Palit Ekran Kartı

Palit Ekran Kartı Fiyatları

28 farklı Palit Ekran Kartı için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • MarkasıPalit
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4070
 • Ekran Kartı ModeliRTX 4060
 • RAM16 GB
 • RAM12 GB
 • ChipsetAMD
 • ChipsetNVIDIA
 • RAM TipiGDDR6
 • RAM TipiGDDR6X
 • Fiyatı0 - 7.500 TL
 • Fiyatı7.500 - 12.500 TL
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 2 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • MarkasıPalit
Fiyatı 0 - 7.500 TL 7.500 - 12.500 TL 12.500 - 17.500 TL 17.500 - 25.000 TL 25.000 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerTümünü GösterEkran Kartı ModeliTümünü GösterRAMTümünü GösterChipsetRAM TipiRAM ArabirimiDirectXFan SayısıAydınlatma TipiOPenGL SürümüÜretim YılıGüçStandart HızArtırılmış HızDerinlikYükseklikGenişlikÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (28)

Palit Ekran Kartı Fanı

Palit Ekran Kartı Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Palit Ekran Kartı Sıkça Sorulan Sorular

Palit Ekran Kartı

Bilgisayar sistemlerinin çalışabilmesi için farklı görevler üstlenen pek çok eleman bulunur. Bu elemanlar bilgisayar kasası olarak adlandırılan birimin içinde belirli bir düzene sahiptir. Bilgisayarların çalışması için kullanılan elemanlara fiziksel donanım adı da verilir. Anakart, işlemci ve ekran kartı gibi donanımlar ise bilgisayar sistemlerinde en çok önem arz eden donanımların başında gelir. Bilgisayarlarda kullanılan ekran kartı modelleri birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Masaüstü ve dizüstü modeller için ayrı olarak tasarlanan ekran kartı modelleri için birbirinden farklı seçenekler bulabilirsiniz. Palit ekran kartı ürünleri AMD ve Nvidia gibi ekran kartı üreticileri tarafından tasarlanan pek çok ekran kartını kullanıcılara sunar. İlgili ekran kartı modeli üzerinde farklı iyileştirmeler ve tasarım detayları gerçekleştiren Palit, özellikle ekran kartlarının üzerinde yer alan soğutma sistemlerinde ve fanlarda kendine has tasarımlara sahiptir. Temelde Nvidia ya da AMD markaları tarafından üretilen ekran kartlarının teknik özelliklerinde fark oluşmaz ancak bu kartların tasarım detayları üzerinde iyileştirici dokunuşlar görülür. Siz de Palit ekran kartı modellerini etkileyici performans ve avantajlı fiyat özellikleriyle Akakçe’de bulabilirsiniz.

Palit Ekran Kartı Özellikleri

Palit ekran kartı modelleri birbirinden farklı özelliklere sahip olabilir. Ekran kartlarının sahip olduğu teknik özelliklere ek olarak farklı fonksiyonlar eklenmesi önemli avantajları beraberinde getirir. Palit ekran kartları ile kullanıcıların elde ettiği avantajlı özellikler şu şekilde sıralanabilir:

Ekran kartı seçimi özellikle bilgisayarların yüksek performans sergilemesi için çok önemlidir. Bu noktada tercih edilen ekran kartı modellerinin kullanıcı beklentilerine uygun özelliklere sahip olması gerekir. Yeni nesil oyunlar başta olmak üzere yüksek sistem gereksinimlerini ortaya çıkaran yazılımları kullanmak isteyen kişilerin özellikle yüksek kapasite değerlerine sahip ekran kartlarını tercih etmeleri gerekir. Bu noktada Palit ekran kartı modelleri arasında bulunan RTX serisi kartlardan 3060, 3070 ve 3080 gibi modeller değerlendirilebilir.

Palit Ekran Kartı Nasıl Takılır ve Kurulur?

Ekran kartı donanımları hakkında bilgi sahibi olmak isteyen pek çok kullanıcı “Palit ekran kartı nasıl kurulur?” sorusunun cevabını merak edebilir. Bunun için ekran kartı çeşitlerini bilmek gerekir. Ekran kartı olarak bilinen donanımlar temelde ikiye ayrılır. Bunlardan bir tanesi dahili olarak bilinen ve anakart üzerinde entegre olarak bulunan kartlardır. Dahili kartların kullanım amacı bilgisayarı her durumda çalışabilir tutmaktır. Aynı zamanda pek çok dahili ekran kartı internet tarayıcısında gezinme gibi temel görevleri gerçekleştirebilir. Bilgisayardan performans beklentisine giren kullanıcılar için ise Palit 1 GB ekran kartı gibi modellerden başlayarak daha yüksek kapasitelere giden kartlar gereklidir. Bu şekilde yüksek performans hedefiyle kullanılan ekran kartları harici donanım olarak bilinir. Bilgisayarın anakart donanımı üzerinde yer alan ekran kartı bölümüne yerleştirilen donanımın öncelikle fiziksel olarak bağlanması gerekir. Anakart üzerindeki ilgili bölüme yerleştirilen ekran kartı, anakart üzerindeki tırnaklar ile sabitlenir. Bu noktadan sonra bilgisayarın kasası kapatılır ve yazılımsal kurulum süreci başlar. Ekran kartının kutusunda yer alan sürücü yazılımlarının kurulumu ile süreç devam eder. Sürücülere aynı zamanda online imkanlar ile erişmek de mümkündür. Palit ekran kartı internet sitesinde ya da AMD ve Nvidia gibi üreticilerin sitelerinde yer alan sürücüleri indirerek kurabilirsiniz. Sürücülerin kurulumu tamamlandıktan sonra ekran kartı kullanıma hazır hale gelir. Özellikle sürücülerin yüklenmesi ile birlikte ekran kartının sahip olduğu özellikler aktifleşir ve ilgili yazılımların tamamında rahatlıkla kullanılabilir.

Palit Ekran Kartı Kapasite Seçenekleri

Ekran kartlarının çalışması sırasında görülen bir kapasite değeri bulunur. Bu kapasite değeri ekran kartının aynı anda hangi görevleri yerine getirebileceğini gösterir. Doğru orantılı şekilde ilerleyen kapasite değerine göre ekran kartının yüksek kapasiteye sahip olması aynı anda çok sayıda görevi yerine getirmesini sağlar. Pek çok kullanıcı tarafından en iyi ekran kartı sınıfında gösterilen kartların hemen hepsi alanında en yüksek kapasiteye sahiptir. Palit ekran kartı modellerinde de görülen kapasite farkları, bilgisayar kullanım beklentisine göre çeşitlenir. 1 GB ekran kartı kapasitesi başlangıç seviyelerinde kabul edilir ve standart kullanımlar için uygundur. Yüksek performans beklentisi yerine sorunsuz ve stabil bir kullanım hedefleyen kişiler Palit ekran kartı modelleri arasında bulunan 1 GB kapasiteli seçeneklere yönelebilirler. Buradan başlayarak devam eden kapasite seçenekleri 2 GB, 4 GB, 6 GB ve 8 GB olarak çeşitlenir. Özellikle 4 GB ve üzerinde kapasiteye sahip olan ekran kartları iddialı oyunları rahatlıkla çalıştırabilir. Bu noktada ekran kartı kapasitesi oyun ve yazılım performansı için tek önemli kriter olmasa da en önemli kriterlerin arasında yer alır.

Palit Ekran Kartı Modellerinde Avantajlı Soğutma Sistemleri

Ekran kartı olarak bilinen donanımlar kullanım sırasında yüksek sıcaklıklara çıkabilir. Bu durum benzer şekilde işlemci donanımlarında da görülür. Özellikle çalışma sıcaklığının üzerine çıkarak uzun süre bu sıcaklıklarda kalan ekran kartı donanımlarının beklenen şekilde çalışması ve buna bağlı olarak da yüksek performans sergilemesi mümkün değildir. Bu nedenle Palit ekran kartı modellerinde üstün soğutma çözümleri uygulanır. Ekran kartının sürekli olarak gösterdiği ısınma eğilimini engellemek üzere kartın üzerine farklı sayılarda ve boyutlarda fanlar yerleştirilir. Palit ekran kartı seçeneklerinde bulunan bu fanlar ince ve keskin bıçak teknolojisiyle etkili soğutma sağlar. Buna ek olarak sıvı soğutma sistemleri de kullanılan Palit ekran kartı ürünleri özellikle profesyonel olarak oyunlara zaman ayıran kullanıcılar için idealdir. Uzun süreler boyunca oyun performansı sergileyen sistemlerde donanımların ısınmasını engellemek için ısı iletim katsayısı yüksek sıvılar tercih edilebilir. Palit ekran kartı modellerinde de benzer şekilde sıvı soğutma sistemleri kullanılarak etkili ve uzun ömürlü bir soğutma işlemi uygulanır. Üstelik kullanılan soğutma elemanları RGB ve LED ışıklandırmalar sayesinde hem şık hem de eğlenceli bir görünüm oluşturur.

Palit Ekran Kartı Fiyatları

Ekran kartı modelleri arasında görülen çeşitlilik farklı özelliklere sahip cihazların ortaya çıkmasını sağlar. Palit ekran kartlarında görülen geniş yelpaze özellikle fiyat seçeneklerinin de benzer şekilde çeşitlenmesine yol açar. Standart performans sergileyen düşük kapasiteli ürünler ile oyunlara yönelik yüksek kapasiteli ürünler arasında önemli fiyat farkları oluşur. Bu durum ekran kartı satın almak isteyen kullanıcıların öncelikli olarak beklentilerine uygun olacak şekilde ihtiyaç duyduğu özellikleri belirlemesini gerektirir. Çeşitli fiyat etiketleri arasından bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun modeli tercih etmek için performans ve kapasite beklentisini en iyi şekilde oturtmak önemlidir. Bundan sonraki süreçte benzer özelliklere sahip ürünler arasından seçim yaparken filtre seçenekleri kullanılabilir. Aynı zamanda ilgili ürünleri daha önce satın almış olan kullanıcıların yorumları ve görüşleri de dikkate alınarak en iyi seçenekler belirlenebilir. Geniş ürün yelpazesine sahip olan Akakçe ile ihtiyaç duyduğunuz modeller arasından en iyi ürünleri tercih edebilirsiniz. Palit ekran kartı fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir, son altı ay içindeki fiyat değişikliklerini tek bir sayfa üzerinden görüntüleyebilir ve ihtiyacınıza göre en uygun fiyatlı Palit ekran kartı seçeneğini bulabilirsiniz. Akakçe üzerinden İhtiyaç duyduğunuz bilgisayar donanımları için avantajlı fiyatların tadını çıkarma fırsatını kaçırmayın!