Maske

Maske Fiyatları

5.080 farklı Maske için fiyatlar listeleniyor.

Maskelerde En Ucuz Fiyarlar
Musk Maske Evony Maske Era Maske 3M Maske Nefes Maske B-Good Maske

adet En Ucuz Maskeler

Tümü

Fiyatı Düşen Maskeler

Tümü

Çok Satanlaradet En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

10'lu40'lı50'li100'lü250'liFFP2FFP33 KatlıYetişkinVentilliMarka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Türü Tipi Kullanıcı Türü Koruma Sınıfı Adet Ürün Puanı Renk

Nebulizatör SessizEldivenYatak Koruyucu ÖrtüHasta Temizlik Ürünleriİlaç KutusuGaloşSedye ÖrtüsüAbeslangSaç BonesiMusk MaskeEvony MaskeEra Maske

Maske Karşılaştırma Videosu

Maskeler, Covid-19 virüsü ile günlük hayatımızın bir parçası oldu. Aşağıdaki maske videosunda birçok markayı karşılaştırdık. “En iyi maske hangisi? Hangi maskeler daha dayanıklı? Hangi maskeler virüs geçirmiyor?” gibi soruların cevabını, yaklaşık 11 dakikalık maske testi videomuzda bulabilirsiniz.

Test edilen maskeler:
En Çok Karşılaştırılan Maskeler

Maske Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Maske Sıkça Sorulan Sorular

Maske Nasıl Takılmalı?

Maskeleri yüzümüze takmadan önce ellerimizi en az 20 saniye su ve sabun ile yıkanması gerekir. Sabunun bulunmadığı durumlarda minimum 30 saniye boyunca içeriğinde alkol olan antiseptikler ve dezenfektanlarla ellerimizi ovalayarak dezenfekte edilmedir. Maskelerin iç yüzeyine temas etmeden maskelerin katlı kısmı dışarıda kalacak, telli maskelerde ise teller burunun üzerine gelecek şekilde takılmalıdır. Satın alınan maske lastikli ise lastikler kulaklardan geçirilerek takılmalı. İpli maskelerde ise üst taraftaki ipler kulak üstünden, alt taraftaki iplerde enseden bağlanarak maskenin düşmemesi sağlanmalıdır. Maskeleri taktıktan sonra ağız, burun ve çeneyi tamamen kapatarak dışarıdan hava geçişinin önlendiğinden emin olunmalıdır.

Maskeler Kaç Saat Kullanılmalı?

Cerrahi maskeler tek kullanımlıktır. Cerrahi maskeler ortalama 3-4 saatte bir değiştirilmelidir. Yıkanabilir maskeler yırtılmadıkları sürece 3-4 saatte bir yıkanarak tekrar kullanılabilir. Maskeler arasında 8 saatlik süre ile en uzun kullanılanlar FFP2, FFP3 ve N95 maskelerdir. Maske türüne bakılmaksızın kullanım sırasında kirlenir, yırtılır ve nemlenir ise sağlığınız için kullanım saati dolmadan yenisi ile değiştirilmelidir.

İndirimli Maskeler hangileri?

Bugün Akakçe'de 5.080 farklı model arasında

adet en ucuz Maskeler hangileri?

En çok satan Maskeler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Maske:
  1. Musk FFP2 NR N95 5 Katlı Meltblown Beyaz 10'lu Ultrasonik Koruyucu Maske
  2. Evony 3 Katlı Yumuşak Elastik Kulaklı 50'li Cerrahi Maske
  3. Era 7210 FFP2 V NR D Aktif Karbonlu Ventilli 10 Adet Solunum Maskesi
  4. Evony Black 3 Katlı Yumuşak Elastik Kulaklı Siyah 50'li Cerrahi Maske
  5. 3M Aura 9332 FFP3 Ventilli Partikül Solunum Maskesi

Maske

Maske, sağlık ekipmanları arasında en çok kullanılan ihtiyaç malzemelerinden biridir. Tıp sektöründe çalışan kişilerden başka, hastalar ve farklı hastalıklardan korunmak isteyen insanlar her zaman maske kullanır. Tozlu, kötü kokulu, damlacıklı ya da gaz halindeki çeşitli maddelerle çalışan kişiler, farklı nitelikte maskeler kullanarak sağlıklarını korumaya çalışır. Refleks olarak aldığımız her nefesi kontrol etmek mümkün değildir. Ortalama hesaplara göre yetişkin bir bireyin günde 23.000 nefes aldığı bilinir. Bu kadar sık yapılan bir eylemin olumsuz sonuçlarının da olabilmesi mümkündür. Gözle görülemeyecek kadar küçük olan canlı organizmalar veya toz parçacıkları solunum yollarına rahatlıkla sızabilir. Mevsimsel alerjisi olan kişiler bu riskleri sık sık atlatır. Hastalık yaratmasa bile burun kanallarında veya akciğerdeki bronşlarda tıkanıklık yaratan durumlar meydana gelebilir. Çocukların iç veya dış mekanda otokontrol sağlamayı öğrenene kadar aralıksız şekilde sürekli gözlenmesi mümkün değildir. Nereye ne zaman dokunduğu, ellerini yıkayıp yıkamadığı, yüzüne sürüp sürmediği gibi konular ebeveynler için ciddi endişelerdir. Çocuklarınızı da maske gibi medikal gereçlerle ve antiseptiklerle koruyabilir, olabilecek riskler için erkenden tedbir alabilirsiniz. 2020 yılında pandemi olan Covid-19’un yayılma hızı, maske takmanın önemini açık şekilde ortaya koyar. Dünya çapındaki birçok ülkede zorunlu hale gelen maskeler, bundan sonraki hayatımızda da her zaman gerekli olacaktır. Örneğin zorunlu kullanma şartı kalksa bile, umumi bir yerde tuvalete girecekseniz, mikroplardan korunmak için maske ve eldiven gibi gereçler kullanmanız yadırganmayacaktır. Kalabalık ortamlarda her zaman her çeşit virüsün bulunduğu unutulmamalıdır. Corona ailesinden olan mikropların grip hastalığını çeşitli şekillerde yaydığı görülür. Özellikle kış aylarında kapalı ortamlarda daha çok kalındığı için, havadan ve cansız nesnelerden virüs bulaşma ihtimali yükselir. Ev gezmeleri ya da akraba ziyaretlerinde dahi hem kendinizi hem de sevdiklerinizi korumanın en iyi yolu tedbir almaktır. En riskli gruplardan biri de virüsün yarattığı tahribatı kaldıramayacak olan kronik hastalar ve yaşlılardır. Tedavisi mümkün olsa dahi hastalığa yakalanan kişilerde uzun vadeli sonuçların neler olduğu, ne tür izlerin kalabileceği henüz bilinmemektedir. Kendinizi ve ailenizi sakınmak için çantanızda, cebinizde, aracınızda, evinizde veya işyerinizde bu tür malzemeleri her zaman bulundurmanız önerilir. İnternetten alışveriş yapanların ilk adresi olan akakce.com’da en ucuz eldiven, dezenfektan ve maske ürünlerini perakende veya toptan olarak satın alabilirsiniz.

İhtiyacınıza Göre Farklı Maske Türleri

Maskeyi sürekli takmak zorunda olan meslek gruplarından biri sağlıkçılardır. Sağlıkçılar da yoğun olarak tıbbi maske kullanır. Çalıştıkları bölüme göre farklı tiplerde gelişmiş maskeler vardır. Tıbbi maskeler en basit haliyle cerrahi maske olarak da kullanılabilir. Burnu ve ağzı kaplayacak kadar geniştir. Hafif bir gevşeklikle takıldığı için rahatsız etmez. Dışarıdan gelecek olan toz ve partikülleri tam anlamıyla engellemez. Kullanıcıyı değil, çevresini koruyan tek yönlü işleve sahiptir. Hasta olanlar ve hastalık şüphesi taşıyanlar mutlaka bu tür maske takmalı, maskesiz şekilde dolaşmamalıdır. EN ya da NIOSH gibi güvenlik derecesi bulunmadığı için, riskli durumlarda daha donanımlı maskelerin kullanılması önerilir. Burun ve ağız dışında gözler de dahil olmak üzere yüzün tamamını kapatan şeffaf siperlik maske , geniş olduğu ve konuşma kolaylığı sağladığı için tercih edilebilir. Damlacık sıçrama olasılığı yaratan işlerde siperlik kullanılması tavsiye edilir ancak beraberinde ağız maskesi takmak da gerekir. Tek başına siperlik tam anlamıyla kesin bir koruma sağlamaz. İş güvenliği ekipmanları arasında bulunan siperlik halk arasında da yoğun olarak tercih edilmeye başlandı denilebilir. Siperlik, koruyucu medikal ürünler arasında sayılmamalı, ek tedbirler alınmalıdır. Yanıcı ya da çizici parçaların sıçrama olasılığı yarattığı işlerde darbelere dayanıklı kalın ve sert bir malzemeden üretilen siperliklerin kullanılması şarttır. Aynı siperlik tekrar kullanılacak ise, hijyene dikkat edilmeli, düzenli ve özenli şekilde temizlenmelidir. Yaygın olarak tercih edilen telli maske türleri, yüz ergonomisine uyum sağlaması için özel olarak üretilir. Üst tarafa gelmesi gereken ve burna paralel duran kısma şekillendirilebilir tel yerleştirilir. El yordamı ile basitçe kendinize göre ayarlayabileceğiniz tel düzeneği, burun çıkıntısı ile yanaklar arasında kalan boşluğu kapatır. Telli maskenin fiziksel modeli, telsize göre bir nebze daha avantajlıdır. Fakat kumaş yapısı güçlendirilmemiş ise veya ek donanım olmadığı sürece %100 koruma beklenmemelidir. Telli ya da telsiz tüm tıbbi maskeler tek kullanımlık olarak dizayn edilir. Birçoğu üzerinde azami kullanım süresi belirtilir. Fakat bu süreler, ortalama standartlara göre geçerlidir. Yoğun riskli ortamlarda çok daha sık aralıklarla değiştirilmesi önerilir. Karantina bölgesi veya yoğun bakım alanı gibi yerlerde üst üste birkaç tane maskeyi aynı anda takmakta fayda vardır. Önleyici tedbirlerle korunmak, hasta olduktan sonra iyileşmekten çok daha kolay ve ekonomiktir.

Herkese Göre Maske Modelleri ve Özellikleri

Maske takmak, normalleşen günlük hayatımızın bir parçasıdır artık. Küçükten büyüğe herkesin kişisel maske ürünleri dolaplarında ya da çantalarında yerini almalıdır. Standart ürünler kullanmak istemeyenler, kendi zevklerine göre farklı renklerde ve desenlerde üretilen maskelere yönelebilir. Konfor ve dekor söz konusu olunca piyasadaki talebi hemen karşılayan yüzlerce firma binlerce ürün çıkarmıştır. Çocuklara alışkanlık kazandırmak için iyi bir fırsat olan şekilli maske modelleri, sıkılmadan severek takmalarını sağlar. Görünümlerine büyük önem veren gençler ve yetişkinler için hem konforlu hem dekorlu çok çeşitli maske bulunabilir. Kullanışlı olması için elastik malzemelerden üretilen maskelerde sağlığı zararlı olmayan maddeler kullanılır. Genel olarak boya yerine dijital baskılardan faydalanan üreticiler, daha seri ve fazla modelde maske sunar. Bu modelleri kullanarak kişiliğinizin renkli yönlerini ya da ideolojik görüşlerinizi diğer insanlarla paylaşabilir, ince zevkinizi gösterme şansı yakabilirsiniz. Sağlığınızı korurken aksesuar gibi kullandığınız maskelerin tek yönlü ya da çift yönlü olarak koruyucu nitelik taşıması yeterlidir. Bez maske modelleri yıkanabilir oldukları için tekrar kullanım açısından avantajlı ve ekonomiktir. Fakat kalabalık ve riskli ortamlarda maske içerisine kağıt havlu ya da mendil gibi fazladan koruyucu eklemekte fayda vardır. Geçirgen özelliklerine sınıflanan maskeler arasına en düşük koruma bez maskededir. Beğendiğiniz bez maskeyi rahatça kullanmak için alta tıbbi maske, üzerine bez maske olacak şekilde iki kat takabilirsiniz. Bu şekilde koruma derecesini arttırıp, mikrop kapma ya da yayma riskini asgari seviye altında tutabilirsiniz. Kullanışlı olması nedeniyle çok tercih edilen diğer bir model de siyah maske çeşitleridir. Nano kumaşlarla üretilen siyah maskeler, hijyen sağlarken şık görünmek isteyenler için iyi bir alternatif olabilir. Tekli ya da çoklu ambalajlarda satılan siyah maskeler, oldukça yumuşak ipeksi bir dokuya sahiptir. Nano kumaş olduğu için anti-alerjiktir. Boya vermez, renk atmaz, güneşten etkilenmez. Sıcak su ile yıkansa da formu bozulmaz. Tekrar kullanım amaçlı üretilse de belirli bir sayıda kullanıldıktan sonra yenilenmesi, değiştirilmesi tavsiye edilir. Yıpranmış, delinmiş, incelmiş, yırtılmış, sökülmüş, erimiş maskelerin atılması, yeni maskelerin alınması önerilir. Zerrecikler halinde bulunan her türlü virüs, toz ve partikül, yırtık ya da delik yerden geçebilir.

Maske Alırken Dikkat Edilecekler

Maske, sağlığın korunmasında ciddi rol oynayan önemli bir ihtiyaç olduğu için alırken mutlaka kontrol edilmesi gereken hususlar bulunur. Her üründe olduğu gibi maskede de işe yaramayan ve yan sanayi olarak tabir edilen zayıf üretimler karşınıza çıkabilir. Başarılı bir seçimin temel olarak üç püf noktası vardır. Alacağınız ürün tek kullanımlık maske olsa bile en az 3 katlı filtreye sahip olması çok önemlidir. Standartları taşıyan tüm maskelerde 3 kat filtre özelliğini görebilirsiniz. Sağlığa zararlı maddelerle üretilmediğini kanıtlayan orijinal CE damgası da kritik bir konudur. Ağız ve burunla direkt temas eden maskede zararlı ürün kullanılmış ise cilt yaraları, alerjiler ve hatta zehirlenmeler dahi görülebilir. Bu riskten kaçınmak için bilinen ve köklü markaları tercih edebilirsiniz. Koruma seviyesini yükseltmek için telli ürünlere yönelebilir, rahat alanlarda teli gevşeterek kullanabilirsiniz. Gözlük takan kişiler maske kullandığında camların buğulanmasından şikayet eder. Telli maskeler bu sorunu engeller. Gözlük kullanmak zorundaysanız, nefes alıp verdiğinizde tellerin altında küçük boşluklar bırakarak sıcak havanın dışarı çıkmasını sağlayabilirsiniz. Kritik konulardan biri de hijyenik maske hakkında bilinen yanlışlardır. Hemen her maske zaten hijyen koşullarını taşımalıdır. Piyasada açık halde satılan hiçbir ürün hijyenik olamaz. Fabrika çıkışında tek tek ya da toplu halde özel olarak ambalajlanmış maskeler temizdir. Kumaş ya da bez maskeler alındığı zaman mutlaka yıkanması tavsiye edilir. Yıkandıktan sonra temiz bir ortamda kurutulmalıdır. Maske takıp çıkarırken el temizliğine dikkat edilmeli, her seferinde yıkanmalıdır. Yıkanabilir maske ürünleri yıkamaya karşı dayanıklı olsalar da çamaşır suyu gibi ağartıcı temizlik maddeleri kullanılmaz. Mikrop şüpheniz varsa maskeleri derin dondurucuda 1 gece beklettikten sonra ılık suyla ve sabunla yıkayabilirsiniz. Isıya dayanıklı kumaşlar ütülenebildiği için mikrop kırma işlemi ütüyle de yapılabilir. Maske seçiminde ebatlara da dikkat etmenizde fayda vardır. Büyük ya da küçük gelen maskeler faydadan çok zarar getirebilir. Çocukların yüzleri daha küçük olduğu için onlara özel olarak üretilen maskeleri kullanmalıdırlar. Çocukların yetişkin maskesi takması gereken acil durumlarda, kulaklara geçirilen lastiklere düğüm atarak geçici çözüm sağlayabilirsiniz. Daha yüksek koruma hedefliyorsanız çocuklar için üretilen küçük boy siperlikleri maske ile birlikte kullandırabilirsiniz. Bu siperlikler renkli kasnakları sayesinde maske takmayı eğlenceli hale getirir. Farklı zevklere hitap eden çeşitli desen maskelerle çocuklara korunma alışkanlığı kazandırmak mümkündür.

Güncel Maske Kampanyaları Akakce.com’da!

Standartlara göre en az üç katlı maske kullansanız da her maskenin belirli bir süresi olduğu, süresi biten maskelerin bilinçli şekilde imha edilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Ortalama bir cerrahi maske kuru ortamda 6 ila 7 saat arasında dayanırken, nemli ortamda en fazla 2 saat sonra çıkarılmalıdır. Tıbbi atık durumuna geçen maskeleri gelişigüzel sağa sola bırakmamalı, iç kısmı kapanacak şekilde katlayarak mümkünse tıbbi atık çöplerine, değilse ek bir poşete sararak normal çöpe atılmalıdır. Daha fazla, örneğin 4 katlı maske kullansanız da aynı işlemler ve kurallar geçerlidir. Kat sayısı korumayı arttırabilir ancak kullanım süresini çok fazla uzatmaz. Kullanım süresi ortama, yapılan işe ve nemlenme durumuna göre değişkenlik gösterecektir. Kullan-at model maskelerin her zaman her ortamda kullanışlı olduğu söylenebilir. Çevreye karşı duyarlılık açısından yanınızda buzdolabı poşetleri taşıyabilir, kirli maskeleri bu poşetler içinde düğümleyerek atabilirsiniz. Açıkta bırakılan maskeler ve eldivenler, virüslerin yayılmasında etkili olan önemli bir problemdir. Sadece kişisel korunma değil, toplumsal korunma da hedeflenmeli, başkalarının sağlık hakkına hassasiyet gösterilmelidir. Sık sık değişmesi gereken maskeler, kullanıcılar için maliyet oluşturur fakat maske maliyeti lüks bir harcama değil, ihtiyaçtan doğan zarurettir. Bu nedenle üretici firmalar toplu adetlerle ambalajladıkları ürünleri çeşitli kampanyalarla sunarak ödeme kolaylığı sağlar. Kampanyalı fiyatların avantajlarını değerlendirerek uygun fiyata çok sayıda steril maske satın alabilirsiniz. Rağbet gördüğü için birçok mağaza rengarenk maskeleri tek pakette sunarak müşteri memnuniyeti yaratır. Günlük hayata renk katan farklı desenler bir arada toplu halde sunulurken fiyat konusunda da avantajlıdır. Çocukların maskelerini sık sık kaybetmesi veya çok sık kirlenmesi nedeniyle daha fazla maske tükettiği gözlenir. Kız ya da erkek çocuklar için ayrı ayrı hazırlanmış paketlerde animasyon karakterlerinin neşeli baskılarını görmek mümkündür. Solunum yollarını çok daha iyi koruyan filtreli maske çeşitleri, sağlıkçılar veya iş güvenliği ekipmanına ihtiyaç duyan profesyoneller içindir. Bazı modellerin filtreleri demonte edilerek değiştirebilir. 2’li, 4’lü, 10’lu ya da daha çok sayıda yedek filtre kartuşunu inceleyerek ihtiyacınız kadar ürünü en ucuz satan mağazayla iletişime geçebilirsiniz. Dikkat çeken kampanyalar arasında kombin ürünlerle birlikte sunulan paketler de bulabilirsiniz. El, yüz ve vücut koruması sağlayan antiseptik solüsyonlar, eldivenler ve maskelerden oluşan özel tekliflerden yararlanabilirsiniz. Yüzey temizliği için en iyi dezenfektan ürünlerini kullanarak evinizi ve ailenizi koruyabilir, işyerinizde gerekli olan tedbirleri alabilirsiniz.

En Uygun Maske Fiyatları

Maskelerin hava geçirgen yüzeylerinde minik gözenekler vardır. Bulunduğunuz ortama göre farklı zaman zarflarında bu gözeneklerde tıkanıklık oluşur. O kadar toz ve partikülü solumamış olmanız, tıkanıklığın olumlu sonucudur. Olumsuz sonuç ise nemlenmedir. Sağlıklı hava sirkülasyonu olmadığı zaman rahatsızlık duymak kaçınılmazdır. Tıbbi olan telli ya da telsiz maske en ucuz alternatiflerden biridir fakat süresi dolduğunda işlevini yitirir. Gönül rahatlığı ile hareket edebilmek için mümkün olduğu kadar sık maske değiştirmek önemlidir. Çalışan personelin donanımı için temel ihtiyaç olan maskeleri bütçenizi sarsmadan toptan satın alabilirsiniz. Ziyaretinize gelen misafirlerinize ve müşterilerinize maske sunarak karşılıklı korunma sağlayabilirsiniz. Birçok alanda zaruri olan maskeleri çarşı, pazar, market alışverişi gibi eylemlerde kullanmak üzere topluca bulundurmakta fayda vardır. Aile bireyleri için evlerde, iş yerlerinde, araçlarda ve çantalarda birkaç yedek paket stoklamak gerekebilir. Bu durumda kampanyalı maske fiyatları avantajlı olacaktır. Maskelerin kullanım özellikleri oldukça kolay ve rahattır. Genel maskelerin sağında ve solunda lastik bulunur. Maskenin tersi içe düzü dışarı gelecek şekilde ağza yerleştirilir. Burnu kapatmak çok önemli olduğu için mutlaka burun üzerinden hizalanmalıdır. Doğru yerleştirme yapıldıktan sonra lastikler kulak arkasına geçirilir. El temizliği de maske takarken ve çıkarken dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Kirli el ile maske tutulmamalı, su ve sabunla yıkandıktan sonra antiseptik solüsyon ile ovulmalıdır. Kirli maske çıkarıldığı zaman el temizliği tekrarlanmalı, yıkamadan yüze ve göze sürmekten kaçınmalıdır. Hijyen sağlamak için yüksek dereceli kimyasal içeren ve insan sağlığına uygun olmayan temizlik deterjanlarını kullanmamanız önerilir. Yerler için hazırlanan ağır dezenfektanlar da buna dahildir. Her ürünün kullanma talimatı ve içeriği dikkatli şekilde okunmalıdır. Maske, eldiven ve antiseptik ürünlerin nerede, nasıl, ne zaman, ne şekilde ve kimler tarafından kullanılması gerektiği bilgisi yer alır. Eczane ve medikal işletmeler gibi yerlerde satılan tüm ürünler güvenle satın alınabilir. Sağlık bakanlığı ve Avrupa Standartlarına uymayan hiçbir ürün sağlık noktalarında yer alamaz. Güvendiğiniz markaları takip ederek indirim zamanlarında çoklu adete sahip ürünler satın alabilirsiniz. Kurallara uyulduğu sürece kendinizi, sevdiklerinizi ve çevrenizi koruyabilir, günlük hayatınıza rahatlıkla devam edebilirsiniz.