Klavye

Klavye Fiyatları

6.377 farklı Klavye için fiyatlar listeleniyor.

Logitech Klavye Gamepower Klavye SteelSeries Klavye Razer Klavye Asus Klavye Ajazz Klavye

Fiyatı Düşen Klavyeler

Tümü

Fiyat/Performans (F/P) Klavyeler

Çok SatanlarEn Düşük FiyatEn Yüksek FiyatEn Yüksek PuanEn Yeniler

MekanikMekanik HisliBlueRed250 - 500 TL 500 TL üstüKabloluKablosuzQFSatıcı Marka

ÖncekiSayfa: 1 / 50Sonraki

Filtrele
Fiyatı
- 0 - 100 TL100 - 150 TL150 - 250 TL250 - 500 TL500 TL üstü
Markası Özellikler Arayüz Tuş Dizilimi Bağlantı Türü Genişlik Pil Tipi Tuş Ömrü Ağırlık Kablo Uzunluğu Yükseklik Derinlik Switch Türü SatıcıToplam 127 satıcı. Ürün Puanı Renk

MouseKulaklıkKlavye Mouse SetiMouse PadHoparlörWebcamGrafik TabletKesintisiz Güç KaynağıHarddisk KutusuLogitech KlavyeGamepower KlavyeSteelSeries Klavye

En Çok Karşılaştırılan Klavyeler

Klavye Yorumları ve Önerileri

Tüm yorumları gör

Klavye

Masaüstü, dizüstü, tablet cihazlarının en önemli parçalarından olan klavye türleri teknolojik alışverişlerde öne çıkar. “Klavye nedir?” sorusuna verilen yanıtlarda farklı rakam ve yazı karakterlerine sahip birçok tuşun bir araya geldiği sistemler olarak yanıt verilebilir. Bilgisayaların harici donanımlarının bir parçası olan klavye çeşitleri teknolojik sistemlere komut verme görevini görür. Üzerindeki rakam ve harfler çeşitli kombinasyonlarla kullanılarak birçok farklı işlemin yapılmasına olanak tanır. Klavye kullanımı parmakların baskı uygulayarak çalıştığı tuş takımını içerir. İçerisindeki akımla çalışan bu tuşlar kablo bağlantı tipine göre farklı sistemlere ayrılabilir. Kablo bağlantısının farklılık gösterdiği klavye modelleri ise gelişen teknolojinin avantajlarıyla birbirinden fonksiyonel donanımlara sahiptir. Şık tasarımlarının beraberinde getirdiği işlevsel klavye özellikleri ile bilgisayar kullanım deneyiminde kolaylık sağlanabilir. Akakçe klavye çeşitleri ve modelleri ile sizlere alanında lider markaları sunar. Kendi ihtiyacınıza en uygun modeli bulmak için markaları birbiri ile karşılaştırabilirsiniz.

En Popüler Klavye Çeşitleri

Son teknolojinin avantajlarıyla üretilen klavye çeşitleri kullanıcılar için geniş bir ürün yelpazesi oluşturur. Dünya genelinde sıklıkla tercih edilen popüler klavye çeşitleri ise şunlardır:

Klavye türleri yapı olarak birbirinden farklı özellikler sunarken tuş dilleri de farklı olabilir. Pc klavye çeşitleri arasında öne çıkanlardan biri Türkiye’de daktilo olarak ortaya çıkan F klavye tasarımı olur. Türkçe diline özel olarak geliştirilen F klavye genellikle devlet kurumlarında sıklıkla tercih edilir. En popüler klavye dillerinden birini ise Q klavye dili oluşturur. Latin alfabesi ile üretilen bu tür tasarımlar kullanıcılar tarafından tercih edilir. Ürün dilleri arasında Azerty ve Qwertz seçenekleri de yer alır. Fransızca ve Belçika dillerinin konuşulduğu ülkelerde yaygın olan Azerty ismini klavyenin tuş diziliminden alır. Avusturya ve Almanya ülkelerinde konuşulan dillere göre Qwertz tipi klavye kullanılır. Bazı tasarımlarda birden fazla dil seçeneği bulunabilir. Aynı tuş takımları ile diller arası geçiş yapmak isteyenler “Klavye nasıl değiştirilir?” sorusunun cevabını merak eder. Dil değişimi için cihaz ayarlarına gitmeniz yeterlidir.

Fonksiyonel Klavye Özellikleri ile Yüksek Performans

Klavyeler çeşitli markaların tasarımları ile yüksek performans sunmayı başarır. Fonksiyonel klavye özellikleri her kullanıcının konforlu ve keyifli bir modele ulaşmasına olanak verir. Bu tür özellikler arasında kullanıcıların en önem verdiği etkenlerden biri bağlantı türü olur. Kablolu ve kablosuz olarak ikiye ayrılan cihazlar her iki tasarımda da ayrı avantajlar sunar. Kablosuz sistemler son teknolojinin klavye türlerine yaptığı modern dokunuş olarak karşınıza çıkar. Hareket özgürlüğü sağlayan kablosuz klavye modelleri aynı zamanda temiz bir görüntü yaratır. Kablo derdini ortadan kaldırması bir yana Bluetooth özelliği olan cihazlarla bağlantı kurabilmesi de öne çıkan özellikler arasındadır. Birden fazla cihazla uyumlu bir model arayışında olanlara kablosuz klavye önerisi yapılır. Kablolu klavyelerde ise kesintisiz performanslar öne çıkar. Çalışması için ihtiyacı olan gücü bağlandığı cihazlardan alan bu tür teknolojiler ekstra pil kullanımına ihtiyaç duymaz.

Harici klavye çeşitlerinin genel özellikleri arasında tuş takımlarının donanımı da yer alır. Keyboard klavye tipleri oluşturulurken switch ve keycap ikilisinin uyumu önemlidir. Ürünlerde tuşa basarken gerekli görevi alan switch donanımı farklı sistemlerde bulunabilir. En bilinen türleri Cherry, Black, Blue, Red, Brown ve Orange’dır. Keycap ise switch üzerinde yer alan tuş tasarımı olarak tanıtılır. Her switch türü kendine ait ses, geri bildirim ve hareket kuvveti özelliklerine sahiptir. Klavye alışverişinde bu tür özellikleri göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.

Şık ve İşlevsel Klavye Tasarımları

En iyi klavye markaları tarafından tasarlanan klavyeler bilgisayar masası üzerinde şık bir görünüm oluşturur. Ürün koleksiyonları arasında gösterişli modellerin oluşmasını sağlayan sistemlerde ışık donanımlar yer alır. Özellikle masaüstü klavye görünümlerine hakim olan ışıklı modeller oyunseverlerin ilgi alanına girer. Oynanan oyunun ritmine göre hareket edebilen renkler ile keyifli bir deneyim elde edilebilir. En güzel klavye tasarımları arasında yer alan seçeneklerden birini touchpad özellikli ürünler oluşturur. Fare ve klavyenin birleşimi olarak görülen bu tür cihazlar çok yönlü bir kullanıcı deneyimi sunar. Klavye bilgisayar ile bağlantı kurduğunda aktif hale gelen imleç bölmeleri dizüstü sistemlerde sıklıklar karşınıza çıkar. Cihazlara şık görünümler katan üretim malzemeleri ise modellere göre değişiklik gösterebilir. Plastik, cam klavye seçenekleri arasından hafiflik ya da özellik kriterlerinize göre seçim yapabilirsiniz.

Klavye çeşitlerinin işlevselliğini ön plana çıkaran özellikler arasında ergonomik tasarım detayları yer alır. Özellikle tüm gün bilgisayar başında vakit geçirenler konforlu ürün arayışına girer. Teknoloji markaları bu noktada bilek destekli cihaz yapılarına imza atar. Klavyenin alt bölmesine yerleştirilen bilek destekleri sayesinde uzun süreli kullanımlarda ağrı hissiyatının önüne geçilmesi amaçlanır. Ürün özelliklerinden bir diğerini ise uzun ömürlü tuş yapıları oluşturur. Tuşların ömrü 1 ile 60 milyon tıklama arasında değişiklik gösterebilir. Ürünleri kullanım sıklığına göre tuş ömrünü göz önünde bulundurabilir, en dayanıklı klavye ürününe sahip olabilirsiniz. Markaların sizler için tasarladığı en işlevsel ürünler parmak ve leke izi tutmayan yüzeylerden oluşur. Gri, siyah, metalik klavye renklerinin yanı sıra eğlenceli tuş bölümleri de temizlik kolaylığı sunan yüzeyleri sayesinde kullanıcılarına fayda sağlamayı başarır.

Bütçe Dostu Klavye Fiyatları ile Kazançlı Alışveriş

Klavye fiyatları ürünlerin bağlantı tipine, boyutuna, teknolojik özelliklerine ve markasına göre farklılıklar gösterebilir. Geniş fiyat aralığı bulunan bilgisayar klavye fiyatları her bütçeden kullanıcı için uygun seçenekler sunar. En ucuz klavye fiyat seçeneklerini sunan markalar avantajlı alışverişin kapılarını sizler için açar. Markalar harici donanım alışverişinde klavyelerin yanı sıra kartuşlu ya da lazer yazıcı fiyatları ile de kazanç sağlamanıza olanak verir. En ucuzdan en pahalı klavye tasarımlarına kadar farklı aralıklar oluşturan markalar ile ekonomik bir teknoloji alışverişi yapmak mümkündür. En yüksek verim sağlayan fiyat performans klavye çeşitleri ile beklentiyi karşılayan modellere ulaşmak mümkün hale gelir. Harici donanımlardan fare, kulaklık, kamera, klavye, yazıcı ya da fotokopi makinesi fiyatları ekonomik alışveriş fırsatı yaratan fiyatlar oluşturur. Siz de Akakçe üzerinden sizlere sunulan çeşitlere göz atabilir, klavye satın almak için ilgili markaları kıyaslayarak ihtiyacınız olan ürüne kolaycak erişebilirsiniz.