Halı Örtüsü

Halı Örtüsü Fiyatları

38 farklı Halı Örtüsü için fiyatlar listeleniyor.

Mandaş Halı Örtüsü Prado Halı Örtüsü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

  • Ölçü4 m²
  • Ölçü6 m²
  • Lastik SeçeneğiLastikli
  • ÖzelliklerDesenli
  • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 2 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 500 TL 500 - 750 TL 750 - 1.000 TL 1.000 - 1.500 TL 1.500 TL üstü MarkasıÖzelliklerKelime ile FiltreleLastik SeçeneğiÖlçü
Temizle Ürünleri Gör (38)

Runner Yastık Kılıfı Mutfak Önlüğü Halı Kaydırmaz Cibinlik Perde Aksesuarı Hamam Takımı Peştemal Erzak Torbası Kumaş Peçete Mandaş Halı Örtüsü Prado Halı Örtüsü

Halı Örtüsü Yorumları ve Önerileri

Halı Örtüsü Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Halı Örtüleri hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Halı Örtüsü:
  1. Mandaş 4m2 Lastiksiz Halı Örtüsü Savan (150x250)-Siyah v2
  2. 6 Metrekare Kaliteli, Serme, Hali Ortusu, Cok Amacli Ortu, Savan
  3. Lastikli Hali Ortusu Dijital Baski Aleste Bordo
  4. Adas Serme Osmanli Desenli Hali Ortusu, Pike Ve Cok Amacli Ortu, Savan, 4 6 Ve 9 Metrekare
  5. Algelsineve 6M2 Martiks Desen Serme Hali Ortusu, Hali Koruyucu, Cok Amacli Pike, Savan

Halı Örtüsü Nedir?

Halı örtüsü, hem dekoratif hem de işlevsel bir şekilde halıyı kirlenmekten koruyan örtülerdir. Halı temizliği oldukça zahmetlidir. Kalabalık ve çocuklu evlerde, evin en çok kirlenen bölgesi halıların üzeridir. Her gün süpürülse de kirler zamanla halının içine işler. Halıyı silmek kirlerin daha da içine işlemesine neden olabilir. Bu da halıda kötü koku ve bakteri oluşumuna neden olur. Profesyonel halı temizlik firmalarına halıyı çok sık temizletmek halının kısa sürede yıpranmasına sebep olacağı için halı örtüsü kullanmak halının temizliğini korumak ve evde daha hijyenik bir ortam oluşturmak adına önemlidir. Farklı ebatlardaki halılar için farklı ölçülere sahip örtüler vardır. Lastikli, welsoft ve polar gibi farklı kumaşlara sahip örtüler arasında antibakteriyel ve leke tutmayan kumaştan yapılmış halı örtüsü çeşitlerini bulabilirsiniz. Halı örtülerinin kenarlarında bulunan lastikler, örtünün halıyı kavramasını sağlar. Böylece halı üzerinde, halı örtüsü varken süpürüldüğünde örtü kayma, toplanma yapmaz. Pamuk iplikten dokunmuş halı örtüleri çocuk odaları için idealdir. Mutfak ve oturma odaları için dijital baskılı, 3 boyutlu halı örtüsü çeşitleri ile welsoft modeller, kullanışlı ve dekoratif seçeneklerdir.

Halı Örtüsü Çeşitleri

Lastikli halı örtüsü modellerinin altı süngerli olanları yumuşak bir dokuya sahiptir. Halıya bir sıvı döküldüğünde, sünger, sıvının halı ile temasını engeller. Lastikli halı örtüleri, elektrik süpürgesi ile süpürürken kayma ve toplanma yapmaz. Günlük olarak ev süpürüyorsanız lastikli modeller daha kullanışlıdır. Lastikli modeller halının yüzeyini sardığından bir örtü gibi değil, halı gibi görünür. Bu yönüyle dekoratif ve şıktır. Halıyı temiz tutmanın ve dış etkenlerden korumanın yanı sıra odanın dekorasyonunda değişiklik yapmak için de kullanılabilir. Polar, kadife, peluş, ipek, süngerli halı örtüsü çeşitleri oturma odası ve salonlar için en çok tercih edilen örtülerdendir. Su ve sıvı geçirmez örtüler ise halının su ile temas etmesini önleyen bir yüzeye sahiptir. Çocuk odaları için cıvıl cıvıl renklere sahip modellerle üzerinde çizgi film karakterlerinin yer aldığı çocuk halı örtüsü çeşitleri tercih edilebilir. Çocuk odası halıları da keçeli kalem, sulu boyalarla ve oyun hamurlarıyla lekelenebilir. Bu zor lekeleri halıdan çıkarmak oldukça zahmetlidir. Halınızda kalıcı lekeler oluşmaması için çocuk odasında arabalı, Elsalı, seksekli, güllü halı örtüsü çeşitleri uygun bir seçim olabilir. Çocuk odalarında son dönemde halı üzerinde en çok kullanılan örtüler ise isme özel yeni halı örtüsü çeşitleridir. Bebek odaları için de halı örtüsü çeşitleri vardır. Bebek odası için seçim yaparken bebek halı örtüsü marka tavsiye ve halı örtüsü kullananlar tarafından yazılmış yorumları incelemek seçimi yaparken yardımcı olabilir.

En İyi Halı Örtüsü Hangisi?

Halılar mobilya ve beyaz eşyadan sonra evlerdeki en gerekli ev tekstili ürünlerindendir. Bu yüzden evin dekorasyonunda zaman zaman değişiklik yapılsa da halılar çok sık değiştirilmez. Halılar rulo yapıldıklarında bile büyük yer kapladığından her oda için genellikle bir halı tercih edilir. Ancak her geçen yılla birlikte eviniz için seçtiğiniz halının modası geçer. Halı örtüleri ile halı değişimi olmadan bile tıpkı halıyı değiştirmiş etkisi yaratacak bir görünüm elde edebilirsiniz. En yeni model halıların desenlerine sahip modern halı örtüsü modelleri ile her oda için güncel bir şıklık yakalayabilirsiniz. Son dönemde popüler hale gelen halı desenleri dijital baskılı olanlardır. Bu halılar hem spor hem de şık görünümleriyle salonlar başta olmak üzere evin farklı odalarına estetik bir görünüm katar. Eski halıların üzerine güncel desenlere sahip 3d halı örtüsü modelleri ve dijital baskılı halı örtüsü çeşitleri serilerek her odanın atmosferi değiştirilebilir ve 3 boyutlu halı örtüsü modelleri ile güncel bir dekorasyon yapılabilir. Mermer, taş, yaprak, halı, kilim, leopar, damla desenli halı örtüsü modelleri, salonlar ve oturma odaları için en çok tercih edilen örtü çeşitleri arasında yer alır. Çok desenli halılar evin dekorasyonunda daha sade olmayı zorunlu kılar. Evinde farklılık yaratmak isteyenler siyah beyaz, krem rengi, mavi beyaz, pudra pembesi halı örtüsü çeşitlerini tercih ederek evin dekorasyonunda değişim yapabilir. Bordo, mürdüm, gold halı örtüsü çeşitleri de salon ve oturma odalarına çok yakışacak halı örtüsü seçenekleri arasında yer alır. Mor, turkuaz, kahverengi, pembe, krem, kırmızı, lacivert halı örtüsü modelleri, mobilya dekorasyonunda kahve ve ahşap tonlarını tercih edenlerin evleri için uygun bir seçimdir. Düz renk, tek renk, koyu renk halı örtüsü çeşitleri salonlardaki farklı dekorasyon stilleriyle uyum sağlar. Gri, siyah, mavi, yeşil, beyaz halı örtüsü modelleri arasında desenli ve desensiz seçenekler vardır.

Halı Örtüsü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Halı örtüsü seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta halınızın ölçüleri ile halı örtüsünün ölçülerinin uyumlu olup olmadığıdır. Halı örtüsü 6m2, 4m2 modellerini 6 ve 4 m2 ölçülerindeki halılar için tercih edilebilir. 160 x 230, 150 x 233, 200 x 290, 160 x 240, 170 x 250, 200 x 300 halı örtüsü çeşitleri arasında seçim yapabilmek için halının en ve boy ölçülerinin doğru bir şekilde alınması gerekir. 3, 4, 6 metre halı örtüsü ve 4, 5, 6 metrekare halı örtüsü modelleri genel olarak salon ve oturma odalarının halılarına uyum sağlar. Halıyı tam saran bir halı örtüsü için satın almadan önce evdeki halı ölçülmelidir. Halı örtüsü seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise halının tabanıdır. Son yıllarda bazı halılar jel taban adı verilen ince bir tabana sahiptir. Jel tabanlı halılar daha çok yolluk ve mutfak halısı olarak kullanılır. Halı örtülerinin lastikleri oldukça kuvvetli olduğundan, ölçüleri birebir olsa dahi jel taban halılar, halı örtüsü içinde toplanma yapar. Koridorlar için de son dönemde jel taban yolluklar sıklıkla tercih edilir. Kalın tabanlı yolluklar için yolluğa uygun koridor halı örtüsü ölçüleri incelenmelidir. Halı örtüleri yalnızca kare ve dikdörtgen değil daire şeklinde de olabilir. Yatak odaları ve antre bölümlerinde daha çok tercih edilen büyük ve oval halılar için kalın, büyük boy halı örtüsü seçenekleri uygun olabilir.

Mutfak Halı Örtüsü Ne İşe Yarar?

Halı örtüsü seçimi ölçü ve tabanın yanı sıra odaya ve dekorasyona göre yapılabilir. Mutfaklar, halı örtülerinin en çok tercih edildiği odalardan biridir.. Tüm gün yemek pişen mutfaklarda halıya birşey dökülmese bile pişen yemeğin yağı ve kokusu halıya sinebilir. Mutfak halısına halı örtüsü sermek, mutfak temizliğini kolaylaştırır. Özellikle yemeklerini mutfakta yiyen ailelerin mutfak halıları daha çabuk kirlenebilir. Halının üzerine bir tabak yemek bile dökülse halı örtüsü hemen kaldırılıp yıkanarak kolaylıkla temizlenebilir. Halı örtüsünü süpürmek yerine silkelemek için daha hafif bir kumaşa sahip olan örtüler tercih edilebilir. Wellsoft, polar halı örtüsü lastiksiz modeller pratik halının üzerinden kaldırılıp yeniden serilebilir. Halı örtülerinin lastiklerinin zarar görmemesi için çamaşır makinesinde 30 derece sıcaklıkta yıkanması tavsiye edilir. Yıkama esnasında ağartıcı ürünler kullanmak halı örtüsüne zarar verebilir. Yıkama esnasında yumuşatıcı kullanmak wellsoft ve polar gibi kumaşlara sahip halı örtüleri için tavsiye edilmez. Mutfaklar için 3, 4, 6 metre halı örtüsü çeşitlerini Akakçe’de bulabilirsiniz.

En Ucuz Halı Örtüsü Fiyatları Ne Kadar?

Halılar, evdeki en önemli eşyalardandır. Bu nedenle halıyı korumak ve temizliğine özen göstermek gerekir. Bazı lekeler çok küçük olsa bile halı üzerinde kalıcı olabilir. Yıkatma işlemi ise zaman içinde halının dokusuna zarar verebilir. Halı örtüleri, halıyı uzun yıllar boyunca tertemiz bir şekilde kullanmayı sağlar. Halı örtüsü fiyatları, halı örtüsünün kumaşına göre değişkenlik gösterir. Evinizin dekorasyonunu bozmadan halınızın temiz kalmasını sağlamak için şık ve dekoratif örtüler uygun bir seçimdir. Salon ve oturma odaları için kelebekli halı örtüsü ucuz ve şık bir örtü seçeneğidir. Kelebekli modellerin yanı sıra yaprak desenli halı örtüleri de farklı tarzlardaki dekorasyonlara uyum sağlar. Lastikli modeller ile serme halı örtüsü modelleri ve fiyatları farklılık gösterir. Halı örtüsü fiyatları en ucuz seçenekleri ve farlı modelleri Akakçe’de bulabilir ve eviniz için en güzel halı örtülerine hemen sahip olabilirsiniz.