Bidon Kolonya

Bidon Kolonya Fiyatları

242 farklı Bidon Kolonya için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR ltEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

 • Ambalaj TürüBidon
 • Miktar1 lt
 • Miktar5 lt
 • Koku SeçeneğiLavanta
 • Koku SeçeneğiLimon
 • Derecesi70 Derece
 • Derecesi80 Derece
 • Fiyatı0 - 50 TL
 • Fiyatı50 - 100 TL
 • Ambalaj TürüŞişe
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 11 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • Ambalaj TürüBidon
Fiyatı 0 - 50 TL 50 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerDerecesiKoku SeçeneğiTümünü GösterAmbalaj MalzemesiMiktarAmbalaj TürüAdetÜrün Puanı
Temizle Ürünleri Gör (242)

1 lt Kolonya 5 lt Kolonya Limon Kolonyası 80 Derece Kolonya Lavanta Kolonyası Sprey Kolonya 16 ml Kolonya 200 ml Kolonya 400 ml Kolonya 50 ml Kolonya 60 Derece Kolonya 70 Derece Kolonya

En Çok Karşılaştırılan Kolonyalar

Bidon Kolonya Sıkça Sorulan Sorular

Bidon Kolonya

Tarihi 1700’lü yıllara dayanan kolonya, günlük hayatta önemli yeri olan, ferahlatıcı ve hoş kokulu bir sıvıdır. Etil alkolün su ve çeşitli esanslarla karıştırılmasıyla elde edilen bu sıvı, İtalyan bir parfüm ustası tarafından yapılıp dünyaya yayılır. Keşfedildiği ilk zamanlarda sağlık ve temizlik alanında kullanılmış olsa da, zamanla serinlemek ve hoş koku sahibi olmak amacıyla kullanılmaya başlanır. Kolonyanın nasıl kokacağı tamamen kullanıcının zevkine bağlıdır. Başlarda yalnızca limon esansından elde edilen bir kokuya sahip olan kolonya, artık pek çok farklı çiçek ve bitkinin kokusuna sahiptir. Ambalaj olarak da çok geniş bir çeşitliliği vardır. Cam ya da plastik şişeler ve litrelik bidonlarda satılan ürünler, sizlere seçim özgürlüğü sağlar. Bidon kolonya çeşitleri, bu ürünü sıkça kullanan ve zamandan ve bütçeden tasarruf etmek isteyenler için üretilir. Özellikle iş yerlerinde ve okullarda, hijyeni sağlamak amaçlı kolonya bulundurulur. Sık kullanıldığı ve hızlı bittiği için de, pratiklik sağlayacak çözümler aranır. Bu gibi durumlarda farklı hacim seçenekleri bulunan bidon kolonyalar son derece avantajlıdır. Özellikle büyük bidon kolonya çeşitleri bu alanlarda sıklıkla tercih edilir. Kare ya da dikdörtgen formlu bidonlarıyla fazla yer de kaplamayarak mekandan tasarruf etmenizi sağlar. Kolonya uçucu bir madde olduğu için bidonların ağzı oldukça sıkı ve sağlam olmalıdır. Bu sebeple kapakları emniyetli olan modelleri tercih etmek sizlere avantaj sağlar. İçeriğinde alkol bulunması sebebiyle ferahlatıcı ve serinletici bir etkiye sahip olan kolonya, temizlik ve bu etkilerin yanı sıra güzel kokusu için de sıklıkla tercih edilir. Bu ürünlerde kullanılan esansların en yaygını limon olsa da, lavanta, gül, kükürt ve çay gibi pek çok farklı çeşitte esanslı kolonyalar üretilir. Farklı markalar tarafından imal edilen kolonyalar sizlerin beğenisine sunulur ve geniş ürün skalası sayesinde tercih özgürlüğünüz bulunur. Ayrıca kolonyanın içeriğinde bulunan alkol oranına göre farklı derece seçenekleri de vardır. Bidon kolonya 80 derece değerine sahip ürünleri sayfada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Tüm modellere göz atıp kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Bidon Kolonya Çeşitleri

Türkiye’de yerli olarak ilk kez 1882 yılında üretilen kolonya, özellikle misafirlere ikram etmek için kullanılan bir üründür. Gül suyuyla birlikte evlerde yerini alan ve köklü bir geçmişe sahip olan bu ürünün, her açıdan pek çok farklı çeşidi bulunur. Özellikle bidon kolonya çeşitleri, hem seçenek çokluğu hem de hesaplı olması sebebiyle sıklıkla tercih edilir. Kolonyanın en çok bilinen ve yaygın olan türü limonlu olsa da, kültür ve bölgelere göre farklı çeşitleri vardır. Gül, lavanta, mandalin ya da çay kolonyası gibi farklı bitkiler kullanılarak üretilen kolonyalar hem ferahlatıcı etkisi hem de hoş kokusu sayesinde oldukça sevilir. Özellikle limon esansı kullanılarak üretilen kolonyaların sakinleştirici etkisi bulunur. Limon kokusu sayesinde stresi azaltır ve rahatlık sağlar. Özellikle sıcak günlerde ferahlamak için kolonyayı serin yerlerde saklamanız tavsiye edilir. Ayrıca içeriğindeki alkol sebebiyle antibakteriyel özelliği bulunması, hijyen sağlamanız gereken durumlarda suya ulaşamasanız bile bakterilerden ve mikroplardan kurtulmanızı sağlar. Bu yüzden sıkça kullanılan bir üründür ve her açıdan tasarruf yapabilmek için bidon kolonyaları tercih etmek son derece avantajlıdır. Tercih edeceğiniz ürünün kaç litre olacağını belirlemek de ihtiyacınıza bağlıdır. Dilerseniz 1 lt bidon kolonya çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Bunun yanında çekçek, eldiven ya da dezenfektan gibi farklı temizlik ürünlerine de Akakçe sayfasından göz atabilir, pratik kullanım sağlayabilirsiniz.

Bidon Kolonya Kullanımında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kolonya, her ne kadar yararlı ve rahatlatıcı bir ürün olsa da, tercih ve kullanım esnasında dikkat etmenizin fayda sağlayacağı şeyler vardır. Öncelikle direkt olarak cilde temas eden bir ürün olduğu için, kaliteli ve sağlıklı olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bunun için en pratik çözüm, ürünün sahip olduğu sağlık sertifika ve izinlerini incelemek olabilir. Kullanım esnasında da, aşırı kullanım sebebiyle ciltte tahriş, alerji ya da farklı sorunlara yol açabileceğini bilmeniz gerekir. Bu yüzden kolonyayı sadece ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda az miktarda kullanmalı ya da cildinize sürdükten bir süre sonra yıkayıp arındırmalısınız. En doğru temizlik şekli için su ve sıvı sabun gibi temizlik ürünlerini kullanmalısınız. Kolonyayı bunun haricinde, misafirlere ikram etmek ya da hoş koku sağlamak için rahatlıkla tercih edebilirsiniz. En ucuz bidon kolonya çeşitlerine Akakçe’den göz atabilirsiniz.

Hesaplı ve Pratik Bidon Kolonya

Uçucu bir madde olan etil alkol ve suyun iyice karıştırılıp birbirine nüfuz etmesi sağlandıktan sonra içine farklı esanslar eklenerek kolonya elde edilir. Cilde sürülen kolonya, alkolün etkisiyle buharlaşır ve bu esnada cilt sıcaklığını da çekerek ısıyı düşürür. Bu sebeple sıcak günlerde kolonya sürülerek serinlemek amaçlanır. Çok işlevli bir ürün olması sebebiyle her evde kullanılan ve sıkça tüketilen bu sıvıyı toplu bir şekilde almak oldukça avantajlıdır. Bu ihtiyaca en uygun olan ürünlerden biri de bidon kolonya 5 lt hacimli ürünlerdir. Özellikle kolonya kullanımının yoğun olduğu iş yeri ya da okullarda tasarruf sağlamak için ideal ürünler arasındadır. Pek çok farklı marka seçenekleriyle birlikte, bidon kolonya en ucuz fiyatlarıyla Akakçe’de beğeninize sunulur. Ayrıca, bazı zamanlarda yapılan kampanyalar sayesinde 2 ya da 4 bidon kolonyanın bir arada bulunduğu paketlere uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Bidon Kolonya Fiyatları

Oldukça kullanışlı bir ürün olan kolonyaların, model çeşitliliği gibi, fiyat bakımından da pek çok farklı seçeneği bulunur. Tüm modeller arasından bidon kolonya fiyatları, geniş seçenek skalasıyla sizlere tercih özgürlüğü sağlar. Fiyatlar, ürünün markası ve kaç litre olduğuna göre değişse de, genel olarak her bütçeye hitap edecek aralıktadır. Uzun ömürlü olması sebebiyle de bütçenizden tasarruf etmenizi sağlar. Esans ve hacim bakımından çeşitlilikler olduğu gibi, kolonyanın içerisindeki alkol miktarına göre de farklı modeller bulunur. Kolonyaların yaygın olarak 60, 70 ya da 80 derecelik seçenekleri vardır. Sıvının içeriğindeki alkol oranı %45 olduğu takdirde bu, 80 derecelik kolonya olur. Bu seçenekler arasından, temizleyiciliği ve yoğunluğu sebebiyle 80 derece bidon kolonya modelleri sıklıkla tercih edilir. Farklı fiyat ve model seçenekleri hakkında detaylı bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz. Çeşitli karşılaştırmalar yaparak kendinize en uygun ürünü tespit edebilirsiniz.

Bidon Kolonya Çeşitli Kampanyalarla Akakçe’de

Gelişmiş arama ve filtreleme özellikleri sayesinde son derece pratik bir algoritması bulunan Akakçe, çeşitli kolonya modellerini farklı fiyat seçenekleriyle sizler için bir araya getirir. Hesaplı kampanyalardan haberdar olarak tercihte bulunmanızı sağlar. Bidon kolonya modelleri arasında, farklı ve hoş kokulu esansları bulunan ürünler sıklıkla tercih edilir. Özellikle lavanta esansı kullanılarak üretilen kolonyalar, ferahlık sağlamasının yanı sıra, lavantanın etkisiyle de rahatlamanıza yardımcı olur. Baş ağrısı ve stres gibi problemlerin azalmasını sağlar. Bidon limon kolonyası ise, limonun ferahlatıcı etkisi ve taze kokusu sayesinde oldukça kullanışlı bir üründür. Tüm bu ürünleri Akakçe’de kolayca bulabilir ve bidon kolonya satın al seçeneğini kullanarak pratik bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Uzun ömürlü ve hesaplı kolonyaları tercih edip, hayatınıza ferahlık katabilirsiniz.