Glukozamin

Glukozamin Fiyatları

614 farklı Glukozamin için fiyatlar listeleniyor.

Osteo Bi-Flex Glukozamin Assos Glukozamin Solgar Glukozamin Ocean Glukozamin Nutraxin Glukozamin Cosakondrin Glukozamin

adet En Ucuz Glukozaminler

Tümü

Fiyatı Düşen Glukozaminler

Tümü

ÇOK SATANLAR adetEN UCUZ EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT DİĞER EN YÜKSEK PUANEN YENİLER

Önceki Sayfa: 1 / 26 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 250 TL 250 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterTürüKullanıcı TürüÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (614)

Vitamin ve Mineral Balık Yağı Kolajen Probiyotik Pastil Antioksidan Propolis Tansiyon Aleti Hasta Bezi Osteo Bi-Flex Glukozamin Assos Glukozamin Kartix Glukozamin

En Çok Karşılaştırılan Glukozaminler

Glukozamin Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Glukozamin Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Glukozaminler hangileri?

Bugün Akakçe'de 614 farklı model arasında

adet en ucuz Glukozaminler hangileri?

En çok satan Glukozaminler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Glukozamin:
  1. Osteo Bi-Flex Advanced Triple Strength 120 Tablet
  2. Kondromin ART 90 Tablet
  3. Kartix Glucosamine Complex 90 Kapsül
  4. Ocean Glukozamin Kompleks 60 Tablet
  5. Nutraxin Artroflex HYA-C-II 90 Tablet

Glukozamin

Glukozamin, eklemlerin birbirlerine sürtünmesini engelleyen bir jel koruyucudur, eklem kıkırdak tabakalarında yer alır. İnsan vücudu, amino şeker sınıfında bulunan bu bileşeni doğal yollarla üretir. Glukozamin genel olarak karides, yengeç ve ıstakoz gibi deniz canlılarının kabuklarının kullanımıyla laboratuvarlarda üretilir. Bunun yanı sıra bir glukoz ve aminoasit çeşidi olan glutaminden de üretilebilir. Eklem sağlığı için vazgeçilmez olan bu bileşen, genellikle yaş ile birlikte ortaya çıkan eklem ağrılarını ve iltihaplarını tedavi etmek amacıyla kullanılır. Ayrıca yaşlanma karşıtı özellikleri de mevcuttur. Cilde elastikiyet kazandıran bir özelliğe sahip olması ile öne çıkar.

Glukozamin; Hidroklorür, N-asetil ve Sülfat gibi farklı seçenekleri ile ön plana çıkan bir üründür. Bu formlar temel olarak aynı amaca hizmet etseler bile gıda takviyesi olarak alındıkları zaman farklı etkileri söz konusu olabilir. Tercihe göre oral olarak alınabilir ya da krem formu ile topikal olarak ağrının olduğu bölgeye uygulanabilir. Doğrudan besinlerden karşılanamadığı için, günümüzde genç yaşlı, erkek kadın fark etmeksizin herkes bu bileşiği gıda takviyesi olarak dışarıdan alma ihtiyacı duyar. Glukozamin kullananların yorumları ve değerlendirmelerini dikkate alarak sizler de glukozamin takviyelerinden dilediğinizi sipariş edebilir, eklem ve kas sağlığınızı garantiye alabilirsiniz. Alışverişe başlamadan önce satıcıların fiyat listelerini karşılaştırarak hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza uygun ürünü belirleyebilirsiniz.

Glukozamin Ne İşe Yarar?

Glukozamin ile ilgili araştırılan konuların başında glukozamin ne işe yarar sorusu gelir. Ürün, kas ve eklem ağrılarını ortadan kaldırma konusunda etkilidir. Bu yüzden, düzenli spor yapan kişiler tarafından sıklıkla kullanılır. Genel olarak eklem ve kemik sağlığını korumada etkili olsa bile bu bileşen, çeşitli rahatsızlıkların tedavisine de yardımcı olur. Bağırsak ve sindirim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışması noktasında etkin bir rol oynayan glukozamin, huzursuz bağırsak sendromundan mustarip hastaların tedavisinde kullanılabilir. Çene içerisindeki temporomandibular eklemde baş gösteren bir rahatsızlık olan TMJ tedavisinde de kullanılan glukozaminler, hastalığın yatışmasına ve tedavinin daha hızlı bir şekilde sonuçlanmasına imkan tanır. Bağırsaklardaki tahrişlerin tedavisinde, eklem iltihaplarının tedavisinde, kaza sonucu oluşan kemik ve doku travmalarının onarımında ve daha pek çok hastalığın sağaltım sürecinde kullanılan etkili bir yapıdır.

Glukozamin Faydaları

Glukozamin faydaları en çok merak edilen konulardan biridir. Vücudun pek çok farklı bölgesine sağladığı katkıyla bilinen yapı, özellikle kas ve eklem ağrısı çekenler için tavsiye edilir. Glukozamin faydaları arasında:

Doğal bir içerik olduğundan doktorlar tarafından da tavsiye edilen ürün, vücudun işlevselliğini artıran özelliklere sahiptir. Bu yüzden vücuttaki yeterliliğini sağlayabilmek için özellikle orta yaş üstü kişilerin bu bileşeni belli bir ölçüde alması önerilir. Sizler de vücudunuzu desteklemeye yardımcı olan glukozamin takviyesi seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Glukozamin Nasıl Kullanılır?

Glukozamini satın almadan önce “Glukozamin nasıl kullanılır?” sorusunun cevabını öğrenmek isteyen pek çok kullanıcı vardır. Glukozaminler, farklı uygulama şekillerine sahiptir. Glukozamin; tablet, kapsül ya da likit formlarda dahili olarak veya krem, jel gibi formlarda topikal (harici) olarak kullanılabilir:

Her ne kadar insan vücudunda doğal olarak bulunsa da yaşa bağlı olarak glukozamin oranında azalma ve yetersizlik meydana gelebilir. Bu yetersizlik halinde de belli başlı hastalıkların kendisini göstermemesi için günlük kullanım, eklem ve kemik sağlığı için büyük önem taşır. Ayrıca doktor gözetiminde, farklı rahatsızlıkların tedavisinde de sıklıkla kullanılır.

Glukozamin İçeren Ürünler

Glukozamin, genel olarak laboratuvar ortamında, karides, yengeç ve ıstakoz gibi deniz hayvanlarının kabuklarından ya da hayvanların kıkırdak dokularından üretilir. Ancak yüksek oranda glukozamin içeren ürünler de mevcuttur. Bunların başında; mantar, buğday, mısır, soya, kemik suyu, işkembe ve kelle paça çorbası gelir. Yine de besinlerden alınan doğal glukozamin hiçbir zaman yeterli değildir. Bu nedenle vücudun her zaman bu bileşenin takviyelerine ihtiyacı vardır. Tablet, hap, kapsül ya da sıvı (likit) formlarda kullanılabilen glukozamin supplement ürünler, eklem sağlığı açısından son derece önemlidir. Bu sağlıklı bileşenin takviyesini yapmak için glukozamin Akakçe sayesinde ürün gruplarını inceleyebilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda glukozamin satın al işlemini gerçekleştirmeden önce glukozamin tavsiye yorumlarını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca nabız ölçer gibi sağlık durumunuzla ilgili önemli bilgiler almanızı sağlayan medikal ürünlere göz atabilirsiniz.

Glukozamin Çeşitleri

Glukozamin nedir sorusunun cevabını öğrendikten sonra pek çok kişi, glukozamin çeşitleri hakkında da fikir sahibi olmak ister. Vücudun doğal yollarla sentezlediği bileşen, endüstriyel üretim için hayvanların kıkırdaklarından üretilebilir veya laboratuvarda oluşturulabilir. Başta Sülfat, Hidroklorür ve N-asetil olmak üzere bileşenin farklı seçenekleri bulunur. Tüketimi son derece yaygın olan bu bileşenlerin ortak yönleri vardır, fakat besin takviyesi olarak alındığı zaman aynı etkileri göstermez. Glukozamin sülfat, en popüler gıda takviyeleri arasındadır. Eklemler arasındaki sıvının dağılmasını yavaşlattığı için osteoartrit (kireçlenme) oluşumunun gecikmesine de yardımcı olur. Ayrıca, kabuklu deniz canlılarının kabuklarından üretilen bir glukozamin türüdür. Glukozamin hidroklorür de eklem sağlığı üzerinde olumlu etkilere sahiptir ancak sülfatın aksine, kabuklu deniz hayvanlarından üretilmez. Bu yüzden deniz ürünü tüketmeyen kişiler için çok daha uygundur.

N-asetil glukozamin, en etkili besin takviyelerinden bir diğeridir. Glukozamine asetik asit eklenmesi ile bu bileşen elde edilir. Cilde, sinirlere, eklemlere ve bağırsak yüzeyine güç ve esneklik kazandırılmasına katkı sağlar. Bu yüzden eklem bozukluklarının tedavisine yardımcı olmasıyla ön plana çıkan bir glukozamin çeşididir. Eklemler arasındaki yağlanmanın artmasına destek verir ve bu sayede eklem ve kıkırdakların onarılmasına yardım olur. Bütün bu faydalarının yanı sıra vücuttaki iltihaplanmayı baskılaması ve bu sayede inflamatuar hastalıkların tedavisine destek olmasıyla da bilinir. Ancak, eğer herhangi bir hastalığın tedavisi amacıyla kullanılacaksa, glukozamin doktor tavsiyesi ve gözetiminde alınmalıdır. Farklı glukozamin markaları tarafından üretilen bu alternatifleri değerlendirebilir, size en uygun olan seçeneği satın alabilirsiniz.

Glukozamin Fiyat

Glukozamin fiyatları, geniş bir yelpazede kullanıcıların karşısına çıkar. Ürünün markası, adet sayısı gibi çeşitli durumlar glukozamin fiyat skalasının değişmesine neden olur. Örneğin glukozamin tablet fiyat aralığı, paket içerisindeki tablet sayısına göre belirlenir. 30 tablet, 120 tablet veya 150 tablet gibi farklı ölçülerde kullanıma sunulur ve tablet sayısı arttıkça fiyat da farklılık gösterir. Tablet, kapsül, sıvı ve krem formlarında üretilen glukozamin çeşitleri arasından kullanımı pratik olduğundan en çok tercih edilenler tablet ve sıvı formlarıdır. Bu durumda diğer ürünlerle kıyaslandığı zaman sıvı ve tablet modellerinin daha farklı fiyatlardan satışa sunulabilir. En uygun glukozamin fiyat seçeneklerini Akakçe üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca eklem ve kemik ağrılarınızı önlemek, gün içerisinde yorulan bedeninizi dinlendirmek için masaj aleti fiyatları seçeneklerini de inceleyebilirsiniz.