Peştemal

Peştemal Fiyatları

1.332 farklı Peştemal için fiyatlar listeleniyor.

Kayra Peştemal Karaca Home Peştemal Mandaş Peştemal Özdilek Peştemal Ecocotton Peştemal İrya Peştemal

Fiyatı Düşen Peştemaller

Tümü

Piyasaya Göre Ucuz Peştemaller

Tümü

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

Önceki Sayfa: 1 / 50 Sonraki

Filtrele
FiltreleFiyatı 0 - 50 TL 50 - 100 TL 100 - 150 TL 150 - 250 TL 250 TL üstü MarkasıTümünü GösterÖzelliklerDesen SeçeneğiKumaş TürüKelime ile FiltreleÖlçüRenk
Temizle Ürünleri Gör (1.332)

Havlu Banyo Paspası Klozet Takımı Hamam Takımı Nevresim Takımı Battaniye Yorgan Halı Bornoz Kayra Peştemal Karaca Home Peştemal Mandaş Peştemal

Peştemal Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Peştemal Sıkça Sorulan Sorular

Peştemal

Pamuk ve bambu liflerinden üretilen peştemal, havlu alternatifi olarak öne çıkar. Vücut havlusu gibi dikdörtgen veya bornoz şeklinde üretilen peştemaller, özellikle sıcak havalarda kurulanmak amacıyla tercih edilir. Evden plaja pek çok alanda kullanıma uygun modellerin, baş havlusu ölçüsünde olanları da vardır. Öte yandan plaj giysisi olarak tasarlanan peştemal modelleri arasında kapüşonlu ve düğmeli tunik formunda olanlar yoğun ilgi görür. Peştemal ürünlerinde geleneksel motiflerle kırmızı, mavi, sarı, turuncu gibi renklere ağırlık verilirken baskılı veya tek renk olan modern tasarımlar da bulmak mümkündür. Yetişkinlerden çocuklara hemen herkese uygun ölçülerde üretilen peştemal modelleri, tekli veya set halinde kullanıcıların beğenisine sunulur. Peştemal setlerinde ise genellikle baş havlusu ve vücut havlusu olarak kullanılması amacıyla tasarlanan iki farklı boyutta ürün yer alır. Hamam seti olarak adlandırılan bazı setlerde ise tastan sabuna kadar farklı ürünler bulunur. Siz de kendiniz veya sevdikleriniz için peştemal satın almak istiyorsanız Akakçe’den yardım alabilir, satış seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Peştemal Özellikleri

Klasik havlular gibi kurulanmak amacıyla kullanılan peştemaller, geleneksel tasarımları ile dikkat çeker. Evden hamama, spa’dan sahile pek çok alanda kullanıma uygun olan klasik peştemal çeşitleri, pamuk ve bambu bitkilerinin lifleri kullanılarak üretilir. Genellikle %100 pamuk, %100 bambu içerikle kullanıcıların beğenisine sunulan kurulanma gereçleri arasında pamuk ve bambu içerikli olanlar da vardır. Böyle ürünlerde pamuk ve bambu liflerinin oranı ise farklılık gösterebilir. Örneğin, bazı kumaşlarda %60 pamuk + %40 bambu kullanılırken bazılarında ise %70 bambu + %30 pamuk kullanılır. Hem bambu hem pamuğun su tutma kapasitesi çok yüksek olduğundan bu tarz içeriklere sahip peştemal modellerinde birinin diğerinden daha iyi olduğunu söylemek mümkün değildir. Yüksek miktarda su tutabilmesine rağmen oldukça ince bir yapıya sahip olan peştemal çeşitleri, kullanıcıların kısa sürede kurulanmasını sağlar. Bununla birlikte klasik havlulara kıyasla çok daha hızlı kurur. Özellikle sıcak havalarda tercih edilen peştemal çeşitleri farklı ölçülerde üretilir. 80x160 cm, 100x180 cm, 90x170 cm, 130x170 cm, 100x170 cm gibi ölçü seçenekleri bulunan ürünler hem vücut hem baş havlusu olarak değerlendirilir.

Nefes alabilen bir yapıya sahip olduğundan hızlı kuruyan ve kullanıcılara rahatsızlık vermeyen peştemal çeşitlerinin giyilebilir olanları da üretilir. Hava sirkülasyonuna izin verdiği için plaj elbisesi olarak da üretilen giyilebilir peştemal modelleri, kadın kullanıcılar ve kız çocukları için idealdir. Bununla birlikte tunik ve gömlek formunda olan pamuk veya bambu peştemal türleri ise yine plaj giysisi olarak erkek kullanıcılar tarafından tercih edilir. Giyilebilir tasarımlar farklı beden seçenekleri ile satışa sunulduğundan hemen herkes tarafından tercih edilebilir. Peştemal özellikleri arasında dikkat çeken bir diğer detay ise desenler ve renklerdir. Klasik tasarımlarda renk geçişlerine, çizgilere ve kalın şeritlere yer verilirken modern tasarımlarda ise baskılar, motifler, geometrik şekiller hatta yazılar dahi bulmak mümkündür. Bunların yanı sıra tamamen tek renk olan peştemal çeşitleri de vardır. Püskül detayı ise hem modern hem geleneksel tasarımlarda bulunur.

Peştemal Modelleri

Desenli, desensiz, klasik, modern gibi çeşitleri; mavi, turuncu, gri, kırmızı, beyaz gibi renkleri bulunan peştemaller, hemen her tarza hitap edecek pek çok seçeneğe sahiptir. Fazla yer kaplamayan, kolay temizlenebilen, deformasyon direnci yüksek ve şık görünümlü olan peştemal modelleri arasında küçük boyutlu olanları da vardır. Baş veya el havlusu boyutlarında üretilen bu tekstiller, baş havlusu gibi kullanılır. Küçük peştemal çeşitleri arasında çocuklara özel üretilenler öne çıkar. Havlu, tunik veya bornoz formunda olan küçük peştemal tasarımları, miniklerin kolayca kurulanmasını sağlarken güneş ışınlarından ve rüzgardan korunmasına da yardımcı olur. Dolayısıyla çocuk plaj giysileri arasında farklı tasarım seçenekleri ile çok sayıda peştemal bulmak mümkündür. Aynı şekilde yetişkinlere özel üretilen ve bornozdan havluya, elbiseden tuniğe farklı tasarım seçeneklerine sahip peştemal modelleri de vardır.

Kişiselleştirilebilir modelleri bulunan peştemallere isim, soyisim veya farklı yazılar işlenmesi mümkündür. Hediyelik peştemal setleri arasında yer alan kişiselleştirilebilir tasarımlar, çeyizlik olarak da tercih edilir. Bununla birlikte içinde doğal bar sabunlar, hamam tası ile banyo lifi, kese, banyo fırçası gibi gereçlerin yer aldığı setler de üretilir. Hamama veya spaya gidecek kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği özel setler, turistler tarafından da sık tercih edilir. Banyo ve yıkanma konseptli olanların yanı sıra plaj konseptli setler de vardır. Dolayısıyla set satın alınacak ise içeriğine; ürünlerin bedenlerine ve ölçülerine mutlaka dikkat edilmelidir. Zengin tasarım seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan peştemal çeşitleri arasında %100 organik sertifikalı olanlar da yer alır. %100 organik pamuktan üretilen bu tekstil ürünleri, kök boyalar ile renklendirilerek satışa sunulur.

Peştemal Kullanımı

Çok amaçlı tasarımları ile öne çıkan peştemaller; havlu, koltuk şalı, giysi şeklinde değerlendirilebilen tekstillerdir. Öte yandan çok sayıda ölçü ve tasarım seçeneği ile satışa sunuldukları için kullanım amacına uygun olanların tercih edilmesinde fayda vardır. Örneğin, spada kullanılacak ise bornoz formunda olan peştemal tercih edilebilir. Hamam peştemali de başta duş ve hamamlar olmak üzere sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. Hamamda havlu yerine kullanılan peştemal tasarımları genellikle dikdörtgen formda ve vücut havlusu ölçülerindedir. Kullanım alanı ve amacı fark etmeksizin peştemallerin kolay deforme olmaması için kullanım sırasında şunlara dikkat etmekte fayda vardır:

Peştemal Fiyatları

Ağırlıklı olarak yerli markalar tarafından üretilen peştemaller, uygun fiyatlı banyo tekstili ürünleri arasındadır. Hemen herkes için ulaşılabilir düzeydeki peştemal fiyatları; kumaş türü, ölçüler, tasarım, set içeriği, marka gibi etkenler baz alınarak belirlenir. Örneğin, %100 pamuk peştemal ile pamuk + bambu peştemal fiyatları aynı değildir. Geleneksel motiflerin yer aldığı ve modern baskılara yer verilen peştemaller de farklı şekilde fiyatlandırılır. Bunların yanı sıra havlu formundaki peştemal ile bornoz peştemal de fiyat açısından aynı düzeyde değildir. Ayrıca set halinde kullanıcıların beğenisine sunulan peştemal modellerinde parça sayısı ve set içeriği de fiyatları etkileyebilir. Başka bir ifadeyle sete dahil olan tas, lif, sabun fiyatları da oldukça önemlidir. Bununla birlikte en ucuz peştemal ürünlerini satın almak için kampanya dönemlerini değerlendirmek gerekir. Çünkü indirimler sayesinde peştemal fiyatları ucuz ve daha ulaşılabilir hale gelir. Siz de peştemal fiyatları hakkında bilgi edinmek ve bütçe dostu bir alışveriş yapmak istiyorsanız Akakçe ile fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.