Ryzen 7

Ryzen 7 Fiyatları

36 farklı Ryzen 7 için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TürüRyzen 7
 • SoketAM4
 • SoketAM5
 • İşlemci Nesli14. Nesil
 • İşlemci Nesli13. Nesil
 • TürüCore i5
 • TürüCore i7
 • Çekirdek Sayısı16 Çekirdek
 • Çekirdek Sayısı8 Çekirdek
 • İşlemci Hızı3.80 GHz
 • İşlemci Hızı4.70 GHz
 • Tüm Filtreler

Önceki Sayfa: 1 / 2 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • TürüRyzen 7
Fiyatı 0 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 - 3.500 TL 3.500 - 4.500 TL 4.500 TL üstü MarkasıÖzelliklerSoketİşlemci HızıÇekirdek SayısıTürüTümünü Gösterİşlemci NesliTümünü GösterVeri Yolu HızıMaksimum Turbo HızıRAM TipiRAM HızıMaksimum RAM BoyutuÖnbellekMaksimum SıcaklıkPCIe Versiyonuİş Parçacığı SayısıGüç TüketimiÇıkış YılıFan SeçeneğiÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (36)

Oyun Klavyesi Gaming PC AM5 İşlemci AM4 İşlemci 14. Nesil İşlemci 13. Nesil İşlemci i5 İşlemci i7 İşlemci LGA1700 İşlemci 12. Nesil İşlemci Ryzen 5 11. Nesil İşlemci

En Çok Karşılaştırılan İşlemciler

Ryzen 7 Sıkça Sorulan Sorular

AMD Ryzen 7

AMD Ryzen 7 işlemciler bilgisayar toplayan kişiler arasında oldukça popülerdir. Çok çekirdekli bir yapıya sahip olan işlemci serisi, AMD’nin hız konusunda başarılı bir performans ortaya çıkardığı ürünler arasında bulunur. İçerisinde farklı hız kapasitelerine sahip olan işlemciler barındıran ürünler, herkesin ihtiyaçlarına uygun olan işlemciyi bulabileceği alternatifler içerir. AMD Ryzen 7 incelendiğinde 3.4 GHz’den 3.9 GHz hızına kadar birçok farklı seçenek olduğu görülebilir. Hepsi sekiz çekirdekten oluşan işlemciler, yüksek teknolojilere sahip ürünler olmalarıyla da herkesin beklentilerine iyi bir şekilde yanıt vermeyi başarır. Aynı zamanda geniş bir fiyat aralığında olmasından dolayı her bütçedeki kullanıcıya hitap eder. AMD Ryzen 7 serisi performansı uygun fiyatlarla bir araya getirmesiyle herkese seslenir. Bilgisayarınızdan nasıl bir performans istediğinizi belirledikten sonra AMD Ryzen 7 seçeneklerini inceleyebilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda aradığınız işlemciye pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarı genellikle ne amaçla kullandığınız seçilen işlemciyi doğrudan etkiler. Bilgisayar genellikle oyun oynamak veya ağır programları çalıştırmak için kullanılıyorsa CPU performansının yüksek olduğu AMD Ryzen 7 seçeneklerinden biri tercih edilebilir. Ağır programlardansa genellikle iş amaçlı, internette dolaşmak için veya mail okuma amacıyla kullanılıyorsa daha düşük hızdaki AMD Ryzen 7 işlemcileri de yeterli bir performans gösterir. AMD Ryzen 7 serisi genel olarak hız konusunda üstün bir performans ortaya çıkardığından bütün işlemciler ortalamanın üzerinde verimlilik sağlar. Böylece beklentiler dahilinde alınan her ürün kullanıcıların ihtiyaçlarına karşılık vermeyi başarır. İşlemci söz konusu olduğunda isminden sıklıkla söz ettiren AMD, Ryzen 7 serisiyle de öne çıkar. Nasıl bir işlemciye ihtiyacınız olduğunu ve bilgisayarı ne amaçla kullandığınızı belirledikten sonra AMD Ryzen 7 modelleri arasında aradığınızı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bilgisayar Performansını Artıran AMD Ryzen 7

AMD Ryzen 7, pil ömrünü iyileştirecek şekilde tasarlanan bir işlemci olduğu için bilgisayarlarınızdan daha iyi bir şekilde verim almanıza yardımcı olur. Bilgisayarınızın işlemcisi değiştirilebilir bir formdaysa Ryzen 7 işlemci çeşitlerinden yardım alabilir, bilgisayarınızın asıl performansını ortaya çıkarabilirsiniz. Optimize edilmiş işlemciler, bilgisayarın pilini yavaşça tüketecek biçimde özenle üretilir. Böylece AMD Ryzen 7 işlemcileri pil döngünüzü ve bataryanın üzerine yüklediğiniz yükü azaltmanıza yardımcı olur. Özellikle bilgisayarını ev dışında sıklıkla kullanan kişiler için kullanışlı hale gelen AMD Ryzen 7 serisi, uzun süreli şarj ömrü sunduğu için kullanıcılarına birçok farklı avantaj sağlar. Bilgisayarınızın pil ömrünü iyileştirmek ve tam dolu batarya ile daha uzun süre kullanmak istiyorsanız AMD Ryzen işlemcilerden yardım alabilirsiniz.

8 Çekirdekli AMD Ryzen 7

“AMD Ryzen 7 nasıl?” diye merak ediyorsanız verimli bir çalışma sistemine sahip olan iş parçacıkları sayesinde kalite standartlarını bir üst seviyeye taşıdığını öğrenmekten memnun kalabilirsiniz. Ryzen 7 işlemci çok çekirdekli yapısıyla sunduğu özelliklerle dikkatleri üzerinde toplar. Bütün modellerde 8 çekirdek yer alırken 16 tane de sanal çekirdek bulunur. Sanal çekirdekler sayesinde yazılım desteğiyle işlemleri daha kolay bir şekilde hızlandırmayı başarır. Çok çekirdekli yapı, aynı zamanda aynı anda birden fazla işlemin akıcı ve hızlı bir şekilde yapılmasına imkan tanır. AMD Ryzen 7 modellerinde eş zamanlı olarak yapılan işlerin çekirdeklere bölünmesi sayesinde takılma veya donma gibi rahatsız edici durumlar yaşanmadan programların rahatlıkla çalıştırılmasını sağlar. İşlemci Ryzen 7 çeşitlerini inceleyerek ihtiyaçlarınıza uygun olana ulaşabilir, çok çekirdekli tasarım sayesinde aynı anda birden çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

AMD Ryzen 7 Önbellek Sistemi

Ryzen 7 serisi başarılı önbellek sistemi sayesinde gücünü artırarak hız konusunda kullanıcılarını memnun eden bir performans ortaya koyar. AMD Ryzen 7 işlemcilerin içerisinde L1, L2 ve L3 olmak üzere toplam üç tane önbellek bulunur. Yüksek kapasiteye sahip olan AMD Ryzen 7 önbellekleri, çoklu çekirdek yapısını destekleyerek bilgisayarın hafızasını rahatlatır. Aynı ekranda birden fazla uygulamayı rahat bir şekilde çalıştırmanıza imkan tanır. Ayrıca AMD Ryzen 7 önbellekleri, verileri depolayarak ihtiyaç durumunda kullanıma hazır hale getirir. Böylece aynı programı açtığınızda bilgileri bellekten çekerek bilgisayarın verileri toplamak için geçirdiği süreyi ortadan kaldırır. AMD Ryzen 7 geliştirilmiş bellek hafızası, önbellekte tuttuğu bilgileri kullanarak bilgisayara hız kazandırır. Aynı zamanda bellek hafızasını doğru bir şekilde kullanarak bilgisayarın daha akıcı olmasını sağlar. Uyumlu bir bilgisayar ekran kartı ile kullanarak işlemcinin bütün özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

AMD Ryzen 7 İşlemci Gücü Özellikleri

“AMD Ryzen 7 nedir?” sorusuna kısaca birkaç tane farklı işlemcinin bulunduğu bir seri olduğu şeklinde yanıt verilebilir. Her geçen yıl geliştirilerek tekrardan yenilenen AMD Ryzen 7 işlemcileri, güncel teknolojinin bütün imkanları değerlendirilerek üretilir. Böylece yenilikçi yanıyla da öne çıkmayı başarır. Aynı zamanda AMD Ryzen 7 işlemcilerinin çarpan kilidi açık olduğu için de işlemci frekansını çeşitli uygulamalarla yükseltebilirsiniz. Her ne kadar üst limitin üzerine çıkılması önerilmese de ihtiyaç durumunda çeşitli parçalarla desteklenerek işlemcinin hızı artırılabilir. Ryzen 7 modelleri azaltılmış transistör mesafesi sayesinde de kullanıcılarına güçlü işlemciler sunmayı başarır. Ayrıca AMD Ryzen 7 işlemci çeşitlerini uyumlu ses kartı modelleriyle bir araya getirerek ses açısından da geliştirilmiş bilgisayarlar ortaya çıkarabilir, film veya oyun keyfinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

AMD Ryzen 7 İşlemcilerin Isı Dengesi

“AMD Ryzen 7 iyi mi?” sorusuna cevap olarak bütün modellerin kendi klasmanında başarılı bir performans ortaya çıkardığı belirtilir. En iyi işlemci kişiden kişiye göre değişse de genel olarak AMD Ryzen 7 özellikleri ile kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt vermeyi başarır. Başarılı güç tüketiminin yanı sıra bilgisayarın hız üretimini de dengeleyen işlemciler, fazla ısınma kaynaklı yaşanabilecek problemleri ortadan kaldırmayı başarır. Böylece oyun oynarken ya da ağır programları çalıştırırken bilgisayarınızın aşırı ısınma olasılığını azaltır. Bilgisayarın ısı dengesini sağlamasıyla AMD Ryzen 7 yorum ve değerlendirmelerinden olumlu geri dönüşler almayı başarır. Akakçe üzerinden AMD Ryzen 7 fiyat seçeneklerini inceleyebilir, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan işlemciyi kısa sürede bulabilirsiniz.

AMD Ryzen 7 Serisinin Avantajları Nelerdir?

AMD Ryzen 7 serisi, farklı hızlarda CPU ve GPU performanslarına sahip olduğu için herkesin ihtiyaçlarına yanıt vermeyi başaracak alternatiflere sahiptir. Bilgisayar toplayanlar veya laptopları için yeni bir işlemci arayan kişiler için iyi bir seçimdir. Sunduğu özelliklerle AMD Ryzen 7 inceleme ve değerlendirmelerinden de yüksek puanlar almayı başarır. Yeni nesil teknolojilerin kullanıldığı işlemciler, her açıdan geliştirilmiş performanslarıyla dikkatleri üzerinde toplar. Aşağıda bulunan listeden işlemcilerin sunduğu avantajları öğrenebilir, ürünler hakkında daha ayrıntılı bir şekilde fikir sahibi olabilirsiniz.

Sunduğu avantajlarla dikkatleri üzerinde toplayan AMD Ryzen 7 serisi, günlük kullanımdan ağır programların çalıştırılmasına kadar birçok farklı amaca uygun olacak şekilde üretilir. Böylece geniş bir kitleye hitap etmeyi başarır. Akakçe üzerinden Ryzen 7 fiyat seçeneklerine erişerek bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan seçeneği kolaylıkla bulabilir, bilgisayarlarınızı istediğiniz performansı elde edecek hale getirebilirsiniz.