DDR4 Anakart

DDR4 Anakart Fiyatları

678 farklı DDR4 Anakart için fiyatlar listeleniyor.

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

AM4LGA1700AMD B450AMD B550DDR5DDR4Intel UyumluAMD UyumluATX Micro/ATXSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 29Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:RAM Tipi: DDR4 Kaydet

Fiyatı
- 0 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 - 2.500 TL2.500 TL üstü
Markası Özellikler Anakart Yapısı RAM Tipi DDR4 İşlemci Uyumu Soket Tipi Chipset Veri Yolu Hızı (MHz) Maksimum RAM Kapasitesi RAM Slot Sayısı M2 Slot Sayısı USB Port Sayısı Bluetooth Versiyonu USB 2.0 Port Sayısı USB 3.0 Port Sayısı USB 3.2 Port Sayısı SATA Versiyonu SATA Slot Sayısı Yonga Seti Çıkış Yılı Genişlik Uzunluk SatıcıToplam 62 satıcı. Ürün Puanı

Apple iPad Pro AM4 Anakart DDR5 Anakart LGA1700 Anakart AM5 Anakart AMD Uyumlu Anakart Intel Uyumlu Anakart ATX Anakart AMD B550 Anakart 4 RAM Slotlu Anakart AMD B450 Anakart LGA1200 Anakart

En Çok Karşılaştırılan Anakartlar

DDR4 Anakart Sıkça Sorulan Sorular

DDR4 Anakart

Tüm elektronik cihazlarda bulunan anakart donanımı diğer tüm donanımların bağlantısını ve çalışmasını sağladığı için önemlidir. Akıllı telefon, bilgisayar, tablet gibi cihazların tamamında birden fazla donanım bulunur. Bu donanımlar anakarta bağlanır ve anakart üzerinden yönetilir. Anakart üzerinde bulunan farklı girişlere göre farklı sınıflar yer alır. DDR3, DDR5 gibi anakart sınıfları olduğu gibi en çok tercih edilen model olarak DDR4 anakart ürünleri kullanılır. Anakart modelleri özellikle diğer donanımlarla yüksek oranda uyumluluk sağlamak adına yeterli pin girişlerine sahip olmalıdır. Bu pin giriş seçenekleri arasında en çok DDR4 modelleri tercih edilir. DDR4 uyumlu anakart modelleri üzerine takılan RAM ve ekran kartı gibi donanımların da tamamı DDR4 özelliklerde olacak şekilde üretilir. Yüksek aktarım hızları ve uyumluluk sağlayan DDR4 donanımlar ile son teknoloji, yüksek performans donanımlar kullanılabilir. Özellikle oyuncu bilgisayarları için harika donanımlar ve ekran kartları bu anakart üzerine rahatlıkla yerleştirilebilir. Birbirinden kaliteli DDR4 pin girişine sahip seçenekler arasında en iyi ürünleri kullanıcılar ile buluşturan Gigabyte, MSI ve Asus gibi marka DDR4 anakartları Akakçe’de kolaylıkla bulunabilir.

DDR4 Anakart Ne İşe Yarar?

Bilgisayarlar başta olmak üzere pek çok elektronik cihazda bulunan anakartlar, diğer donanımlar arasında veri aktarımı yapılmasını sağlar. Bu durum işlemci ile ekran arasındaki aktarımlar gibi tüm durumları kapsadığı için son derece önemlidir. Anakart donanımının desteklediği aktarım hızları bilgisayarın diğer donanımlarının da hızını belirler. Bu nedenle yüksek aktarım hızlarına ulaşabilen diğer donanımlar ile uyumlu bir anakart kullanımı gereklidir. DDR4 anakartlar bu noktada uzun yıllardır stabil şekilde kullanılabilen son derece pratik ürünlerin başında gelir. Bu anakartların hızını belirleyen frekans değerleri DDR4 2400Mhz anakart modellerinden başlayarak çeşitlenir. Yükselen hız ve frekans değerleri daha yüksek uyumluluk sağladığı için 2400Mhz değerinde daha üst seviyelerde bulunan DDR4 3000Mhz anakart modelleri de tercih edilebilir. Bu modeller ortalamanın üzerinde bulunur ve genel olarak 2400 Mhz ürünlerden daha yüksek uyumluluk sağlar. Ancak oyuncular gibi daha yüksek performanslara ihtiyaç duyan kullanıcılar için daha yüksek seviyede donanımlar da tercih edilebilir. Bu durumda DDR4 3200Mhz anakart seçenekleri ile son teknoloji anakart ve işlemcilerin en verimli şekilde kullanılması sağlanır. Bu sayede en iyi görüntü kalitesi ve en yüksek performans değerleri elde edilebilir.

DDR4 Anakart Çeşitleri

Anakart modelleri arasında bulunan çeşitlilik 2400Mhz DDR4 anakart modellerinde görüldüğü üzere farklı frekans değerleri sebebiyle olabilir. Bu farklılık anakartın performansını etkileyen önemli parametrelerden biridir. Daha yüksek performans ve daha iyi uyumluluk arayan kullanıcılar bu ürünleri tercih edebilirler. Bunun dışında anakart üzerinde bulunan giriş ve port farkları da çeşitlilik yaratan önemli bir etkendir. DDR4 model anakartların üzerinde bulunan RAM girişlerinin sayısı son derece önemlidir. Bu girişlerin hepsi DDR4 uyumlu donanımlarını destekler ve belirli sayıda giriş bulunur. Bu donanımlar bir bilgisayarda birden çok sayıda olabilir. Özellikle bilgisayarın kullanımı sırasında daha yüksek performans değerlerine ulaşmak için ekstra RAM ilavesi yapılabilir. Bu gibi durumlar için çoklu giriş imkanının bulunması gerekir. Belirli modellerde 2 adet giriş olurken 4 slotlu DDR4 anakart modelleri de en çok tercih edilen seçeneklerin başında gelir. Bu sayede bilgisayara 4 adete kadar eklenebilir. Anakartın desteklediği maksimum kapasitesi de üretici tarafından açıklanır. Bu doğrultuda en yüksek değerler üzerinden bilgisayar donanımının sahip olabileceği maksimum RAM kapasitesi de kolayca hesaplanabilir.

Oyuncular İçin DDR4 Anakart

Bilgisayar kullanımının en önemli alanlarından biri gaming serisidir. Bu durum özellikle oyun amacıyla kullanılan bilgisayarların en yüksek performans değerlerine çıkma gerekliliğinden kaynaklanır. Bu gereklilik sebebiyle birbirinden etkileyici ekran kartı ve işlemci gibi donanımlar oyuncu bilgisayarlarına güç verir. Bu noktada DDR4 anakart işlemciolarak bilinen entegre işlemcili modeller işlemci donanımı ile bütünleşik olarak gelir. İşlemcinin anakart ile ayrılmasının mümkün olmadığı bu donanımlar yüksek uyumluluk sağlamak üzere tasarlanır. Bu durum özellikle anakart ile bütünleşik olan işlemcinin yüksek aktarım hızlarına ulaşmasını sağlamak için yapılır. DDR4 gaming anakart olarak da bilinen bu modeller SATA SSD ve HDD donanımları için çoklu giriş imkanı da sunar. Bu sayede bilgisayarda dahili olarak bulunan çok sayıda depolama donanımı rahatlıkla kullanılabilir. Yüksek hızlı SSD donanımlarının pratik montajı özellikle oyuncular için çok önemlidir. Buna ek olarak oyunlarda kaliteli ses deneyimi elde etmek için kullanılan ses kartı modelleri gaming anakartlarda entegre olarak bulunur. Entegre ses kartı sayesinde oyunlar başta olmak üzere tüm uygulamalarda harika bir ses deneyimi sağlanabilir.

DDR4 Anakart Avantajları

Anakart ürünlerinin birbirinden farklı avantajları bulunur. Bu avantajların DDR4 anakart en ucuz ürün seçeneklerini belirlemeden önce değerlendirilmesi gerekir. Özellikle istenen özelliklere uygun ürünlerin bulunması kullanım performansı için son derece önemlidir. DDR4 anakart AMD gibi çok tercih edilen ürün markalarının kullanılması belirli noktalarda önemlidir. Farklı donanımların bir araya gelmesiyle oluşturulan bilgisayarlarda bu donanımların uyum sağlaması için işlemci, ekran kartı ve anakart gibi donanımların aynı marka olması DDR4 anakart tavsiyesi seçenekleri arasında dikkat çeker. Bu durum özel seri ürünler dışında özel bir anlam ifade etmediği için zorunlu değildir. Bunun dışında bir anakarttan en iyi performansı alarak elde edilecek benzersiz avantajlar DDR4 modeller için şu şekilde sıralanabilir:

DDR4 Anakart Fiyat Seçenekleri

DDR4 anakart modelleri bilgisayar performansı açısından son derece önemlidir. Bu donanımların yüksek verimlilik ile kullanılabilmesi için belirli sistem gereksinimlerini karşılaması gerekir. Bu gereksinimlerden en önemlisi yüksek performanslı işlemci ve ekran kartı donanımlarıyla olan uyumdur. Bu nedenle DDR4 anakart fiyatları bu uyumluluk seçeneklerine göre farklı fiyat etiketlerine sahip olabilir. En iyi anakart ürününe karar verirken değerlendirilmesi gereken pek çok parametreyi en iyi şekilde belirlemek ve bu parametrelere uygun olacak şekilde fiyat seçeneklerini değerlendirmek için diğer kullanıcıların tarafından yapılan DDR4 anakart önerisi seçenekleri önemlidir. Bu noktada birbirinden kaliteli DDR4 uyumluluğu sağlayan anakart modelleri arasından çeşitli filtreler uygulayarak en kaliteli ve en uygun fiyatlı ürünü bulmak için Akakçe’yi tercih edebilirsiniz. Farklı ürünler için verilen fiyat teklifleri arasından en iyi fiyatları bulabilir, yüksek performanslı bir anakart için en iyi ücreti ödeyebilirsiniz. İstediğiniz uyumluluk özelliklerine sahip anakart ürünlerini entegre işlemci seçenekleriyle bulabilir, bilgisayarınızın performansını arttırmak ya da yeni bir bilgisayar toplamak için kullanabilirsiniz. Siz de elektronik ana kategorisi içerisindeki bilgisayar, donanım kategorisinde yer alan bilgisayar bileşenleri kategorisinin hemen altında anakart ve DDR4 anakart ürünlerini bulabilirsiniz. Hem dizüstü hem de masaüstü bilgisayarınız için bulabileceğiniz birbirinden kaliteli DDR4 anakart modelleri için kampanyalardan yararlanma fırsatını kaçırmayın!