Deprem Çantası

Deprem Çantası Fiyatları

57 farklı Deprem Çantası için fiyatlar listeleniyor.

Arama Takip Listem Sepetim
Kızılay Deprem Çantası Süper Bag Deprem Çantası Platoon Deprem Çantası FirstPlus Deprem Çantası Eagle Deprem Çantası Oem Deprem Çantası

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 3Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası İçerik Ürün Puanı

Gazlı BezPamukSoğutucu SpreySıcak KompresVitamin ve MineralBalık YağıHasta BeziKolajenTansiyon AletiKızılay Deprem ÇantasıSüper Bag Deprem ÇantasıPlatoon Deprem Çantası

Deprem Çantası Yorumları ve Önerileri

 • AA201 yorum
  543 beğeni
  ParstekParstek Yatak Başı Deprem El ÇantasıAsuman A. 11 Kasım 2020
  Parstek Yatak Başı Deprem El Çantası
  Deprem çantasının küçük olması acil durumlarda avantaj sağlayabilir. İçindeki malzemelerin kalitesi iyi. Fener pil düdük maske gibi öncelikli lazım olabilen ürünler bulunuyor. Çıkarıp size göre acil malzemeleri de ekleyebiliyorsunuz. Başucunda olsun küçük olsun diyenler için yeterli olabilir.
  • Alışverişçi resmi
 • GK174 yorum
  502 beğeni
  ParstekParstek Askeri Acil Durum Afet ve Deprem ÇantasıGülnur K. 11 Kasım 2020
  Parstek Askeri Acil Durum Afet ve Deprem Çantası
  Çanta epey büyük ve çok gözlü olduğu içine içi epey dolu dolu geliyor. Hatta büyük olduğu için ekleme yapılabilir.Yiyecekten ilk yardıma çoraptan şarj aletine acil durumda gereken eşyalar çantanın içinde bulunuyor. Kalitesi bakımından tatmin ediyor. Araçta bulundurulması iyi olabilir.
 • ŞK249 yorum
  659 beğeni
  ParstekParstek Mega Doğal Afet ve Deprem ÇantasıŞeyma K. 11 Kasım 2020
  Parstek Mega Doğal Afet ve Deprem Çantası
  Çanta normal sırt çantaları gibi omuzda veya elde taşınabilecek şekilde tasarlanmış. Gözleri geniş, içinde eve girilemeyen durumlarda ihtiyaç duyulabilecek powerbank çorap gibi ürünlerin yanı sıra ilk yardım malzemeleri de bulunuyor. Küçük bir aile için yeterli olabilir. Bazı malzemeler gereksiz gibi geldi, çıkarıp kendiniz de ekleyebiliyorsunuz.
  • Alışverişçi resmi
Tüm yorumları gör

Deprem Çantası Sıkça Sorulan Sorular

Deprem Çantası

Deprem, yerkürenin sismik hareketleri sonucunda meydana gelen bir doğa olayıdır. Deprem hattı üzerinde yer alan Türkiye’de sık sık büyük ve küçük çaplı depremler yaşanır. Yaşadığınız binanın hasar alması durumunda evinizin dışındaki açık alanlarda tehlike geçene kadar kalmanız gerekebilir. Bu durumda temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için yanınıza bir deprem çantası alabilirsiniz. Bu süreçte “Deprem çantası nedir?” sorusu merak edilebilir. Deprem çantası; acil tahliye gerektiren durumlarda temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek malzemelere sahip çantadır, denebilir. Öğretmenler ve idareciler okul deprem çantası hazırlayarak toplu kullanım alanlarını hazır hale getirir. Sınıf deprem çantası da öğrenciler için uygun malzemelerle hazırlanır. Bu çantada hayatta kalabilmenize yardımcı olan ürün ve malzemeler bulunur. Deprem çantası bulunması gerekenler için detaylı bir liste oluşturabilirsiniz. Afet sonrası yardım ekipleri size ulaşana kadar 72 saat deprem çantası içindeki ürünlerle günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. “Deprem çantası ne zaman kullanılır?” sorusu da sıklıkla merak edilir. Bu deprem çantasını doğal afet yaşandıktan sonra yardım ekiplerinin size ulaşana kadar kullanabilirsiniz. Hem gıda hem de battaniye, kıyafet gibi ihtiyaçlarınızdan oluşan bir çantayı her zaman kapınızın yanında hazır bulundurmanız gerekir. Olası tehlike anında çanta hazırlamak hayatınızı tehlikeye atabileceği için her zaman evinizde hazır bir deprem çantası bulundurmalısınız. Bunun için de deprem çantası malzemeleri listesi oluşturduktan sonra bütçenize uygun çanta ve malzemelere göz atabilirsiniz. Eğer deprem çantasını kendiniz hazırlamak istemiyorsanız piyasada temel ihtiyaçların bulunduğu deprem çantalarından satın alabilir; 2 kişilik, 3 kişilik, 4 kişilik, 5 kişilik deprem çantası çeşitlerinden size en uygun olanları tercih edebilirsiniz.

Deprem Çantası Nasıl Hazırlanır?

Depremin yıkıcı etkilerine karşı farklı önlemler almak mümkündür. Bireysel önlemlerin başında bir afet paketi hazırlamak yer alır. İlaçlarınızı, ilk yardım malzemelerini, yiyecek ve ısınma için gerekli olan malzemeleri bir arada bulundurabilirsiniz. Malzemeleri gelişigüzel almaktansa hazır deprem çantası listesi oluşturarak seçim yapmak fayda sağlayabilir. Deprem çantasında bulunması gerekenler hakkında detaylı bir araştırma yaparak liste oluşturmak mümkündür. Çantanızı hazırlarken ailenizde kaç kişinin olduğunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Kalabalık bir aileniz varsa ihtiyacınız olan malzemelerin miktarı artacağından büyük deprem çantası çeşitlerinden alabilirsiniz. Büyük deprem çantaları gıda ürünlerinden çadıra kadar pek çok malzemeyi bir arada bulundurmanıza olanak tanır. Bu ürünler sadece evde değil iş yerlerinde, okullarda ve sınıflarda da bulundurulur. Örneğin çocuğunuz varsa okulundaki önlemlere bakabilir okul için deprem çantası kontrolu yapabilirsiniz. “Okul için deprem çantası ne işe yarar?” düşünüyorsanız; genel anlamda deprem çantası için duyulan ihtiyaçların hepsi okul için de geçerlidir. Olası bir depreme çocuğunuz okulda yakalanırsa ihtiyaçlarını karşılayacak bir çantanın bulunması faydalı olur. “Deprem çantası nasıl hazırlanır?” araştırması yaparak ve ihtiyaçlarınızı belirleyerek hem eviniz hem de okul için bir hazırlık yapabilirsiniz. Deprem çantanıza belli bir kullanım ömrü bulunan yiyecek ve pilleri koymayı ihmal etmemelisiniz. Eğer deprem çantasını kendiniz hazırlamak istemiyorsanız sizin için tüm ihtiyaçların düşünülerek hazırlandığı deprem çantalarından satın alabilirsiniz.

Deprem Çantasında Neler Olmalı?

Doğal bir afetten sonra “Hangi malzemelere ihtiyaç duyulur? ya da “Deprem çantasında neler olmalı?” diye merak edebilirsiniz. Deprem çantasına eklenmesi gerekenler, evinizin dışında vakit geçirmeniz gerektiğinde temel ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olacak malzemelerdir. Hazır deprem çantası listesinde bulunan malzemeleri düzenli olarak kontrol ederek bozulan ya da kullanım ömrünü dolduran ürünleri yenisiyle değiştirebilirsiniz. Deprem çantası malzemeleri listesinden hangi ürünlerin bozulabileceği ve bozulan malzemelerin yerine hangi malzemelerin konulması gerektiği hakkında çocuklarınızı da bilgilendirebilirsiniz. “Deprem çantası içinde ne olmalı?” diye düşünüldüğünde akla ilk olarak ilk yardım çantası gelir. Herhangi bir yaralanmada ilk yardım çantasından faydalanabilir, yardım ekibini beklerken zaman kaybetmemiş olursunuz. İlk yardım çantasına ilaçları tek tek koymak yerine bölmeli bir ilaç kutusu içine koyarak hepsine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hangi ilacın ne işe yaradığına dair küçük notlar da hazırlayabilirsiniz. Ağrı ve sakatlıklarda kullanılan kinesio bant çeşitlerine ilk yardım kutularında yer verebilirsiniz. Çadır da sarsıntı sonrası ihtiyaç duyabileceğiniz önemli malzemelerden biridir. Çadırlı deprem çantası önemi eviniz hasar gördüğünde ya da kapalı alanlara girmek istemediğinizde ortaya çıkar. Deprem çantası malzemelerini ve çadırları evinizde kolay ulaşabileceğiniz yerlere yerleştirmeniz gerekir. Böylece acil durumlarda arayarak zaman kaybetmemiş olursunuz.

Deprem Çantası Nerede Durmalı?

Afet paketini hazırlamak kadar nerede duracağını da önceden belirlemeniz gerekir. “Deprem çantasına ne koyulur?” sorusundan sonra aklınıza bunu nereye koyacağınız sorusunun gelmesi mümkündür. Panikle evden çıkmaya çalışırken çantanızı aramakla uğraşmamak için kolay ulaşabileceğiniz bir yere yerleştirebilirsiniz. Deprem çantasını bulmaya çalışmak sizi sarsıntı anında zor durumda bırakabilir. Evinizde hazırladığınız çantanızı evin girişine en yakın noktaya koyabilirsiniz. İş yerindeki malzemeleri de masanızın yanına ya da yakınında bulundurabilirsiniz. Depreme her zaman hazır olabilmek için aracınızda da deprem çantası kiti bulundurmanız size avantaj sağlayabilir. Okulda, işte ve evde ihtiyaç duyulan deprem çantası içindekiler listesi şu şekilde sıralanabilir:

Deprem Çantası Fiyatları

“Profesyonel deprem çantası nereden alınır?” diye merak edebilirsiniz. Kaliteli malzemelerle dolu olan profesyonel deprem çantası ucuz ve yüksek fiyatlı seçeneklerle karşınıza çıkar. Aile bireylerinizin tamamı için yeteri kadar malzeme içeren paketlerden dilediğinizi seçebilirsiniz. Kalabalık aileler için geniş içerikli çantalar oldukça idealdir. Çekirdek bir aileye sahipseniz mini deprem çantası ihtiyacınızı karşılar. Küçük deprem çantası eşyaları almak için büyük deprem çantalarına oranla daha düşük bir bütçe ayırabilirsiniz. Böylece ailenizin büyüklüğüne göre alacaklarınızı optimize ederek finansal açıdan avantaj sağlayabilirsiniz. Deprem çantasında olması gerekenler markalarına bağlı olarak farklı fiyat aralıklarında yer alır. Fiyat karşılaştırmaları yaparak bütçenize en uygun ürünleri belirleyebilirsiniz. Kampanyalardan ve indirim fırsatlarından yararlanarak kaliteli ilk yardım, ısınma, yiyecek ve temizlik ürünlerine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Birçok markanın farklı modellerini bir arada incelemek için deprem çantası fiyatlarını listeleyerek seçeneklere göz atabilirsiniz. Kişi sayısına göre çantanın içerisinde bulunan parça sayısı da değişiklik gösterir. 20, 29, 87 parça içeren afet paketlerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Bu paketlerin içinde yetişkin ürünlerinin yanı sıra çocuklarınıza uygun malzemelerin bulunmasına da dikkat edebilirsiniz.

Deprem Çantası Seçenekleri Akakçe’de

Deprem çantası satın alırken malzemeleri tek tek pakete eklemek yerine hazır deprem çantalarından faydalanabilirsiniz. En ince ayrıntısına kadar düşünülerek oluşturulan hazır deprem çantalarıyla afet sonrasına hazırlıklı olabilirsiniz. Hazır afet paketleriyle ilgili kullanıcı yorumları tercih sırasında size fayda sağlayabilir. Deprem çantası modelleri arasında karar vermekte zorlanırsanız kullanıcı yorumları yol gösterici olur. Deprem çantası satan yerler çantanıza yerleştirebileceğiniz malzemeleri de size sunar. Düzenli kullanmak zorunda olduğunuz ilaçları, gıda ürünlerini, battaniye, çakmak, fener gibi ihtiyaçlarınızı da deprem çantanızda bulundurmanız gerekir. Deprem çantası alırken indirim fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Profesyonel ürünlerden mini paketlere kadar ihtiyacınız olan her ürünü bir arada bulabilirsiniz. “En iyi deprem çantası kaç lira?” diye düşünüyorsanız fiyat karşılaştırması yapmak faydalı olur. Farklı markalar tarafından oluşturulan modeller arasından ailenizin ihtiyaçlarını karşılayacak en uygun ürünleri inceleyebilirsiniz. Az parçalı ya da geniş kapasiteli ürünlerden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Çantanızın su geçirmez özellikte ve dış etkenlere karşı dayanıklı olmasını istiyorsanız ona göre inceleme yapmanız önemlidir. Su geçirmez çantalar malzemelerin daha güvende kalmasına yardımcı olur. Kaliteli ve ucuz deprem çantası çeşitlerini Akakçe üzerinden satın alabilirsiniz.