5 lt Sıvı Yağ

5 lt Sıvı Yağ Fiyatları

180 farklı 5 lt Sıvı Yağ için fiyatlar listeleniyor.

Çok Satanlarlt En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

1 lt5 lt18 ltAyçiçekZeytinyağıRivieraSızma100 - 150 TL 150 - 250 TL Soğuk SıkımSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 8Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Boyut: 5 lt Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Boyut 5 lt Kelime ile Filtrele Ambalaj Türü Zeytinyağı Türü SatıcıToplam 49 satıcı. Ürün Puanı

Philips Fritöz18 lt Ayçiçek Yağı18 lt Sıvı Yağ5 lt Ayçiçek Yağı1 lt Ayçiçek Yağı18 lt Zeytinyağı5 lt ZeytinyağıAyçiçek YağıAysan Ayçiçek YağıAytaç Ayçiçek YağıBesler Ayçiçek YağıEvin Ayçiçek Yağı

En Çok Karşılaştırılan Sıvı Yağlar

5 lt Sıvı Yağ Sıkça Sorulan Sorular

5 Litre Yağ

Mutfakların vazgeçilmezlerinden biri olan 5 litre yağ, hemen her tür yemekte, tatlıda ve aperatif yapımında kullanılır. Özellikle Türk mutfağında sık kullanılan ana malzemelerden biridir. Çeşitli ambalajlarda satışa sunulan 5 litre yağlar, uygun fiyatları ile öne çıkar. Ayçiçek, zeytin, kanola, mısır, fındık ve ceviz yağı gibi çeşitleri vardır. Ancak yaygın olarak kullanılan ayçiçek ve zeytinyağıdır. Yöresel lezzetler hazırlamak için tercih edilen diğer yağlar ise yıllardır mutfaklarda değerli malzemelerden biri olarak yer alır. Her birinin besin değeri oldukça yüksektir, gıdalardaki farklı vitaminlerin açığa çıkmasına yardımcı olur. Bu gıda malzemelerinin içeriklerinin ve besin değerlerinin yanı sıra en çok merak edilen bir başka konu ise fiyatlardır. 5 litre sıvı yağ fiyatları her kullanıcının bütçesine uygun alternatifler sunar. Siz de kızartmalardan çorbalara, sotelerden tatlılara kadar her yemek tarifinde olan 5 lt yağ en ucuz çeşitlerine Akakçe sayesinde sahip olabilirsiniz.

5 Litre Yağ Çeşitleri

Sıcak ve soğuk yemeklerde kullanılan 5 lt yağ çeşitleri, sıvı formunu koruduğu için oldukça pratik kullanıma sahiptir. Tuz - şeker gibi mutfak malzemelerinden biri olan bu yağlar çeşidine göre farklı yemeklerde tercih edilir. Damak zevkine göre bazıları kızartma ya da tatlı yapımında daha çok tercih edilir. Sık tercih edilen ayçiçek yağı, ay çekirdeklerinden elde edilir, Türkiye’nin hemen her bölgesinde yetiştiği için diğerlerine kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle “5 litrelik yağ ne kadar?” sorusunun pek çok cevabı vardır. Çeşidine göre değişen fiyatlar aynı zamanda üretim aşamaları, elde edilme biçimi ve ambalajlama teknolojisine kadar değişkenlik gösterebilir. Ayçiçeği kadar yoğun ilgi gören zeytinyağı da 5 litrelik ambalajlara sahiptir. Hamur, makarna çeşitleri, sebze yemekleri gibi pek çok tarifte kullanılır.

Rafine işlemlerinden geçerek sofralara ulaşan 5 lt yağ çeşitlerinden bir diğeri ise mısır yağıdır. Mısır tanelerinden elde edilir, ayrıca tıpkı diğer bitkisel ürünler gibi sıvı formdadır. Farklı ambalajlara sahip olsa da en sık tüketilen beş litrelik yağ çeşitleri, mutfaklarda en çok tercih edilen ambalaj seçeneklerinden biridir. Zeytin ve diğer ürünler gibi rafine işlemlerinden geçer, saflık derecesine göre farklı isimlerle anılır. Özellikle sızma, riviera ve rafine olarak adlandırılan yağlar işlenme, sadeleştirme, ayrıştırma, kokusuzlaştırma gibi aşamalardan geçerek paketlenir. 5 lt sıvı yağ olarak tercih edilen, kanola ise yanma derecesi yüksek olduğu için çoğu yemekte rahatlıkla kullanılabilir. Fındık, susam yağı gibi çeşitlere kıyasla oldukça yüksek bir yanma derecesine sahiptir. Yoğun bir tada sahip olmayan bu kokusuz ürün kolza bitkisinin tohumlarından üretilir.

5 Litre Yağ Özellikleri

Genel kullanım için yüksek miktarlarda ambalajlanan sıvı yağ 5 lt, zeytin, mısır, ayçiçek gibi çeşitli bitkilerden elde edilir. Bu nedenle her birinin besin değeri, vitaminleri, asit oranı, yanma derecesi ve sağlığa faydaları farklıdır. Ayçiçek yağı, 5 litre yağlar arasında en yoğun tüketime sahip olmasının yanı sıra son derece geniş kullanım alanı vardır. Kısa sürede ve 225 dereceye kadar ısınabildiği için kızartmaların vazgeçilmezlerinden biridir. E ve K vitaminlerini içerir. Zeytinyağının da geniş bir kullanım alanı vardır. Zeytinlerin sıkılması sonucu elde edilen öz, birçok işlemden geçerek saf hale getirilir, ancak besin değeri yüksek oranda korunur. Kendine has bir kokusu ve lezzeti olan bu yağ 5 litre ambalajlarla satışa sunulur. Zeytinyağı, 205 - 220 derece ısılarda kullanılabildiği için kızartma, sebze yemekleri gibi pek çok tarife uygundur.

Zeytinyağı 5 litre çeşitleri hemen her kullanım için uygundur. Ev, işletme, otel, restoran gibi tüm yemek hazırlanan yerler için son derece pratiktir. Pek çok yararlı bileşene sahiptir. Rafine işlemlerine, markaya göre değişkenlik gösteren bileşikler neredeyse aynı oranlarda bulunur. Daha az tercih edilen fındık, ceviz yağ 5 lt seçenekleri de hem gıda hem de kozmetik sektöründe sık tercih edilen malzemelerden biridir. Ceviz yağı, salata ve soslarda tercih edilirken fındıktan elde edilen yüksek yanma derecesi sayesinde kızartmalar, yemekler ve tatlı tarifleri yapımına uygundur. 5 lt sıvı yağ fiyatları tıpkı salça fiyatları gibi çeşidine, markaya göre değişir, aynı zamanda her bütçeye uygun alternatifler sunar.

5 Litre Yağ Ambalajları

Teneke, pet seçeneklerine sahip 5 litre yağ çeşitleri muhafaza etmek ve kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla farklı şekillerde üretilir. Pet ambalajlar gıdaya uygun plastiklerden üretilir. Geniş ağızlı pet, 10 - 12 cm ağız açıklığına sahiptir, bu sayede yüksek miktarlarda kızartma ve yemek yapılacağı zamanlarda kolaylıkla tencere, tava ve kazanlara doldurulabilir. Standart ölçülerde pet yağ 5 lt seçenekleri ise evlerde daha sık tercih edilen ambalajlardır. Küçük miktarlarda döküm sağlamak amacıyla yağdanlıklara doldurulabilir. Ayçiçek çeşitlerinde pet şişe yaygınken zeytin, fındık, ceviz gibi özel üretim, saklama koşulları farklı olan ürünler genellikle teneke paketlerde satışa sunulur. Güneş görmeyen tenekeler, içindekinin ilk günkü formunda korunmasına yardımcı olur. 5 lt teneke yağ seçenekleri köşeli yapıları ile depolamaya da son derece uygundur. 5 lt yağlar, pet, teneke fark etmeksizin serin ve kuru yerde muhafaza edilmelidir.

5 Litre Yağ Saklama Koşulları

Bitkilerden, tohumlardan, meyvelerden ya da yemişlerden elde edilen 5 litre sıvı yağ seçenekleri, uygun koşullarda saklandığında uzun süre tazeliğini koruyan ürünlerdir. 5 lt yağ kampanya ve indirimleri sayesinde yüksek miktarlarda alındığında kiler gibi evin güneş ve nemden uzak bölümlerinde saklanması gerekir. Doymuş - doymamış yağ oranları farklı olduğu için hem saklama koşulları hem de tüketim şekilleri değişkenlik gösterebilir. 0 ve -6 derecelerde donan zeytinyağı, ayçiçekten elde edilene göre daha düşük donma derecesine sahiptir. Ancak bu ürünlerin donması bozulduğu anlamına gelmez sadece saflık derecesi hakkında bilgi verir. Ayçiçek yağı ise daha düşük sıcaklıklara dayanıklıdır. Sıvı yağ 5 litre seçenekleri arasında yer alan fındık, ceviz gibi yağlar da düşük donma derecesine sahiptir. Bu sayede sağlık açısından da pek çok faydası vardır. 5 lt yağ indirim seçeneklerinden yararlanarak dilediğiniz ürüne sahip olabilir, lezzetli yemekler yapmaya devam edebilirsiniz.

5 Litre Yağ Fiyatları

Üretim aşamaları nedeniyle birbirinden oldukça farklı fiyatlara sahip olan sıvı yağ 5 lt en ucuz ve en kaliteli çeşitleriyle online satışa uygun ürünler arasındadır. Markaların paketlemesi, üretim şekilleri değiştiği için 5 lt yağ fiyatları az da olsa değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle “5 litre yağ kaç TL?” sorusunun da net bir cevabı yoktur. Hemen her yemekte kullanılabilen sıvı formu ve kokusuz oluşu sebebiyle tercih edilen 5 litre yağlar, her evin temel gereksinimlerinden biridir. Oldukça bütçe dostu aralıklarla listelenen 5 litre yağ fiyatı, pet, teneke ambalajlarda da farklılık gösterebilir. Ancak darbeye ve pek çok dış etkene karşı koruma sağlayan teneke ambalajlar kullanıcı dostudur. Sık tercih edilen pet paketler ise kalan ürün miktarının görünmesine yardımcı olur. Siz de Akakçe yardımıyla en uygun 5 lt yağ seçeneklerine sahip olmak isterseniz ayçiçek, zeytin, mısırözü, fındık, kanola gibi çeşitler arasından seçim yapabilirsiniz.