Ayçiçek Yağı

Ayçiçek Yağı Fiyatları

370 farklı Ayçiçek Yağı için fiyatlar listeleniyor.

Çok Satanlarlt En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

1 lt5 lt18 ltAyçiçekZeytinyağıRivieraSızmaSoğuk Sıkım100 - 150 TL 250 TL üstüSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 16Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Türü: Ayçiçek Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Ayçiçek Boyut Ambalaj Türü SatıcıToplam 53 satıcı. Ürün Puanı

Philips FritözŞekerKızamık ŞekeriZeytinyağı5 lt Sıvı Yağ18 lt Sıvı Yağ5 lt Ayçiçek Yağı1 lt Ayçiçek Yağı1 lt Sıvı Yağ18 lt Ayçiçek Yağı18 lt Zeytinyağı5 lt Zeytinyağı

En Çok Karşılaştırılan Sıvı Yağlar

Ayçiçek Yağı Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Ayçiçek Yağı hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Ayçiçek Yağı:
  1. TMO Ayçiçek Yağı Teneke 5 lt
  2. Komili 4 lt Pet Şişe Ayçiçek Yağı
  3. TMO 5 lt Pet 4 Adet Ayçiçek Yağı
  4. Yudum Ayçiçek Yağı 5 lt Teneke
  5. Yudum 18 lt Teneke Ayçiçek Yağı

Ayçiçek Yağı

Mutfakta vakit geçirmeyi seven kişiler için kullanılan malzemelerin önemi büyüktür. Çeşitli yiyeceklerin pişirilmesi veya sunuma hazırlanması adına kullanılan birçok malzeme vardır. Ayçiçek yağı bu malzemelerin başında yer alır. Mutfağın olmazsa olmazları arasında yer alır. Ayçiçek yağı; ayçiçek bitkisinin çekirdeklerinden elde edilen bitkisel bir yağ çeşididir. Hafif tadıyla dikkat çeken bitkisel yağ, açık sarı renginde elde edilir. Genel olarak besin amaçlı kullanılan bu ürünün içinde doymamış yağ asitleri bulunur. Günlük beslenmede sıkça kullanılan ayçiçek yağı, yemeklere lezzet katar. Kişiler düzenli olarak yağ ihtiyaçlarını karşılamalıdır. Ayçiçek bitkisinin tohumu preslenerek elde edilen yağın, kişi vücuduna katkıları da vardır. Sağlıklı bir vücut için gerekli olan karbonhidrat ve proteinin yanı sıra yağların da kullanılması gerekir. Doymamış yağ sınıfında yer alan ayçiçek yağı, ev yemekleri dışında ticari gıda üretimi açısından da önem arz eder. Kullanıcılara geniş seçenekler sunan bu ürünle çeşitli yiyecekler hazırlanabilir. Damak tadınıza uygun bir ürünü kolaylıkla seçebilirsiniz. Ürün hakkında verilen bilgileri okuyabilir, kullanıcı yorumlarını inceleyebilirsiniz. Sizler de bütçenize uygun ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

Ayçiçek Yağının Faydaları Nelerdir?

Hem ev yemeklerinin hazırlanması hem de ticari gıda üretiminde büyük bir rol oynayan ayçiçek yağı, farklı asitleri içerisinde barındırır. A ve E vitamini içeren ürün, cilt sağlığı gelişimi için bir alternatif niteliği taşır. Akneye sebep olan bakterilerin giderilmesi amacıyla tüketilebilir. Ayçiçek yağı faydaları açısından kullanıcıların ilgisini çeker. En önemli faydalarından birisi içeriğinde bulunan antioksidan miktarının fazla olmasıdır. Bakteri ve virüslerin vücuda girmesini önleyen hücre zarı bariyerini güçlendirir. Böylece vücudun bağışıklığını da güçlendirmeye yardımcı olur. İçerisinde bulunan protein sayesinde sağlıklı bir işleyiş için gerekli olan dokuların onarımını destekler. İltihabı azaltma yeteneği de olan ürünün, birçok farklı faydası vardır. Plakla ilgili diş eti iltihaplarını azaltır. Kişinin enerjisini arttırmaya da yarayan yağ, farklı alanlarda da kullanılabilir. Yiyecekleri pişirmenin yanı sıra ilave lezzet kazandırmak amacıyla da tercih edilen bir üründür. Yemeklerin yanına hazırlanan sos gibi yan hazırlıklar için de sıkça tercih edilir. Dilerseniz mutfakta önemli bir yardımcı olan ayçiçek yağı için markaları inceleyerek bütçenize uygun alışveriş yapabilirsiniz.

Ayçiçek Yağı Çeşitleri

Özellik ve marka bakımından farklılık gösteren ayçiçek yağları, mutfağın temel malzemeleri arasında yer alır. Alternatif üretim şekillerine sahip ürünün, farklı çeşitleri de oluşur. Kullanıcının tercihlerine göre farklılaşan çeşitlerinden birini alabilirsiniz. Soğuk sıkım ayçiçek yağı, soğuk presleme yöntemiyle üretilir. Soğuk presleme yöntemi kişi sağlığı açısından da önem taşır. Bu çeşit yağ sağlıklı bir alternatif olarak kullanıcının ilgisiyle karşılaşır. Soğuk presleme yöntemiyle elde edilen ürünlerin içerisinde omega yağ asitleri de bulunur. Zengin vitamin ve yağ asidi içeriğine sahip bir üründür. Rafine ayçiçek yağı ise birden fazla işlem görür. Soğuk presleme ve özütleme yapıldıktan sonra rafine edilir. Elde edilen ürünün rengi de farklılaşır. Berrak ve sıvı bir yapıya sahiptir. Kızartmalarda rafine olarak ifade edilen sıvı yağ çeşidini kullanabilirsiniz. Kullanım şekline göre alternatifleri tercih etmeniz mümkündür. Yemeklerin hazırlanma aşamasında kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlanır. Sıvı yağı hızlıca kızdırdıktan sonra dilediğiniz yiyeceği pişirebilirsiniz. Pasta veya börek gibi hamur işlerinizi; sebze yemeklerinizi tamamlarken minik ve etkili dokunuşlarda bulunabilirsiniz. Sizler de mutfakta fark yaratmak istiyorsanız ayçiçek yağı çeşitlerinden birin satın alabilirsiniz.

Ayçiçek Yağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yemek yapmayı seven kişilerin en temel malzemeleri arasında ayçiçek yağı yer alır. Hem lezzetli yemek yapmak adına hem de sağlıklı yiyecekler hazırlamak amacıyla doğru bir ürün seçmek gerekir. Alışveriş yaparken bazı detayları göz önünde bulundurabilirsiniz. Öncelikle ayçiçek yağı markaları ve özelliklerini inceleyebilirsiniz. Tüketim sıklığına bağlı olarak uygun bir miktarı satın alabilirsiniz. Evde sürekli yemek yapıyorsanız ayçiçek yağı 5 lt miktarıyla size uygun bir ürün olabilir. Kahvaltıda, akşam yemeğinde veya ara öğünler de bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çalışan bir kişiyseniz ve evde az vakit geçirmek zorundaysanız daha küçük bir bir boyutu tercih etmeniz önerilir. 2 lt ayçiçek yağı iki haftalık ihtiyaçlarınızı karşılamak için yeterli olabilir. Miktarının yanı sıra hangi şekilde üretildiğine de bakabilirsiniz. Patates veya biber gibi kızartmalarda rafine sıvı yağını kullanmanız mümkündür. Soğuk sıkım yağ ise daha hafif formuyla salata veya soslarda tercih edilebilir. Ayrıca ürünün kullanım alanı da mühimdir. Yemek hazırlamanın dışında cilt sağlığı için bir ürün satın alacaksanız soğuk sıkım olmasına dikkat etmelisiniz. akakce.com üzerinden en iyi ayçiçek yağı ve markalarını inceleyerek, alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Ayçiçek Yağları Avantajlı Fiyatlarla Akakçe’de

Üretim yöntemine göre farklı birçok bitkisel yağ bulunur. Kullanım alanı oldukça fazla olan bu tarz ürünlerin hitap ettiği kitle de geniştir. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillenen bitkisel yağlar, farklı yollardan elde edilebilir. Soğuk presleme veya rafine olarak elde edilebilen ürünün fiyatları değişkenlik gösterebilir. Ayçiçek yağı fiyatları, marka ve nitelik bakımından değişik aralıklara sahip olabilir. Farklı bütçelere hitap etme başarısı gösteren ürün, yemeklerinize lezzet katar. Mutfakta fark yaratan yiyeceklerin hazırlanmasında önemli bir yardımcı ürün olarak karşınıza çıkar. Yemek hazırlıklarının dışında cilt sağlığına önem vermek amacıyla da sokum presleme yoluyla elde edilen bir ürünü satın alabilirsiniz. Faydalarıyla dikkat çeken ürünleri satın alırken paket avantajlarından yararlanma imkanı da mevcuttur. Bu sayede aynı anda birden fazla ürüne avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Kullanıcıların beklentilerine göre alternatiflerin ortaya çıkması mümkündür. Ürün etiketinde yer alan bilgileri okuyarak seçiminize karar verebilirsiniz. Sizler de alışveriş sırasında farklı kişilerin yorumlarını alabilirsiniz. Mutfakta geçirilen zamanın keyifli olmasını sağlayan malzemeler, yemeklerin de lezzetini arttırır. Dilediğiniz niteliklere sahip bir ürüne kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Ayçiçek Yağı Nerelerde Kullanılır?

Üretim seçenekleri kişilerin kullanım amaçlarına göre şekillenebilir. Yöntem bakımından değişiklik gösteren yağları birden farklı alanda kullanabilirsiniz. Mutfakta yemek hazırlarken en temel malzemelerden birisi olarak ifade edilir. Yemeklerde, salatalarda veya kızartmalarda bitkisel yağları kullanmanız mümkündür. Bunun yanı sıra güzellik ve bakım, cilt sağlığı gibi alanlarda da tercih edebileceğiniz malzemeler arasında yer alır. E vitamini açısından zengin olan içeriği sayesinde cilt sağlığı için de tüketebilirsiniz. Saç bakımı alanında kullanımı yaygındır. Bu alanların yanı sıra tedavi amacıyla da alternatif bir üründür. Ağızda yer alan bakterilerin öldürülmesi için de tercih edilir. Dikkat edilmesi gereken nokta, kişi gargara yaparken yağı içmemelidir. Ayrıca ticari nitelikli üretimi yapılan malzemelerin içerisinde de yer alır. Sabun ve bazı kimyasal temizleyicilerin yapımında yardımcı bir madde olarak karşınıza çıkar. Bakım ve cilt sağlığı alanında kullanan kişiler ayçiçek yağı 1 lt boyutunu tercih edebilir. Hedef kitlesinin ihtiyaçlarına göre değişik şekillerde üretilir. Misafirlerini yemekleriyle etkilemek isteyen kişilerin öncelikleri arasında ayçiçek yağı bulunur. Lezzetli bir yemek için gerekli olan tüm detayları göz önünde bulundurarak misafirlerinizi etkileyebilirsiniz. Kampanya ve indirimleri takip ederek mutfakta ihtiyacınız olan yağ, makarna çeşitleri ve baharatları uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.