Router

Router Fiyatları

464 farklı Router için fiyatlar listeleniyor.

Xiaomi Router TP-Link Router Huawei Router Keenetic Router Zyxel Router Asus Router

Fiyatı Düşen Routerlar

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Routerlar

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • Wi-Fi VersiyonuWiFi 5
 • Wi-Fi VersiyonuWiFi 6
 • Bağlantı Hızı3000 Mbps
 • Bağlantı Hızı6000 Mbps
 • 5.0 GHz Veri Hızı2402 Mbps
 • 5.0 GHz Veri Hızı9608 Mbps
 • 2.4 GHz Veri Hızı1148 Mbps
 • 2.4 GHz Veri Hızı574 Mbps
 • Port Sayısı4
 • Port Sayısı8
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 20 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 - 3.500 TL 3.500 - 4.500 TL 4.500 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterÇalışma FrekansıUSB Port SayısıWi-Fi Versiyonu2.4 GHz Veri Hızı5.0 GHz Veri HızıAnten TipiAnten Gücüİşlemci Frekansıİşlemci Çekirdek SayısıRAMYükseklikGenişlikDerinlikAnten SayısıBağlantı HızıPort SayısıÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (464)

TV Fiyatları Modem WiFi Güçlendirici Kablosuz Ağ Adaptörü Network Kablosu Bluetooth Adaptör Switch Access Point Powerline Adaptör Xiaomi Router TP-Link Router Huawei Router

En Çok Karşılaştırılan Routerlar

Router Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Router Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Routerlar hangileri?

Bugün Akakçe'de 464 farklı model arasında

En çok satan Routerlar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Router:
 1. Xiaomi Mi 4A Router
 2. TP-Link TL-WR840N 4 Port 300 Mbps Router
 3. Huawei B535-232 3 Router 4G Modem
 4. TP-Link Archer AX12 AX1500 1500 Mbps Router
 5. TP-Link Deco M4 2'li 1200 Mbps Router

Router

İnternet kullanımı pek çok farklı alanda her geçen gün önem kazanmaktadır. Günümüzde kullanılan teknolojilerin büyük bir kısmı internete gereksinim duyar. Bu teknolojilerin en iyi şekilde performans sergilemesi için internet erişiminin ve hızının kaliteli olması gerekir. Bu noktada yüksek hızlı internetin bile aktif şekilde kullanılabilmesi için çekim gücünün yüksek olması gerekir. Bu durum özellikle Wi-Fi gibi kablosuz teknolojilerin kullanımı ile ilgilidir. Kablosuz teknolojilerin kullanımı noktasında modem ile cihaz arasında bulunan engellerin tamamı sinyallerin geçişini engelleyici niteliktedir. Bu durum internet çekim gücünün düşmesine sebep olduğu için internete gereksinim duyan cihazların çalışmasını olumsuz etkiler. Bu noktada internetin modemden çıktıktan sonra daha geniş bir alana dağıtılması için router cihazları tercih edilir. Türkçe karşılığı yönlendirici olan bu cihazlar ana modemden gelen interneti alarak daha geniş bir alana yönlendirir. Bu şekilde yönlendirilen internetin özellikle uzak mesafedeki cihazlara ulaşması sırasında çekim gücünde kayıp yaşanmaz. Bilgisayar aksesuarları arasında en çok tercih edilen cihazlardan biri olan yönlendiriciler, alanında kendini kanıtlamış Xiaomi, Keenetic, Tp-link, Tenda ve Asus gibi markaların ürünleri arasından Akakçe’den satın alınabilir.

Router Nedir?

İnternet sinyalleri modemlerden çıkarak belirli bir mesafeye kadar dağılır. Bu mesafe genellikle modemin gücü ile ilgili olsa da çok uzak mesafelere ulaşması mümkün değildir. Aynı zamanda internet kaynağı olan modem ile cihaz arasındaki mesafe arttıkça alınan internetin kalitesi de düşer. Bu durum sık sık kesintiler yaşanmasına ve internetin verimli kullanılmamasına sebep olur. Bu noktada pek çok kullanıcı “Router ne işe yarar?” sorusunun cevabını merak edebilir. Yönlendirici olarak bilinen cihazlar tam olarak bu noktada internet sinyalini arttırmak ve daha yakın noktalardan farklı paylaşım noktaları kurmak için kullanılır. Bu yönlendirici cihazların sinyal dağıtma gücü diğer cihazlara kıyasla daha yüksektir. Bu ürünler sadece modemden aldığı sinyalleri kolay bir şekilde daha uzak mesafelere aktarabilir. Bu durum hem amatör hem de profesyonel kullanımlar için çok önemlidir. Tercih edilen yönlendirici cihazlarının kullanımı ev içinde bile çok önemli olabilir. Özellikle evin iki uzak köşesinde bulunan modem ve bilgisayar arasında verimli bir internet kullanımı mümkün değildir. Bu kullanımı daha verimli hale getirmek isteyen kullanıcılar, tam orta noktaya bir adet router dağıtıcı yerleştirerek internetin çekim gücünü en üst seviyelere taşıyabilir.

Router Çeşitleri

Kullanılan yönlendirici modem çeşitleri arasında pek çok fonksiyon farkı görülür. Bu farklar sebebiyle cihazların farklı çeşitlere sahip olması da sık görülen bir durumdur. Bu noktada piyasada en çok tercih edilen router switch çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

Günümüzde internet hızı son derece önemli bir parametredir. Bu noktada internet hızını en yüksek seviyelere çıkarmak için kaliteli bir yönlendirici kullanmak gerekir. Normal şartlarda yönlendirici aracılığıyla aktarılan internet bağlantısında hız kaybı yaşanması beklenir. Bu durumu engellemek için kaliteli ve yüksek aktarım hızlarının destekleyen yönlendiricilerin tercih edilmesi gerekir. Router internet cihazları standart aktarım hızı olarak 300 Mbps hızına kadar destek verir. Bu hızlar genel anlamda ülkemizde amatör amaçlarla kullanılan hızların çok üstündedir. Bu nedenle evlerde ve ofislerde kullanım için standart hız değerleri son derece yeterlidir. Buna ek olarak daha yüksek hız değerleri ile 1 Gbps ve üzerinde internet hızı sağlayan seçenekler de sunucu görevi gören yüksek kapasiteli ve performanslı bilgisayarlar için tercih edilebilir.

Router Kurulumu

Yönlendirici cihazların kurulum işlemi son derece basittir. Öncelikle yönlendirici ile modemin tanıştırılması gerekir. Yeni nesil modemlerde bu işlem son derece pratik bir düğme ile tamamlanabilir. Gerekli düğmeye basılı tutarak bekledikten sonra yönlendirici otomatik olarak modeme Wi-Fi ağı üzerinden bağlanır. Bu bağlantı işlemi sayesinde modemden sağlanan interneti alan yönlendirici, benzer şekilde aynı interneti kendisi dağıtmaya başlar. Bu kurulum aşaması Wi-Fi bağlantısı ile internete erişim sağlamak istenen yönlendirici modelleri için geçerlidir. Bunun dışında kablolu bağlantı imkanları da router cihazı için bir alternatiftir. Kablolu bağlantı imkanı özellikle modemden gelen internetin daha stabil olmasını sağlar. Bu sayede yönlendiricinin aldığı internet son derece verimli bir hale gelir. Bu şekilde interneti alan yönlendirici yine Wi-Fi teknolojilerini kullanarak internet paylaşımı yapabilir. Bu şekilde kablosuz bağlantı imkanına sahip router 5ghz cihazları tercih edilebilir. Halk arasında daha çok 5G olarak bilinen bu teknoloji yeni nesil kablosuz bağlantı altyapısıdır. Kullanıcı tercihine göre yönlendiriciden alınan internet de kablolu bağlantı seçenekleriyle bilgisayar ve diğer cihazlara bağlanabilir.

Router Hız Değerleri

Günümüzde internet hızı çok önemlidir. Öyle ki kullanılan uygulamalar ve yazılımların bile hemen hepsinde stabil ve hızlı bir internet gerekir. Bu noktada internetin stabil olması için bağlantının sürekli olarak sağlanması ve kopmaların engellenmesi gerekir. Router modem seçenekleri ile hem internet stabilitesi hem de yüksek hızlı erişim sağlanabilir. Yönlendirici cihazlar, modem ve internet kullanımına ihtiyaç duyan cihaz arasında yer alır. Bu sayede her iki cihazla da iyi şekilde sinyal paylaşımı yapabilecek mesafede bulunur. Bu durum sayesinde modemden stabil bir bağlantı ve yüksek hızlı aktarım alırken aynı şekilde bu kaliteli bağlantıyı cihaza da aktarabilir.
Günümüzde en çok tercih edilen yönlendirici seçeneklerinin yüksek hızlı olması önemlidir. Bu yüksek hız değerleri elbette ki ana modem tarafından sağlanan internet hızı ile doğrudan ilgilidir. Bu nedenle öncelikle ana modemin aldığı internetin hızının yüksek olduğundan emin olmak gerekir. Bu internet hızı 300 Mbps değerine kadar sorunsuz şekilde tüm modeller ile aktarılabilir. Bu hızların üzerinde internet paylaşımı yapan modemler için çok daha üstün özelliklere ve hızlara sahip yönlendiricilerin tercih edilmesi gerekir.

Router Fiyatları

Kullanılan yönlendirici cihazların pek çok farklı modeli bulunabilir. Bu modeller arasında görülen özellik farkları fiyat etiketlerine de önemli oranda etki eder. Bu noktada fiyatlara en çok etki eden unsur yönlendiricinin çekim gücüdür. Yüksek çekim gücüne sahip olan cihazlar router öneri seçenekleri arasında en çok tavsiye edilen cihazlardır. Özellikle büyük ve kalabalık ortamlarda tüm cihazlara yetecek kadar geniş bir çekim alanı sağlamak önemlidir. Bu nedenle yönlendiricinin sağladığı internetin kapsama alanının modemden daha yüksek olması gerekir. Tercih edilen router ethernet seçenekleri hem evlerde hem de iş yerlerinde son derece avantajlıdır. Evlerde sık sık oyun oynayan kişilerin online oyunlar sırasında internet kopması gibi sorunlar yaşamaması için yönlendiricilerin kullanılması çok önemlidir. Yönlendirici seçiminde önemli olan noktalardan biri de fiyat seçenekleridir. Geniş ürün yelpazesi ile en kaliteli ürünleri en uygun fiyata almak için Akakçe’yi tercih edebilirsiniz. Siz de elektronik ana kategorisinde yer alan bilgisayar, donanım kategorisinin içindeki network ürünleri kategorisinin hemen altında router ürünlerini bulabilirsiniz. Yılın her döneminde düzenlenen birbirinden farklı kampanyadan yararlanarak en iyi ürünlere en avantajlı fiyat seçenekleriyle sahip olma fırsatını kaçırmayın!