Micro USB Şarj Kablosu

Micro USB Şarj Kablosu Fiyatları

3.143 farklı Micro USB Şarj Kablosu için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

1 m1.5 m2 mLightningType-CType-CUSB3 A5 AHızlı ŞarjMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Türü: Micro USB Kaydet

Fiyatı
- 0 - 25 TL25 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 TL üstü
Markası Özellikler Türü Micro USB Uzunluk Tipi Adaptör Bağlantı Türü Kelime ile Filtrele Başlık Malzemesi Amper Değeri Uyumlu Model Ürün Puanı Renk

Kulaklık OyuncuXiaomi K40 Gaming FiyatSamsung Galaxy S5 MiniTelefon KamerasıGalaxy Grand Prime PlusG4Samsung Galaxy J5Type-C Şarj Kablosu2 m Şarj KablosuLightning KabloHızlı Şarj Kablosu5 A Şarj Kablosu

En Çok Karşılaştırılan Şarj Kabloları

Micro USB Şarj Kablosu Sıkça Sorulan Sorular

Micro USB Şarj Kablosu

Akıllı telefonların kullanımının giderek yaygınlaşmasına bağlı olarak bu cihazları şarj etmek için kullanılan telefon şarj aleti de daha fazla talep görmektedir. Kullanılan ürünler arasında en çok öne çıkan kablo modelleri özellikle micro USB giriş türüne sahip olanlardır. Bu kablolar son derece pratik bir şekilde kullanılabilir ve özellikle android işletim sistemine sahip cihazlarda tercih edilir. Şarj kablosu olarak bilinen bu ürünler aynı zamanda veri aktarımı amacıyla da pratik bir şekilde kullanılabilir. Sahip olduğu farklı bağlantı imkanları sebebiyle cihazların hem sabit bir şehir elektrik kaynağından prize bağlanarak hem de bilgisayar gibi diğer büyük kapasiteli cihazlara USB girişi ile bağlanarak şarj işlemini gerçekleştirmesi mümkündür. Micro USB şarj kablosu modelleri hem klasik şarj hem de yüksek hızlı şarj seçeneklerini destekler. Üstelik en çok tercih edilen şarj girişi olduğu için dünya çapında şarj cihazı ve şarj kablosu bulma kolaylığını en çok sağlayan ürünlerden biridir. Alanında en iyi ürünleri üreterek kullanıcılara hizmet veren Adata, Anker, Baseus, Belkin ve Frisby gibi markaların kaliteli seçenekleri Akakçe’de bulunabilir.

Micro USB Şarj Kablosu Nedir?

Micro USB giriş türüne sahip olan kablolar en temelde cihazların bataryalarını şarj etmek için kullanılır. Farklı cihaz türlerinde tercih edilen bu giriş türleri son derece stabildir ve istenen farklı hızlarda şarj seçeneklerini destekler. Uzun ve kısa micro USB kablo seçenekleri tercih edilebilir. Bu kabloların bir diğer kullanım alanı ise veri aktarımıdır. Kablo sisteminde bulunan altyapı sayesinde işletim sistemine sahip olan bir cihazın içindeki tüm veriler rahatlıkla başka bir cihaza aktarılabilir. Uzun micro USB kablo seçenekleri bir ucu micro USB girişi ile mobil cihaza bağlanacak, diğer ucu da bilgisayara bağlanacak şekilde tasarlanır. Bu bağlantı türü sayesinde kaliteli micro USB şarj kablosu seçenekleri kullanılarak yüksek hızlarda veri aktarımı gerçekleştirilebilir. Veri aktarımı istenmeyen durumlarda ise bağlanan cihazın bataryası otomatik olarak şarj olmaya başlar. Bu şarj imkanı kullanıcı tercihine göre farklı güç değerlerinde ve farklı hızlarda olabilir ancak hızlı şarj için gereken parametreler sadece kabloya bağlı değildir. Bu noktada tercih edilen ürünlerin adaptörlerinin de hızlı şarjı desteklemesi gerekir.

Micro USB Şarj Kablosu Çeşitleri

Micro USB manyetik şarj kablosu seçenekleri farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikler sayesinde ürünler arasında da önemli çeşitler görülür. Bu çeşitler kabloların kullanım alanlarını da etkilediği için son derece önemlidir ve orijinal micro USB kablo seçeneklerini tercih etmek isteyen kullanıcıların bu çeşitlerin tamamını değerlendirmesi gerekir. Micro USB girişine sahip kablolar için en çok tercih edilen çeşitler şu şekilde sıralanabilir:

Tercih edilen modellerin sahip olduğu özellikler birbirinden farklıdır. Bu özellikler sayesinde kabloların kullanımında da farklı alanlar yaratılabilir. Bu sayede çok çeşitli kullanım imkanları ile kaliteli micro USB şarj kablosu seçenekleri akıllı telefonların şarj edilmesi dışında da rahatlıkla kullanılabilir. Bu şekilde çok tercih edilen modellere ek olarak micro USB mıknatıslı şarj kablosu gibi pek çok alternatif seçenek de değerlendirilebilir. Bu ürünler özellikle cihaz ile micro USB giriş arasındaki bağlantıyı daha sağlam hale getirerek kopma gibi olumsuz durumları önlemek için önemlidir.

Micro USB Şarj Kablosu Kullanım Alanları

Son derece basit bir görünüme ve işleve sahip olan micro USB girişli kablo seçenekleri oldukça geniş kullanım alanlarına hitap eder. Bu noktada ışıklı micro USB kablo gibi seçeneklerin en geniş kullanım alanının akıllı telefon şarjı olması doğaldır. Akıllı telefonların dışında dijital kamera, akıllı saat, powerbank benzeri pek çok elektronik cihazın da şarj edilmesi için micro USB girişe sahip kablolar tercih edilir. Micro USB şarj kablosu tavsiye seçenekleri arasında bulunan pek çok model ile sahip olduğunuz elektronik cihazların büyük bir kısmını şarj edebilir, bu cihazlardan bilgisayarınıza veri aktarımı sağlayabilirsiniz. Kaliteli micro USB şarj kablosu seçenekleri yüksek şarj hızlarına ek olarak yüksek veri aktarım hızları da sağlar. Bu durum akıllı telefon ve benzeri cihazların aynı zamanda birer depolama birimi olarak kullanılmasına imkan tanır. Bunlara ek olarak micro USB HDMI kablo ve micro USB OTG kablo gibi seçenekler ile akıllı telefonlardan ekranlara görüntü aktarımı yapılabilir. OTG kablo seçenekleri aynı zamanda akıllı telefonlara klavye ve mouse gibi uzaktan kumanda aygıtlarının tanımlanmasını da mümkün kılar.

Micro USB Şarj Kablosu ile Hızlı Şarj Seçeneği

Kullanılan elektronik cihazların büyük bir kısmında batarya bulunur. Geliştirilen bu bataryalar başta akıllı telefonlar olmak üzere pek çok cihazın gün içinde uzun süreler boyunca kullanılmasını mümkün kılar. Bataryaların kullanımı sırasında batarya içinde depolanmış olan enerji kullanılır. Bu enerjinin tükendiği ya da azaldığı durumlarda ise şarj edilmesi gerekir. Şarj sürelerinin uzun olması durumunda ise cihazın kullanımı verimsiz hale gelir. Bu nedenle hızlı şarj seçenekleri tercih edilir. Micro USB hızlı şarj kablosu gibi seçenekler ile telefonların ve diğer cihazların yüksek hızda şarj edilmesi mümkündür. Bu doğrultuda kullanılan micro USB şarj kablosu seçenekleri farklı özelliklere ve boyutlara sahip olabilir. Ayrıca hızlı şarj işleminin uygulanabilmesi için şarj adaptörü ve cihaz bataryasının da bu durumu desteklemesi gerekir. 2 metre micro USB kablo ve 5 metre micro USB kablo gibi ürünler kullanılarak özellikle uzak mesafelerde bulunan prizlerde elektronik cihazların şarj edilmesi sağlanabilir. Bu şekilde kullanılan micro USB şarj kablosu seçenekleri son derece pratik bir kullanım sağlar.

Micro USB Şarj Kablosu Fiyatları

Micro USB şarj kablosu kullanımı son derece yaygındır. Özellikle aksiyon kameralardan akıllı telefonlara ve hatta bazı mobil bilgisayarlara kadar yayılan bu kablo son derece avantajlı imkanlar sağlar. Micro USB şarj kablosu modelleri 60W çıkış gücüne kadar sağlanan enerjiyi verimli bir şekilde cihazın bataryasına aktarabilir. Bu şekilde yüksek güç değerleriyle çalışan adaptörler sayesinde kısa sürede hızlı şarj yapılması mümkündür. Bu modellere ek olarak çift taraflı micro USB kablo gibi farklı alternatifler de ürün çeşitliliğini önemli oranda arttırır. Kullanılan tüm bu micro USB şarj kablosu seçeneklerinin sahip olduğu farklı özellikler aynı zamanda fiyat etiketleri arasında da belirli farkların görülmesine sebep olur. En iyi micro USB şarj kablosu seçeneklerini değerlendiren kullanıcılar için karar verme aşamasında bu fiyat seçenekleri önemlidir. Özellikle mıknatıslı micro USB hızlı şarj kablosu gibi fonksiyonel ürünlerin fiyatları normal ürünlere kıyasla daha yüksek olabilir. En iyi ve kaliteli micro USB şarj kablosu seçenekleri uygun fiyat seçenekleriyle Akakçe’de bulunabilir. Siz de elektronik ana kategorisinin altında bulunan telefon kategorisindeki şarj kablosu kategorisinin hemen altında micro USB şarj kablosu ürünlerini bulabilirsiniz. Şarj kablosu, Telefon kapakları ve tüm aksesuarlarına avantajlı fiyatlarla sahip olma fırsatını kaçırmayın!