Harddisk Kutusu

Harddisk Kutusu Fiyatları

2.515 farklı Harddisk Kutusu için fiyatlar listeleniyor.

Arama Takip Listem Sepetim
Alfais Harddisk Kutusu Orico Harddisk Kutusu Asus Harddisk Kutusu Concord Harddisk Kutusu Ugreen Harddisk Kutusu Codegen Harddisk Kutusu

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

2.5"3.5"USB 3.0USB 3.1IDESATASATA + IDE50 - 100 TL 100 - 150 TL Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 50 TL50 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 TL üstü
Markası Özellikler Boyutu Türü Ürün Puanı

Mouse PadHoparlörWebcamKesintisiz Güç KaynağıKulaklık AksesuarıUSB ÇoğaltıcıGrafik TabletBarkod OkuyucuTarayıcıAlfais Harddisk KutusuOrico Harddisk KutusuAsus Harddisk Kutusu

En Çok Karşılaştırılan Harddisk Kutuları
Bunlara Da Bakabilirsiniz

Harddisk Kutusu Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Harddisk Kutusu Sıkça Sorulan Sorular

İndirimli Harddisk Kutuları hangileri?

Bugün Akakçe'de 2.515 farklı model arasında

En çok satan Harddisk Kutuları hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Harddisk Kutusu:
  1. 2.5 Sata HDD Kutusu Faween Siyah USB 3.0
  2. Alfais AL-4514 Harddisk Kutusu
  3. Orico 2520-BK Harddisk Kutusu
  4. Asus ROG Strix Arion ESD-S1C NVME M.2 Harddisk Kutusu
  5. Alfais 4716 Harddisk Kutusu

Harddisk Kutusu

Teknolojinin gelişmesiyle beraber ev ve iş yerlerinde kolaylık sağlayan bilgisayarların içlerinde bulunan verilerin güvenilir bir şekilde saklanması önemli bir husustur. Veri aktarımı ve harici depolama işlevi gören harddisklerin korunması için harddisk kutusu tercih edebilirsiniz. HDD kutusu nasıl kullanılır sorusuna karşı yanıt arayışı içerisinde olan kullanıcılar, ürünlerde bulunan bağlantı ekipmanları sayesinde masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarına kolaylıkla kurulum sağlayabilirler. Tercih etmek istediğiniz harddisk saklama kutusu darbelere karşı dayanıklılık gösteren malzemelerden üretilerek uzun ömürlü kullanım imkanı sağlar. Farklı boyut, renk ve bağlantı çeşitliliği bulunan harici HDD kutusu modelleri arasından zevkinize ve gereksiniminize göre seçim yapabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlar için genelde 3.0 inç harddisk kutusu tercih edilirken laptop harddisk kutusu 2.0 inç genellikle dizüstü bilgisayarlar için kullanılabilir. Bunun yanında ihtiyacınıza göre kullanım amacı, boyut ve bağlantı şekli gibi özelliklerini de göz önünde bulundururarak harddisk kutusu 2.5 modellerine de göz atabilirsiniz. Harici depolama görevi gören harddiskler arasında mevcut olan taşınabilir harddisk kutusu, ufak boyutu ve dayanıklı yapısı sayesinde istediğiniz yere güvenle götürme imkanı sağlar. Yeni nesil bilgisayarların işletim sistemine uyumlu Sata HDD kutusu ile sorunsuz kullanım deneyimi imkanına sahip olabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızın performansını artırmak istiyorsanız SSD çeşitleri ve fiyatlarına da bakmanız size fayda sağlar. HDD kutusu fiyatları ise ürünlerin özelliklerine göre farklılık gösterebilir. En iyi harddisk kutusuna sahip olmak isteyen kullanıcılar, Akakçe’yi ziyaret ederek geniş model çeşitlerini inceleyebilir.

Harddisk Kutusu Nedir?

Harddisk kutusu nedir sorusu teknoloji meraklılarının ve bilgisayar donanımları hakkında yeni bilgi sahibi olmaya başlayan kullanıcıların sıkça öğrenmek istediği bir konudur. Güvenli kullanım imkanı sağlayan harddisk kutuları, bilgisayarlarda bulunan önemli veri dosyalarını kaydetme görevine sahip depolama alanıdır. JPEG, PNG veya DOCX gibi birçok dosya özelliğiyle bilgi aktarımı yapılmasına fırsat veren HDD kutusu sayesinde verilerinizi koruma altına alabilirsiniz. HDD kutularının Windows XP, Windows 7, 8, 10 ve Mac gibi işletim sistemlerine sahip bilgisayarlara kolay kurulumu sayesinde pratik bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. Farklı renk ve tasarımlara sahip modeller arasında bulunan şeffaf harddisk kutusu, kullanıcılara sunulan bir diğer alternatiftir. Ergonomik ve dayanıklı yapılara sahip ürünler sayesinde uzun ömürlü ve pratik kullanım sağlayabilirsiniz. Harddisk kutusu ne işe yarar sorusuna yanıt arayan kullanıcılar, ürünü temin etmeden önce bilgisayarlar ile aralarındaki uyuma dikkat ederek tercihte bulunabilir. Önem taşıyan verileri harddiske aktararak güvenli saklama koşullarından yararlanabilirsiniz. Bilgisayarın modellerine göre boyut farklılıkları bulunan harddiskler arasından seçim yapmadan önce harddisk kutusu 3.0 veya harddisk kutusu 3.5 inç gibi özelliklere dikkat edilmelidir. Dizüstü bilgisayarlara 2.5 inç harddisk kutuları uyum sağlarken, masaüstü bilgisayarlar için HDD kutusu 3.0 modelleri tercih edilebilir.

Harddisk Kutusu Nasıl Kullanılır?

Ev ve iş yerlerinde kullanılan bilgisayarlar için güvenlik açısından harddisk kutuları tercih edilir. Kolay kurulum ve kullanım sayesinde verilerinizi rahatlıkla yedekleyebilirsiniz. 2.5 HDD kutusu, bağlantı arayüzü ile maksimum 5 gbps'e kadar hızlı dosya aktarım imkanı sağlar. Yeni nesil bilgisayarlarda Sata harddisk kutuları tercih edilirken, eski sürüm bilgisayarlarda IDE harddisk kutuları uyumluluk gösterir. Verileri korumada güvenliği artırmak amaçlı şifreli HDD kutusu sayesinde yabancı kaynakların erişmesini engelleyerek gerekli önlemleri alabilirsiniz. Ürünü ilk kez tercih eden ve sıklıkla sorulan harddisk kutusu nasıl kullanılır sorusuna yanıt arayan kullanıcılar; ürün içerisinde bulunan USB kablosu sayesinde bilgisayarlarına bağlantı kurarak önemli belge ve dosyaları aktarabilir. Kalıcılığıyla önemli hale gelen bu ürünler, bilgisayarınızın arızalanması durumunda dahi verileriniz kurtarma şansı tanır. Bu sayede istediğiniz zaman verilere ulaşarak işlem yapma imkanı bulabilirsiniz. Bilgisayarlara monte edilen harddisklerin yanı sıra PC harddisk kutusunu da istediğiniz zaman çıkartarak yanınızda taşıyabilirsiniz. Alüminyum gövde tasarımlarına sahip ürünlerin ısı emilimi yapma özelliği sayesinde harddiskin kutu içerisinde serin kalmasını sağlayarak sorunsuz kullanım imkanına sahip olabilirsiniz. Notebook kullanıcılarının taleplerine uygun çeşitlerde üretilen harddiskler arasında 12.7 mm HDD kutusu alternatiflerinin bulunması ise kullanıcıların beklentilerine cevap veren niteliktedir. Modellerin bilgisayarınızla uyumlu boyutlarını belirledikten sonra Akakçe'de bulunan HDD okuyucu kutu modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Harddisk Kutusu Modelleri

Her işletim sistemi için model farklılıkları bulunan SSD kutusu çeşitleri, kullanıcılara seçim yapma fırsatı sunar. Veri aktarımı, depolama işlemleri için harddiskleri güvenle tercih edebilirsiniz. Adaptöre yerleştirilen masaüstü harddisk kutusu, bilgisayarınız ile bağlantı kurmak için USB kablo ve şarj adaptörüyle çalıştırma imkanına sahiptir. Notebook kullanıcıları ihtiyaç duyduğu özelliklere göre notebook harddisk kutusu modelleri arasından tercih yaparken, bağlantı yerlerinin uyumluluğunu kontrol etmelidir. Slim HDD kutusu modelleri, ince yapıları sayesinde fazla yer kaplamaz. HDD kutusu ne işe yarar merakında olan kullanıcılar, ürünü kullanan ve deneyimleyen kullanıcıların yorumlarını inceleyerek bilgi sahibi olabilir. Hızlı veri aktarımı yapmak ve zamandan tasarruf etmek için SSD harddisk kutusu modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bağlantı kablolarında farklılıklar bulunan bu ürünler arasında USB HDD kutusu ve Type-C HDD kutusu mevcut olup, kullanacağınız cihaza göre değişiklik gösterebilir. 2 TB'ye kadar depolama alanı bulunan çoklu harddisk kutusu, fazlasıyla veri kaydetme olanağı sağlar. Kullanım amacınızı belirledikten sonra ürün çeşitleri arasından taşınabilir HDD kutusu tercihinde bulunabilirsiniz.

Harddisk Kutusu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Renk, boyut, işlem hızı, bağlantı kablosu çeşitleri gibi özelliklerinin bulunması Harddisk okuyucu kutu modelleri arasından ihtiyacınıza göre seçim yapma imkanı sunar. Hayatı kolaylaştıran bu ürünler sayesinde depolama kapasitesine göre veri aktarımı yapabilir ve bilgilerinizi güvenle saklayabilirsiniz. Cihazların sağlamlığını artırmak için dayanıklı yapılarıyla darbelere karşı koruma sağlayan harddisk koruma kutusu seçeneklerini inceleyebilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olan HDD koruma kutusu çeşitlerine kolayca ulaşmak için Akakçe listeleme yöntemini kullanabilirsiniz. Renk ve model çeşitliliğiyle cihazınıza uyumlu olan bu ürünler arasında bulunan şeffaf HDD kutusu, şık ve göz alıcı tasarımlarıyla beğeni kazanmayı başarır. Harddisk seçimi yaparken boyut, veri aktarım hızı, bilgisayarın işletim sistemine olan uyumu ve depolama alanı gibi hususlara dikkat ederek dahili harddisk kutusu tercihi yapabilirsiniz. Kullanım amaçlarına uygun niteliklerde tasarlanan bu cihazlar, sınırlı depolama kapasitesi sayesinde içerisine ne kadar dosya aktarabileceğinizi belirler. Yerleştirme adaptörü bulunan masaüstü HDD kutusu, farklı bağlantı kablolarıyla kullanıcıların beğenisine sunulur. 3.5 HDD kutusu ile 5 Gbps'e kadar ulaşan veri aktarım hızına sahip olabilirsiniz. Bu sayede zamandan tasarruf ederek dosyalarınızı depolama imkanına sahip olabilirsiniz.

Harddisk Kutusu Çeşitleri Akakçe'de

Ürünlerin renk, boyut ve hız gibi özelliklerinin değişken olması harddisk kutusu fiyatlarında farklılık yaratan noktalardır. Kolay kurulumu sayesinde rahat bir kullanım imkanı sağlayan harddisk kutusu modelleri, kullanıcıların beklentisini karşılayan niteliklere sahiptir. Her bilgisayara uyumlu bağlantı noktası bulunan harddisk USB kutusu sayesinde farklı cihazlar arasında bağlantı kurmanız mümkün. Bilgisayarlarda güvenli veri aktarımını sağlayan bu seçenekler, bilgisayarların kapanması olasılığı karşısında üstün performans sergileyerek dosyaların harddisk içerisinde kayıtlı kalmasına yardımcı olur. Yeni nesil bilgisayar sistemlerine uyumlu olan tasarımlar; resim, video ve ses gibi verilerin aktarımına uygun nitelikler barındırır. Harddisk kutusu 3.5 modeli ile hızlı bir şekilde veri aktarımı yapma deneyimine sahip olabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlara alternatif olarak laptop HDD kutusu modeli, işletim sisteminize uyum sağlayarak verimli bir şekilde görevini yerine getirir. Son teknolojik detaylarla donatılan bilgisayarlara uyum sağlayan Sata harddisk kutusu modelini de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Harddiskinizin koruma olanağını artırmak amacıyla üretilen harddisk kabı alternatifleri, gereksinimleriniz doğrultusunda seçim yaparak konforlu bir çalışma programı oluşturmanıza imkan verir. Ayrıca evde ya da ofiste çalışırken keyif almak için pek çok bilgisayar donanımının yanı sıra oyuncu hoparlörü seçeneklerini araştırabilirsiniz. Kullanım amacınıza uygun en ucuz HDD kutusunu temin etmek istiyorsanız, Akakçe’de yer alan geniş ürün gamını inceleyerek bilgisayarınızın özelliklerine uygun harddisk kutusu çeşitlerine sahip olabilirsiniz.