Yardımcı Kitap

Yardımcı Kitap Fiyatları

45.257 farklı Yardımcı Kitap için fiyatlar listeleniyor.

Antrenman Yayınları Yardımcı Ders Kitapları Fenomen Okul Yayınları Yardımcı Ders Kitapları Tonguç Akademi Yardımcı Ders Kitapları Ankara Yayıncılık Yardımcı Ders Kitapları Tudem Yayınları Yardımcı Ders Kitapları Orijinal Yayınları Yardımcı Ders Kitapları

Fiyatı Düşen Yardımcı Ders Kitapları

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Yardımcı Ders Kitapları

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Sınıf5. Sınıf
 • Sınıf7. Sınıf
 • Sınıf8. Sınıf
 • DerslerMatematik
 • DerslerTüm Dersler
 • TürüKonu Anlatımlı
 • TürüSoru Bankası
 • Fiyatı0 - 50 TL
 • Fiyatı50 - 100 TL
 • ÖzelliklerSet
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 50 TL 50 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerSınıfTümünü GösterDerslerTümünü GösterTürüÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (45.257)

Okul Çantası YKS Kitapları KPSS Kitapları Yabancı Dil Kitapları LGS Kitapları Bilgisayar Kitapları Sözlük Yabancı Dil Sınavı Kitapları Kurum Sınavı Kitapları Antrenman Yayınları Yardımcı Ders Kitapları Fenomen Okul Yayınları Yardımcı Ders Kitapları Tonguç Akademi Yardımcı Ders Kitapları

En Çok Karşılaştırılan Yardımcı Ders Kitapları

Yardımcı Ders Kitapları Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Yardımcı Ders Kitapları Sıkça Sorulan Sorular

Yardımcı Kitaplar, Ders Kitapları

Eğitim hayatı boyunca birçok öğrenci mevcut kaynaklara ek olarak okula yardımcı kaynak kitaplara ihtiyaç duyar. Bu kitaplar okulda öğrenilen bilgileri daha kalıcı hale getirmek ve sınavlarda daha yüksek bir başarı elde etmek açısından öğrencilere fayda sağlar. Ayrıca yardımcı kitaplar, tatil zamanlarında öğrencilerin bilgilerini unutmasının önüne geçmek konusunda da büyük bir rol oynar. Çoğunlukla renkli bir tasarıma sahip olan ilköğretim yardımcı kitaplarının motivasyon sağlama açısından birçok olumlu etkisi bulunur. En iyi ilköğretim yardımcı ders kitapları ile diğer sınıflar için olan yayınlarda konu ve ders olarak bölünmüş seçenekler kadar tüm derslerin bir arada bulunduğu soru bankası çeşitleri de mevcuttur. En iyi yardımcı kaynak kitaplar ve seçkin yayınevinin size sunduğu birçok eser arasında her ders için seçenekler bulabilirsiniz. Ayrıca en ucuz ders kitapları ile bütçenize dost bir şekilde alışveriş yapma fırsatına da sahip olabilirsiniz. Bütçenize en uygun ders kitaplarını çocuklarınızın eğitim hayatına olumlu bir katkıda bulunması için Akakçe üzerinden satın alabilirsiniz.

Ders Kitabı ve Yardımcı Kitap Nedir?

“Ders kitabı nedir?” Eğitim hayatına başlayacak olan kişilerin cevabını merak ettiği bir sorudur. Türkçe, fen bilgisi, tarih, felsefe ve daha birçok konuda öğrencilere gerekli bilgileri veren eserlere öğrenci ders kitapları denir. Okul ders kitapları, öğrencilerin başvurabileceği güvenilir bir bilgi kaynağıdır. Aynı zamanda ders ve çalışma kitabı olarak bir ayrım da söz konusudur. Çalışma kitabı, anlatılan konular ile ilgili etkinlikler içerir. Yardımcı kitap ise ders kitaplarına ek olarak seçebileceğiniz eserlerdir. Bu kitap türleri çoğunlukla daha özet biçimde ve farklı bir tasarımda olur. Yardımcı eserlerin tercih edilmesinde ise çeşitli nedenler olabilir. Kimi zaman okul kimi zaman da tatil dönemlerinde kullanılan kaynaklar, öğrencilere keyifli bir öğrenme ortamı sunar. Tatil dönemleri için özel olarak dizayn edilen eserler, sıkılmadan bilgi tekrarı yapmayı mümkün kılar. İlkokul çağında olan çocuklar için, alışma sürecini daha hızlı hale getirebilir.

İlkokul ve Ortaokul Yardımcı Ders Kitapları

İlkokul eğitimi, eğitim hayatı genelinde toplam 4 yıl sürer. 1, 2, 3 ve 4. sınıfları kapsayan bu süreç; okuma ve yazma ile ilgili temel beceri ve bilgilerin kullanıldığı dönemdir. Dolayısıyla hem eğitim hem de genel yaşam için oldukça kritik bir zamanı kapsar. İlkokul yardımcı ders kitapları; konu anlatım, soru bankası, yaprak test ve deneme setlerini içerir. Bu çeşitler arasından ebeveynlere ilkokul yardımcı kitap tavsiyesi olarak sunulabilecek birçok üründe mevcuttur. İlkokul yardımcı kitaplar hitap ettiği yaş grubu nedeniyle oldukça eğlenceli ve renkli bir yapıya sahip olur. İlköğretim ders kitapları, ders konularını öğrenciler için daha ilgi çekici hale getiren bir kurgu ile öğrenme sürecine katkıda bulunur. Yardımcı ilkokul ders kitabı modelleri her ders için sunduğu seçenekler ile çocuklara daha keyifli bir öğrenme süreci vadeder.
Ortaokul süreci ise öğrencilerin lise eğitimine hazırlandıkları zamanı kapsar. Ortaokul en iyi yardımcı kitapları ile bu dönemde öğrenilen bilgiler daha kalıcı hale getirilir. Ortaöğretim ders kitapları matematik, İngilizce, Türkçe gibi ayrı kitaplar halinde veya tüm dersler set halinde satılabilir. Özellikle 7 ve 8. sınıf gibi sınav hazırlık süreçlerinde ortaokul ders kitapları ile birlikte soru bankalarını tercih etmek gerekebilir. Ortaokul yardımcı kitap tavsiyelerine göz atarak ihtiyaç duyduğunuz kaynakları edinebilirsiniz.

Lise Yardımcı Ders Kitapları

Lise dönemi birçok öğrenci için farklıdır ve alışma süreci zorlayıcı olabilir. Daha farklı ve detaylı derslerin görüldüğü bu dönemde, hem öğrenciler hem de veliler yardımcı ders kitabı satın alma eğiliminde olur. Dolayısıyla kullanıcılar “Ders kitabı nereden alınır?” sorusuna da cevap ararlar. Ders kitaplarına online satış yolu ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz gibi çeşitli kitapçılardan da ulaşabilirsiniz. Lise yardımcı ders kitapları, okula ve derslere alışma sürecinde size kolaylık sağlar. Bu dönemde dersleri ve konuları yeterli ölçüde öğrenmenize katkı sağlayan lise yardımcı kitapları arasında inceleyebileceğiniz konu anlatımı veya soru bankası gibi çeşitler vardır. En iyi lise yardımcı ders kitapları ile tüm sınıflarda daha verimli bir şekilde çalışabilirsiniz. En iyi ders kitabı yayınevlerinin eserlerine kolaylıkla ulaşabilir ve üniversite döneminiz için de sağlam bir temel atabilirsiniz. Anlamakta güçlük çektiğiniz veya daha iyi öğrenmek istediğiniz her ders ile ilgili yardımcı lise ders kitapları mevcuttur. En çok satan yardımcı ders kitapları veya tercih ettiğiniz yayınevinin eserlerini incelemeniz mümkündür.

Yardımcı Ders Kitapları Nasıl Seçilir?

Okula yardımcı kitaplar yayınevi ve tür olarak oldukça çeşitlidir. Dolayısıyla kimi zaman öğrenciler veya ebeveynler için seçim yapmak zor olabilir. Aşağıda yer alan maddelere göz gezdirerek kaynak ders kitaplarını daha kolay ve pratik bir şekilde seçebilirsiniz.

En ucuz ders kitabı almak, güvenilir ve seçkin kaynaklara kolay bir şekilde ulaşmak için online alışveriş yöntemini tercih edebilirsiniz.

Her Yönüyle Avantaj Sağlayan Ders ve Yardımcı Kitaplar

Kitapların eğitim öğretim sürecinde vazgeçilmez bir yeri vardır. Ders kitabı ile öğrenciler bilgiye güvenilir ve pratik bir yolla ulaşabilir. İndirimli ders kitapları ise bütçe yönünden sizlere avantaj sağlar. Daha çok ders kaynağını daha uygun bir fiyata almak mümkün olur. En ucuz yardımcı ders kitapları fiyat dışında akademik hayatta da öğrenciler için faydalıdır. Bu sayede çalışmak istediğiniz konuyla ilgili daha çok kaynağa sahip olabilirsiniz. En iyi ders kitapları ve beraberinde kullanacağınız soru bankaları ve yaprak testler ile sınavlarda daha yüksek başarılar elde etme şansınız da oldukça yükselir. Online alışveriş ile ulaşabileceğiniz yardımcı kaynak ve ders kitapları cazip fiyatları ile bütçeyi, sunduğu bilgiler ile eğitim hayatını olumlu yönde destekler. Her yaşa uygun olarak tasarlanan sayfa yapısı ve içerik sayesinde, öğrenme sürecinin daha keyifli olmasına katkı sağlanır. Daha keyifli bir öğrenme ise öğrenmenin kalıcılığı için en önemli etkenler arasındadır. Siz de eğitim ve ders kitapları kategorisinde dilediğiniz ders ile ilgili kaynakları kampanyalı fiyatlar ile edinebilirsiniz. Hem uygun fiyatlı hem de kaliteli içeriğe sahip kitapları Akakçe’de bulabilirsiniz. Ayrıca edebiyat kitapları gibi farklı tarzda okuma eserlerine de ulaşabilirsiniz.