Antioksidan

Antioksidan Fiyatları

129 farklı Antioksidan için fiyatlar listeleniyor.

Reklam
Arama Takip Listem Sepetim
Solgar Antioksidan Venatura Antioksidan Ocean Antioksidan New Life Antioksidan Voonka Antioksidan Dynavit Antioksidan

Çok Satanlaradet En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 6Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Kullanıcı Türü Ürün Puanı

Balık YağıKolajenProbiyotikGlukozaminPropolisVitamin ve MineralHasta BeziTansiyon AletiBaskülSolgar AntioksidanVenatura AntioksidanOcean Antioksidan

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Antioksidan Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Antioksidan Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Antioksidanlar hangileri?

Bugün Akakçe'de 129 farklı model arasında

adet en ucuz Antioksidanlar hangileri?

En çok satan Antioksidanlar hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Antioksidan:
  1. Solgar Coenzyme Q-10 100 mg 60 Kapsül Antioksidan
  2. Venatura Koenzim Q10 ve Alfa Lipoik Asit 60 Kapsül
  3. Ocean Koenzim Q10 100 mg 2'li Paket 30 Kapsül
  4. Solgar Quercetin Complex 50 Kapsül
  5. Ocean Astaksantin 30 Kapsül

Antioksidan

Antioksidanlar vücutta yaşamsal faaliyetler sonucu oluşan ve hastalıklara sebep olabilen serbest radikallere karşı koyar. Serbest radikallerin vücutta çok fazla olması hücrelere zarar verir. C ve E vitaminleri gibi antioksidanlar, hücreleri serbest radikallerin neden olduğu hasarlardan korumaya yardımcı olur. Bitki bazlı besinler yüksek antioksidan kaynaklarıdır. Bunlar arasında meyve- sebzeler hariç kepekli tahıllar ve kabuklu yemişler hatta kakao bulunur. Ek olarak, antioksidan özellikleri bakımından zengin meyve, sebzeler, tam tahıllar da tipik olarak lif bakımından yüksek, doymuş yağ ve kolesterol bakımından düşük, iyi vitamin ve mineral kaynaklarıdır. Bu özellikleri sebebiyle genel olarak antioksidan tüketmek hücre yenilenmesini artırır. Vücudunuz ihtiyaç duyduğunda bir diyete bağlı olarak ek antioksidan hap alabilirsiniz. Bu takviyeler sayesinde hastalıklara yakalanma riskini düşürebilirsiniz. Antioksidan ürünleri inceleyerek farklı markaların sunduğu seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Antioksidanların Faydaları

Antioksidan nedir sorusuna kısaca şu yanıt verilebilir: Hücreleri kalp hastalıkları, kanser ve diğer hastalıklardan korunmak için çok önemli olan moleküllerdir. Antioksidan bakımından zengin bir diyet, kan dolaşımında dolaşan zararlı serbest radikalleri temizleyerek birçok hastalık riskini azaltır. Bunun için günlük beslenmenize ek olarak antioksidan içerikli takviyeler alabilirsiniz. En kuvvetli antioksidan takviyeleri, zararlı bileşenleri geri çeviren maddeler olan konsantre formlar içerir. Antioksidan takviyeleri alınarak birçok hastalığın oluşması engellenir, ancak bu takviyeleri gerekenden daha yüksek dozda almak vücudunuza zarar verir. Bu sebeple bu ürünleri gereken dozdan daha fazla almak yerine diyetinize yeterli miktarda ekleyerek kalp sağlığınızı korur aynı zamanda kanser gibi bazı hastalıklara yakalanma riskini azaltabilirsiniz. Her ikisi de antioksidan vitaminleri olan C ve E vitamini açısından zengin beslenerek göz hastalıklarına yakalanma olasılığını da düşürebilirsiniz. Ayrıca mevcut katarakt hastalığına sahipseniz ilerlemesini yavaşlatabilirsiniz. Güneş kaynaklı olarak cilt lekelerine sahipseniz bunun için özel üretilen C vitaminli antioksidan serumlar kullanarak hücre yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Bu ürünleri günlük rutininize ekleyerek antioksidan faydalarından yararlanabilirsiniz. Antioksidan ilaçlar ve takviyeler almadan önce doktorunuza danışarak hareket edebilirsiniz.

Antioksidan Bulunan Besin Seçenekleri

Antioksidanlar, vücuttaki serbest radikalleri geri çevirerek hücre hasarını geciktirmeye yardımcı olabilecek bileşiklerdir. Antioksidan nelerdir ve hangi besinlerde yer alır sorularına şu yanıtlar verilebilir:

Tüm bu gıdaları tüketerek antioksidanların faydalarından yararlanabilir ve sağlığınıza dikkat edebilirsiniz. Ayrıca antioksidan besinler tarafından alındığı gibi takviye olarak da satılır. Bu takviyeleri satın alarak bilinçli kullanımla faydalarından yararlanabilirsiniz. Bağışıklık sistemi zayıflamış olanlar ve yoğun tempoda çalışanlar bu takviyeleri kullanabileceği gibi beslenme sorunu yaşayanlar da takviyelerden faydalanabilir.

Etkili ve Sağlıklı Antioksidan Çeşitleri

Serbest radikaller ve antioksidanlar arasında bir denge olması, vücudunuzun fizyolojik işlevini düzgün bir şekilde yerine getirebilmesi için gereklidir. Serbest radikaller vücudun onları düzenleme yeteneğini bastırırsa bir dizi insan hastalığını tetikler. Bu amaçla antioksidanlar bakımından zengin beslenmek gerekir. Antioksidan ne demek sorusuna; vücut hücrelerinin ürettiği gibi gıdalarla da alınan ve sağlık için önemli rol oynayan bileşiklerdir yanıtı verilebilir. Bu maddeleri çeşitli besinlerden ya da takviyelerden alarak, vücudunuzu hastalıklardan korumaya yardımcı olabilirsiniz. Sağlığınız için birçok faydası bulunan çeşitli antioksidan mineraller ve vitaminler vardır. Vücuttaki serbest radikal oluşumunu kontrol altına alan vitaminlerden biri olan E vitamini takviyelerde sıkça kullanılır. Bunun haricinde en güçlü antioksidan nedir sorusu da merak edilir. C vitamini; kronik hastalıklara yakalanma riskini düşüren ve cilt hastalıklarını engellemeye yardımcı olan bir antioksidan kaynağıdır. Yaban mersini antioksidan takviyesi dışarıdan alınan ürünler arasında en fazla tercih edilenlerden biridir, çünkü yüksek oranda C vitamini içerir. Daha fazla C vitamini tüketmek serbest radikalleri kontrol altına alır, bu da kronik rahatsızlıkların önüne geçilmesinde son derece etkilidir. Bu ürünleri satın alarak vücudunuza antioksidan takviyesi yapabilirsiniz. Aynı zamanda diğer bir takviye olan kollajen tozu seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Antioksidanlar Ne İçin Kullanılır?

İnsan metabolizmasının doğal bir parçası olan serbest radikallerin vücutta çok fazla bulunması vücut hücrelerine zarar verir. Düzenli ve kontrollü şekilde takviye kullanmak sağlığınız için önemlidir. Antioksidanlar, kronik hastalıklara yakalanma riskini düşürmeye yardımcı olduğu için beslenmenize antioksidan içeren gıdalar ekleyebilirsiniz. Serbest radikal oluşumuna neden olan şeyler genellikle yaşamsal faaliyetlerdir. Hava kirliliğine ya da uzun süre güneşe maruz kalmak bu moleküllerin çok fazla artmasına ve vücuda zarar vermesine sebep olur. Bu sebeple özellikle bu dış etkenlere çok fazla maruz kalıyorsanız antioksidan bakımından zengin beslenip, ihtiyaç halinde antioksidan takviyesi alabilirsiniz. Takviyeler genellikle çeşitli E ve C vitaminleri formlarında bulunur. Hücre koruması sağlamanın yanı sıra, E vitamini bağışıklık sisteminin işleyebilmesi için hayati bir öneme sahiptir. Böylece serbest radikallerin vücudunuzdaki olumsuz etkilerini kontrol altına alabilirsiniz. Bu vitamin aynı zamanda görme yeteneğinin korunmasına da yardımcı olur ve yaşa bağlı katarakt riskini azaltır. C vitamininin faydaları arasında ise bağışıklık sistemini korumak, doğum öncesi sağlık sorunlarını gidermek, göz hastalıklarına ve hatta cilt kırışıklıklarına engel olmak yer alır. Tüm bu faydaları sağlayan antioksidan fiyatlarını inceleyip bütçenize uygun olanları satın alabilirsiniz. Aynı zamanda ihtiyacınızı karşılayacak pastil çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Antioksidan Takviye Seçenekleri Akakçe’de

Vücut hücreleri, yiyecek eksikliğinden virüs enfeksiyonuna kadar çok büyük tehditlerle karşı karşıyadır. Bir diğer sürekli tehdit, serbest radikal adı verilen kimyasallardan gelir. Vücutta çok yüksek seviyelerde serbest radikal bulunması hücrelere ve genetik materyale zarar verir. Bu serbest radikaller besinleri enerjiye dönüştürmenin bir sonucu olarak oluşabildiği gibi sigara dumanı, egzersiz, güneş ışığı gibi farklı etkiler de oluşumlarını artırır. Kronik kalp hastalıkları ve kanser dahil olmak üzere birçok hastalığa sebep oldukları için bu ürünlerle savaşmak üzere beslenme rutinine antioksidan eklenmesi gerekir. Antioksidan ne işe yarar sorusu takviye almayı düşünenlerin aklına takılabilir. Vücudunuzdaki serbest radikallerin etkisini geri çeviren moleküller antioksidanlardır. Bu sebeple vücuda antioksidan alımını artırmak gerekir. Vücuttaki serbest radikallerin olumsuz etkilerini kontrol altına almak için antioksidan besinlerden yararlanabileceğiniz gibi ayrı olarak takviyelerden de alabilirsiniz. Ancak bunu takviyelerle yapacaksanız düzenli kullanmalı ve gerekirse doktorunuza da danışmalısınız. Antioksidan çeşitlerini ve markaları inceleyerek takviyeleri kullanabilirsiniz. Bu takviye çeşitlerine Akakçe üzerinden ulaşabilir, fiyat sıralaması yaparak bütçenize uygun seçimler yapabilirsiniz.