Makyaj Fırçası

Makyaj Fırçası Fiyatları

2.430 farklı Makyaj Fırçası için fiyatlar listeleniyor.

Real Techniques Makyaj Fırçası Nascita Makyaj Fırçası Pastel Makyaj Fırçası Ecotools Makyaj Fırçası Eklips Makyaj Fırçası LYKD Makyaj Fırçası

Fiyatı Düşen Makyaj Fırçaları

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Makyaj Fırçaları

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 50 TL 50 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTürüTümünü GösterÜrün PuanıRenk
Temizle Ürünleri Gör (2.430)

Makyaj Aynası Cımbız Kaş Makası Kaş Usturası Takma Kirpik Makyaj Süngeri Kirpik Kıvırma Aleti Kirpik Yapıştırıcı Şampuan Real Techniques Makyaj Fırçası Nascita Makyaj Fırçası Pastel Makyaj Fırçası

Makyaj Fırçası Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Makyaj Fırçası

Makyaj fırçası, makyaj yaparken daha doğal ve daha profesyonel sonuçlar elde ederek makyajı daha pratik bir şekilde tamamlayabilmek için vazgeçilmez olan parçalardan bir tanesidir. Makyaj malzemelerine uygun tasarlanan bu makyaj aletlerinin her biri ayrı formlara sahiptir; makyaj ürünlerinin dokusuna, kullanım alanına ve formuna göre değişiklik gösterir. Highlighter ile ruj fırçası, kontür ile fondöten fırçası aynı kıl yapısına, aynı tasarıma, hacme ve boyuta sahip değildir. Bu sebeple makyajın uygulanacağı bölgeye ve birlikte kullanılacağı makyaj malzemesine göre seçim yapılmalıdır. Sizler de ihtiyaç duyduğunuz fırça çeşitlerini satın alarak profesyonel makyaj uygulamasının keyfini çıkarabilirsiniz. Ürünü daha önce satın alan kullanıcıların makyaj fırçası tavsiyesi içeren yorumlarını değerlendirebilir, siparişinizi buna göre oluşturabilirsiniz.

Makyaj Fırçası Kullanımları

Makyajın doğru bir şekilde uygulanabilmesini sağlayan makyaj fırçaları, işlevleri bakımından birbirinden ayrılır. Allık, fondöten, far fırçası ve yuvarlak, oval makyaj fırçası bunlardan sadece birkaçıdır. Özellikleri ve biçimleri bakımından ayrılan makyaj fırçası türleri şu şekildedir:

Makyaj Fırçası Çeşitleri

Makyaj ürünlerinin yapısına ve uygulamanın yapılacağı bölgeye özel fırça çeşidi kullanmak, kişiye yalnızca profesyonel bir görünüm kazandırmakla kalmaz, uygulama esnasında da çok büyük bir kolaylık sunar. Makyaj fırçası satın al işlemine geçmeden önce, kullanılacak makyaj malzemesine ve makyajın uygulanacağı bölgeye göre bir fırça türü seçilmelidir. Örneğin; highlighter malzemelerinin yüzdeki etkisini artırabilmek için yelpaze makyaj fırçası modelleri her zaman ön plana çıkar. Ancak oval veya yassı makyaj fırçası, genelde fondöten gibi makyaj malzemelerinin kullanımında tercih edilir. Ucu kesik küçük fırçalar, ruj ve eyeliner gibi makyaj ürünlerinin uygulanmasında tercih edilirken, büyük makyaj fırçası ise pudra ve allık gibi malzemelerin kullanımında öne çıkar.

Bunun yanı sıra, krem ve sıvı formdaki makyaj malzemeleri için de tamamen ayrı fırça formlarının kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Kremsi ve likit makyaj malzemeleri için önerilen, sentetik kıllı makyaj fırçalardır; sentetik olmayan formları, sıvı makyaj ürünleriyle kullanıldığı zaman ıslanır, birbirine yapışarak işlevini kaybeder. Toz makyaj ürünleri için de doğal kıllardan üretilen parçalar önerilir. Bunlar toz haldeki makyaj malzemesini çok daha iyi şekilde kavrayarak daha doğal bir makyaj uygulaması imkânı tanır. Sizler de doğru makyaj uygulaması için, doğru yüz makyaj fırçası kullanılması gerektiğine dikkat ederek siparişlerinizi oluşturabilirsiniz. Aydınlatma, allık, fondöten, dudak, far ve daha pek çok fırça çeşidi arasından ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabilirsiniz.

Makyaj Fırçası Seti

Makyaj fırçalarını ayrı ayrı satın almak yerine, kullanılan makyaj malzemelerine uygun; çoklu makyaj fırçası seçeneklerini değerlendirmek son derece faydalı olacaktır. İhtiyaca göre 3’lü, 4’lü, 5’li ve 24’lü makyaj fırçası setleri tercih edilebilir. Makyaj rutininin çok daha hızlı ve pratik bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olan bu setler, içeriğinde fondöten, far, allık, ruj, aydınlatıcı, kontür gibi farklı makyaj malzemelerinin kullanımına uygun bütün parçaları barındırır. Yalnızca temel makyaj ihtiyacının karşılanmasını isteyen kullanıcılar genelde 3’lü makyaj fırçası ürünlerini tercih ederken, 3’lü setlere göre daha profesyonel kabul edilen 5’li setler de ön plana çıkar. İçerisinde genellikle büyük pudra fırçası, fondöten ve gölgelendirme fırçası, eyeliner ile dudak fırçası gibi temel parçaları bulundurur.

Tam profesyonel bir makyaj uygulaması yapabilmek için çok daha kapsamlı bir sete ihtiyaç duyulur. Bu konuda tercih edilen ürün de her zaman 24’lü fırça setidir. Pürüzsüz bir makyaj için farklı boy ve özelliklerde bütün makyaj fırçası ihtiyaçları 24’lü set modellerinde karşılanabilir. Sizler de makyajınızı çok daha etkili seviyeye çıkarmak istiyorsanız en iyi makyaj fırçası markaları arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Dilediğiniz renkte; siyah, mavi, mor, beyaz ve pembe makyaj fırçası modelleri içerisinden seçiminizi yaparak sipariş oluşturabilir, satıcıların fiyat listelerini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca makyaj rutininizde ihtiyacınız olan makyaj süngeri, makyaj aynası modelleri gibi pek çok makyaj ile bakım aksesuarı seçeneklerini de Akakçe üzerinden inceleyebilirsiniz.

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Kusursuz bir makyaj elde edebilmek için makyaj fırçaları son derece önemlidir. Ancak bundan daha önemlisi, malzemeyi kullandıktan sonra düzenli şekilde temizliğini de yapmaktır. Makyaj fırçasını temizlemek için:

Bu ürünler gerektiği gibi temizlenmediği takdirde bakteri üretebilir ve bu bakteriler de yüzünüzde akne ve sivilceye sebep olabilir. Yüzünüz her ne kadar temiz olsa da makyaj fırçasında birikmiş olan bakteri ve kir yüzünüze yayılarak cilt sağlığınız açısından büyük risk taşır. Yalnızca akne ya da sivilce değil ciddi enfeksiyonlarla da karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle fırçalar, haftada en az bir kere mutlaka temizlenmelidir.

Makyaj Fırçası Kullanıcı Yorumları

Makyaj uygulamasında kusursuz bir görüntü elde etmek isteyen kullanıcılar için, malzemeleri deneyimlemiş kişilerin yorumları da son derece önemli bir yer tutar. Kullanıcı, ürünlerin işlevlerini gerektiği gibi yerine getirip getirmediğini, kişilerin ihtiyacını karşılayıp karşılamadığını yorumlara bakarak rahatlıkla öğrenebilir. Kullanıcıların en çok dikkat ettiği noktalardan biri de malzemelerin dokusudur. Doğrudan cilde uygulanacağı için materyalin sert olmayan, hassas yapıya sahip olması gerekir. Yorumlar üzerinden bu konu hakkında da fikir edinilebilir. Ayrıca fiyat performans ürünlerini hangi markaların sunduğu da yine yorumlarda belirtilir. Bu tarz makyaj fırçası tavsiyeleri de gönül rahatlığıyla dikkate alınabilir. Sizler de kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini inceleyerek uygun fiyatlı makyaj fırçası önerileri alabilir, avantajlı alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Makyaj Fırçası Fiyatları

Makyaj fırçası fiyatları çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Makyaj fırçası markaları, bu fiyat çeşitliliği üzerindeki en temel faktörlerden bir tanesidir. Ünlü markalar makyaj fırçalarını, tıpkı makyaj malzemelerinde olduğu gibi daha farklı fiyatlardan satışa sunar. Fiyatların arasındaki bu değişiklikler; ürünün yapısı, formu, kılın kalitesi ve kullanım ömrü gibi etmenlere göre de belirlenir. Ayrıca bu malzemelerin hem tekli hem de set halinde satışa sunuluyor olması da fiyat farkının ortaya çıkmasında fazlasıyla etkilidir. 3’lü, 4’lü, 5’li, 7’li ve 24’lü setler, son derece kapsamlı olması açısından diğerlerine kıyasla fiyat olarak değişiklik gösterecektir. Makyaj fırçası bu sayede, her bütçeden kullanıcının rahatlıkla satın alabileceği bir ürün haline gelir. Siz de Akakçe’de sunulan markalar arasından ihtiyaç duyduğunuz parçaları satın alabilirsiniz.