Lateks Eldiven

Lateks Eldiven Fiyatları

626 farklı Lateks Eldiven için fiyatlar listeleniyor.

Çok Satanlaradet En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

Küçük BoyOrta BoyBüyük BoyLateksNitril0 - 50 TL 100 - 150 TL PudrasızBeyazSiyahMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 27Sonraki

Filtrele

Seçili Özellikler:Türü: Lateks Kaydet

Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Boyut Türü Lateks Ürün Puanı Renk

Pudrasız Eldiven Beyaz Eldiven Krem Eldiven Lila Eldiven Mavi Eldiven Nitril Eldiven Pembe Eldiven Pudralı Eldiven Sarı Eldiven Siyah Eldiven Vinil Eldiven

En Çok Karşılaştırılan Eldivenler

Lateks Eldiven Sıkça Sorulan Sorular

Lateks Eldiven

Koruyucu ekipmanlardan biri olan lateks eldiven esnek ve ince yapısı sayesinde birçok alanda kullanılan bir üründür. Eldivenin adını aldığı lateks sütleğen ve papatya gibi bazı bitkilerin sütüne verilen isimdir. Bu madde katılaştığında lateks halini alır. “Lateks eldiven nedir?” sorusuna, hemen hemen her alanda kullanılan elastik eldivenlerdir, cevabı verilebilir. Naylon eldivenlerden en önemli farkı ele tam oturması ve dokunulan yüzeyin hissedilmesini sağlamasıdır. Bu sayede elinizde lateks eldiven varken akıllı telefonlarınızı kolaylıkla kullanabilirsiniz. Lateks eldiven alırken kalitesine dikkat edilmelidir. Kolay yırtılmayan ve dayanıklı olanlar tercih edilmelidir. Lateks eldiven yüzeyinin kaygan yapısı sayesinde üzerinde sıvı hapsetmez ve bir kez kullanıldıktan sonra esnekliğini kaybeder. Bu nedenle tekrar tekrar kullanılmamalıdır. Lateks şeffaf eldiven ilk üretilen ve en sık satılan modeldir. Sonrasında sektörel tercihe göre renkli eldivenler üretilmiştir. Elleri maksimum seviyede korumaya yarayan lateks eldiven evlerde de sıklıkla kullanılır.

Lateks Eldiven Özellikleri

Ellerinin ve bulunduğu ortamın hijyenini sağlamak isteyen kişilerin öncelikli tercihi olan lateks eldiven çok çeşitli kullanım alanlarına sahiptir. Birçok yüzeyin ve aletin rahatça kavranabilmesi, hareket kabiliyetini engellememesi lateks eldiven özellikleri arasında en bilinenidir. Giyilen elin şeklini alması ve dokunma duyusunu engellemeyen özelliği sayesinde elinizde eldiven yokmuş gibi bir hisse kapılabilirsiniz. Lateks eldivenler tek kullanımlık olarak üretilir. Hijyen bakımından yıkanıp tekrar kullanılması tavsiye edilmez. Lateks eldiven alırken elinize tam oturacak ebatlarda olanları seçmelisiniz. Dar gelen eldivenlerde yırtılma, bol gelen eldivenlerde ise kolayca elden çıkma gibi durumlar söz konusu olabilir. Cerrahi operasyonlar için kullanılan lateks eldiven ve maske çeşitleri özel olarak üretilir. Genellikle kauçuk özütünden üretilen lateks eldivenler oldukça dayanıklıdır. Lateks eldiven hava geçirmeyen özelliği nedeniyle uzun süreli kullanımlarda ellerin terlemesine neden olabilir. Lateks eldivenler zaman zaman sararabilir. Kimyasal maddelerle tepkimeye girdiği için eldiven lateks özelliğini kaybetmeye başlar ve yıpranır. Bu nedenle eldivenler her kullanım sonrası mutlaka atılmalıdır.

Lateks Eldiven Modelleri

Lateks eldiven modelleri renk, içerik ve kullanım alanı bakımından çeşitlere ayrılır. Renkli modeller görselliğe hitap ederken pudra detaylı modeller de sağlığa yönelik olarak alerjik reaksiyonları önleyici şekilde üretilir. Özellikle kauçuk alerjisi olan kişiler lateks eldiven kullanırken zorlanabilir. Bunu önleyebilmek amacıyla pudralı ve pudrasız çeşitleri bulunur. Sektörel bazda değişik renkler kullanıldığı için ihtiyaca yönelik renkli lateks eldiven modelleri vardır. Aynı kıyafetlerde olduğu gibi lateks eldiven XS, S, L, XL olmak üzere her ele uyum sağlayacak ebatlarda üretilir. Ele dar ya da büyük gelen lateks eldiven kullanımı hareket kabiliyetini sınırlayabilir. Bu nedenle doğru ölçü mutlaka bilinmelidir. Uzun lateks eldiven bilek kısmını da sararak tam koruma sağlar. Çocukların kullanımı için minik ellere uyum sağlayacak tek ebat eldivenler tercih edilebilir. Lateks eldiven modelleri şöyle sıralanabilir:

Lateks Eldiven Nerede Kullanılır?

Hijyen koşullarının önemli olduğu ortamlarda lateks eldivenler koruyucu ekipman olarak sıklıkla kullanılır. Birçok farklı sektörde lateks eldiven kullanım alanları yapılan işin gerektirdiği koşullar doğrultusunda belirlenir. Özellikle steril ortamlarda tek kullanımlık lateks eldiven tercih edilmesi gerekir. Sağlık sektöründe kullanılan Lateks eldivenler sağlık prosedürlerinde yer alan tüm şartları kapsayacak şekilde özel olarak üretilir. Lateks eldiven kullanırken mikrobik bir durumdan kaçınılması için çalışılan yüzey dışında bir yere dokunulmaması gerekir. Beyaz lateks eldiven pudrasız olan modeli doktor eldiveni olarak da adlandırılır. Normal muayenelerde sıklıkla tercih edilen bu eldivenler cerrahi operasyonlarda tercih edilmez. Parmak izi bırakmayan özelliği sayesinde dokunulan yüzeyin yapısını bozmaz. Bu sebeple emniyet mensupları tarafından sıklıkla kullanılan bir üründür. Ortak kullanım alanlarında birçok kişinin dokunduğu yerlere temas etmeden kişisel hijyenini sağlamak isteyen kişiler de bu eldivenleri tercih eder. Lateks eldiven alırken en doğru fiyatları Akakçe üzerinden filtreleyebilirsiniz. Böylece farklı fiyat seçeneklerini görüntüleyerek bütçeniz için en doğru kararı verebilirsiniz. Kullanım alanına göre ortama uyum sağlayabilmesi açısından şeffaf, beyaz, mavi, siyah, pembe lateks eldiven çeşitleri bulunur. Siyah rengi daha çok aşçılar tercih ederken mor olanlar veterinerler ve hemşireler tarafından kullanılır. Cerrahi operasyonlarda gözü uyarabilmesi açısından genellikle yeşil ya da mavi tonlar tercih edilir. Şeffaf pudrasız lateks eldiven güzellik merkezleri, kuaförler ve gıda sektöründe çalışanlar tarafından kullanılır. Pembe renkli olanlarına kadın doğum kliniklerinde rastlayabilirsiniz. Lateks eldiven 100’lü ve 50’li kutular halinde satılsa da çocuklar için özel üretilenler 10’lu ve 20’li paketler halinde satın alınabilir. Özellikle hastane, yemekhane, klinik gibi sıklıkla eldiven kullanılması gereken yerler için lateks eldiven koli halinde satılır. Lateks eldiven sadece bulunulan ortamın hijyenini sağlamakla kalmaz aynı zamanda elleri de koruyarak çift yönlü bir bariyer oluşturur. Bu sebeple iş sektörleri dışında toplu taşıma ve kalabalık alanlarda da lateks eldiven kullanımı oldukça yaygındır.

Lateks Eldiven Fiyatları

Lateks pudralı, pudrasız eldiven fiyatları rengine, eldiven boyutuna ve paket içeriğinde bulunan sayıya göre değişiklik gösterir. Uygun fiyatlı ürünler kategorisinde yer alan lateks eldivenler çift olarak kullanılacağı için satın alırken paketteki sayının yarısı olarak düşünülmelidir. Lateks eldiven nerede satılır diye araştırma yapan kişiler marketlerde, eczanelerde, kozmetik mağazalarında, medikal malzeme satan işyerlerinde ve online satış sitelerinde bu ürünleri bulabilirler. Birçok marka ürünün kalitesi, sayısı ve özelliğine göre farklı fiyat aralığı sunar. Small bedenden XL bedene kadar çeşitli ebatlarda üretilen lateks eldiven modelleri karton kutularda satışa sunulur. Kutuların üst yüzeyinde bulunan kapak sayesinde diğer eldivenlere zarar vermeden ihtiyacınız kadar alabilirsiniz. İşyerleri gibi yüksek sayıda ucuz lateks eldiven almak isteyenler için koliyle satılan seçenekleri mevcuttur. Lateks muayene eldiven fiyatı ve bir diğer koruyucu ekipman olan galoş fiyatları hemen hemen yakındır. Bütçe dostu olarak tabir edilen bu ekipmanları üreten farklı firmalar vardır. Eğer sizde en ucuz lateks eldiven çeşitlerine bakmak isterseniz Akakçe üzerinden istediğiniz özelliklerde filtreleme yapabilir, kendinize en uygun seçeneği bulabilirsiniz.