Çocuk Kitapları

Çocuk Kitapları Fiyatları

69.333 farklı Çocuk Kitapları için fiyatlar listeleniyor.

Adeda Yayıncılık Çocuk Kitapları Melissa&Doug Çocuk Kitapları Usborne Çocuk Kitapları Gepettoys Çocuk Kitapları Galt Çocuk Kitapları Tonguç Akademi Çocuk Kitapları

Fiyatı Düşen Çocuk Kitapları

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Çocuk Kitapları

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

  • ÖzelliklerSet
  • ÖzelliklerDikkat Güçlendirme

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 25 TL 25 - 50 TL 50 - 100 TL 100 - 150 TL 150 TL üstü MarkasıÖzelliklerDilÇok Satan YazarlarTümünü GösterCinsiyetÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (69.333)

Yardımcı Ders Kitapları Roman YKS Kitapları LGS Kitapları Kişisel Gelişim Kitapları Yabancı Dil Kitapları Sözlük Din Dünya Klasikleri Adeda Yayıncılık Çocuk Kitapları Melissa&Doug Çocuk Kitapları Usborne Çocuk Kitapları

Çocuk Kitapları Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Çocuk Kitapları Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Çocuk Kitapları hangileri?

Bugün Akakçe'de 69.333 farklı model arasında

En çok satan Çocuk Kitapları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Çocuk Kitapları:
  1. Cumhuriyet'in İlk Sabahı - Şermin Yaşar, İlber Ortaylı
  2. Dedemin Bakkalı - Şermin Yaşar
  3. Masal Masal İçinde - Ahmet Ümit
  4. Abartma Tozu - Şermin Yaşar
  5. Lo - Şermin Yaşar

Çocuk Kitapları

Çocukların eğlenceli bir şekilde vakit geçirmesi için birbirinden farklı içeriklerde üretilen çocuk kitapları çocukların yaş düzeylerine uygun olacak şekilde tasarlanır. Bu kitaplar çocukların fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlar. Çocuk kitapları genel olarak belirli yaş düzeylerine göre kendi içinde ayrılır. Çocukların günlük hayatta ve okul hayatında gördükleri ve öğrendiklerini destekleyecek şekilde içerikler oluşturulur. Tıpkı yetişkin kitapları gibi çocuk kitaplarında da okuma kitabı, etkinlik kitabı gibi farklı kategoriler bulunur. Çocuk hikaye kitabı çeşitlerinde genellikle çocuklara verilmek istenen net bir mesaj vardır. Bu mesaj kimi zaman hikayenin sonunda tek bir sözle özetlenirken kimi zaman kahramanların başından geçen tüm olaylar dizisi son bulduğunda ortaya çıkabilir. İyi insan olmak, mutlu olmak, yardımsever olmak gibi genellikle evrensel mesajlar kitaplarda yer alır. Çocuğunuzu bu kitap çeşitleriyle tanıştırmak için onun okuma yazma öğrenmesini beklemenize gerek yoktur. Yaşına uygun kitapları satın alarak siz ona okuyabilirsiniz. Daha sonraki dönemlerde okuma yazma öğrendiğinde kendi başına okumalar yapması böylece çok daha kolay olur. Birçok farklı yayınevi ve yazar tarafından oluşturulan çocuk kitabı arasından çocuğunuzun seveceği ve yaş düzeyine uygun olan modelleri bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Çocuk Kitaplarındaki İçerikler Nelerdir?

Çocuk kitapları biçim ve içerik yönünden birbirinden farklıdır. Çocukların dikkatini daha çok görseller çeker. Bu nedenle çocuk kitaplarında biçimsel ve anlamsal özellikler önemli bir noktadadır. Biçim özellikleri içerisinde yer alanlar ise kitap kapağı, sayfalarda bulunan resimler, çizimler, yazıların büyüklüğü, rengi gibi tamamen görsel özelliklerdir. Çocuklar ilk olarak bir kitabın kapağını inceler. Kitap kapağını sevmediğinde ya da dikkatini çekmediğinde okumak istemez. Bu tarz biçimsel ve görsel özellikler son derece önemlidir fakat çocuğunuzun gelişimine ve hayatına etki edecek olan nokta kitabın konusu ve üslubudur. Dil ve anlatım yönünde çocuğunuzun yaşına uygun olmalıdır. Çocukların kolay algılayabileceği ve anlayabileceği dil ve anlatım özelliklerine sahip olmalıdır. Net ve anlaşılır bir üslup kullanıldığında çocuklar daha rahat bir şekilde kitabı okuyabilir. Çocuk kitaplarında yer alan fantastik karakterler ve olaylar çocukların hayal gücünü destekler. Bu sayede çocukların hayal gücü ve yaratıcılık özellikleri gelişir. Yaş ve yaşam özelliklerine uygun seçilen kitaplar çocuğunuzun kelime dağarcığının gelişmesini sağlar. Günlük hayatta yetişkinler ve çocuklar belirli bir sınır içerisinde konuşur. Dolayısıyla kitap okumak kelime dağarcığını geliştirmek için en iyi yöntemdir. Kitap içerisinde yer alan görseller ise sanat değeri taşıyan çocukların görsel zekalarını destekleyen görsellerdir. Kolay bir şekilde yorumlanabilen ve metin ile bağlantılı görseller kullanıldığında okuyucuya aktarılmak istenen mesaj çok daha kolay ve etkili bir şekilde iletilir. Çocuk kitapları 1. Sınıf düzeyinden başlar. 7 yaşından küçük çocuklar için yazılan kitaplar ebeveyn ve çocuk arasındaki bağı kuvvetlendirir. Birlikte vakit geçirmesini, aktivite yapmasını sağlar. Çocuk kitapları 7 yaş ve üstü için ise tek başına okuyabileceği ve okulda öğrendiklerini pekiştirebileceği bir kaynak olur.

Çocuk Kitaplarının Yararları Nelerdir?

Çocuk kitaplarının içerikleri yaş aralıklarına göre belirlenir. Çocuk kitapları 9 yaş, 10 yaş, 11 yaş, 12 yaş gibi kategorilere ayrılır. 7-8 yaş aralığına uygun bir biçimde hazırlanan kitaplar genellikle çocuklar okuma ve yazmayı yeni öğrendiği için okuma ve yazma becerilerini geliştirmek amacını taşır. Daha sonraki yaşlarda ise çocukların günlük hayatlarında gördükleri ve öğrendiklerini pekiştirmelerini ve hayatlarına uygulamalarını kolaylaştırmak amacı taşır. Her daim kitap okumak kelime dağarcığını ve okuma becerilerini geliştiren bir eylemdir. Tüm bunların yanına sözlü ve yazılı olarak kendini anlatma, cümle kurma, konuşma gibi davranışların gelişimine de katkı sağlar. İlgi çekici hikayeler ile birlikte gelişim çok daha rahat ve eğlenceli bir hal alır. Edebi değeri olan kitapları okumak ise çocukların genel kültürlerinin gelişmesini sağlar. Türk ve yabancı klasiklerin okunması akademik başarı için oldukça önemlidir. Çocuğunuzun yaş aralığına uygun klasikleri satın alarak okumasına yardımcı olabilirsiniz. Güven, sevgi, iyilik, dürüstlük, cesaret ve sorumluluk bilinci gibi önemli kavramların çocuklara anlatılmasının en iyi yöntemi hikayelerdir. Tüm bu kavramların dışında mizah duygusunu geliştiren kitaplar seçmeniz çocuğunuzun okuma isteğini arttırır ve okuma alışkanlığını rahat bir şekilde kazanmasını sağlar.

Çocuk Kitaplarıyla Çocuklarınızın Hayal Gücünü Geliştirin

Çocuk kitaplarını okul öncesi, ödev sonrası, uyku vakti sonrası gibi farklı zaman dilimlerinde çocuklarınıza okutabilir ya da onlara okuyabilirsiniz. Özellikle uykudan önce çocuğunuza kitap okumak onu sakinleştirir. Böylece huzurlu ve rahat bir uyku uyuyabilir. Okul çağında olmayan çocuklar çocuk kitapları sayesinde harfleri, sayıları tanıyabilir. Böylece okula başladığında bir göz aşinalığı olur ve zorluk yaşamaz. Hikayeleri siz çocuğunuza okuduğunuzda işitsel, dinleme becerilerinin gelişmesine katkıda bulunmuş olursunuz. Okumak aynı zamanda hayal gücünü geliştiren bir eylemdir. Bu sayede yaratıcılığı gelişen çocuklar çok daha başarılı ve mutlu olur. Çocuk kitapları 8 yaş için tercih edilerek okumaya yeni başlayan çocuklarınızın daha akıcı okumasını sağlayabilirsiniz. Çocuk kitapları 10 yaş ve 12 yaş için ise daha hayal gücüne dayalı ve bütünsel hikayeler tercih edilebilir. Daha küçük yaş grupları için yazılan kitaplarda ise daha çok kısa cümlelerin bir araya gelmesiyle oluşan metinler tercih edilerek çocuklara okuma alışkanlığı kazandırılabilir. Siz de çocuğunuzun seveceğini düşündüğünüz, ilgisini çeken konularda yazılan çocuk kitaplarını avantajlı fiyatlarla akakce.com’dan satın alabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun yaşına ve zevkine göre boyama kitabı çeşitlerine de göz atarak çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz.

Çocuk Kitapları Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk kitapları arasından seçim yaparken dikkat etmeniz gereken çeşitli noktalar vardır. İlk olarak çocuğunuzun yaş grubuna uygun kitaplar satın almanız gerekir. Çocuğunuzun yaş grubuna uygun kitaplar tercih etmeniz kitabı daha akıcı okumasını ve daha iyi anlamasını sağlar. Kitap içerisinde yer alan kelimelerin anlamları dahi yaş gruplarına uygun bir şekilde kullanılır. Örneğin çocuğunuz 8 yaşındaysa ve siz ona 11 yaş kitaplarını alırsanız çocuğunuz cümle ve kelimeleri anlamayabilir. Yaşından kaynaklı olarak verilmek istenilen mesajı anlamayabilir. Bu tip aksilikler çocuğunuzun kitap okumaktan uzaklaşmasına neden olabilir. Okuma alışkanlığı edinebilmesi ve kitap okumayı sevebilmesi için yaşına uygun, ilgi alanları ile örtüşen hikayelere sahip kitaplar okuması gerekir. Çocuk kitapları 12 yaş sonrasında yavaş yavaş yerini gençlik kitaplarına bırakır. 12 yaşa kadar çocuğunuzun kitaplar aracılığı ile kişisel gelişimini, sosyal becerilerini, okuma yazma becerilerini, kendini anlatma, çevresini anlama ve kelime dağarcığı gibi konularda kendisini geliştirmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuk Kitapları Fiyatlarını Akakçe’den İnceleyin

Okuma kitapları genellikle çocuklara okuma bilincini aşılamak amacıyla piyasaya sunulur. Farklı türlerde hikayeler yer alan çocuk kitabı türleri daha çok çocukları eğlendirmek, günlük hayata hazırlamak ve farklı konularda bilgiler kazandırmak amacıyla yazılır. Çocuk kitabı fiyatları da yayınevlerinden yaş grubuna kadar birçok farklı özelliğe bağlı olarak değişir. 7 yaş kitaplarıyla 12 yaş kitapları aynı fiyata ve içeriğe sahip değildir. Bu nedenle satın alma işlemini gerçekleştirirken aldığınız kitaplarının fiyatları farklı olabilir. Çocuk kitapları 11 yaş için daha hikaye bazlı ve sosyal becerileri geliştirmek üzerine kurgulanırken 7 yaş kitapları daha çok okuma ve yazma becerilerini geliştirme üzerine kurgulanır. Birçok farklı yayınevinin var olması sayesinde çocuk kitapları çeşitlenir. Siz de çocuğunuzun gelişime katkıda bulunmak ve onun eğlenceli vakit geçirmesini sağlamak için oyun, film, kitap, müzik kategorisinde yer alan farklı çocuk kitapları arasından seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda çocuğunuzu ödüllendirmek için RC araç modellerine de göz atarak güzel bir hediye için inceleme yapabilirsiniz.