Mikroskop

Mikroskop Fiyatları

654 farklı Mikroskop için fiyatlar listeleniyor.

Reklam
Bushman Mikroskop Lizer Mikroskop Celestron Mikroskop Triline Mikroskop Class Mikroskop Zoomex Mikroskop

Fiyatı Düşen MikroskoplarTümü

Marka Dijital

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 28Sonraki

Filtrele
Markası Kolay Sipariş Özellikler Ürün Puanı
Fiyatı0 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 - 1.500 TL1.500 TL üstü

DefterDolma KalemKuru BoyaRoller ve Jel KalemMaket BıçağıBüyüteçBayrakKurşun KalemPastel BoyaLizer MikroskopBushman MikroskopTriline Mikroskop

En Çok Karşılaştırılan Mikroskoplar

En Çok İlgi Gören Mikroskoplar

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Mikroskop Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

En Ucuz Mikroskop Fiyatları Hakkında

Mikroskop kategorisinde 654 farklı ürün bulunuyor. En çok satılan Dijital Mikroskop fiyatı 107,67 TL'den başlıyor.

750 TL'ye kadar 322, 750 TL ile 1.500 TL arası 78, 1.500 TL ve üzeri 263 Mikroskop bulunuyor.

Şu anda 35 adet Mikroskop indirimi var. İndirim oranları %5 ile %39 arasında değişmekte.

Alışverişçilerin en çok tercih ettiği Mikroskop markaları, Bushman, Lizer, Celestron, Triline, Class ve Zoomex.

Mikroskop Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Mikroskoplar hangileri?

Bugün Akakçe'de 654 farklı model arasında

En çok satan Mikroskoplar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Mikroskop:

  1. Lizer MPZ-C1200
  2. Bushman Science Kit Set - 28 Parça
  3. Bushman 20x Stereo
  4. Profesyonel Analog Microskop (Tamir Ped Hediyeli)
  5. 1000X Dijital Usb Zoom Büyüteç 2MP 8 Ledli Metal Stand

Mikroskop

Mikroskoplar farklı amaçlarla kullanılır. Çeşitli numune ve nesneleri ayrıntılı bir şekilde incelemek amacıyla mikroskoplar tercih edilir. Farklı özelliklere sahip mikroskop çeşitleri farklı şekillerde konfigürasyon edilir. Bu sayede birçok farklı çeşit mikroskop ortaya çıkar. Bileşik ve stereo mikroskop çeşitleri sıklıkla tercih edilen modellerdendir. Bileşik mikroskoplar aynı zamanda biyolojik mikroskop olarak da adlandırılabilir. Aynı şekilde stereo mikroskop modelleri de diseksiyon mikroskop şeklinde de adlandırılır. Biyolojik temelli araştırmalarda, bakteri incelemelerinde bileşik mikroskop modelleri kullanılırken; büyük nesneleri çok daha düşük yakınlaştırma özellikleriyle incelemek için ise 5m mikroskop modelleri kullanılır. Optik mikroskop modelleri eğitim amacıyla ve profesyonel alanlarda araştırmalar yürütmek için kullanılır. Lise düzeyi eğitimde yer alan biyoloji dersleriyle birlikte öğrenciler bakteri, virüs, hücre ve hücrenin çeşitli evreleri gibi çeşitli terimlerle karşılaşır. Bu tarz eğitimler sadece sözlü yöntemler kullanılarak verildiğinde soyut bir anlatım söz konusu olur. Dijital mikroskop aracılığıyla anlatılan bilgiler görselleştirildiğinde aynı zamanda somutlaştırılmış olur ve öğrencilerin konuları çok daha iyi bir şekilde kavramalarını sağlar. Üniversite düzeyinde eğitimlerde özellikle biyoloji temelli eğitim alanlarında çokça kullanılır. Profesyonel iş yaşamında da çeşitli mikroskoplar kullanılır. Mikroskop nedir sorusunun cevabı ise oldukça basittir. Mikroskop çıplak gözle görülemeyecek kadar küçük cisimleri ya da herhangi bir cismin çıplak gözle görülemeyecek kadar içerisini gözlemleyebilmek için birkaç farklı mercek yardımıyla büyütülmesi ve incelenmesini sağlayan gereçtir.

Mikroskop Çeşitleri Nelerdir?

Farklı alanlarda kullanılmak amacıyla farklı özelliklere sahip mikroskop çeşitleri vardır. Mikroskop çeşitleri arasında yer alan ve en yaygın tercih edilen modeller bileşik mikroskoplar ve stereo mikroskoplardır. Bileşik mikroskoplar, kan numuneleri, bakteri, su organizmaları gibi çıplak gözle görülemeyecek ve biyoloji temelli numunelerin istenilen büyüklükte görüntülenmesini sağlar. Bileşik mikroskop çeşitleri genel olarak 4x-100x ve 3-5 adet arasında farklılık gösteren çeşitli lenslere sahiptir. Eğitim amaçlı ve biyolojiyle hobi olarak ilgilenen kullanıcılar için farklı özelliklere sahip mikroskop çeşitleri üretilir. Bileşik mikroskop çeşitlerinde mikroskop gövdesi ve tabanı birbiriyle bağlantılı ve entegredir. Stereo mikroskop çeşitleri ise gözle görülebilen fakat yeterince ayrıntılı incelenemeyen cisim ve canlıları incelemek amacıyla kullanılır. Arı, sines, kumaş, madeni para, kum taneleri gibi nesne ve canlıları ayrıntılı ve çok daha yakından incelemek için uygun bir mikroskop çeşididir. Farklı mikroskop türleri üretiminde farklı özelliklere sahip mercekler kullanılır. Bileşik mikroskoplarda ortalama büyütme x1000’e kadar çıkabilir. Standart bir inceleme sırasında ise x400 büyütme oldukça yeterlidir. Bileşik mikroskop çeşitlerinde incelemek istediğiniz cisimi ya da canlıyı mikroskopta görebilmek için ışığın numuneden geçmesi gerekir. Bu nedenle bileşik mikroskoplarda numuneyi yerleştirdiğiniz alanın altında bir ışık vardır. Stereo mikroskop türleri ise numune bölgelerinin hem alt hem de üst alanlarında ışık bulunur. Bu sayede saydam ve opak tüm cisimler için kullanabilirsiniz. Örneğin madeni para, pul kumaş gibi opak malzemeler bileşik mikroskoplarda incelemez. Bu tarz malzemeler stereo mikroskoplarda rahatlıkla incelenebilir. Stereo mikroskoplar x10 ila x80 arasında bir büyütme özelliğine sahiptir. Farklı numuneler için farklı büyütme oranları kullanılır. Örneğin bir madeni parayı incelemek için 1000x mikroskop büyütme oranı yerli olurken kum gibi madeni paraya göre çok daha küçük boyutlu bir numunede 1600x mikroskop büyütme oranı yeterli olur. Aradığınız alana uygun mikroskop çeşitlerini Lizer mikroskop modelleri arasından bulabilirsiniz.

Mikroskop Özellikleri Nelerdir?

Farklı mikroskop özellikleri doğrultusunda yapmak istediğiniz işe uygun olan mikroskop çeşitlerini satın alabilirsiniz. Mikroskop modellerinin optik kalitesi, mercek kalitesi ve türleri birbirinden farklıdır. Optik ve mercekler bir mikroskobun kalitesini belirler. Bu nedenle ürünü satın almadan önce mikroskop incelemesi yapmanız gerekir. Bu aşamada ilk olarak mercek ve optik özelliklerine dikkat etmelisiniz. Akromatik lense sahip olan mercekler oldukça kalitelidir. Merceklerde meydana gelen ışık kırılmalarını düzeltir ve görüntünün daha net ve temiz olmasını sağlar. Akromatik lenslerin dışında daha ileri seviye ve profesyonel kullanımlarda incelenen namenin çok daha düz görünmesini sağlayan ilerisi seviye lensler tercih edilebilir. Satın almayı düşündüğünüz mikroskop modelinin DIN uyumlu olması önemlidir. Bu model mikroskopların parçaları birbirleriyle değiştirilebilir olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle mikroskobunuzun herhangi bir parçasını kaybettiğinizde ya da parça hasarı söz konusu olduğunda kolayca yerine yeni bir parça koyabilirsiniz. Böylece mikroskobunuzu uzun yıllar boyunca ilk günkü kalitesinde kullanabilirsiniz. Siz de kullanım amacınıza uygun olan özelliklere sahip bir mikroskop satın alabilirsiniz.

Mikroskop Satın Alırken Akakçe’yi İncelemeyi Unutmayın

Her ürün kategorisinde olduğu gibi mikroskop modelleri arasında tercih yaparken de dikkat etmeniz gereken çeşitli noktalar vardır. Mikroskop satın al işlemi öncesi ürünü hangi amaçla satın aldığınıza karar vermelisiniz. Ne tarz cisimleri incelemek istediğiniz mikroskop modelinizi belirler. Örneğin madeni paralar gibi metal özellikteki opak ve gözle görülebilen cisimleri ayrıntılı incelemek için satın alacağınız mikroskop modelleri ile bakteri, kan hücresi gibi gözle görülemeyecek küçüklükleri cisim ve canlıları incelemek için satın alacağınız mikroskop modeli birbirinden farklıdır. Bileşik mikroskop modelleri gözle göremeyeceğiniz cisim ve canlıları görebilme imkanı tanır. Biyolojik kökenli araştırmalar için kullanılan bileşik mikroskoplar genel olarak okul laboratuvarlarında kullanılır. Mikroskop modeline karar verdikten sonra dijital modelleri inceleyebilirsiniz. Dijital özelliklere sahip mikroskop modellerinde elde edilen görüntüler LCD ekranları sayesinde çok daha net görüntüler yakalamanıza ve kaydetmenize imkan tanır. Ekranlı mikroskop bünyesinde yer alan kamera modelleri elde edilen görüntülerde ölçüm yapmak, metin eklemek için özel yazılımlara sahiptir. Özellikle eğitim alanlarında elde edilen görüntüler üzerinden ders anlatmak ve büyük bir ekrana yansıtmak için HDMI ve USB girişleri bulunan USB mikroskop modelleri kullanılır. Tüm bu özelliklere karar verdikten sonra akakce.com’u inceleyerek bütçenize uygun modelleri sıralayabilirsiniz. Üstelik Black Friday indirimleri sayesinde ürünleri daha uygun fiyattan satın alabilirsiniz.

Mikroskop Fiyatları

Mikroskop fiyatları mikroskop modellerinin sahip oldukları özelliklere ve üretici firmalara göre farklılık gösterir. Mikroskop markalarının sahip olduğu satış politikası doğrultusunda fiyatları belirlenen mikroskop modellerinin mercek ve optik kaliteleri ürünlerin fiyatlarını doğrudan etkiler. İstediğiniz özelliklere ve fiyatlara sahip olan mikroskop modellerini satın alabilmek için farklı markaların ürettiği mini mikroskop modelleri arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Aynı zamanda satın almayı düşündüğünüz mikroskop modellerini daha önce satın alan kullanıcıların deneyimleri doğrultusunda yapılan yorumları ve mikroskop tavsiye yazılarını okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Filtreleme özelliklerini kullanarak model, ürün türü, marka ve fiyat özelliklerini belirleyebilirsiniz. Böylece karşınıza sadece belirlediğiniz özelliklere uyan ürünler sıralanır.

Mikroskop Kampanyaları

Çeşitli dönemlerde okul malzemeleri, giyim, süpermarket gibi kategorilerde çeşitli indirim günleri düzenlenir. Mikroskop çeşitleri okul malzemeleri kategorisinde yer alan ve belirli dönemlerde indirimlerle fiyatları değişen ürünlerdir. Mikroskop seti ya da tekli mikroskop satın almak için kampanya dönemlerini takip edebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz mikroskop modellerini çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Satın almadan önce mikroskop tavsiye yazılarını okuyabilir ve sizin için en uygun özelliklere ve fiyata sahip olan en iyi mikroskop modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. Uygun fiyatlı alışveriş yapmak için Black Friday indirimleri gibi çeşitli indirim günlerinden yararlanabilirsiniz. Küresel çaptaki indirim günleri yılın belirli zamanlarında belirli bir dönem boyunca düzenlenir. Kaçırmamak için takipte kalabilirsiniz.