Koldan Tansiyon Aleti

Koldan Tansiyon Aleti Fiyatları

478 farklı Koldan Tansiyon Aleti için fiyatlar listeleniyor.

Satıcı Marka BilektenKoldanManuelOtomatik

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 20Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:KaydetÖlçüm Yeri: Koldan

Markası Kolay Sipariş SatıcıToplam 73 satıcı. Türü Ölçüm Yeri Koldan Ürün Puanı
Fiyatı0 - 150 TL150 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 TL üstü

Bilekten Tansiyon AletiOtomatik Tansiyon AletiManuel Tansiyon Aleti

En Çok İlgi Gören Tansiyon Aletleri

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Koldan Tansiyon Aleti Sıkça Sorulan Sorular

Koldan Tansiyon Aleti

İnsan vücudunun en önemli organlarından biri olan kalp, hayat fonksiyonlarının normal kalabilmesi için önemli işlevlere sahiptir. Kalp vücuttaki tüm organların işlevini yerine getirmesi için gereken kanı pompalar ve damarlar sayesinde kanı organlara ulaştırır. Bu işlevini yerine getirirken bazı kasılma ve gevşeme hareketleri yapar. Kalp kası kasıldığında atardamarlara kan pompalanır. Kalp kası gevşediğinde de damarlarda belli ölçüde basınç bulunur. Bu iki durum da ölçülen basınç tansiyon olarak tanımlanır. Tansiyon büyük tansiyon ve küçük tansiyon olarak iki şekilde ölçülür. Büyük tansiyon atardamara pompalanan kanın damarlardaki basıncıdır. Bu basınç 90 ve 120 mm Hg değer aralığında normaldir. Küçük tansiyon ise kalp kasının gevşemesi durumunda damarlarda ölçülen basınçtır. Bunda da 60-80 mm Hg değerleri normal olarak tanımlanır. İnsan vücudu bir alarm sistemi gibi çalışır. Vücudun dengesini bozan bir durumla karşılaştığında bu durumu belli etmek için belirtiler gösterir. Bu belirtiler insana, büyük oranda kalbi ile ilgili bir sorunu olduğu düşüncesini aşılar. Koldan tansiyon aleti bu gibi alarm durumlarında önemli bir işlev görür. Kolaylıkla taşınabilir ve kullanılabilir olan koldan tansiyon ölçme aleti, tansiyonunuzu veya kalp ritminizi öğrenebilmeniz için oldukça pratik ve önem taşıyan bir alet olacaktır.

Koldan Tansiyon Aleti Özellikleri

Koldan tansiyon aleti daha kolay taşınabilmesi ve saklanabilmesi açısından küçük boyutlarda üretilir. Bu sayede çantanızda taşıyabilir ve gittiğiniz her yere yanınızda götürebilirsiniz. Dış tasarımı açısından farklı şekillerde ve renklerde üretilir. Göz problemi olan kişiler açısından da konfor niteliğinde geniş Lcd ekranı bulunur. Üzerlerinde açma/kapama yapabilmek için bir tuş vardır. Her kol ebatına uygun uzun ve geniş ölçülerde manşetleri bulunur. Bu manşetler ölçüm sırasında canın acımaması için yumuşak ve konforlu yapıdadır. Tansiyon aletinin üzerinde ve manşetlerinde aletin kullanımı açısından bazı yönlendirmeler de mevcuttur. Bazı aletlerde dahili hafıza özelliği vardır. Bu özellik, daha önceden ölçülmüş olan tansiyon ve kalp ölçümlerini gösterir. Bu sayede şu anki durumunuzu daha önceki ölçümlerinizle karşılaştırabilirsiniz. İlgi çeken bir diğer özellik ise koldan tansiyon aletlerinin konuşma özelliği bulunanları da olmasıdır. Sesli bir şekilde size ölçüm sonuçlarınızı söyler, ölçümün sonlanmasında haber verir ve önceki ölçümlerinizle karşılaştırma yaparak bunu sesli bir şekilde size iletir. Bu özelliklere sahip en iyi koldan ölçen tansiyon aleti hangisi diye merak ediyorsanız kullanıcı yorumları ve tavsiyeleri okuyarak karar verebilirsiniz. Aradığınız aleti sağlık ürünleri kategorisi altında bulabilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Koldan Tansiyon Aleti Nasıl Kullanılır?

Eski tansiyon aletleri yerine sıklıkla koldan dijital tansiyon aleti modelleri tercih edilir. Ürünü satın alanlar sıklıkla koldan tansiyon aleti nasıl kullanılır araştırması yapabilirler. İki farklı şekilde ölçüm yapabileceğiniz koldan tansiyon aleti bulunur. Bunlardan biri üst koldan tansiyon aleti, diğeri bilekten ölçen tansiyon aletidir. Bunlar içerisinde bilekten ölçen tansiyon aleti kişinin pozisyonuna, hava koşullarına ve yaşına göre değişiklik göstererek yanıltıcı sonuçlar verebilir. Ancak koldan ölçen tansiyon aletinde bilekten ölçülene göre bu etkenler sonucu daha az etkiler. İlk önce almış olduğunuz tansiyon aleti hangisi ise kolunuza, üzerindeki göstergeler yardımıyla yerleştirebilirsiniz. Daha sonrasında kolunuzu belirtilen seviyede ve pozisyonda durdurmanız ve hareket ettirmemeniz gerekir. Bu durum aletin doğru ölçüm yapması için önemlidir. Daha sonrasında açma kapama tuşuna basıp çalıştırabilirsiniz. Tansiyon aletinin manşetleri bu esnada kasılmaya başlar. Bu durum ölçüm için gereklidir. Bu esnada konuşmamalı ve hareket etmemelisiniz. En sonunda ölçüm bittiğinde manşetler gevşeyecek ve tansiyon aleti ölçümün bittiğini size bildirecektir. Ekranda çıkan sonuçlardan büyük tansiyonunuzu, küçük tansiyonunuzu ve dakikadaki kalp atış sayınızı rahatlıkla görebilirsiniz. Siz de tansiyonunuzu ölçmek için tansiyon aleti fiyatlarını Akakçe’den inceleyebilirsiniz.

Koldan Tansiyon Aleti Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kalp yaşamın sürdürülebilmesi için sürekli çalışmak ve kan pompalamak zorundadır. Bunun tersi durum normal olarak değerlendirilmez. Günlük hayatımızda sürekli hareket halinde olmak, yorucu işler yapmak veya strese maruz kalmak gibi durumlar kalbi etkilediği için tansiyon değerlerini de değiştirir. Tansiyonunuz için en doğru sonuçları elde etmek istiyorsanız, ölçüm sonuçlarını etkileyecek durumlar altında ölçüm yapmamanız gereklidir. Konuşurken ve ayakta dururken yapılan ölçümlerle, sessiz ve oturarak yapılan ölçümler birbirinden çok farklı sonuçlara neden olur. Stres altında, spor sonrasında veya mesane doluluğu oranı gibi değişkenler de ölçüm sonuçlarını fazlasıyla değiştirebilecek faktörlerdir. Bu nedenle doğru sonuçları elde etmek istiyorsanız size bu konuda bilgilendirici ve yönlendirici şekilde müdahalede bulunan, doğru ölçüm sonuçlarına ulaştıran Türkçe konuşan koldan tansiyon aleti bulunur. Türkçe konuşma özelliği bulunan bu tansiyon aleti, özellikle kullanım zorluğu çeken yaşlı bireylerde ve görme duyusunu kaybetmiş olan bireylerde de kullanım kolaylığı sağlar. Sizi sesli olarak yönlendiren bu alet sayesinde sağlığınız yakından takip ederek en doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Son Teknoloji Koldan Tansiyon Aleti Modelleri

Değişen ve gelişen dünyaya herkes olabildiğince ayak uydurmaya çalışır. Yeni çıkan icatları takip eder, en iyisine ve en yenisine sahip olmak için çalışılır. Yeni çıkan ve son model teknolojiye sahip olan telefonlar, beyaz eşyalar, cilt bakım cihazı ürünleri, televizyonlar gibi pek çok ürün eskilerin yerini alır. Bu durum her şeyde olduğu gibi sağlık ürünlerin de bu şekildedir. Daha önceden manuel olarak kullanılan koldan tansiyon aletleri yerini şimdilerde dijital ekrana sahip, hafıza özelliği ve sesli konuşabilme özelliği bulunan koldan otomatik tansiyon aleti modellerine bırakmıştır. Manuel olan ürünleri kullanamayan kişiler için iyi bir çözüm olan dijital tansiyon aletleri, hızlı, pratik ve kolay bir şekilde tansiyon ölçme açısından kullanışlı bir üründür. Teknolojiye ayak uyduran ve kendiniz için de yenisini arayan biri iseniz en iyi koldan tansiyon aleti modellerini Akakçe’den bulabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Koldan Tansiyon Aleti Modelleri Akakçe’de

İlerleyen yaşla beraber sağlık açısından yaşanan problemlerde artışlar meydana gelir. Özellikle şeker, tansiyon, kolesterol ve romatizma bunlar içerisinde en sık görülenlerdir. Bu rahatsızlıklara yakalanmamak için önlemler alınır ya da yakalandıktan sonra kontrol altına almaya ve ilerlemesi önlenmeye çalışılır. Tansiyon artışı veya düşüşü de önemli sorunlara neden olur. İstenilen her an elinizin altında bulunabilecek ve değerlerinizdeki oynamaları görebileceğiniz bir tansiyon aletiniz olmalıdır. Ani bir yükseliş yada düşüş halinde bu bilinmeli ve buna göre önlemler alınmalıdır. Siz de eşsiz tasarımları, konforu ve güvenilir sonuçları ile aradığınız koldan tansiyon aletini Akakçe’de bulabilirsiniz. En ucuz koldan tansiyon aleti arayışınız varsa Akakçe’deki markaları inceleyebilir, yorumları okuyabilir ve karar verebilirsiniz. Koldan tansiyon aleti fiyatlarını listeleyerek artan veya azalan şeklinde inceleme yapabilirsiniz. Aynı zamanda karar veremiyorsanız koldan tansiyon aleti yorum bölümüne bakabilirsiniz. Yazılmış yorum metinlerinden koldan tansiyon aleti tavsiye metinlerini okuyabilir ve sizin için birçok farklı siteyi karşılaştıran listeden istediğiniz ürünü seçebilirsiniz. Aradığınız kalitede, konforda, tasarım ve işlevlerde koldan tansiyon aleti en iyisi için Akakçe’nin kampanyalarını da takip ederek uygun fiyatları yakalayabilirsiniz.