Ryzen 5

Ryzen 5 Fiyatları

65 farklı Ryzen 5 için fiyatlar listeleniyor.

ÇOK SATANLAR EN DÜŞÜK FİYAT EN YÜKSEK FİYAT EN YÜKSEK PUAN EN YENİLER

 • TürüRyzen 5
 • SoketAM4
 • SoketAM5
 • İşlemci Nesli13. Nesil
 • İşlemci Nesli12. Nesil
 • TürüCore i5
 • TürüCore i7
 • Çekirdek Sayısı16 Çekirdek
 • Çekirdek Sayısı8 Çekirdek
 • İşlemci Hızı3.90 GHz
 • İşlemci Hızı4.70 GHz

Önceki Sayfa: 1 / 3 Sonraki

Filtrele
Filtrele
 • TürüRyzen 5
Fiyatı 0 - 1.500 TL 1.500 - 2.500 TL 2.500 - 3.500 TL 3.500 - 4.500 TL 4.500 TL üstü MarkasıÖzelliklerSoketİşlemci HızıÇekirdek SayısıTürüTümünü Gösterİşlemci NesliTümünü GösterVeri Yolu HızıMaksimum Turbo HızıRAM TipiRAM HızıMaksimum RAM BoyutuÖnbellekMaksimum SıcaklıkPCIe Versiyonuİş Parçacığı SayısıGüç TüketimiÇıkış YılıFan SeçeneğiÜrün PuanıSatıcı
Temizle Ürünleri Gör (65)

Oyun Klavyesi Gaming PC AM5 İşlemci AM4 İşlemci 13. Nesil İşlemci 12. Nesil İşlemci i7 İşlemci i5 İşlemci LGA1700 İşlemci 11. Nesil İşlemci 10. Nesil İşlemci Ryzen 7

En Çok Karşılaştırılan İşlemciler

Ryzen 5 Sıkça Sorulan Sorular

En çok satan Ryzen 5 hangileri?

Akakçe'de alışverişçilerin en çok satın aldığı 5 farklı Ryzen 5:
 1. AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz İşlemci
 2. AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz Kutulu İşlemci
 3. AMD Ryzen 5 7500F Altı Çekirdek 3.7 GHz Kutusuz İşlemci
 4. AMD Ryzen 5 5500 Altı Çekirdek 3.60 GHz İşlemci
 5. AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz Kutusuz İşlemci

AMD Ryzen 5

Hem sabit hem de taşınabilir bilgisayarlar için üretilen AMD Ryzen 5 serisi, farklı özelliklere sahip işlemcilerden meydana gelir. Günlük kullanıcılardan ofis çalışanlarına, oyun tutkunlarından iş istasyonlarına kadar oldukça geniş bir kitleye hitap eden AMD işlemci, sadece uyumlu olduğu anakartlar ile kullanılabilir. “AMD Ryzen 5 nedir?” ve “Ryzen 5 kaçıncı nesil?” sorularına verilebilecek en sade yanıt ise modelden modele değişkenlik gösterir. Bilgisayara girilen komutları algılayarak işleme alınmalarını sağlayan dolayısıyla sistem performansı açısından belirleyici olan söz konusu CPU, yüksek hızı sayesinde en zorlu görevleri dahi sorunsuz yerine getirir. Profesyonel kullanıcılar ve oyuncular için de farklı modelleri bulunan başarılı CPU, ulaşılabilir fiyatları ile benzerlerinden ayrılır. Hemen her bütçeye hitap eden fiyatlar ile kullanıcılara sunulan AMD Ryzen 5 Akakçe sayesinde çok daha uygun fiyatlar ile sahip olunabilecek bir bileşendir.

AMD Ryzen 5 Özellikleri

Çekirdek sayısının işlemci hızına kadar modelden modele değişen özellikleri ile dikkat çeken Ryzen 5, genel olarak yüksek performans göstermesi için tasarlanmıştır. Bu nedenle AMD Ryzen 5 nasıl bilgisayar bileşenleri ile kullanılırsa kullanılsın genel olarak sistemin performansını yükseltecek niteliktedir. Çekirdek sayısı 4 ila 6 olarak belirlendiği için “Ryzen 5 kaç çekirdekli bir işlemcidir?” sorusuna tek bir yanıt vermek mümkün değildir. AM4 soket tipine sahip olduğu için aynı soket ile uyumlu anakartlara monte edilebilir. Anakart-işlemci uyum sorununu ise çeşitli dönüştürücü aparatlar ile gidermek mümkündür. Hem günlük kullanıcı hem de profesyonel kullanıcılara yönelik özel modelleri bulunan AMD Ryzen 5 karşılaştırma yapılarak alınması gereken bileşenler arasındadır. Bunun nedeni diğer bileşenler ile maksimum uyumluluk sağlanması ve kullanıcı beklentilerinin karşılanmasıdır.

Öne çıkan diğer Ryzen 5 özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

AMD Ryzen 5 Modelleri

Profesyonel oyuncular, yayıncılar, video içerik üreticiler, yazılımcılar, modelleme yapanlar gibi ileri seviye kullanıcılardan başlangıç seviyesindeki günlük kullanıcılara kadar hemen herkese hitap eden modelleriyle öne çıkan Ryzen 5 işlemci, her beklenti ve ihtiyaca alternatif çözümler sunar. Bununla birlikte farklı seviyelerdeki bileşenlerden oluşan sistemleri de daha yüksek performanslı ve hızlı hale getirir. Çok sayıda iş parçacığının getirdiği yüksek performans ve hızlı yanıt verme özellikleri sayesinde bazı modellerinde mining başka bir ifadeyle online madencilik yapımına da uygun olan işlemci AMD Ryzen 5, 8 adede kadar çekirdek seçeneği sunar. Başlangıç seviyesi modelleri sayesinde günlük bilgisayar kullanımını ekstra hızlı bir hale getiren başarılı CPU, pro modelleri ile de ileri seviye aktiviteleri sorunsuz gerçekleştirme olanağı tanır. Bu sayede kendi kullanım alışkanlıklarınıza ve sistem ihtiyaçlarınıza uygun modeller arasından dilediğiniz gibi seçim yapabilirsiniz.

Kendi segmentinin en başarılı CPU’ların arasında yer alan modelleri yer aldığı AMD Ryzen 5 serisi, 7 nm, 12 nm, 14 nm gibi gelişmiş işlemci çekirdeği teknolojileriyle desteklenir. AMD Zen mimarisi ile geliştirilen söz konusu bileşenler, 96oC’ye varan verimli çalışma sıcaklığı sayesinde en zorlu koşullara dahi yüksek performans göstermesi için tasarlanmıştır. AMD tarafından geliştirilen Ryzen Master Utility, SenseMI teknolojilerinin yanı sıra sanallaştırma, XFR, FMA3, AVX12 ve Enmotus FuzeDrive gibi teknolojileri de destekleyen başarılı AMD CPU’lar, farklı kullanım amaçları için üretilmiştir. Dolayısıyla kullanıcının kendisi için en iyi Ryzen 5 işlemci modeline karar verebilmesi için ürünler tüm özellikleriyle incelemesi önerilir. Başarılı CPU modellerinin fiyatları da tıpkı RAM fiyatları gibi kapasiteye göre farklılık gösterdiği için ürün modelleri arasındaki fiyat farklılıkları söz konusudur.

AMD Ryzen 5 Oyun Performansı

Farklı kullanım amaçları için geliştirilen AMD Ryzen 5 işlemci serisinde farklı seviyelerde CPU tipleri yer alır. Bu nedenle hem giriş seviyesi oyun bilgisayarlarında hem de profesyonel oyun bilgisayarlarında kullanıma uygun model bulmak mümkündür. Bununla birlikte, genel olarak sistemi hızlandırıcı etkiye sahip olduğu için oyun performansında gözle görülür bir artış sağlar. HDR10 desteği sunması ve yüksek çözünürlüklü grafikleri desteklemesi ise donma, takılma, kare atlama, çözünürlük kaybı ve yavaşlama gibi sorunlardan arındırılmış bir oyun süreci sağlar. İleri seviye modelleri ise yüksek sistem gereksinimler olan video oyunları sürükleyici ve gerçekçi bir atmosferde oynama deneyimi vadeder. AMD Ryzen 5 CPU kullanarak oyunlarda yüksek performans alabilmek için RAM, ekran kartı, GPU, HDD veya SSD gibi bileşenlerin de uyumlu olması gerekir.

AMD Ryzen 5 Avantajları

Farklı özellikleriyle öne çıkan başarılı CPU serisinin kullanıcılara ve sisteme sağladığı avantajları sıralamadan önce “Ryzen 5 nasıl bir CPU?” ve “AMD Ryzen 5 iyi mi?” sorularına yanıt vermek gerekir. Kendi segmentindeki CPU tiplerine kıyasla %28’e varan oranda daha yüksek performans gösteren ve daha az enerji harcayan başarılı bileşen, genel olarak sistemin ekstra hızlı yanıt vermesini, ağır programları takılmadan çalıştırabilmesini, daha az enerji tüketmesini sağlar. Bununla birlikte diğer bileşenlerin performansını da yükselerek kullanıcıların bilgisayar ile yaptıkları tüm aktivitelerde daha yüksek verim almalarına yardımcı olur. AMD Ryzen 5 yorum ve değerlendirmelerinde sıkça yer verilen bir diğer avantaj ise kendi soğutma sistemine sahip olmasıdır. Dahili fanıyla birlikte gelen söz konusu CPU, ayrıca başarılı markanın sıvı soğutma kitleri ile de uyumludur. Bu sayede, dilerseniz sisteminiz için daha etkin bir soğutma sağlayabilirsiniz.

AMD Ryzen 5 Fiyatları

Pek çok açıdan avantajlı olan işlemci Ryzen 5 serisi, genel olarak ulaşılabilir fiyatlar ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Bununla birlikte, Ryzen 5 fiyat açısından tıpkı anakart fiyatları gibi ürün özelliklerine göre değişen seçenekler sunar. Dolayısıyla, başlangıç seviyesi ürünler ile pro uzantılı ürünler arasında performans ve fiyat farklılıkları vardır. Etkin soğutma performansı, yüksek sıcaklıkta çalışabilme becerisi açısından uzun ve masrafsız bir kullanım vadeden söz konusu CPU, aynı zamanda uygun fiyatlar ile eski sistemi hızlandırma olanağı da tanır. Özellikler, uyumluluk, performans ve desteklenen teknolojiler açısından öne çıkan Ryzen 5 karşılaştırma sonuçlarında fiyat açısından da benzerlerinden ayrılır. Siz de tüm modellerine ulaşabileceğiniz Akakçe sayesinde AMD Ryzen 5 en ucuz fiyat seçeneklerini görüntüleyebilir, güncel kampanyalar kapsamında bütçenize uygun bir alışveriş yapabilirsiniz.