli olan sterilize edilecek olan malzemenin ısıya dayanıklı olmasıdır. Bu yöntemde genellikle kuru sıcak hava ile sterilizasyon işlemi kullanılır. Genellikle kuru hava fırını olarak bilinen Pasteur fırını yardımı ile sterilize işlemi gerçekleştirilir. Bu yöntemin dışında yaygın olarak kullanılan, etkili ve güvenilir yöntemlerden biri de basınçlı su buharı yöntemidir. Bu yöntem buharlı sterilizasyon makinesi yardımı ile gerçekleşir. Genellikle cerrahi aletlerin, eldiven gibi malzemelerin temizleme işleminde kullanılır. Çeşitli gazlar ve sıvı kimyasallar ile gerçekleşen kimyasal sterilizasyon işlemleri de mevcuttur. Bu işlemler tüm mikroorganizmaların yok edilmesinde etkilidir. Ancak önemli olan işlemden sonra temizlenen malzemelerin iyice havalandırılması gerekmektedir. Enfeksiyon riskine karşın sık sık sterilize işlemleri gerçekleşmelidir. Sağlığınız için bu işlemlerin yanında vitamin ve mineral çeşitlerini de inceleyerek uygun fiyatlı alışveriş yapabilirsiniz.

Sterilizasyon Makinesinin Kullanıldığı Alanlar

Mikroorganizmalar kendilerine uygun olan tüm ortamlarda gelişerek artış gösterir. İnsan sağlığını olumsuz olarak etkileyen birçok canlı mikroorganizma mevcuttur. Genellikle dezenfeksiyon uygulanarak insan sağlığını etkileyen bakteriler ve virüsler yok edilir. Ancak sterilize işlemi herhangi bir maddenin veya cismin üzerinde yer alan tüm bakteri ve virüslerin sporla beraber yok edilmesi olarak tanımlanır. Bu işlem sonucunda tüm mikroorganizmalar ortadan kaldırılarak herhangi bir enfeksiyon riski oluşmasına engel olur. Tıbbi ya da cerrahi işlemlerde kullanılan cisimlerin sterilizasyonu insan sağlığı için ne kadar önemliyse içme suları ve tüketilen sebze, meyve ve yiyeceklerin de aynı işlemlerden geçmesi gerekir. Tıpta kullanılan en iyi sterilizasyon makinesi bile bazen yeterli olmayabilir. Bu nedenle vücuda enjekte edilecek ilaçların bile sterilize olması önemlidir. Gıda sektörü sterilizasyon bakımından gerekli görülen sektörlerden en önemlisidir. Tüketiciye sunulan her türlü ürünün üretiminden paketlenmesine kadar birçok yerde steril olmasına dikkat edilmelidir. Bir diğer kullanım alanı ise kozmetik sektörüdür. Özellikle güzellik salonları ve kuaförlerde sterilize işlemlerini gerçekleştirecek cihazlara ihtiyaç duyulur. Kuaför sterilizasyon makinesi ile kuaför salonlarında kullanıcılar için steril ortam oluşturulur. Turizm ve konaklama sektöründe de kullanılması oldukça önemlidir. Otellerde konaklayan insanların sağlığı açısından kullanılan ürünlerin sterilizasyon çamaşır makinesinde yıkanması gerekir. Bu şekilde hijyen kurallarına uyularak çeşitli hastalıkların önüne geçilebilir.

Sterilizasyon Makinesi Kullanmanın Faydaları

Bazı sterilize yöntemleri pratikliği ve kolay kullanımı açısından oldukça tercih edilir. Özellikle kuru hava sterilizasyon işlemlerinde, sterilize işleminden sonra kurutma problemi yoktur. Cihazlar içinde yer alan çift taraflı izolasyon sayesinde ısı korunur. Bu sayede daha etkili bir arınma işlemi gerçekleşir. Genellikle suya ve işlemi daha güvenli hale getiren fazla basınca ihtiyaç duyulmaz. Mini sterilizasyon makinesi, otoklav cihazlardan daha küçüktür. Fakat hızlı çalışarak daha yüksek sıcaklıklara kısa sürede ulaşabilir. Tıp, gıda ve birçok alanda kullanılan bu işlemlerin evlerde de kullanılması önemlidir. Özellikle yeni doğan ve bağışıklığının güçlenmesi gereken bebeklerin beslenmesi için gerekli biberon ve emziklerin sterilize edilmesi gerekir. Son teknoloji ile hazırlanan emzik sterilizasyon makinesi ile bebeklerin bağışıklığı son derece korunur. Biberon sterilizasyon makinesi ile benzer prensiplerde çalışarak aynı sonuç elde edilir. Bağışıklığın güçlenmesi ve bebeklerin enfeksiyon riskinden korunması için en etkili yöntemler tercih edilir.

Uygun Fiyatlı Sterilizasyon Makinesi Çeşitleri Akakçe’de

Sağlık açısından insanların temas ettiği her bölgenin temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi özellikle son dönemde ortaya çıkan virüs salgını sebebiyle oldukça önemli hale gelir. Gün içinde en çok temas edilen ve kullanılan para, virüsün en çok yayılım gösterdiği ürünlerden biridir. Bu sebeple gerek bankalar, gerek dövizciler ve para ile en çok temas eden insanların sağlığı açısından para sterilizasyon makinesi kullanılmalıdır. Aynı şekilde gün içinde kadın ve erkeklerin yoğun olarak kullanıldığı alanlardan biri olan kuaför ve berber salonları da aynı titizlikle çalışmalıdır. Bunun için özel olarak üretilen berber sterilizasyon makinesi çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Tıp ve medikal sektöründe kullanılacak ürünlerin sterilize olması gerektiği gibi diş kliniklerinde kullanılacak ürünlerin de aynı hijyen seviyesinde olması gerekir. Bu nedenle diş sterilizasyon makinesi tercih edilmelidir. Birbirinden farklı birçok modelde mevcut olan sterilizasyon makinesi fiyatları en uygun ve kampanyalı seçenekleriyle incelenebilir. Bütçenize uygun modelleri uygun fiyatlarla güvenle satın alabilirsiniz.