Roman

Roman Fiyatları

41.990 farklı Roman için fiyatlar listeleniyor.

Fiyatı Düşen Romanlar

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Romanlar

Tümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

0 - 50 TL

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Dil Çok Satan Yazarlar Cinsiyet Ürün Puanı Renk

Dünya Klasikleri Deneme Öykü Kitapları Şiir Kitapları Biyografi Günlük Türk Klasikleri Dergi Anlatı Kitapları Türk Edebiyatı Kitapları Röportaj Dünya Edebiyatı Kitapları

En Çok Karşılaştırılan Romanlar

Roman Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Roman Sıkça Sorulan Sorular

Roman

Kitap okumak günlük hayatta en sık tercih edilen hobiler arasında yer alırken roman, hikaye, anlatı gibi birçok farklı kitap türü bulunması sayesinde her okuyucuya hitap eder. Tek kitap ile çok uygun şekilde saatlerce süren bir eğlence elde edilebilir. Aynı zamanda entelektüel bilgi birikimine de katkı sağlayan kitaplar, dünyayı daha farklı bakış açıları ile anlamaya yardımcı olabilir. Kitaplar birbirlerinden belirli açılarda farklılaşan çok çeşitli türlerde yazılabilir. Genellikle okuyucular tarafından en yaygın tercih edilen kitap roman türündedir. Romanın özellikleri arasında düzyazı olarak yazılması, birinci, ikinci veya üçüncü kişi anlatıcı bulunması ve diğer yazı türlerine göre nispeten uzun bir kurgu eseri olması sayılabilir. “Roman nedir?” diye merak eden kullanıcılar, bu özelliklerden yola çıkarak farklı roman çeşitleri içerisinde okuma zevklerine göre seçim yapabilirler.

Okunacak roman kitapları seçilirken kitabın türünden yola çıkılması doğru tercihi yapmanıza yardımcı olur. Bu çeşitlilik genellikle kitabın konusundan ve hitap ettiği hedef kitleden kaynaklanır. Bilim kurgudan klasiklere, yetişkinlere yönelik konulardan gençlik kitaplarına kadar çok sayıda seçeneğe rastlanır. Her kitabın okunması gereken bir yaş aralığı olabileceği gibi bazı okuyucular belirli konu örgülerini okuma zevklerine daha yakın bulabilir. Bu sonsuz sayıdaki seçenek arasından neredeyse kitap okumak isteyen her okuyucu, ilgi alanına uygun gelen bir kitap seçimi yapabilir. Dolayısıyla güzel roman kitapları arayışında olanlar sevdikleri türü ve konu örgüsünü belirleyerek kendilerine özgü bir okuma zevki geliştirebilirler. Akakçe üzerinden ilginizi çeken en güzel roman kitapları arasında farklı fiyat seçeneklerini karşılaştırabilir ve set seçeneklerine göz atarak birden fazla kitabı avantajlı fırsatlarla değerlendirebilirsiniz.

Roman Türleri

Roman türleri farklı özelliklerden kaynaklanan nedenlerle birbirinden ayrılır. Temel olarak bu özellikler, konu örgüsünün ne olduğu ve nasıl işlendiğine bağlı olarak şekillenir. Tüm okuma kitapları roman olarak adlandırılmaz. Bu noktada en önemli özellik bir kurgunun bulunmasıdır. Roman kitapları en çok okunan kitap türü olmakla beraber kendi içerisinde de farklı kategoriler öne çıkar. Klasikler, belirli bir zaman önce yazılmış ve hem yazıldığı dönemde hem de sonrasında ses getirmeye devam etmiş eserleri tanımlar. Yüzyıllar boyunca popülerliğini koruyan bu eserler, her dönem geçerli konuları işlemekte ve birçok yeni esere ilham olma özelliğini taşır. Birçok yayınevinin klasiklere özel dizileri bulunduğundan bu eserleri fark etmek kolaydır. Daha yakın dönem edebiyatın ses getiren örneklerini ortaya koyan modern klasikler de en iyi roman kitapları arayanlar için önerilebilir.

Roman okuma kitapları içerisinde konu bakımından öne çıkan birçok kategori bulunur. Teknoloji ve gelecek bilim konularını temel alan bilim kurgu eserler genellikle apokaliptik ve distopik bir dünya tasviri içerir. Hayali bir dünyada geçen konu örgüsü sayesinde sürükleyici okuma deneyimi sunar. Polisiye kitaplarda ise konu örgüsü bir suç ekseninde gerçekleşir. Baş karakterler bu suçun failini ortaya çıkarırken okuyucu da bu bulmacaya ortak olur. Geçmişteki belirli bir tarihi dönemi veya şahsiyeti konu alan tarihi roman kitapları genellikle gerçek bir hikayeden yola çıkarak bir kurgu yaratır. Genç roman kitapları aşk, gençlik ve macera gibi farklı konuları ile gençlere yönelik okuma keyfi sunar. Çizgi romanlarda konular sırasıyla illüstrasyonlar üzerinden aktarılır. İlgi çekici kitap arayanlar çizgi roman önerileri doğrultusunda zevklerine uygun bir seçim yapabilir.

Roman Kitabı Satın Alacaklara Öneriler

Roman kitapları satın alırken okuyucu kişisel zevklerinden yola çıkarak bir değerlendirmede bulunabilir. Çok sayıda kitap bulunduğundan her bir okuyucu kendi ilgi alanlarına uygun seçimler yapabilir. Okuma zevkine uygun roman önerileri arayan kullanıcılara yönelik tavsiyeler şöyle sıralanabilir:

Roman Okumanın Faydaları

Kitap okumayı seven kullanıcıların vazgeçilmezi olan romanlar, çeşitli olayları konu alması ve bunu ilgi çekici bir kurgu ile aktarması sayesinde öne çıkar. Eğlenceli vakit geçirmeye imkan vermesinin yanında roman okumanın faydaları çeşitli tanımlarla ifade edilebilir. En belirgin faydası olarak bilgi edinmek ve öğrenmek gösterilebilir. En güzel roman kitapları arasında gösterilen klasikler, okuyucuya yaşamadığı bir dönemi aktarırken aynı zamanda farklı dönemlerde insan olmak üzerine empati kurmasına da olanak tanır. Bilim kurgu kitapları hafızayı geliştirmeye ve problemler üzerine kafa yormaya yardımcı olur. Uzun süre boyunca konsantre olmayı ve odaklanmayı gerektiren kitaplar sayesinde günlük işlerinizde başarıya ulaşmanız kolaylaşabilir. Derin düşünme becerilerinizi geliştirmenize yardım ederek odaklanma sorunlarınızı ortadan kaldırabilir. Bu noktada felsefe kitapları derin konularda düşünme konusunda okumalarınıza destek olabilir.

Romanlar günlük stresten uzaklaşarak farklı dünyalara yelken açmanıza olanak sağlar. Günlük 30 dakika okumaya vakit ayırarak huzursuzluk hislerinizi bir kenara bırakabilir ve daha sağlıklı bir zihin ile güne devam edebilirsiniz. Her eserde farklı karakterlerin maceralarına tanık olmak kişisel gelişiminiz konusunda önemli bilgiler sunabilir. Kitap okumak kişisel gelişiminizin yanı sıra kelime dağarcığınızı geliştirmenize olanak sağlar. Özellikle bir dili yeni öğrenen veya dile daha çok hakim olmak isteyen kullanıcılar için okuma yapmak olmazsa olmazdır. Bu eserlerin ilgi çekici kurgusu sayesinde keyif alarak dil becerilerinizi geliştirmeniz mümkündür. Kelime dağarcığınızın, cümle kurma şeklinizin gelişmesi sayesinde iletişim kurma ve yazı yazma becerilerinizde de gözle görülür değişimler yakalayabilirsiniz. Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Almanca ve Fransızca gibi farklı dillere çevrilmiş eserleri okuyarak bu dillerdeki hakimiyetinizi artırabilirsiniz.

Roman Fiyatları

Roman fiyatları sayfa sayısı, kapak yapısı, metin dili ve yayınevi gibi birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterir. Kalın sayfalı veya birden çok cildi bulunan kitaplardan daha az sayfalı kitaplara doğru azalan bir fiyat sıralamasından söz edilebilir. Kitapların fiyatlarında kapak tasarımı ve kapak yapısı da önemli bir etkiye sahiptir. Özel kapak tasarımına sahip kitaplar koleksiyon değeri bulunduğundan yüksek fiyatlandırılır. Ciltli kitaplardan karton kapak kitaplara doğru azalan bir fiyat listesine rastlanabilir. Yabancı dilde yazılmış kitaplar Türkçe çevirilerine göre farklı bir fiyat aralığına sahiptir. Telif hakkı dolan kitaplar birçok yayınevi tarafından basıldığından daha uygun fiyat seçenekleri bulunur. Her yayınevi farklı bir fiyat politikası izleyebilir. Akakçe üzerinden roman kitap isimleri arasında karşılaştırma yaparak aradığınız kitaba uygun fiyat ve set seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.