Kolajen

Kolajen Fiyatları

1.057 farklı Kolajen için fiyatlar listeleniyor.

Collagen Forte Kolajen Solgar Kolajen Suda Collagen Kolajen Voonka Kolajen Day2Day Kolajen Doppelherz Kolajen

adet En Ucuz KolajenlerTümü

Fiyatı Düşen KolajenlerTümü

Çok Satanlaradet En UcuzEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatDiğerEn Yüksek PuanEn Yeniler

TabletSıvıTozYetişkin250 TL üstüSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 45Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Türü Kullanıcı Türü SatıcıToplam 111 satıcı. Ürün Puanı

Vitamin ve MineralBalık YağıProbiyotikGlukozaminAntioksidanPropolisHasta BeziTansiyon AletiNebulizatörCollagen Forte KolajenSolgar KolajenSuda Collagen Kolajen

En Çok Karşılaştırılan Kolajenler

Kolajen Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Kolajen & Collagen

Kolajen, vücutta var olan bir proteindir. Bu protein tırnaktan kıkırdak dokusuna kadar her alanda bulunur. Cildin gençliğinden güzelliğine kadar hemen her alanda kolajenin etkileri yadsınmaması gereken bir konudur. Kolajen, vücutta olmasına karşın belirli bir yaştan sonra yetersiz gelir. Bu durumda kolajen takviyesi almak gerekir. Kolajen alımının miktarı kişiye göre değişir. Vücudun doğru şekilde beslenmesini sağlayan kolajen miktarının yaşlandıkça değerini kaybetmesi ve eksilmesi cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olur. Yaşam ve gençlik için son derece gerekli olan kolajen çeşitlerinin belirli bir yaştan sonra tüketilmesi gerekir. Kolajen çeşitleri kullanım amacına göre değişiklik gösterir. İhtiyacınız olan kolajen çeşidini ve miktarını bilmeniz beklediğiniz performansı elde etmek açısından son derece önemlidir. Voonka ürünlerini ve kolajen markalarını inceleyerek alacağınız ürüne karar verebilirsiniz.

Kolajen Collagen Nedir? Kolajen Nelerde Bulunur?

Kolajen takviyesi doktorların üzerinde çok araştırmalar yaptığı ve kullanımını önerdiği bir konudur. Doğru şekilde ve miktarda kullanılan kolajen, organları bir arada tutar. Cildin yapısının bir araya gelmesini sağlayan bu protein, vücudun temel taşıdır. Vücutta genel olarak yaşlandırma etkilerini durdurmak için kolajen kullanılır. Çünkü yaşlanmanın en önemli nedeni kolajenin eksilmesidir. Kolajen ihtiyacı dönem dönem artış gösterir. Her insanda belirli bir yaştan sonra yılda %2 oranında kolajen seviyesi azalır. Ancak, menopoza girilmesi ile birlikte bu oran %50 miktarında azalır. Bu nedenle erken yaşlarda kolajen alınması gerekir. Vücutta bir kırık meydana geldiğinde kemik suyu kaynatılmasının nedeni kolajeni arttırmaktır. Kişisel olarak değişen kolajen ihtiyacı vücutta yenileme ihtiyacı ortaya çıktığında takviye edilir. Birçok insan "kolajen nelerde bulunur?" sorusunun cevabını merak eder. Kolajen en çok et ve et suyu, sarımsak, yumurta beyazı, portakal ve avokado gibi besinlerde bulunur. Bunun yanı sıra kolajen üretimini arttıran toz, tablet ya da jel formu başta olmak üzere birçok ürün hazır olarak satışa sunulur. Kolajen tozu sıklıkla tercih edilen bir üründür. Farklı markalar tarafından satışa sunulan ürün seçenekleri anti-aging olması sayesinde sıklıkla tercih edilir. Özellikle spor yapan ya da 35 yaş üstündeki kişilerin kullanması önerilen kolajen çeşitleri, farklı içeriklere sahiptir. Ürün seçimi yaparken molekül ağırlığına dikkat edilmeli, içerikleri özenle incelenmelidir.

Kolajen Collagen Uygun Fiyatlarla Akakçe’de

Collagen alırken miktar kişiden kişiye ve ihtiyaca göre değişiklik gösterir. Örneğin; anti aging etkisi için kullanılan kolajen ile kırıklar için kullanılan kolajen miktarı aynı değildir. Ürün seçeneklerinin düzenli kullanılması gerekir. Cildin kendini yenileme süreci 2 - 3 ay içinde tamamlanır. Her gün kullanılması ürünün etkisini göstermesini sağlar. Ancak burada da rutin oluşturmak ve belirli periyotlarda ara vermek kişiden kişiye değişiklik gösterir. Vücut, etkilerini ortaya koymaya genel olarak 21 gün sonra başlar. Birçok insan kolajen hapı ya da tozunun kiloya sebep olduğunu düşünür. Fakat uzmanlar kolajenin bir protein olduğunu tek başına kiloya sebep olmadığını ortaya koyar. Collagen takviyesi bir nevi ek gıdadır. Kolajen fiyatları ise değişiklik gösterir. Fiyatlara etki eden birçok konu vardır. Bunlardan ilki ürünün içeriğidir. Zenginleştirilmiş içerikli ve etkisini çok hızlı şekilde gösteren güvenilir markaların collagen fiyatları diğerlerine kıyasla daha yüksek segmentte yer alır. Bunun yanı sıra ürünün büyüklüğü de fiyatlara etki eden etmenler arasındadır. Alışveriş esnasında ürünün miktarını ve ihtiyacınızı göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca, Black Friday İndirimleri takip edilerek ihtiyacç duyulan kolajen ürünleri indirimli fiyatlarla temin edilebilir.

Kolajen Collagen Faydaları Nelerdir?

Kolajen, vücudun birçok yerine olumlu yönde fayda sağlayan bir proteindir. Kolajenin en önemli faydası cildin yaşlanma etkilerini engellemesi ve azaltılmasıdır. Vücudun zamana bağlı olarak sarkmasının ve kırışıklıkları oluşturmasının ana sebebi olan kolajen miktarının azalması, takviye gıdalarla engellenir. Kolajen çeşitlerinin ağızdan içilebilmesinin yanı sıra krem formunda olan seçenekleri de vardır. Kolajen serum cilde içeriden verilen desteğin yanı sıra, dışarıdan da onarır. Kolajenin yaşlanma etkilerini gidermesinin yanı sıra, ağrılara da iyi geldiği ortaya konmuştur. Kemiklerde zamana bağlı olarak meydana gelen ağrı ya da kırıkların iyileşmeme problemi collagen serum takviyesi alarak engellenir. Kolajenin faydaları bunlarla da sınırlı değildir. Kolajen takviyesi saç dökülmesinin de önüne geçer. Düzenli kullanımda vücuttaki dokuların onarılmasını sağlayarak dökülme problemini durdurur. Vücuttaki kuruluk problemini engelleyen kolajen, pul pul dökülme sorununu da iyileştirir. Özellikle hyaluronik asitle zenginleştirilen kolajen takviyesi cildinizdeki leke, kuruluk ve kızarıklık gibi problemlerin tedavisine katkı sağlar. Kolajenin yaraları iyileştirme konusunun da üzerinde durulmalıdır. Ciltte çeşitli sebeplerle meydana gelen yaralar kolajen alımı ile kısa sürede iyileşir. Bunların yanı sıra sindirim sistemini düzene sokarak metabolizmayı hızlandırır. Tüm bu faydalarıyla dikkat çeken kolajen vitamini uygun fiyatlarla almak için incelemeler yapabilir kullanıcı yorumlarına da göz atabilirsiniz.

Kolajen Collagen Kullanırken Bilmeniz Gerekenler

Kolajen her ne kadar faydalı bir protein olsa da doğru şekilde ve miktarda kullanılmadığı takdirde zararlıdır. Özellikle hassas bünyeye sahip olan kişilerin uzman desteği ile kolajen almaya başlaması gerekir. Kolajenin kullanılması gereken miktar ve ne kadar süre ile kullanılması gerektiğine uzman kontrolünde karar verilmesi oldukça önemlidir. Kolajen kullanan kişiler ilk olarak içeriğini incelemelidir. Ürünün içerisinde yer alan herhangi bir maddeye karşı alerjinin oluşup oluşmadığı kontrol edilmelidir. Özellikle; hamileler, emziren anneler ve diyabet hastaları kullanmadan kolajen önce uzman bir kişi ile görüşmelidir. Aynı zamanda kolajen krem kullanmadan önce de alerji testi yapılmalıdır. Alerji testi yapılırken bileğin küçük bir bölümünde değerlendirme yapılmalı, herhangi bir reaksiyon ile karşı karşıya kalınırsa kesinlikle ürün kullanılmamalıdır. Collagen tabletin yan etkileri arasında ishal ve yorgunluk hissi yer alır. Metabolizmanın aktif hale gelmesi sonucu oluşan bu etkiler ilk zamanlar normaldir. Fakat yan etkiler ağırlaşırsa kolajen kullanımı durdurulmalı ve uzman bir hekimle görüşülmelidir. Bunların yanı sıra kolajen tipleri Tip 1, Tip 2 ve Tip 3 olmak üzere kategorilere ayrılır. Kullanılan ve iyileştirilmek istenen bölgeye uygun olan kolajen çeşidine uzman bir kişi karar vermelidir.

Kolajen Nasıl Kullanılır?

Kolajen kullanılırken düzen çok önemlidir. Günlük ya da haftalık kolajen miktarına karar verildikten sonra düzenli kullanılmaya başlanmalıdır. Kolajen tabletin başarılı sonuç vermesi düzenli kullanım sonucu oluşur. Genellikle kolajen tablet ve toz çeşitleri yaklaşık 12 hafta sonra pozitif etkilerini göstermeye başlar. Kolajen kullanırken düzenli olarak egzersiz yapılmalı ve bol bol su tüketilmelidir. Tek başına kolajen kullanımı yeterli değildir. Ek gıdalarla ve aktivitelerle desteklenmesi çok önemlidir. Bunun yanı sıra sigara kullanılmamalı ve direkt olarak güneşe maruz kalınmamalıdır. Kolajen kullananlar güneş koruyucu ürünleri her mevsim kullanmalıdır. Ayrıca düzenli olarak uyumalı, şeker ve rafine gıdalardan uzak durulmalıdır. Kolajen çeşitleri farklı miligramlarda satışa sunulur. Bazı kolajen çeşitleri saf iken, bazıları farklı vitaminlerle zenginleştirilir. Genel olarak C vitamini ve hyaluronik asit kolajenlerin zenginleştiği içerikler arasında yer alır. Her ne kadar doğal besinlerde kolajen bulunsa da uzmanların önerdiği miktara erişilmesi tek başına yeterli değildir. Siz de akakce.com üzerinden en ucuz collagen maske çeşitlerini inceleyerek seçim yapabilir ve sağlıklı görünebilirsiniz.