Öncü Zeytin

Öncü Zeytin Fiyatları

41 farklı Öncü Zeytin için fiyatlar listeleniyor.

kg En Ucuz Öncü Zeytinler

Tümü

ÇOK SATANLAR kgEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • MarkasıÖncü
 • Miktar1 kg
 • Miktar10 kg
 • EbatL
 • EbatXL
 • TürüSiyah
 • TürüYeşil
 • Ambalaj TürüPaket
 • Ambalaj TürüTeneke
 • Fiyatı0 - 100 TL
 • Fiyatı250 - 500 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 2 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • MarkasıÖncü
Fiyatı 0 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 - 500 TL 500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüÇeşitAmbalaj TürüTuz SeçeneğiEbatÇekirdek TürüSos TürüYöreKelime ile FiltreleMiktarÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (41)

Torku Şeker 5 litre Yudum Ayçiçek Yağı Öncü Salça Öncü Ketçap Öncü Pul Biber Öncü İsot Öncü Salata Sosu

En Popüler Öncü Zeytinler

Öncü Zeytin Yorumları ve Önerileri

Öncü Zeytin Sıkça Sorulan Sorular

Öncü Zeytin

Manisa’nın Akhisar ilçesinde 2016 yılında üretimine başlanan Öncü zeytin hem kalitesi hem de yıllık yaklaşık 20 bin tonluk üretim kapasitesiyle sektörün önde gelen markalarından biri olmuştur. Sağlığa birçok faydası bulunan zeytinin geleneksel lezzetinin besin değerlerini kaybetmeden sofralara gelmesini ilke edinen Öncü zeytinleri doğal üretim süreçleri sayesinde besin değerlerinin muhafaza edilmesine yardım eder. Modern üretim tesislerinde ambalajlanarak piyasaya sunulan Öncü zeytin kimyasal maddeler bulundurmayı tercih etmemesinden dolayı tüketicilerin güvenle tercih ettiği markaların başında gelir. Öncü siyah zeytin çeşitleri birbirinden farklı boyutları sayesinde değişen damak tatlarına hitap eder. 5XS-XL irilik derecesi aralığı ile oldukça geniş kalibre değerlerine sahiptir. Genellikle Öncü zeytin 1, 2, 10 kg bulunan farklı boyutlarda satışa sunulur. Bu sayede değişen tüketim ihtiyaçlarına da uygun gramajlardaki Öncü zeytin seçeneklerini Akakçe’yle kolaylıkla inceleyebilir, avantajlı fiyatlarla tercihinizi yapabilirsiniz.

Gelenekselliğini Koruyan Öncü Zeytin Lezzeti

Kahvaltıların vazgeçilmez tatlarından biri olan zeytinler gibi Öncü zeytinleri de içerdiği vitamin ve mineralleri koruyarak sağlığa faydalı önemli bir besin kaynağıdır. Öncü zeytin besleyiciliğini korumasının esas sebebi ise hasat döneminden kurutma aşamasına kadar tamamen doğal bir şekilde ambalajlara girmesidir. Akhisar’da yetişen Öncü zeytin hasat, fermantasyon, dinlenme, doğal fermente, yıkama ve kurutma gibi aşamalarından oluşan zahmetli üretim süreçlerinden geçerek sofralara ulaşır. Daima daha iyisini sunmak için emek veren Öncü zeytin üreticileri hasat zamanı geldiğinde taneleri dalından dikkatle toplar; ön kontrolünü gerçekleştirerek olgunlaşmamış olanları sınıflandırır. Aralarından özenle seçilen Öncü zeytin taneleri salamura suyu olarak da bilinen belirli tuzlu su konsantrasyonları yer alan fiber tanklara gönderilir. Fermantasyon işleminin gerçekleştiği bu tanklardaki sabitlenmiş tuz oranı ve özel mineraller içeren granit taşlarla baskı altına alınır.

Farklı Damak Tatlarına Uygun Öncü Zeytin Özellikleri

Fermantasyondan kaynaklanan anaerobik şartlara maruz kalan Öncü zeytinleri uyum sağlayarak kendine has tat, şekil ve kokuya kavuşmaya başlar. Zamanla yeşil rengi siyaha dönmeye başlayan Öncü zeytin klasik yemeklik zeytin görünümünü kazanır. Öncü zeytin belli olgunluğa eriştiğinde ortam sıcaklığı ve mevsim koşullarına göre ortalama 1-5 gün dinlenmeye bırakılır. Bu aşamada sele ve salamura şekilde mi bekletileceğine karar verilir. Sele olacaklar için daha yüksek tuzda kısmen kısa süre kuru dinlendirme yapılır. Ayrıca yaklaşık 20-30 gün bekletilir. Salamura ise düşük tuz oranında en az 6-7 ay bekletilir, ancak 18 ay bekletilen çeşitleri de vardır. Yağlanma miktarları da ona göre değişir.

İkinci fermantasyon kısmı olarak adlandırılan diğer aşamada Öncü zeytin mahsulleri tuz dışında hiçbir yapay madde ilave edilmez. Yeterli dinlenme sağlanınca Öncü zeytinleri özenli kontroller neticesinde büyüklüklerine göre ayrılır. Ardından fabrikada paketlemeye uygun hale gelen Öncü zeytin bidonları ilk suları dökülerek püskürtme, daldırma gibi farklı yıkama yöntemleriyle durulama işleminden geçirilir. En son kurutma aşamasına gelen Öncü doğal siyah zeytin tekrar ayıklanır ve doğal şekliyle kurumaya bırakılır. Miktarları el değmeden tartı sistemlerinde belirlenerek otomatik olarak yağlanır; paketlemeye hazır duruma gelir. Öne çıkan özellikleriyle Öncü zeytin bu şekilde özetlenebilir:

Anadolu’dan Sofralara Öncü Zeytin

Gerekli fermantasyon şartları ve yeterli bekletme aşamalarından sonra siyahlaşıp yenilebilir hale gelen Öncü zeytin onbinlerce m²’lik tesislerinde uygun şekilde paketlenmeye geçer. Tane iriliği arttıkça daha etli olabilen Öncü zeytin seçim yaparken damak zevkine göre alınabilir. Boyutlarına göre ayrılan Öncü zeytinleri irilik dereceleri ile isimlendirilir. Kalibre (kb) olarak adlandırılan derecelendirme sistemi 1 kilogram içerisinde kaç adet zeytin bulunduğunu yaklaşık olarak ifade eder. Daha kolay anlaşılması için ambalajları üzerinde Öncü zeytin M, XL gibi farklı ölçüleriyle yer alır. 201-260 kb ise XL-L, 261-290 M, 291-320 S, 321-350 XS, 351-380 2XS, 381-410 3XS gibi değerlere karşılık gelir. Yani kalibre değeri yükseldikçe Öncü zeytin büyüklüğü azalacaktır. Zengin besin öğeleri ve tadıyla bir diğer önemli kahvaltılık olan bal çeşitlerini de değerlendirebilirsiniz.

Sele ve salamura şekilde üretilen Öncü siyah zeytin 1, 2, 10 kg bulunan gramajlarda satışa sunulması sayesinde her tüketim ihtiyacına uygundur. Sele olan çeşitlerde küçük çekirdekli ve az tuzlu taneler daha kısa süre bekletilip sadece tuz ile olgulaştırıldığından kıvırcık formdadır. Salamura yöntemiyle elde edilen Öncü zeytin üretim sırasında daha uzun bekletilir ve kendi tuzlu suyuyla olgunlaştığından daha şişkin görünür. Bununla birlikte Öncü zeytin raflardaki yerini pet kavanozlar ve tenekeler içerisinde alır. 10 kg’lık Öncü zeytin teneke yüksek miktarlarda tüketim gerektiren yerler için daha uygun iken ev içi kullanımda 1 ve 2 kilogramlık pet kavanozlardaki Öncü zeytin güvenle tercih edilebilir. Almadan önce son kullanma tarihi dışında dikkat edilecek herhangi bir husus bulunmaz. Hem sağlıklı hem de lezzetli kahvaltılıklar arasındaki tahin seçeneklerini de sofranıza dahil edebilirsiniz.

Öncü Zeytin Yorumları

Hem kahvaltıları hem de yemekleri süsleyen Öncü zeytin emek isteyen yöntemlerle sofralara gelir. Türkiye’de olduğu kadar dünyanın pek çok köşesine de ihracatı yapılan Öncü zeytinleri hem tat hem de doğallık açısından kullanıcıların beğenisini kazanır. Öncü zeytin yükselen grafiğiyle sektörde önemli bir yer edinmiştir. Yüzyıllardır Anadolu’da yetişen en şifalı bitkilerden biri olan zeytin ağacının değerli meyvelerini özenle işleyerek tüketiciyle buluşturur. Deneyenlerin damak zevkine uygun olduğu yapılan değerlendirmelerde de açıkça görülür. Lezzetinin yanı sıra sağlığa zararlı maddeler varlığında üretilmeden doğal fermente edilmesi, kurumsal bir kimlik çizmesi, tazeliğini koruması, fiyatı gibi özellikler sıklıkla öne çıkarılır. Ayrıca ince kabuklu ve ambalajının güzel olması gibi yönleriyle de kullanıcıların tavsiye ettiği markalar arasına girmesine yardımcı olmuştur Dolayısıyla “Öncü zeytin nasıl?” diye merak edenler için detaylı kullanıcı deneyimlerinin paylaşıldığı yorumlar bölümünü incelemenin faydası olabilir.

Lezzetli Öncü Zeytin Fiyatları

Sağlığa uygun koşullarda işlenen Öncü zeytin satış noktalarından kolaylıkla temin edilebileceği gibi güvenli ödeme ve gönderim yöntemlerinin sunulduğu online sipariş imkanıyla da pratik şekilde satın alınabilir. Lezzeti kadar fiyatıyla da bütçe dostu alternatifler sağlayabilir. Öncü zeytin fiyatları dönemsel olarak değişken olduğu gözlemlenir. Bununla birlikte farklı ağırlıklarla satışa sunulması farklılıklar ortaya çıkarır. Dolayısıyla Öncü zeytin 1 kg fiyatı en hesaplı çeşitler arasına girebilirken 10 kilogramlık çeşitlerde daha yüksek değerler görülebilir. Kampanya ya da indirim dönemleri takip edilerek çok daha ekonomik seçimler yapılabilir. İstenen filtreye göre rahat bir şekilde listelenen Öncü zeytin fiyatları içerisinden bütçeye uygun tercihler yapmak kolaylaşır. Avantajlı fiyat alternatifleri sunan Akakçe’den ihtiyacınıza uygun Öncü zeytin çeşitlerini seçebilirsiniz.