Gazlı Bez

Gazlı Bez Fiyatları

273 farklı Gazlı Bez için fiyatlar listeleniyor.

OctaCare Gazlı Bez Kuteks Gazlı Bez Betagauze Gazlı Bez Freely Gazlı Bez Damla Gazlı Bez Roll Gazlı Bez

Fiyatı Düşen Gazlı BezlerTümü

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

ÖncekiSayfa: 1 / 12Sonraki

Filtrele
Markası Kolay Sipariş Ürün Puanı
Fiyatı0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü

Yara BandıBandajSıcak KompresFlasterDeprem ÇantasıEcza DolabıPamukSıcak Su TorbasıSoğutucu SpreyOctaCare Gazlı BezKuteks Gazlı BezBetagauze Gazlı Bez

En Çok İlgi Gören Gazlı Bezler

Bunlara Da Bakabilirsiniz

Gazlı Bez Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Gazlı Bez Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Gazlı Bezler hangileri?

Bugün Akakçe'de 273 farklı model arasında

En çok satan Gazlı Bezler hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Gazlı Bez:
  1. OctaCare 7.5cm x 7.5cm 100'lü 4 Paket Steril Emici Kompres
  2. Octacare Gaz Kompres (gazlı Bez) 100'lü Spanç
  3. Kuteks 7.5cm x 7.5cm 100'lü Steril Gaz Kompres
  4. STERİL HİDROFİL GAZLI BEZ 30X80 İKİ PARÇA 150 AD
  5. Betagauze 7.5cm x 7.5cm 25'li 400 Adet Steril Kompres

Gazlı Bez

Günlük hayatta farklı sebeplerden dolayı kazalar yaşanabilir. Bu kazaların görüldüğü durumlarda yaraların tedavi yöntemi son derece önemlidir. Özellikle uzman kontrolüne kadar yaranın herhangi bir şekilde enfeksiyon kapması engellenmelidir. Bu doğrultuda açık yaraların risk içermeyecek şekilde kapatılması için virüs ve bakterileri öldüren farklı medikal sıvılar kullanılır. Bu sıvıların yara bölgesine en iyi şekilde uygulanması için kullanılması gereken belirli bez türleri bulunur. Gazlı bez olarak bilinen bu bezler genellikle pamuk malzemelerden üretilir. Yaralı bölgenin üzerinde koruyucu görev üstlenmesinin yanında yara bölgesine ilaç uygulanmasını da sağlar. Bu noktada son derece kullanışlı olan bu bezlerin kullanımı için önemli parametreler vardır. Özellikle yaranın üzerinde tedavinin en iyi şekilde uygulanabilmesi için sıvının bez tarafından çekilmesi gerekir. Bu doğrultuda hidrofilik özellik gösteren bezlerin tercih edilmesi şarttır. Farklı boyutlarda ve paketlerde olacak şekilde seçilen bu bezlerin kullanımı ile yaralı bölgenin enfeksiyona yakalanma riski önemli oranda düşer. Medikal anlamda en iyi ürünleri kullanıcılar ile buluşturan Kuteks, D’S Sağlık, B-good, Alvita ve Dermateks gibi markaların kaliteli modelleri Akakçe’de rahatlıkla bulunabilir.

Gazlı Bez Ne İşe Yarar?

Pamuklu gazlı bez modelleri en küçük kurumlardan başlayarak büyük ve kalabalık kurumlara kadar ilkyardım dolaplarında bulunur. Bu durum sürekli olarak bu bezleri gören kullanıcıların “Gazlı bez nedir?” sorusunun cevabını merak etmesine sebep olabilir. Bu bezlerin birden fazla işlevi vardır. İlk işlevi yara üzerine uygulanması gereken solüsyonu ya da süspansiyonu tutmaktır. Sıvı emebilecek şekilde tasarlanan bu bezler hidrofilik özellik gösterir. Bu sayede bez üzerine dökülen sıvılar bez tarafından kolayca emilir. Emilen sıvının yara üzerine gelecek şekilde ayarlanması sağlanır. Bu durum tedavi için son derece önemlidir. Bu şekilde yara üzerinde bulunan bezin içinde yüksek miktarda solüsyon bulunması sağlanır. Tedavide ve iltihap önlemede kullanılan solüsyonların bu şekilde gazlı bez spanç içinde bulunması büyük avantaj sağlar. Bu sayede yaranın ihtiyaç duyduğu steril ortam uzun süre boyunca sağlanabilir. Buna ek olarak gazlı bez rulo seçeneklerinin tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise boşluklu yapıda olmasıdır. Bu durum bezin içine hava girmesine izin verir ve bu da yaranın iyileşmesi için son derece önemlidir.

Gazlı Bez Çeşitleri

Hidrofilli gazlı bez modelleri arasında farklı çeşitler görülebilir. Bu çeşitlerin arasındaki ayrımlar özellikle kullanım farklılıklarından kaynaklanır. Buna ek olarak boyut ve paketleme farkları da birbirinden değişik ürünlerin medikal anlamında tercih edilmesini sağlar. Bu noktada kullanılan ürün çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

Kullanılan bezlerin üretimi genellikle pamuk malzemeden yapılsa da bu durum farklılık gösterebilir. Kullanılan malzemelere göre bezlerin emiş gücü arasında da önemli ayrımlar olabilir. Bu durum uzun süreli bandajlar için de önem teşkil eder. Tek seferde daha yüksek emiş sağlayan bezler ile pansuman periyotlarının uzatılması söz konusu olabilir. Bu durum özellikle bezin tek seferde bünyesine aldığı solüsyon miktarı ile ilgilidir. Uygulanan tedavi yöntemine ve kişide bulunan yaranın durumuna göre bu şekilde farklı hidrofilik özelliklere sahip bezler tercih edilebilir. Bunlara ek olarak yara boyutlarına göre kullanılan bezin boyutunun belirlenmesi gerekir. Standart durumlar için belirli boyutlar bulunsa da beklenenden küçük yaralar için büyük ürünlerin kesilerek küçültülmesi, büyük yaralar için de birden çok küçük bezin birleştirilmesi gerekebilir. Bu doğrultuda gazlı bez 30x80 gibi standart boyutlar tercih edilebilir.

Gazlı Bez Kullanımı

Top gazlı bez modelleri hastane ve poliklinik gibi merkezler için son derece önemlidir. Bu merkezlerde uygulanan tüm tedavilerde açık yaralar oluşabilir. Oluşan açık yaraların hava ile bile kontrolsüz şekilde temas etmemesi gerekir. Bu şekilde kontrolsüz temas durumlarında istenmeyen kontaminasyonlar oluşabilir. Bu nedenle gazlı bez 100 metreye kadar uzunluklarda tercih edilebilir. Kullanılan bez ürünlerinin uzunluğuna ve miktarına karar vermeden önce kullanım amacının göz önünde bulundurulması gerekir. Bu doğrultuda profesyonel sağlık kuruluşları için rulo formunda olan gazlı bez 90x100 boyutlarında tercih edilebilir. Buna ek olarak amatör kullanımlar için de kullanım miktarının belirlenmesi önemlidir. Steril olacak şekilde üretilen ve paketlenen bu bezlerin kullanımı için önerilen tarihler bulunur. Bu tarihlerin dolmaması için yeterli ve gerekli miktarda alım yapılmalıdır. Özel kuruluşlarda kullanılacak ürünler özellikle ilkyardım dolabına yerleştirmek için önemlidir. Bu sayede beklenmeyen kazalarda kişiye ilkyardım yapmak için iş arkadaşları müdahale edebilir. Bu bezlerin kullanımı sırasında paket açılmadan önce kişinin ellerini dezenfekte etmesi şarttır. Uygulama sonrasında bezin yapıştırılması için gazlı bez bandı bulundurmak da son derece önemlidir.

Özel Gazlı Bez Modelleri

Vazelinli gazlı bez gibi modeller bu alanda özel ürünler arasında sayılabilir. Bu özel ürünler bezin ana kullanım amacına ekstra bir fonksiyon eklemek için tercih edilir. Kullanılan eklentiler sayesinde ekstra işlev kazanan bez tek seferde iki işi yapabilir. Bu noktada vazelin kullanımı cildin nemli tutulması için önemlidir. Yaralanma durumlarında kullanılan ilaçların da etkisiyle yara bölgesi önemli oranda kurur. Bu kuruma durumu bölgenin kendini gereken hızda iyileştirmesini engelleyebilir. Buna ek olarak bölgede oluşan gerilme sebebiyle cilt üzerinde çatlaklar ve yara izleri görülebilir. Tüm bu durumları engellemek için vazelin içerikli bezler tercih edilebilir. Paketlenme öncesinde eklenen vazelin içeriği ürünün kullanım süresi boyunca etkilidir. Benzer şekilde farklı amaçlar doğrultusunda parafinli gazlı hidrofil bez ürünleri de tercih edilebilir. Kullanılan bu ekstra ürünlerin eklenmesi paket açılımından sonra da yapılabilir. Bu durum özellikle sağlık kuruluşlarında bilinen bir durumdur. Amatör kullanıcılar ise doktorlarının yönlendirmesine göre önceden hazırlanmış bezleri tavsiye edebilirler. Bu şekilde eklentiler içeren gazlı bez fiyatı diğer seçeneklere göre daha yüksek etiketlerine sahip olabilir.

Steril Gazlı Bez Fiyat Seçenekleri

Steril gazlı hidrofil bez 5x5 gibi pek çok farklı boyuta sahiptir. Kullanılan bu boyutlar özellikle hastane gibi sağlık kuruluşları için son derece önemlidir. Farklı boyut seçenekleriyle değerlendirilmeye hazır bezlerin bulunması bandaj hazırlama işlemini de büyük oranda hızlandırır. Aynı zamanda hastane ortamında çok sık kullanılan bu bez ürünlerinin en iyi şekilde uygulanması için boyutunun uygulama bölgesi ile uyumlu olması da gerekir. Piyasada bulunan bunca ürün çeşidi arasında karar vermeden önce kullanım amacının ve ihtiyaçların iyi belirlenmesi gerekir. Bu noktada geniş ürün yelpazesi arasından en iyi ürünlere göz atarak gazlı hidrofilli bez satın almak için Akakçe’yi tercih edebilirsiniz. Kaliteli ve çok sayıda seçenek içinde ihtiyacınız olan tüm ürünleri inceleyebilir, isteklerinize uygun aramalar yapmak için filtre seçeneklerini kullanabilirsiniz. Siz de kozmetik, kişisel bakım ana kategorisinde yer alan sağlık ürünleri kategorisinin hemen altındaki ilk yardım ürünleri içinde gazlı bez seçeneklerini bulabilirsiniz. Yılın her döneminde düzenlenen birbirinden farklı kampanyaları takip ederek ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünler için en avantajlı ve en uygun fiyat seçenekleriyle alışveriş yapma fırsatını sakın kaçırmayın!