Zeytinyağı

Zeytinyağı Fiyatları

4.043 farklı Zeytinyağı için fiyatlar listeleniyor.

Çok Satanlarlt En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

1 lt5 lt18 ltAyçiçekZeytinyağıRivieraSızma0 - 50 TL 100 - 150 TL Soğuk SıkımSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Türü: Zeytinyağı Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Zeytinyağı Boyut Kelime ile Filtrele Ambalaj Türü Zeytinyağı Türü SatıcıToplam 61 satıcı. Ürün Puanı

Şeker FiyatıDoğuş Toz Şeker 5 kg5 lt Sıvı Yağ18 lt Sıvı Yağ5 lt Ayçiçek Yağı1 lt Ayçiçek Yağı1 lt Sıvı Yağ18 lt Ayçiçek Yağı18 lt Zeytinyağı5 lt Zeytinyağı1 lt ZeytinyağıAbalı Ayçiçek Yağı

En Çok Karşılaştırılan Sıvı Yağlar

Zeytinyağı Sıkça Sorulan Sorular

Zeytinyağı

Zeytinyağı aynı mısır yağı gibi yemeklerin vazgeçilmezi bir üründür. Birçok farklı yemek ve salata çeşidinde kullanılabilen zeytinyağı çeşitleri farklı ebatlarda, lezzette ve kalitede üretilir. Naturel, rafine ve riviera gibi farklı kalitelerde üretilen zeytinyağı çeşitleriyle besin değeri yüksek ve lezzetli yemekler yapabilirsiniz. Zeytinyağının kalitesini ve türünü belirleyen temel nokta yapımında kullanılan zeytin türleridir. Uzun süre boyunca dayanması sayesinde uzun yıllar boyunca dayanıklılığını korur bu sayede istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Zeytinyağı lezzetli, sağlıklı ve son derece kaliteli bir üründür. Zeytinyağı çeşitleri geleneksel ve modern yöntemlerle üretilir. Geleneksel yöntemlerle üretilen zeytinyağı çeşitleri içerisinde bulunan değerli ve sağlıklı besin bileşenlerini korur. Farklı bir çeşit olan sızma zeytinyağı çeşitleri saf zeytinyağı olarak adlandırılır. Aynı zamanda limonlu zeytinyağı gibi aromalı zeytinyağı çeşitleri de vardır. Özellikle salatalar için doğru tercihtir. Siz de farklı kalite ve lezzetlerdeki zeytinyağı çeşitlerini satın alarak enfes yemekler yapabilirsiniz.

Zeytinyağı Çeşitleriyle Enfes Yemeklere İmza Atın

Zeytinyağı çeşitleri yapımında kullanılan zeytin çeşitlerine bağlı olarak değişir. Naturel, rafine ve riviera olarak 3’e ayrılan zeytinyağı çeşitleri farklı işlemlerden geçerek sofralarda yer edinir. En kaliteli yağ çeşidi olarak nitelendirilen zeytinyağı çeşidi naturel zeytinyağıdır. Naturel zeytinyağı çeşitleri kendi içerisinde naturel sızma, naturel birinci ve naturel ikinci olarak üç alt sınıfa ayrılır. Naturel zeytinyağı olarak üretilen çeşitlerde zeytinler dalından toplandıktan sonra en geç 4 saat içerisinde öğütülerek preslenme işlemine hazır hale getirilir. Daha sonra soğuk presleme işlemine geçilir. Bu işlem sırasında zeytinler öğütülür sonra hamur haline getirilir. Daha sonra da hamur haline getirilen zeytinler yoğurulur ve bu yoğurma işlemi sonrasında tekrar 27°C'yi geçmeyen sıcaklıkta zeytinler tekrar preslenir. Bu işleme ise soğuk preslenme ismi verilir. Soğuk preslenme işlemi ile elde edilen zeytinyağı çeşitleri zeytinyağı içerisinde bulunan mineralleri, vitaminleri ve antioksidanları korur. Naturel zeytinyağı çeşitlerine rafine işlemi uygulanmaz. Bu işlemler sonucunda elde edilen zeytinyağı herhangi bir başka işleme gerek duymadan direkt kullanıma hazır bir hale gelmiş olur. Saf zeytinyağı olarak adlandırılan naturel sızma zeytinyağı çeşitleri ile siz de kendiniz ve sevdikleriniz için enfes yemekler hazırlayabilirsiniz. Zeytinyağı birçok farklı yemek yapımında kullanılabilir iken zeytinyağı çeşitlerinin sahip olduğu düşük yanma derecesi nedeniyle kızartma gibi yüksek ısı gerektiren yemekler için uygun olmayabilir.

Naturel Sızma Zeytinyağı Çeşitleri Nelerdir?

Naturel zeytinyağı çeşitleri kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen bir üründür. Naturel yağlar içeriğindeki oleik asit seviyesi farklıdır. Bu farklılıktan dolayı naturel yağlar üç farklı çeşide ayrılır. Naturel sızma zeytinyağı için erken hasat döneminde toplanan zeytinlerden tercih edilir. Bu çeşitlere ise aynı zamanda erken hasat zeytinyağı adı verilir. Yapımında kullanılan zeytinler nedeniyle en düşük asit seviyesine sahip yağlar naturel zeytinyağı çeşitleridir. Lezzetleri, kokuları ve içerisindeki faydalı bileşenlerini yitirmemesi ile en iyi zeytinyağı olarak adlandırılan sızma zeytinyağı çeşitleri salatalarda, soslarda ve daha çok soğuk ve çiğ yemeklerde kullanılır. Direkt olarak içildiğinde hafif meyveli ve acımsı bir tadı vardır. Naturel birinci zeytinyağı çeşitleri naturel yağlar içerisinde yer alır. Sızma zeytinyağı türlerinin üretimi ile benzer bir üretim tekniğine sahiptir. Sızma ve birinci zeytinyağı çeşitlerinin arasındaki temel fark içerisinde bulunan asit oranıdır. İçerisindeki asit oranı nedeniyle yemek pişirmek için en ideal yağlardan biridir. Naturel ikinci zeytinyağı çeşitleri yüksek asit seviyesine sahiptir. Naturel zeytinyağı çeşitleri arasında en düşük kaliteli zeytinyağı olarak adlandırılır. 100 gram içerisindeki asit oranı yaklaşık olarak %2-3 seviyesindedir. Zeytinyağı kızartmalar için çok tercih edilmese de eğer kızartmada kullanılacaksa naturel ikinci zeytinyağı tercih edilmelidir.

Rafine ve Rafine Olmayan Zeytinyağı Arasındaki Fark Nedir?

Rafine ve Riviera zeytinyağı çeşitleri en sık tercih edilen zeytinyağı çeşididir. Rafine zeytinyağı türleri, asit oranı nedeniyle doğrudan tüketime uygun değildir. Çeşitli işlemlerle sahip olduğu asit seviyesi düşürülür. Daha sonra sizler için satışa sunulur. Farklı zeytinyağı markaları rafine ve riviera zeytinyağı çeşitlerini üretir. Naturel zeytinyağı çeşitlerinin karakteristik özelliklerinden biri boğazda yanma hissi bırakmasıdır. Rafine yağlarda ise bu yanma hissi yaşanmaz. Sızma zeytinyağı çeşitleri yemekler en sık tercih edilen çeşitlerdir. Sızma zeytinyağı çeşitlerinden sonra en çok zeytinyağı tavsiyelerinden biri de Riviera zeytinyağı çeşitleridir. Riviera zeytinyağı çeşitleri rafine edilmiş yağlar ve naturel zeytinyağının karıştırılması ile oluşur. Doğal zeytinyağı çeşitlerinin karıştırılması ile elde edilen bu enfes yağ çeşitlerini yemeklerinizde güvenle kullanabilirsiniz. Aynı zamanda diğer yağ çeşitlerine göre çok daha uygun fiyatlıdır. Oleik asit oranı ise genellikle %1 seviyesindedir. Hem sıcak hem soğuk yemeklerde hem de kızartmalarda sıklıkla tercih edilir. Siz de kullandığınız yemeğe göre zeytinyağı çeşitleri inceleyerek satın alabilirsiniz.

Sıcak Pres ve Soğuk Pres Zeytinyağı Nedir?

Zeytinyağı çeşitleri sıcak ve soğuk pres olarak ikiye ayrılır. Soğuk sıkım zeytinyağı oldukça kaliteli ve tercih edilen bir türdür. Zeytinyağının üretim aşamalarında yer alan işlemler arasında yağın zeytin hamurundan daha iyi ayrılabilmesi için belirli bir miktarda ısı uygulaması yapılır. Sıcak ve soğuk sıkımlar arasındaki en büyük fark sıcaklık dereceleridir. 27 derecenin altındaki işlemlerde zeytinyağı soğuk sıkımdır. Soğuk sıkım tekniğinde 27 derece ve altı ısı uygulanırken sıcak sıkım işlemlerde 27 derece üstü ısı işlemi uygulanır. Orijinal zeytinyağı çeşitlerini kullanıcıların ayrıştırabilmesi için markalar ambalajlar üzerine çeşitli amblemler yer alır. Soğuk pres zeytinyağı çeşitleri en kaliteli zeytinyağı çeşitleridir. Sıcak pres ise üretici için daha verimli yağ elde edilmesini sağlarken kullanıcı için soğuk pres yağlara göre daha düşük kaliteye sahiptir. Organik zeytinyağı çeşitleri ile lezzetli ve sağlıklı yemekler yapabilirsiniz. Sıcak, soğuk, kızartma ve özellikle sebze yemeklerinde kullanabileceğiniz doğal zeytinyağı çeşitlerine akakce.com’dan ulaşabilir ve pratik bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

Akakçe’den Avantajlı Fiyatlarla Zeytinyağı Satın Alın

Zeytinyağı çeşitlerinin fiyatları birbirinden farklıdır. Zeytinyağı fiyatları markaların belirledikleri fiyat politikaları ve ürün özelliklerine göre farklılık gösterir. Zeytinyağı markaları birçok farklı türde zeytinyağı üretir. Sıcak yemekler için, soğuk yemekler için ve kızartmalar için farklı yağ çeşitleri vardır. Üretiminde kullanılan aşamalar ve yöntemler nedeniyle de ürünlerin özellikleri birbirinden farklıdır. Filtresiz zeytinyağı gibi farklı çeşitlerdeki ürünleri deneyerek satın alabilirsiniz. Sızma, soğuk sıkım, ozonlu zeytinyağı çeşitlerinin fiyatları birbirinden farklıdır. Aynı zamanda zeytinyağı çeşitleri farklı ebatlarda satışa sunulur. 1 lt zeytinyağı çeşitleri pratik kullanımlar için uygundur. 1 ya da 2 kişinin yaşadığı evlerde oldukça yeterlidir. 5 lt zeytinyağı çeşitleri genellikle teneke kutularda satışa sunulur ve daha çok kalabalık ailelerin tercihidir. Kiler gibi alanlarda bozulmadan saklanabilme özelliği bulunan zeytinyağı 18 lt çeşitlerini satın alabilirsiniz. Büyük ebatlardaki zeytinyağı ürünlerini depolayarak ihtiyacınız olduğu zamanlarda kullanabilirsiniz. Ucuz zeytinyağı çeşitlerini markalar ve ürünler arasından inceleyip bulabilirsiniz. Zeytinyağı al işlemini gerçekleştirmeden önce ürünlerin özelliklerine ürün bilgisi kısmından ulaşabilir dilerseniz kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Siz de damak tadınıza ve bütçenize uygun zeytinyağı, biberiye, sumak fiyatlarını inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.