Modem

Modem Fiyatları

281 farklı Modem için fiyatlar listeleniyor.

Arama Takip Listem Sepetim
TP-Link Modem Tenda Modem Zyxel Modem Huawei Modem Asus Modem Keenetic Modem

Aktüel Broşürlerden Modemler

  • Asus DSL-AC51 Dual Band Adsl Vdsl Fiber Destekli ModemŞok599,00 TL

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

300 Mbps1200 Mbps2600 MbpsADSL2+VDSL 20 - 250 TL 250 - 500 TL Kablosuz4 Port6 PortSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 12Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 250 TL250 - 500 TL500 - 750 TL750 - 1.000 TL1.000 TL üstü
Markası Özellikler Türü Ethernet Sayısı Anten Sayısı Bağlantı Hızı Port Sayısı SatıcıToplam 74 satıcı. Ürün Puanı

RouterWifi GüçlendiriciKablosuz Ağ AdaptörüNetwork KablosuSwitchBluetooth AdaptörAccess PointEthernet KartıPowerline AdaptörTP-Link ModemTenda ModemZyxel Modem

En Çok Karşılaştırılan Modemler
Bunlara Da Bakabilirsiniz

Modem Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Modem Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Modemler hangileri?

Bugün Akakçe'de 281 farklı model arasında

En çok satan Modemler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Modem:
  1. TP-Link TD-W9970 300 Mbps VDSL2 Modem
  2. Tenda V12 1200 Mbps VDSL2 Modem
  3. Zyxel VMG3625-T50B 1200 Mbps VDSL2 Modem
  4. TP-Link TD-W9970 V3 300 Mbps VDSL2 Modem
  5. Zyxel VMG1312-T20B 4 Port 300 Mbps VDSL2 Modem

Kesintisiz İnternet Kullanımı İçin Modemler Akakçe’de!

Modemler, bilgisayar ve telefon gibi elektronik cihazlara uzaktan ağ bağlantısı sağlayan aygıtlar olarak tanımlanabilir. Modemlerin çalışma prensibinde cihaz, aldığı verileri ilk olarak ses sinyallerine, ses sinyallerini ise yeni bir veriye dönüştürerek internet kullanımına uygun olan diğer cihazlara aktarır. Çevirge olarak da bilinen modemler, kablosuz kullanımları sayesinde internet erişimine uygun olan cihazlara sağladığı ağ bağlantısı ise kişilere pratik bir kullanım sağlar. ADSL modem ler, sabit telefon hatlarıyla aynı frekans bağlantısını kullanan modem çeşididir. 24MBpS bağlantı hızına sahip olan ADSL türü modemleri evinizde sabit telefon hattı olması durumunda fazladan bir kablo ya da kuruluma ihtiyaç duymadan kolaylıkla kullanabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet kullanımının da yaygın görüldüğü dönemde neredeyse her yerde rastlanan modemler, evlerin dışında kamusal alanlarda da kullanıcıların internet erişimlerine olanak tanır. Yüksek hızda internet erişimini kullanıcıları ile buluşturan modemlerin tek ya da çift antenli birçok sinyal gücüne sahip seçenekleri bulunur. Siz de kullanıcıların paylaşmış olduğu modem tavsiyesi ve yorumlarını inceleyerek ihtiyacınıza ve kullanım alanınıza yönelik cihazı kolaylıkla bulabilir, kesintisiz internet bağlantısının keyfini çıkarabilirsiniz.

Modem Çeşitleri

Modem çeşitleri Dial-Up (çevirmeli), kablo ve ADSL (Asimetrik Sayısal Abone) altında üç farklı kategoriye ayrılır. Ayrıca bazı modem seçenekleri farklı port çıkışlarına sahiptir. Modemler, kablolu ve kablosuz olarak sınıflandırılsa da kablosuz modem ler aynı anda birden fazla cihaza uzaktan bağlanabilme özelliğine sahip olduğu için kablolu modellere nazaran daha yaygın kullanılır. Kablolu modemler genellikle masaüstü veya sabit cihazlarla birlikte kullanılır. Modem kabloları, modemin yarattığı ağ alanını kablo üzerinden etkin bir şekilde bağlı olduğu cihaza aktarır. Fiber gibi hızlı internet aktarım gücüne de sahip olan modem cihazlar, kablosuz seçeneklerinde şifreleme yardımı ile cihaza bağlanır. Modemin sağladığı internet ağına şifre koymak, internet kullanımı esnasında cihazınızın güvenliği açısından önemlidir. Özellikle ev içi modemlerin sağladığı ağ bağlantısına şifre koyarak yalnızca aile içi ve şahsi kullanım adına size özel bir ağ bağlantısına sahip olabilirsiniz. Kablosuz özellikli modemlerin ağ bağlantı alanını arttırmak adına modem sinyal arttırıcı cihazlardan yardım alınır. Bu cihazlar, modemle senkronize olarak modemin sahip olduğu ağ bağlantısını kendisine aktırır. Sinyal arttırıcılar özellikle geniş alanlarda kesintisiz internet kullanımı açısından sıklıkla tercih edilir. Akakçe sitesi üzerinden modem araştırmanızı yapabilir network kablosu fiyatlarını inceleyerek keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz.

Modem Fiyatları

Modem fiyatları sinyal gücü, çeşidi ve bağlantı özellikleri gibi kriterler içerisinde birbirleri arasında değişiklik gösterebilir. Modem üreticisi markaların kullanıcılara sunduğu modeller arasında da fiyat farkına rastlamak mümkündür. Kablolu ya da kablosuz olarak cihazlara bağlanabilen modemler, genellikle dizüstü bilgisayarlarda, tabletlerde ve akıllı cep telefonlarında internet bağlantısına ihtiyaç duyulduğu zamanlarda tercih edilir. Geniş alanlarda ya da birçok cihazın internete bağlandığı durumlarda modem güçlendirici seçeneklerinden yardım alabilirsiniz. Güçlendiriciler, modemlerin sahip olduğu ağ bağlantı gücünün daha geniş alanlara yayılmasını sağlayan bir cihazdır. Güçlendiricileri kullanırken ilk olarak ana modem ile senkronize etmeli, daha sonrasında güçlendiriciyi ana modemi görebileceği şekilde bir alana yerleştirmelisiniz. Modem yükseltici çeşitleri ofis gibi birçok cihazın aynı anda internet kullandığı alanlarda kullanıcıların hızlı internet erişim sağlaması adına da kullanılabilir. Geniş metrekareli ya da çok odalı evlerde de yükselticileri tercih ederek ev içi hızlı internet deneyiminin tadını çıkarabilirsiniz. Sıralama ve filtreleme seçeneklerinden yardım alarak D-Link modem fiyatları ve diğer markaların fiyatlarını karşılaştırarak kullanım açısından sizin için en iyi modemi rahatlıkla bulabilir, dilediğiniz an dilediğiniz gibi güvenli bir şekilde internet bağlantınızı kullanabilirsiniz.

Modem Alırken Dikkat Edilecekler

Modemler, internetin cihaza aktarım hızını direkt olarak etkiler. Firewall özelliğine sahip cihazlar, internet erişimi olan cihazlarda güvenli bir kullanım elde etmenize yardımcı olur. Modem üzerinde bulunan antenler, modemin sinyal gücünü belirler. Modemlerde tek, çift ya da üç gibi birçok farklı anten seçeneğine rastlamak mümkündür. Ofis, kafe, çok odalı ev gibi geniş alanlarda çoğu zaman modemin sinyal seviyesi her alana yeterli şekilde dağıtılmayabilir. Modem sinyal arttırıcı lar, sahip olduğunuz modem ile eşleşerek ana ağ bağlantısının cihazı konumlandırdığınız alana etkin bir şekilde yayılmasını sağlar. Modem satın alırken modemi kullanacağınız alandaki cihazların sayısını göz önünde bulundurmanız gerekir. Modem üzerindeki port sayısı, kaç adet cihaza bağlanabileceğini gösterir. Bilgisayarınızı ya da port çıkışı bulunan herhangi bir elektronik cihazınızı internet kablosu yardımı ile modeme direkt olarak bağlayarak internet kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Port çıkışları yalnızca kablolu modem seçeneklerinde dikkat etmeniz gereken bir kriterdir. Kablosuz seçenekli modemlerde modemin bağlantı gücüne bağlı olarak dilediğiniz konumda internete erişim sağlayabilirsiniz. Modem routerlar, birden fazla cihaza kolaylıkla bağlanarak her cihazda aynı hızda internet kullanımı elde etmenize yardımcı olur.

Modem İndirimleri

Gündelik hayatın yoğun temposuna yetişmek adına tercih edebileceğiniz fiber modem ler, bulunduğu alanda fiber altyapı desteği olması takdirde daha verimli bir ağ bağlantısı elde etmenize yardımcı olur. Fiber altyapıya sahip alanlarda internet hızını 1GBpS’ye kadar çıkarabilen modemler, özellikle online oyun oynayan kişiler ya da yazılımcılık gibi internet bazlı meslekler içerisinde işlerini icra eden tarafından tercih edilebilir. Ayrıca fiber özellikli modemler ile sevdiklerinizle kesintisiz bir şekilde görüntülü sohbet edebilir, modem dağıtıcılardan yardım alarak internet bağlantınızda daha geniş kapsama alanına sahip olabilirsiniz. Dağıtıcıları etkin bir şekilde kullanmak adına ana modemi algılayabileceği bir alana yerleştirerek sahip olduğunuz ağ bağlantısını dilediğiniz alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Modem adaptörü, elektrik enerjisinden güç alarak modemin etkin bir şekilde çalışmasını sağlar. Adaptörler modemle uyumlu olmadığı takdirde modemin bozulmasına sebebiyet verebilir. seçimlerinde modeminizle uygun amper ve voltaj değerindeki bir adaptörü tercih etmelisiniz. Her modem çeşidinin farklı voltaj ve amper değeri bulunur. Prizle direkt olarak temasa geçemeyen modemler, adaptör yardımıyla elektrik enerjisine erişir ve ağ bağlantısını aktarır. Siz de akakce.com’daki modem en ucuz fiyatlarını inceleyebilir, ihtiyaçlarınız ve kriterleriniz doğrultusunda sizin için en uygun modemi ucuz fiyatlandırmalar üzerinden satın alarak bütçe dostu alışveriş keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

Modem Kullanım Alanları

İçeriğindeki birçok site, program ve kanal ile günlük işlerini yaparken birçok kişi sıklıkla internetten yardım alır. Mail gönderme, sunum hazırlama ve araştırma yapmanın yanı sıra yemek tarifi ve müzik gibi birçok farklı alanı içerisinde bulabileceğiniz internete erişebilmek için kablosuz ya da kablolu bir modeme sahip olmanız gerekir. USB modem çeşitleri, USB bellek şeklinde tasarlanan 3G ve 4G gibi ağlar üzerinden internet bağlantısını cihaza aktaran modemlerdir. Özellikle sıklıkla seyahat eden kişilerin tercih edebileceği bu tür modemler, sıklıkla dizüstü bilgisayarlarla birlikte kullanılır. Bilgisayarın USB girişine takılarak cihazdaki internet bağlantısını aktive eden modemlerle dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman internet erişimine sahip olabilirsiniz. USB çıkışlı modemlerin internet hızı, bulunan alandaki 3G ya da 4G verisine bağlı olarak performans gösterir. VDSL modem ler, ADSL tür modemlere kıyasla yaklaşık beş kat indirme hızına sahip cihazlardır. VDSL özellikle modemlerde alabileceğiniz en yüksek indirme hızı ise yaklaşık 125-150 MBpS olarak örneklendirilebilir. VDSL2 modem çeşitleri ise VDSL tür modemlerin bir üst modeli olarak kullanıcılara sunulduğu için bir tık daha hız performansı gösterme kapasitesindedir.