Kurum Sınavı Kitapları

Kurum Sınavı Kitapları Fiyatları

544 farklı Kurum Sınavı Kitapları için fiyatlar listeleniyor.

Yargı Yayınları Kurum Sınavı Kitapları Yediiklim Yayınları Kurum Sınavı Kitapları Data Yayınları Kurum Sınavı Kitapları

Fiyatı Düşen Kurum Sınavı Kitapları

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Kurum Sınavı Kitapları

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

Önceki Sayfa: 1 / 23 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 50 TL 50 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 TL üstü MarkasıÖzelliklerSınav TürüTürü
Temizle Ürünleri Gör (544)

YKS Kitapları KPSS Kitapları LGS Kitapları Yabancı Dil Sınavı Kitapları ALES Kitapları DGS Kitapları Uzmanlık Sınavı Kitapları Yardımcı Ders Kitapları Yabancı Dil Kitapları Yargı Yayınları Kurum Sınavı Kitapları Yediiklim Yayınları Kurum Sınavı Kitapları Data Yayınları Kurum Sınavı Kitapları

Kurum Sınavı Kitapları Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Kurum Sınavı Kitapları hangileri?

Bugün Akakçe'de 544 farklı model arasında

En çok satan Kurum Sınavı Kitapları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Kurum Sınavı Kitapları:
  1. Pegem Yayınları 2024 MEB Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenleri Seçme Sınavı Konu Anlatımlı Soru Bankası
  2. Komiser Yardımcılığı Ve Misyon Koruma Modüler Set
  3. 2023 EKYS Okul Müdürlüğü Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Tamamı Çözümlü 11 Deneme
  4. Pegem Akademi Yayıncılık 2022 Meb Ekys Müdür Ve Müdür Yardımcılığı Konu Anlatımı Ve Tamamı Çözümlü 5 Deneme Pegem Akademi
  5. Data Yayınları 2023 Mecelle İdari Hakim Yardımcılığı Çözümlü Soru Bankası

Kurum Sınavı Kitapları

Memurlar; A grubu memurlar, B grubu memurlar ve öğretmenler olmak üzere üç ayrı gruba. Kaymakam, müfettiş, denetmen ve uzman olan memurlar A grubu memurlarına girer. Yüksek maaş ve yükselme imkanlarına sahip olan bu A grubu memurluk bölümüne giren mesleklere sahip olabilmek için birtakım sınavlara girmeniz gerekir. Bunlar KPSS, kurum sınavı ve mülakatlardır. Bazı meslekler için hem KPSS hem kurum sınavı, bazı meslekler için ise sadece kurum sınavı gerekir. Bu ölçme ve değerlendirmelere hazırlanmanız için basılmış olan kurum sınavları kitapları bulunur. B grubu memurlar ise mühendis, mimar, psikolog gibi lisans mezunlarının dahil olduğu memurluk grubudur. Bu memurluk grubunda yükselmek için de kurum içi sınavlara girebilirsiniz ve bu bölümlere yönelik kitaplarla hazırlanabilirsiniz. Farklı yayınların birçok meslek dalına göre hazırlanmış kitapları vardır. Kendi uzmanlık alanınıza özel olan kitaplar arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Bu kitapları seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kitapların güncel içeriğe sahip olmasıdır. Soruların içerikleri değiştirildiği takdirde eski kitaplarla çalışmak istediğiniz sonucu alamamanıza neden olabilir. Özellikle konu anlatımlı kitapların konu içeriğinin sınav içeriğiyle ne kadar uyuştuğunu kontrol etmeniz önemli bir noktadır.

Kurum Sınavı Kitap Çeşitleri Nelerdir?

Kurum sınavlarından geçerli puanlar alarak mesleğinizde yüksek maaşlar kazanabilir, ve mertebenizi yükseltebilirsiniz. Ancak öncesinde sıkı bir çalışma yapmanız gerekir. Muhasebe, maliye, iktisat, hukuk, teftiş gibi işler için ayrı hazırlanmış sınavlara tabi tutulursunuz. Her meslek dalına özel konu anlatımlı kitaplar bulunur. Bu kitaplar üzerinden özet çıkararak veya önemli gördüğünüz notların altını çizerek bilginizi genişletebilirsiniz. İmtihan gününe kadar sık tekrar yapmak ve bilgilerinizi kalıcı hale getirmek önemlidir. Öğreneceğiniz her bir bilgi mesleki yeterliliğiniz açısından önem arz eder. Güncel müfredata yönelik soru bankaları sayesinde farklı soru tipleri görerek sınav anına hazırlanabilirsiniz. Ne kadar farklı soru tipi görürseniz sınava o kadar hazırlıklı olursunuz. Kurum sınavları çıkmış sorular kitabı sayesinde geçmiş yıllarda çıkmış olan soruları görerek ve benzer soru tiplerini çözerek ilerleyebilirsiniz. Soruların zorluk seviyeleri arasında benzerlik yakalayabilirsiniz. Hazırlanan soru kalıpları da birbirine yakınlık gösterebilir. Soruları süre tutarak çözdüğünüz takdirde zaman yönetiminizi de güçlendirebilirsiniz.

İngilizce Hazırlık İçin Kurum Sınavı Kitapları

Memur olurken bazı bölümler tarafından İngilizce bilgisi istenebilir. İngilizce bilgisi sorulan kurum sınavları için uygun dil kitaplarıyla çalışarak bilgilere ve testlere hakim olabilirsiniz. Öncelikle İngilizce seviyenizi tespit etmelisiniz. Eğer testlerde sorulacak seviyenin altındaysanız kelime ve gramer bilgisi çalışabileceğiniz kitaplara göz atabilirsiniz. Eğer gramer bilgisi eksiğiniz varsa ilk olarak ihtiyacınız olan gramer kitaplarına bakabilirsiniz. Gramer bilgisi, cümle yapıları, dilde zamanın kullanımı kesinlikle tam oturmalıdır. İkinci olarak eğer kelime eksiğiniz varsa kelime öğrenmek için ayrı olarak hazırlanmış olan kelime kitaplarını tercih edebilirsiniz. Yeni bir dil öğrenirken bol bol ezber ve tekrar yapılması gerekir. Özel hazırlanan soru bankalarıyla da karşınıza çıkabilecek soru tiplerine aşina olursunuz. Soru bankalarının fazla sayıda test içeren kitapları, yaprak testleri ve denemeler gibi birkaç çeşidi vardır. Eksiklerinizi tamamladıktan sonra bu soru bankalarıyla sık sık soru çözerek öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz. Denemeleri prova yapmak için süre tutarak çözebilirsiniz. Soru bankalarındaki soruların çözümlerinin olması sizin için artı bir etken olur. Böylece yanlış yaptığınız soruları da kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Maliye, Muhasebat Sınavları İçin Kurum Sınavı Kitapları

Gelir uzmanı, vergi müfettişi, muhasebat gibi mesleklere sahip olmak için KPSS’de yeterli puan aldıktan sonra kurum sınavlarına girme hakkı elde edersiniz. KPSS hazırlık sürecinde konular eşit dağılır ve temel konulara hakim olursunuz. Ancak kurum sınavlarında alanınıza özel konulara ağırlık verilir. Öğreneceğiniz pratik bilgilerle testlerdeki başarınızı artırmanız gerekir. Maliye ve muhasebe testlerinde kamu gelirleri, borçlanma, bütçe, maliye politikası, vergi hukuku, Türk vergi sistemi, maliye teorisi gibi tamamen uzman olmanız gereken konular hakkında sorular sorulur. Fakat bu konular sınavda eşit olarak dağılmaz. Bu sebeple kurum sınavlarına hazırlık sürecinde her bir konuda yeterli uzmanlığa sahip olmalısınız. Çünkü rastgele bir konuya odaklanarak o konuya dair detaylı sorular sorulabilir. Eğer bilgi eksiğiniz olduğunu düşünüyorsanız konu anlatımlı kitaplar size büyük oranda yardımcı olur. Tüm konuları kapsayan kitaplar sayesinde bütün sınav müfredatına hakim olabilirsiniz. Ayrıca çözümlü soru bankalarıyla da birçok soru hakkında bilgi edinebilirsiniz. Güncel soru bankaları hedeflerinize ulaşma konusunda size yardımcı olur.

Hakimlik, Savcılık İçin Kurum Sınavı Kitapları

Günümüzde hakim, savcı, kaymakam gibi meslekler güçlü otoriteye ve yüksek maaşa sahip meslekler olarak bilinirler. Ancak bu mesleklere sahip olma sürecindeki aşamalar da zorlayıcıdır. İlk aşamasında temel Türkçe, matematik, Türk kültür ve medeniyetleri, temel yurttaşlık bilgileri, Atatürk ilke ve inkılapları konuları hakkında sorular sorulur. Ortak alan bilginizi ölçmek için de anayasa hukuku, idare hukuku, medeni hukuk, idari yargılama usulü, hukuk yargılama usulü gibi konulardan sorular karşınıza çıkar. İdari yargı için hazırlanıyorsanız farklı bir aşamada borçlar hukuku, ceza hukuku, ticaret hukuku, icra ve iflas hukuku gibi konularda bilgileriniz ölçülür. Bütün bu aşamalara hazırlanırken çalışmanız gereken kitapları alanınıza uygun hazırlık seti şeklinde satın alabilirsiniz. Set halinde aldığınızda bütün müfredata hakim olabilirsiniz. Eksik bir kitabınız kalmamış olur. Hakimlik, savcılık çıkmış soruları da soruların uzunluğu, detayları hakkında bilgi sahibi olmak için çözmelisiniz. İlçenin idaresini sağlayan kaymakamlık için girilen imtihanlarda ise insan hakları ve demokratikleşme, Türkiye ekonomisi, Türk inkılap tarihi gibi konularla genel kültür bilginiz sınanır. İdare hukuku, idari yapı, iktisat ve mahalli idareler gibi konularla ise alan bilginiz ölçülür. Her bir alan bilgisi konusu için ayrı hazırlanmış kitaplar bulunur. Örneğin eğer yüksek puanlar almayı hedefliyorsanız idare hukuku için ayrı, ceza hukuku için ayrı kitaplarla çalışmanız gerekir. Temel bilgiler için hazırlanmış olan kitaplar ise birçok alan için ortaktır. Ortak konular kitaplarından bu konulara çalışabilirsiniz. Farklı yayınlar tarafından basılmış kurum sınavlarına hazırlık kitapları sizi adım adım hedefinize yaklaştırır. Ders çalışmaya ara verdiğiniz zamanlarda da İskender Pala romanları okuyarak kafanızı dağıtabilirsiniz.

Kurum Sınavı Kitapları Uygun Fiyatlarla Akakçe’de

Mesleğinizde yükselmenizi sağlayacak olan imtihanlar hayatınızın önemli bir parçasını oluşturur. Verdiğiniz emeğin karşılığını almak istersiniz. Ancak kitaplara yüksek bütçeler ayırmak yerine Akakçe üzerinden dönem içerisindeki kitap fiyatlarını karşılaştırarak uygun fiyatlara bu seçenekleri satın alabilirsiniz. Ayrıca hangi kitabın nerede satıldığını aramamanız için bütün bu seçenekleri geniş ürün yelpazesiyle sizin için bir araya getirir. Böylece indirim zamanlarını ve oranlarını takip edebilirsiniz. Hem kurum hem kurum içi sınavlara hazırlık sürecinde kitapları ciltli setler halinde aldığınızda sizin için taşıması kolay bir hale gelir. Böylece farklı yerlerde ders çalışabilirsiniz. Renkli tasarımlara sahip kitapları tercih ederek çalışma sürecinizi eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Uzman eğitimciler tarafından hazırlanan ve güncel müfredata sahip kitaplar sayesinde yüksek hedeflerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bütün zorlu sürecinizi atlattıktan sonra keyifli bir hobi edinmek isterseniz mızıka çeşitlerine de göz atabilirsiniz. Bütçenize uygun mızıka fiyatları geniş seçeneklerle Akakçe’de yer alır.